طراحی نما در اتوکد: آموزش کامل و 5 اصل طراحی

طراحی نما در اتوکد: آموزش کامل و 5 اصل طراحی

همه ما می دانیم که اولین برداشت دیگران بسیار مهم است، بنابراین انتخاب نما یکی از مهمترین تصمیمات برای طراحی خانه است که باید به آن توجه زیادی داشته باشید.

نه تنها باعث می شود با اشتیاق بیشتری وارد خانه شویم، بلکه به تعیین طراحی و دکوراسیون داخلی نیز کمک می کند. کارشناسان می گویند که نمای جذاب می تواند ارزش فروش مجدد خانه شما را به میزان قابل توجهی افزایش دهد.

دانلود رایگان 3 تا از بهترین کتاب های آموزش PDF اتوکد

در طراحی نمای خانه عوامل زیادی وجود دارد که از آن جمله می توان به سبک معماری، رنگ بندی، متریال، ویژگی ها، نورپردازی و محوطه سازی و سبک خانه های اطراف اشاره کرد. نکته کلیدی ایجاد تعادل مناسب بین عناصر برای ایجاد ظاهری است که منعکس کننده سبک زندگی شما باشد.

1. سبک معماری و مکان

ویژگی های اساسی سبک های مختلف معماری و چیزهایی که در آنها دوست دارید را بشناسید. شروع کنید آیا شکل مربع و مدولار طراحی مدرن را ترجیح می دهید یا شخصیت و سقف شیروانی به سبک همپتونز. یا یک سبک کلاسیک ساده و معاصر یا چیزی که از معماری تاریخی الهام گرفته شده است؟

خانه ها معمولا نماهای مخصوص به خود را دارند، بنابراین انتخاب سبکی که به بهترین وجه با سلیقه شخصی شما مطابقت دارد به شما کمک می کند از همان ابتدا گزینه های خود را محدود کنید.

علاوه بر این، محل قرارگیری خانه عامل مهمی است که باید در نظر گرفته شود. اگر قصد دارید در منطقه ای با بافت قدیمی خانه بسازید، استفاده از نمای مدرن در این خیابان ممکن است ایده خوبی نباشد و حتی بدتر باشد. از سوی دیگر، شورای محلی ممکن است محدودیت هایی در زمینه بافت و ویژگی های منطقه داشته باشد، بنابراین ابتدا باید با شورا هماهنگ کنید تا ببینید چه نوع خانه ای می توانید بسازید و نمی توانید بسازید و همه این کارها را فراموش نکنید. . در مورد آن فکر کنید و سپس شروع به طراحی نما کنید.

2- انتخاب مواد

وقتی طراحی نما را انتخاب کردید، وقت آن است که تصمیم بگیرید چه متریالی این نما را برای شما زنده می کند.

برخی از سبک های معماری به مواد خاصی نیاز دارند، مانند نماهایی به سبک همپتون با تخته های شیبدار. این نوع تایل های سقفی که از الیاف سیمانی بادوام ساخته شده اند، نه تنها ظاهری مجلل می بخشند، بلکه در برابر اعوجاج، موریانه ها و آسیب های ناشی از رطوبت نیز مقاوم هستند.

آجر یک مصالح ساختمانی جامد، انعطاف پذیر و مقرون به صرفه است که به ساختمان عمق می بخشد، در حالی که گچ گزینه دیگری است که نیاز به نگهداری کمی دارد و به خوبی با چوب یا سنگ ترکیب می شود. . روکش های چوبی به ویژه در خانه های همپتون و سبک معاصر محبوب هستند و می توانند در حومه شهرها با بافت های قدیمی و تاریخی استفاده شوند. سقف؛ نکته دیگری که باید در نظر داشت این است که مواد بتن یا فلز معمولا در طیف وسیعی از رنگ ها موجود هستند.

به یاد داشته باشید که انتخاب متریال شما با مسیر ورودی، حصار و محوطه سازی هماهنگ است، زیرا همه این عناصر باید جمع آوری شوند تا تصویری هماهنگ از نمای بیرونی خانه ایجاد شود.

یک بار برای همیشه: دانلود 31 آموزش دو بعدی و سه بعدی برای اتوکد

مناظر خانه های مختلف را ببینید یا در محله های اطراف به دنبال الهام باشید. با وجود همه اینها، از امتحان کردن چیزهایی که با بقیه متفاوت است. هرگز نترس و با شجاعت به جلو برو! مطمئناً به نتایج عالی دست خواهید یافت و از کار خود لذت خواهید برد.

3- آرایش رنگی

در بیشتر موارد، طرح رنگ بیرونی باید از سه رنگ تشکیل شود: رنگ پس زمینه غالب، رنگ پررنگ و رنگ تزئینی برای پنجره ها، درها و ناودان. می توانید از رنگ های خنثی از همان خانواده رنگ ها استفاده کنید یا رنگ متضادی مانند زغالی با تزئینات سفید انتخاب کنید، فقط بافت طبیعی متریالی که انتخاب می کنید مانند چوب، سنگ و آجر را حتما در نظر بگیرید.

نما را با نورپردازی درب ورودی با رنگ هایی مانند زرد قناری یا قرمز شرابی شناسایی کنید. اگر در را نگین خانه می دانید; بنابراین رنگ آن می تواند کمی روشن تر از بقیه قسمت های نما باشد.

حتما بخوانید: نمای ساختمان: اصول طراحی و فیلم های جالب

4- نورپردازی و محوطه سازی

اگرچه از نظر فنی؛ نورپردازی و محوطه سازی بخشی از ظاهر خانه نیستند، اما مکمل نمای بیرونی خانه شما هستند و به شما کمک می کنند به جذابیتی که می خواهید برسید.

به دیوارها و ستون ها؛ با نورپردازی شیک ستونی یا کف، نور ملایم، محیط و گذرگاه های صاف را اضافه کنید.

در مورد انتخاب طرح برای حیاط جلویی ساختمان، ترکیب چمن، گیاه، کاشی، سنگ یا سنگریزه بهترین گزینه ای است که به گیاهان و درختچه ها زندگی و رنگ می بخشد.

انتخاب گیاه به نگهداری شما بستگی دارد. آیا باید ببینید چقدر زمان در باغ خود می گذرانید؟ اگر دوست دارید آخر هفته را به هرس، آبیاری و کمپوست بگذرانید، می توانید باغ خود را با گیاهانی پر کنید که نیاز به مراقبت بیشتری دارند. و بالعکس؛ اگر معمولاً در تعطیلات آخر هفته بیش از حد شلوغ هستید و حتی زمان کافی برای آبیاری مناسب ندارید، انواع ساکولنت یا بومی را انتخاب کنید که نیاز به توجه زیادی ندارند.

به کارتون بروید: آموزش رندر اتوکد از صفر تا صد (و نکات)

فیلم های آموزشی اتوکد را تماشا کنید

 

 

 

دانلود در این مقاله: مدلسازی (سه بعدی) ساختمان در اتوکد