منو سایت

ماکو کجاست چه جاذبه هایی وجود دارد؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
ماکو کجاست چه جاذبه هایی وجود دارد؟

کسانی که نام ایران بزرگ را می شنوند، سرشار از حس وطن دوستی هستند، کافی است بدانند. زمانی که روس ها و عثمانی ها از خاک این سرزمین کهن و فرهنگ و تاریخ آن غفلت کردند و به بزرگان ماکو بین آن سوی مرز و ایران حق انتخاب دادند، ماکوئی ها ایران را انتخاب کردند. در واقع مردم مکوی خاک را گرامی داشتند و یاد نیاکان خود را که برگزیدگان زرتشت بودند زنده نگه داشتند. بلیط ماکو شما را به دره ای زیبا در شمال شرقی ایران می برد که پر از پیچیدگی های تاریخی است.

ماکو کجاست چه جاذبه هایی وجود دارد؟

ماکو زیباترین دره شمال شرقی ایران روی زمین

رودخانه زنگمار که از میان دو کوه زیبا و نسبتاً مرتفع سبد و قیاء می گذرد، کوه های وسیع را به مراتع زیبا و مراتع زلال تبدیل کرده و از طرفین به مردم ماکو پناه داده است. رودخانه ای که آب روان و برف های رشته کوه های مرزی ایران را حمل می کند و جغرافیای بی نظیری را برای زندگی مردم ماکو فراهم می کند. بلیت ماکو شما را میهمان زیباترین دره شمال شرقی ایران می کند که اگر کمی در عکاسی ذوق زده شوید، نه تنها برای خود عکس های خاطره انگیزی می گیرید. بلکه قاب های ماندگاری از این دره و مراتع آن خواهید ساخت که تحسین هر بیننده ای را بر می انگیزد. پس اگر طبیعت گردی را دوست دارید و در عین حال می خواهید استعداد عکاسی خود را نشان دهید، ماکو بهترین مقصد گردشگری برای شماست.

کلیسای کارا، قدیمی ترین کلیسای ارامنه در جهان

ماکو یکی از ذخایر ارزش ها و آثار تاریخی ادیان جهان است. این شهر از آنجایی که روزگاری محل سکونت نخبگان دین زرتشتی بوده، زمانی سنگر بزرگ مسیحیان و ارامنه به شمار می رفته است. هر یک از این وقایع در مقاطعی از تاریخ رخ داده است که قوم ماکو توانسته اند بنا به شرایط زمانه آثار معماری منحصر به فردی در جهان خلق کنند. کارا کسیلا یکی از آن آثار معماری و مذهبی جهان است. این بنا در قرن هفدهم میلادی ساخته شده و علاوه بر جذابیت های معماری، ارزش پرستش را نیز دارد زیرا مسیحیان معتقدند کارا کسیلا یا تاتاووس، مبارز واقعی مسیحیت در زیرزمین این بنای زیبا مدفون شده است.

ماکو کجاست چه جاذبه هایی وجود دارد؟

شهر مرزی و جاذبه های تجاری

ماکو از دیرباز به دلیل موقعیت جغرافیایی یکی از شهرهای تجاری ایران بوده است. حتی امروزه نیز بسیاری از شهروندان ماکو به تجارت می پردازند و از مختصات جغرافیایی شهر خود نهایت استفاده را می برند. اگر شما هم فردی هستید که به غیر از گردشگری، می خواهید از منطقه ای که بازدید کرده اید درآمد کسب کنید، ماکو گزینه مناسبی به نظر می رسد. این شهر به مرز تجاری بسیار نزدیک است و این باعث می شود دو مزیت ویژه داشته باشد، یکی از مزیت های آن بازارهای متنوعی است که در داخل ماکو ساخته شده است که می توانید اجناس زیادی را در این بازارها با قیمت بسیار مقرون به صرفه و از اقامت در ماکو پیدا کنید. این شهر شما را به بازارهای مرزی تجار نزدیک می کند که خود می تواند برای علاقه مندان به تجارت موقعیت سودآوری باشد.

دخمه مرموز فرهاد

تاریخ ماکو آنقدر به گذشته وابسته است که برخی از مورخان معتبر بر این باورند که نام این شهر ماد کوه بوده که به مرور زمان به کاو تغییر یافته است. این تعبیر از ماکو اشتباه نیست اگر بدانید آثار زیادی در این شهر وجود دارد که ثابت می کند ماکو یکی از مکان هایی است که مادها در آن زندگی می کردند. سرداب مرموز فرهاد یکی از این آثار و نشانه هاست. این اثر تاریخی معماری که در فهرست آثار ملی نیز به ثبت رسیده است، خانه ای سنگی با دو اتاق و راهرو است که در انتهای پل با 3 سنگ ساخته شده است و مردم به آن خانه فرهاد یا بام فرهاد می گویند. . داستان ها و احادیث زیادی درباره این بقعه وجود دارد که شاید برای علاقه مندان به مردم شناسی و ادبیات مهم باشد.

ماکو کجاست چه جاذبه هایی وجود دارد؟

با Fly Today بلیط ماکو بخرید و هتل رزرو کنید

Fly Today یک سیستم کامل سفر آنلاین است و خدماتی را ارائه می دهد تا سفر شما را با بهترین کیفیت و کمترین دردسر تکمیل کند. اگر می خواهید با توجه به بودجه، سلیقه و امکاناتی که نیاز دارید، هتل در ماکو رزرو کنید، Fly Today این امکان را برای شما فراهم کرده است تا به اطلاعات کامل اقامت در ماکو دسترسی داشته باشید. مانند این سایت، بلیط ماکو با بهترین قیمت موجود است. شما می توانید در این سایت چندین ایرلاین را انتخاب کنید و با اعمال فیلترهای موجود در سایت، خدمات هر ایرلاین را با هم مقایسه کنید. در نهایت با توجه به بودجه و آماده شدن شرایط سفر، یکی از بهترین گزینه ها را برای خرید بلیط ماکو و سفر به این مکان تاریخی انتخاب کنید. همچنین، هنگامی که یک هتل را به صورت آنلاین رزرو می کنید، می توانید چندین گزینه را با هم مقایسه کنید. Fly Today خاطره جدیدی در ذهن شما باقی خواهد گذاشت و خدمات جدیدی را برای سفر پیش رو ارائه می دهد. سبک جدیدی از سفر را تجربه خواهید کرد.