منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • محتوای موضوع خوشه چیست؟ یاد بگیرید که محتوای خوشه ای بنویسید

محتوای موضوع خوشه چیست؟ یاد بگیرید که محتوای خوشه ای بنویسید

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
محتوای موضوع خوشه چیست؟ یاد بگیرید که محتوای خوشه ای بنویسید

در سال 2023 فقط نوشتن محتوا برای سایت کافی نیست و محتوای شما باید ارزش فنی بالایی داشته باشد.

با مطالعه این مقاله با محتوای موضوع خوشه یا محتوای ستون آشنا می شوید.

سلام به دنبال کنندگان برتر یادگیرنده، در اینجا ما با یک مقاله بسیار جالب در مورد سئو هستیم. در این مقاله یکی از رازهای سئو و بازاریابی محتوا را به شما آموزش می دهیم. در دوره آموزش سئو به طور خاص در مورد اهمیت محتوا نویسی با شما صحبت کردیم. تاکید ما همیشه بر استفاده از محتوای با کیفیت بوده است. به یاد داشته باشید، محتوای با کیفیت فقط محتوای طولانی نیست. بلکه محتوای با کیفیت محتوایی است که ارزش بالایی داشته باشد و محتوای شما دارای لینک های معتبر باشد. در غیر این صورت، محتوای شما کم ارزش و فقط محتوای طولانی است.

این نوع محتوا ممکن است در گذشته ارزش بالایی داشته باشد، اما امروزه این محتوا ارزش بالایی ندارد و حتی ممکن است رتبه سایت شما را پایین بیاورد. به همین دلیل ما تمام تلاش خود را برای توسعه فنی محتوای شما به کار می گیریم. یکی از مهم ترین پارامترهای گوگل برای افزایش ارزش محتوا، خوشه بندی موضوعات است. به همین دلیل باید تمام تلاش خود را بکنید تا نکات مطرح شده در این مقاله را از نظر فنی بررسی کنید.

محتوای موضوع خوشه چیست؟ “استراتژی محتوای خوشه ای”

محتوای موضوع خوشه به محتوایی گفته می شود که دارای یک رابطه رفت و برگشت قوی است. البته نوع این کوپلینگ بسیار مهم خواهد بود. اولین چیزی که باید به آن توجه کرد این است که محتوای خوشه دارای محتوا و هدف اساسی است. سپس چندین محتوای فرعی که خود محتوای اصلی هستند، محتوای مورد نظر را پشتیبانی کرده و به آن لینک می دهند. فرض کنید قصد دارید محتوای سئو بنویسید. در این صورت محتوای اصلی شما آموزش سئو خواهد بود. حالا در این محتوا باید در مورد مفاهیم زیادی صحبت کنید.

حال اگر بخواهید در مورد هر یک از اصول سئو به صورت تخصصی صحبت کنید، این مقاله چندین هزار کلمه خواهد بود. در این صورت، شما محتوای خود را حول یک موضوع سازماندهی کرده و سایر عناصر را از آن پیوند می دهید. شما در مورد آموزش سئو در مقاله یا ستون اصلی خود صحبت می کنید. اکنون در حال تعریف فصل و دو آموزش سئوی داخلی هستید. در این فصل سئو داخلی را در 300 تا 350 کلمه آموزش می دهید. البته با این مقدار توضیح نمی توانید همه اهداف خود را ارائه دهید. در این صورت باید مقاله ای با عنوان « سئو داخلی چیست؟

حال در این مقاله قصد دارید به طور کامل و جامع در مورد سئو داخلی صحبت کنید. البته در نظر داشته باشید که ابتدا از مقاله اصلی یا مقاله هدف به مقاله سئو داخلی لینک دهید. سپس در مرحله بعد از مقاله سئو داخلی به مقاله اصلی خود لینک دهید. در گذشته مدیران وب‌سایت‌ها معتقد بودند که لینک‌های رفت و برگشتی در این مقاله‌ها اعتبار آن‌ها را کاهش می‌دهد. اما امروز نظر آنها برعکس نظر قبلی است. در این صورت می توانید یک لینک رفت و برگشت بین دو مقاله ایجاد کنید. البته باید به نکات بسیار مهمی توجه کنید که در قسمت های بعدی به تفصیل در مورد آن صحبت خواهیم کرد.

پیلار صفحه یا محتوای ستون چیست؟ “صفحه ستون”

تا این قسمت از مقاله با ساختار محتوایی موضوع خوشه آشنا شدید. البته برای درک بهتر این ساختار می توانید از تصویر بالا نیز استفاده کنید. به طور معمول ما به یک صفحه ستونی در استراتژی ایجاد محتوای موضوع خوشه نیاز داریم. این صفحه هدف همه صفحات است. به یک معنا می توان گفت که اعتماد به سایت ما به اعتماد به این صفحه بستگی دارد. زیرا بخش بزرگی از سئوی سایت خود را به این صفحه اختصاص خواهیم داد. به عنوان مثال، اگر قصد دارید یک آموزش وردپرس بنویسید، محتوای تم خوشه ای را بنویسید. شما باید یک محتوای منحصر به فرد از 2500 تا 3500 کلمه بنویسید.

سپس حداقل 7 عنوان اصلی و 5 عنوان فرعی برای آن تعریف کنید. کلمات کلیدی و همچنین عناوین هر فصل باید به گونه ای انتخاب شوند که بیشترین درخواست را در زمینه آموزش وردپرس داشته باشند. توجه داشته باشید که ما موضوعات آموزشی خود را تحت عنوان فصل دوم تعریف می کنیم. فرض کنید قصد دارید یک مقاله کامل و جامع برای قسمت فروشگاه سایت های وردپرسی تعریف کنید. در این صورت شما دو فصل تحت عنوان آموزش تنظیمات و تغییرات وردپرس برای سایت های فروشگاهی تعریف می کنید. حال شما یک محتوای کامل و جامع از 300 تا 350 کلمه برای آن تعریف خواهید کرد.

توجه داشته باشید که کیفیت و اعتبار این محتوا بسیار مهم است. باید از فردی متخصص در تولید محتوا و آشنا به اصول بازاریابی محتوا استفاده کنید. این 300 کلمه برای گوگل بسیار مهم هستند. سپس در پایان پس از جمع بندی، مخاطبان را به سمت یک مقاله خوشه ای هدایت کنید. در مقاله خوشه ای راه اندازی سایت فروشگاهی وردپرس را به طور کامل و جامع در حداقل 2000 کلمه و حداکثر 6000 کلمه توضیح می دهید. توجه داشته باشید که در قسمت بعدی در مورد کیفیت و نحوه نوشتن مقاله کلاستر صحبت خواهیم کرد.

شما باید در طول کمپین های تبلیغاتی و فروشگاهی خود از لینک موجود در صفحه ستون خود استفاده کنید. زیرا تقویت این صفحه به معنای تقویت تمامی صفحات کلاستر آن و همچنین تقویت سایت اصلی شماست. البته، ما چند استراتژی مهم برای تقویت صفحه ستون خواهیم داشت که بیشتر به آنها خواهیم پرداخت.

پیلار صفحه یا محتوای ستون چیست؟

صفحه کلاستر یا محتوای کلاستر چیست؟ “صفحه کلاستر”

تا این قسمت از مقاله، شما به طور کلی با استراتژی محتوای موضوعات خوشه ای آشنا شده اید. اکنون می دانید که چگونه محتوای اصلی یا محتوای اصلی خود را ایجاد کنید. اما شما اطلاعات کمی در مورد محتوای خوشه دارید. فرض کنید صفحه اصلی شما درباره آموزش فتوشاپ است. فتوشاپ تنظیمات زیادی دارد و یادگیری هر کدام نیاز به مقاله ای کاملا مجزا دارد. ما به هر یک از این مقالات کاملاً مجزا به عنوان خوشه یا صفحات جانبی اشاره خواهیم کرد. البته حتما فصل آموزش فتوشاپ خود را در مقاله اصلی خود توضیح دهید.

البته صفحه کلاستر شما چند ویژگی دارد که باید به آنها توجه کنید. اولین عملکرد آن پیوند به صفحه نردبان است. این ارتباط باید در قسمت مقدمه ذکر شود. البته نوع انکر تکست و نحوه درج آن نیز اهمیت فوق العاده ای دارد. ارتباط باید به گونه ای باشد که دیدگاه کلی را منتقل کند. لینک دادن نباید به گونه ای انجام شود که مخاطب را تشویق به ترک صفحه و استفاده از محتوای صفحه اصلی کند. حال نکته بعدی که باید به آن توجه کنید نحوه ورود به تنظیمات مورد نظر است.

اگر می خواهید در مورد حذف پس زمینه در فتوشاپ یا افزایش کیفیت یک تصویر صحبت کنید. تمام مراحل و تمام جزئیات باید به طور کامل ذکر شود. صفحات کلاستر معمولاً محتوای بیشتری نسبت به محتوای صفحه ستون دارند. به عنوان مثال، اگر محتوای صفحه ستون حدود 2500 کلمه باشد. محتوای صفحه کلاستر او باید حداقل 3000 تا 3500 کلمه باشد. در غیر این صورت ممکن است به نتایج دلخواه نرسید. نکته بعدی که باید به آن توجه کرد محتوای بصری صفحات کلاستر است.

اگر محتوای خوشه‌ای شما محتوای قوی نباشد، محتوای ستون شما ضعیف می‌شود. به همین دلیل تمام تلاش ما معطوف به استفاده از محتوای بصری برای تکمیل محتوای متنی است. استفاده از محتوای تصویری اینفوگرافیک نیز به شدت محتوای شما کمک می کند.

مزایای ایجاد محتوا با استفاده از روش محتوای خوشه موضوعی چیست؟

در این بخش نگاهی کامل و جامع به ایجاد محتوا با استفاده از روش گروه بندی موضوع خواهیم داشت. به یاد داشته باشید، محتوای با مضمون خوشه ای بیش از سئو سایت شما به برند و شهرت آنلاین شما کمک می کند. زیرا مخاطبین شما می دانند که به شما برای تدریس کامل و جامع یک موضوع در کوتاه ترین زمان ممکن نیاز دارند. با بررسی پارامترهای زیر، درک بهتری از محتوای موضوع خوشه خواهید داشت.

1. به تعریف یک تقویم محتوای ثابت کمک کنید

اگر از دنبال کنندگان سایت باشید، مقالات زیادی در مورد اهمیت تقویم محتوایی یا نحوه ایجاد یک تقویم محتوایی خوانده اید. معمولاً مردم نمی دانند از کجا و چگونه شروع به ایجاد یک تقویم محتوا کنند. یکی از بهترین ایده ها برای طراحی یک تقویم محتوا، استفاده از استراتژی محتوای موضوعی خوشه ای است. از طرف دیگر، شما محتوای خود را در یک فرآیند برنامه ریزی شده آپلود می کنید. این به موتورهای جستجو کمک می کند محتوای شما را بهتر درک کنند. از طرفی بازدیدکنندگان سایت شما نیز عادت خواهند کرد که در یک زمان خاص از سایت شما بازدید کنند و اطلاعات خود را به روز کنند. مطمئن شوید که اخبار به روز شده را تحویل می دهید و محتوای خود را مستقیماً به روز می کنید. البته ارزش محتوای شما باید به اندازه ای باشد که مردم نتوانند آن را نادیده بگیرند.

2. بهبود پارامترهای کلیدی در کنسول جستجو

مرکز مدیریت و تصمیم گیری هر سایت جستجو، کنسول آن است. زیرا کار سئو استراتژی بعدی را با توجه به نتایج به دست آمده مشخص می کند. یکی از مهمترین مزایای استفاده از محتوای خوشه ای این است که نرخ پرش سایت شما را کاهش می دهد. این باعث افزایش مدت زمان حضور مخاطب در سایت شما می شود و از طرفی ترافیک ورودی سایت خود را نیز بهبود می بخشید. همه این آمار به شما کمک می کند بازخورد بهتری از مخاطبان خود دریافت کنید. دوم، موتورهای جستجو همیشه مقالات Pillar شما را در 5 جایگاه برتر قرار می دهند.

با استفاده از محتوای گروه بندی شده، نتایج سئو را در کنسول Surge بهبود بخشید

3. پیوند داخلی هدفمند

اگر سایت های صفحه دوم گوگل را بررسی کنید، معمولا یک ویژگی دارند. به وبلاگ آنها سر بزنید، متوجه این ویژگی خواهید شد. معمولا همه این سایت ها مانند قسمت وبلاگ درست و هدفمند ندارند. آنها به هر بخش در یک مقاله پیوند می دهند. حتی گاهی به صفحات کم ارزش لینک می دهند تا اعتبار صفحات ضعیف را افزایش دهند. صفحاتی که بررسی می کنید به مقاله مربوط نمی شوند. این نه تنها به نقشه سایت آنها کمک نمی کند، بلکه به اعتبار سایت آنها نیز کمکی نمی کند. حتی از اعتبار سایت آنها می کاهد.

دلیل این امر این است که گوگل به سمت محتوای مفهوم محور حرکت کرده است. معمولاً هنگام بررسی هر اتصال برقرار شده، پارامترهای مختلف بررسی می شود. به ارتباط پیوندهای ایجاد شده و همچنین صفحه اصلی و صفحه فرود نگاه می کند و به هر یک از آنها به صورت جداگانه امتیاز می دهد. شما می توانید تمام لینک سازی سایت خود را با استفاده از استراتژی محتوای موضوعی خوشه ای یا محتوای خوشه ای مدیریت کنید. در این صورت هوش مصنوعی گوگل و همچنین الگوریتم MUM گوگل به شما کمک می کند تا لینک های سئوی قوی در سایت مورد نظر خود بسازید. البته سعی کنید استراتژی بهینه سازی لینک بیلدینگ خوبی داشته باشید. در آپدیت های بعدی این مقاله به طور مفصل در مورد این استراتژی بهینه سازی لینک صحبت خواهیم کرد.

آخرین کلمه

در این مقاله به طور کامل و جامع در مورد محتوای موضوعی کلاستر یا محتوای خوشه ای صحبت کرده ایم. سعی کنید همیشه مطالب ستون خود را به گونه ای بنویسید که سوالات مختلفی از سوی مخاطبان مطرح شود. البته لازم نیست محتوای شما کسل کننده و خسته کننده باشد. در عوض، انتظار می رود که او را در صفحات خوشه ای شما مورد توجه قرار دهد. در این صورت می توانید مطمئن باشید که محتوای شما محتوای با کیفیتی است و همیشه می توانید نظر فالوورهای خود را به بهترین نحو جلب کنید.

برای محتوای صفحات کلاستر خود سعی کنید یک موضوع را به طور کامل و جامع توضیح دهید. محتوای شما باید سازماندهی شده باشد و یک موضوع را به طور جامع توضیح دهد. البته کیفیت محتوای شما نیز بسیار مهم است. با توجه به تعداد کلمات در این صفحات بسیار زیاد است. به جای استفاده از محتوای بی کیفیت، سعی کنید تعداد صفحات در خوشه خود را کاهش دهید. برخی از افراد برای صرفه جویی در هزینه از کپی محتوا یا بازنویسی محتوا استفاده می کنند که اساساً یک استراتژی معیوب است.

محتوای موضوع خوشه چیست؟ آموزش نوشتن محتوای سندیکایی برای اولین بار در Topr Amaz. به نظر می رسد.