منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • عادت های امتحان + بدترین و بهترین عادت ها

عادت های امتحان + بدترین و بهترین عادت ها

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
عادت های امتحان + بدترین و بهترین عادت ها

همیشه نوع عادت و رفتار بین افراد است که باعث تفاوت می شود و البته در بین داوطلبان کنکور هر فردی که عادت خوبی در کنکور داشته باشد شانس بیشتری برای نتیجه مثبت خواهد داشت. و با بهترین عادات مطالعه برای کنکور آشنا شوید.

عادت به کنکور همیشه یکی از مهمترین موارد موفقیت در آزمون سراسری بوده است. این نوع عادات ممکن است در یک بازه زمانی متفاوت و منحصر به فرد برای کنکور ظاهر شوند (مثلاً چند روز طول می کشد تا دانش آموز ساعات خواب صحیحی داشته باشد)، اما آیا این نوع عادت ها همیشه زمان می برد؟ آیا کسی عادت امتحانی را که بسیار مهم است به شما می گوید؟ این نوع سوالات ممکن است در ذهن شما ایجاد شود و در سایت ما جای نگرانی نداشته باشید دانش آموز برتر ما قصد داریم 0 تا 100 عادت بد و خوب در کنکور را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم و البته روش پیشگیری از عادت های بد را به روشی بسیار منحصر به فرد توضیح دهیم.

شاید با کلمه روتین آشنا باشید. حرفی که دانش آموزان کنکور زیاد می شنوند و قطعا این راز تحصیل درجات عالی این در ترکیبات منحصر به فرد آنها خواهد بود، شما به عنوان یک دانش آموز، زمان مطالعه، زمان خواب، حل مسئله و غیره. از جمله موارد مهمی هستند که روزمره و روال را تکرار کنید آیا می توان مطمئن بود که این موارد باعث ایجاد عادت در رفتار شما می شود و البته سوال اصلی این است که این عادت ها به یکباره ظاهر شوند؟ دوست عزیز وقت بگذارید و به این سوال پاسخ دهید.

برخی از دانش‌آموزان نمی‌توانند به این تکنیک‌ها دست یابند یا آموزش مناسبی برای این کار ندیده‌اند و البته می‌روند. مشاوران آزمون اما اگر خودتان بتوانید این دانش را کسب کنید درست است؟ قطعا خیر، در زیر آموزش های مهمی را به شما ارائه خواهیم داد.

کاهش عادات بد در کنکور

آموزش مناسب برای عادت امتحان:

یکی از بهترین راه هایی که دانش آموزان می توانند به امتحانات عادت کنند، انتخاب صحیح از نظر تحصیلی است، آیا آموزش به معنای تهیه دوره های مشاوره و … است؟ قطعا نه، شما در حال آماده سازی آموزش شیمی و تدریس زیست شناسی و … می توانید با معلم مربوطه ارتباط برقرار کنید و از آنها برای مرور و عادت به خواندن روزانه کمک بخواهید، اما چگونه؟ فرض کنید بعد از هر جلسه مطالعه باید مرور کنید و البته مطالعه کنید و بعد از هر جلسه مطالعه شما را به مطالعه عادت کند.

نکته دیگر در مورد عادت کنکور این است که اگر تکالیف روزانه خود را به صورت مستمر مانند یک تست روزانه 100 انجام دهید، قطعاً به آن عادت خواهید کرد و دیگر برایتان سخت نخواهد بود. این تکنیک ها به ندرت در دوره های آموزشی یافت می شوند و سایت ما قطعا به تمام سوالات شما در مورد نحوه مطالعه پاسخ خواهد داد.

از صفر تا صد عادت بد در کنکور:

تا اینجا در مقاله با موضوعات زیادی آشنا شدید و حالا وقت آن رسیده که به صورت تخصصی به سراغ عادات کنکور بروید، لازم به ذکر است که در هر قسمت نکات و پیشنهادات مهمی ارائه می شود که باید یادداشت کنید. :

  • مطالعه سینوسی: اولین نمونه عادت کنکور که این بدترین عادت است فرآیند یادگیری به صورت سینوسی است که اصلا توصیه نمی شود و باید از این طریق یاد بگیرید اجتناب شود. فرض کنید یک روز 8 ساعت مطالعه می کنید و روز بعد 3 ساعت مطالعه می کنید و این نوع مطالعه به دلیل رعایت نکردن نظم خاصی به سینوس معروف است.

همانطور که گفته شد، به عنوان یک دانشجوی کنکور، اولین هدف شما باید نظم و انضباط مطالعه باشد. اگرچه بود 4 ساعت در روز مطالعه کنید رعایت نظم خیلی مهم است و اگر می خواهید رتبه خوبی کسب کنید باید رشته را جدی بگیرید.

اگر شاکی هستید که چرا ساعات مطالعه کمی دارید، پس اصلا نگران نباشید، ما در خدمت شما هستیم روش افزایش ساعات مطالعه برای کنکور ما آن را آماده کرده ایم تا بتوانید از 9 تا 13 ساعت در روز به راحتی مطالعه کنید حداقل (پس دوست خوبم در موردش حرص نخور)

 

  • استفاده از برنامه های دیگران: دومین عادت کنکور استفاده از برنامه های خارجی است که باید از آن نیز پرهیز کرد به شدت اجتناب کنید و در غیر این صورت نتیجه ای نخواهید گرفت و شاید نتیجه منفی بگیرید.

فرض کنید برای کنکور می خواهید مطالعه روزانه را شروع کنید، قطعا بدون برنامه نتیجه نمی گیرید، زیرا باید بدانید هدف شما برای این هفته برای هر درس چیست (یعنی چه موضوعی را می خواهیم مطالعه کنیم و این هفته را تمام کنید) این قطعا مهم است و برای آن نیاز به برنامه دارید. برنامه درسی هر فرد بر اساس سطح و سبک یادگیری آن فرد تعیین می شود. فرض کنید پیش یک مشاور رفتید و گفتید می خواهید یک برنامه حرفه ای داشته باشید. شاید مشاور شما 10 ساعت مطالعه در روز را برای شما انتخاب کرده باشد. آیا میتوانید آن را انجام دهید؟ آی تی؟

البته نه، باید بدانید در روز چند ساعت می توانید مطالعه کنید، چه عواملی باعث کاهش ساعت مطالعه شما می شود، از چه کتاب هایی استفاده کنیم (کتاب هایی که در سطح شما هستند)، توجه به این موارد بسیار مهم است. چیزها و قطعا چه چیزی در عادت کنکور تعیین کننده است و بهتر است یک برنامه مناسب برای خود و شما با روش برنامه ریزی امتحان شما به راحتی می توانید برای خود یک برنامه تنظیم کنید.

ترک عادت های بد برای کنکور

  • استفاده از کتاب های سطح بالا: دانش آموزان پایه دوازدهم که می خواهند کتاب های ویژه MPA بخرند همیشه از افرادی که در MPA نمره خوبی گرفته اند می پرسند کدام کتاب برای یک موضوع خاص مناسب است؟ یا بهترین کتاب ریاضی کدام است؟ چنین سوالاتی همیشه در ذهن دانش آموزان کلاس دوازدهم ایجاد می شود، اما آیا واقعا خرید کتاب از این طریق مفید است؟

اول باید سطح خودت رو ببینی نه اینکه چه کتابی داری و… هرکس باید طبق سطح خودش کتاب بخره، افرادی که اصول و مبانی ریاضی (مثلا توابع) رو از پایه دهم تا دوازدهم نمیدونن حتما دونن. کتاب را نخرید سطح بالا برای ریاضی استفاده می شود. ابتدا باید کتاب های آموزشی را با کتاب های درسی بسیار آسان انتخاب کنید و پس از گذراندن اصول اولیه به سراغ کتاب های سطح بالا بروید.

نکته: دوست خوب به شما پیشنهاد می کنم کتاب هایی را انتخاب کنید که شباهت بیشتری به کنکور دارند و این فکر را که می گویند هر چه کتاب سخت تر تست ها و غیره سخت تر است را از خود دور کنید و کتاب های استاندارد را انتخاب کنید. (تجربه نشان داده است که سوالات کنکور نسبت به برخی تست های کتاب بسیار راحت تر است و البته لازم است اصول آن را بدانید.

 

از صفر تا صد عادت خوب کنکور:

اگر قسمت قبل را خوب مطالعه کرده باشید ممکن است متوجه شده باشید که کجا اشتباه کرده اید و اگر تازه می خواهید شروع کنید، قسمت قبل برای مطالعه کنکور برای شما اجباری تر است، به راحتی می توانید رتبه خوبی از این قبیل کسب کنید. :

  • بیدار: خوب یکی از خصوصیات خوب دانشجویان این است که همیشه ساعت 6 صبح بیدار هستند و فرقی نمی کند که روز تعطیل باشد یا روز مدرسه، همیشه در آن ساعت بیدار هستند. صبح زود بیدار شدن بهترین زمان برای فعالیت و یادگیری مغز است و موتور مغز شما در آن ساعت روشن می شود (بهترین زمان برای بیدار شدن از خواب 7 صبح و بهترین زمان برای خواب از 11 تا 12 شب است).

 

  • پس از هر معاینه، آنها آزمایش می کنند: اگر داوطلب کنکور هستید و بعد از هر قسمت از تحصیلتان تستی نمی دهید، چرا الان در کنکور شرکت نمی کنید؟ فرض کنید کتاب را از روی جلد تا جلد خوانده اید، اما آیا می دانید در هر بخش چه نوع سؤالاتی پرسیده می شود؟ تنوع سوالات در هر بخش چقدر است؟ سوالاتی در مورد هر شکل، رابطه و فرمول در کتاب چگونه پرسیده می شود؟ یقیناً همه این موارد در آزمایش مشخص خواهد شد. با خواندن سوالات تستی متوجه می شوید که اصلا به برخی نکات و متن کتاب درسی توجه نکرده اید و این باعث می شود که در کنکور درس مربوطه درصد خوبی نداشته باشید. تعداد تست دوست عزیز و اگر تکنیک های تست زنی رو بلد نیستی لازم نیست بهبود مهارت های تست زنی خوب بخون)

 

  • چند منبعی باشید: یکی از چالش برانگیزترین قسمت های مطالعه و تست زنی انتخاب منبع دوم و سوم و … است، اما سوال اصلی این است که آیا می توان برای درس و سنجش کتاب منبع انتخاب کرد؟ بهتر است این کار را نکنید زیرا دیدگاه طراح سوال و تست هر کتاب با موضوع به موضوع بسیار متفاوت است و اگر می خواهید نمره خوبی کسب کنید بهتر است چندین کتاب برای تست زدن داشته باشید. به هیچ وجه پشیمان نخواهید شد.)

روش های مناسب برای عادت کردن به امتحانات

  • یادداشت برداری و جمع بندی: البته برای همه دانش آموزان پیش آمده که مبحث یا مفاهیم کتاب درسی را نمی فهمند یا بخشی از کتاب آنقدر بزرگ است که نمی توانند همه آن را بخوانند، اگر در این شرایط قرار گرفتید بهتر است خلاصه کنید. شروع به نوشتن و یادداشت برداری کنید. توصیه می شود حتما از فرم های کتاب یادداشت برداری کنید و در برگه کنار فرم کتاب بچسبانید، این امر قطعا به شما کمک می کند تا سریع تجدید نظر کنید و برای امتحانات آماده شوید و این نوع خلاصه نویسی باعث می شود رتبه خوبی کسب کنید. امتحان.

 

خلاصه و سخنان پایانی:

امیدواریم بهترین استفاده را از این مقاله از بهترین سایت مطالعه ببرید و در صورت نیاز آن را با دوستان کنکور خود به اشتراک بگذارید.در پایان مقاله بهتر است نکات مهمی را بیان کنید.

اساسی ترین نکته در مورد عادت کنکور این است که در هر صورت باید از عادت های بد خود پیشگیری کنید و سپس آنها را به نقاط قوت مثبت خود تبدیل کنید. مثلاً اگر صبح ها خیلی دیر از خواب بیدار می شوید باید این عادت بد را تغییر دهید و زود از خواب بیدار شوید یا اگر تعداد تست هایتان کم است تعداد تست هایتان را افزایش دهید این کار قطعا باعث افزایش تست زدن شما می شود. مهارت ها.

سعی کنید همیشه روزانه مطالعه کنید و ساعات روزانه شما همیشه ثابت باشد نه یک روز 8 ساعت و روز بعد 4 ساعت و به این فرآیند یادگیری سینوسی می گویند.

انتخاب کتاب مناسب یکی از موضوعاتی است که باید در پایان این مقاله به شما اشاره شود تو نباید کتاب های پرمخاطب را بخرید که بسیار معروف هستند زیرا ممکن است این کتاب مناسب سطح شما نباشد و بالاتر باشد و برای آن باید به سطح خود توجه کنید.

The post عادت های نوشتاری برای کنکور + بدترین و بهترین عادات appeared first on برتر آموز. به نظر می رسد.