منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • مسائل فنی سئو سایت + رایج ترین مسائل فنی سئو 2023

مسائل فنی سئو سایت + رایج ترین مسائل فنی سئو 2023

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
مسائل فنی سئو سایت + رایج ترین مسائل فنی سئو 2023

امروزه موارد زیادی وجود دارد که باعث افت رتبه گوگل می شود مانند مشکلات فنی سئوی سایت که تاثیر زیادی بر سئو سایت دارد. در این مقاله به انواع مسائل فنی سئو سایت و راه حل های آن پرداخته ایم.

مشکلات فنی سئو و راه حل های آن از مهمترین موارد در سئو می باشد. اگر این مشکلات را به خوبی حل نکنید، قطعا در روند سئو سایت خود با مشکل مواجه خواهید شد. فرض کنید وب سایت خود را طراحی کرده اید و می خواهید آن را بفروشید. قطعا در گام اول باید به طور مستمر روی بهینه سازی سئو سایت خود کار کنید تا نتیجه خوبی بگیرید.

آیا نتایجی که به دست می آورید دائمی خواهند بود؟ آیا همیشه در نتایج گوگل خواهید ماند؟ قطعا نه. وقتی در سئو خوب عمل نکنید، قطعا رتبه خود را از دست خواهید داد. اما مهمتر از این مشکلات فنی سایت اگر سایت شما در بازه زمانی معینی با مشکلات فنی مواجه شود، قطعا با افت رتبه مواجه خواهید شد که تمام تلاش شما را از بین می برد.

ما در این مقاله از سایت دانش آموز برتر ما قصد داریم 0 تا 100 مشکل فنی سئو را برای شما توضیح دهیم. از طرفی ما تمامی نکات و پیشنهادات خود را برای شما در میان می گذاریم تا در طول سفر با مشکل جدی مواجه نشوید.

اگر دانش مناسبی در مورد سئو ندارید، بهتر است یک دوره آموزشی بگذرانید تحصیلات سئو دانش خود را در این زمینه آماده کرده و افزایش دهید. یکی از عوامل مهم در مسائل فنی سئو سایت، سرعت سایت است. در ابتدای طراحی سایت و اینکه سایت خود را ایجاد کرده اید. مطمئنا سایت از سرعت خوبی برخوردار خواهد بود اما با افزایش داده های سایت و از طرفی با افزایش تعداد آیتم ها قطعا سرعت سایت کاهش می یابد. این امر منجر به کاهش سرعت سایت و رتبه بندی سئو می شود.

بهترین راه برای حل مشکلات فنی سئو

چگونه می توان مشکلات فنی سئو را حل کرد؟

اولین سوالی که ممکن است نگران شما باشد مربوط به نوع حل این مشکلات خواهد بود. آیا این مشکلات به راحتی قابل حل است؟ ابتدا باید مشکل را پیدا کنید.

زمانی که در نتایج برتر گوگل باشید، قطعا ترافیک خوب و درآمدزایی خوبی از سایت خود خواهید داشت. اما اگر همه این عوامل سقوط کنند، قطعاً مشکلی در کار شما وجود دارد. برای یافتن نقطه مورد نظر و رفع آن باید مرحله سایت خود را بررسی کنید.

اما آیا همه مشکلات حل خواهد شد؟ اگر مشکلاتی مانند سرعت سایت وجود داشته باشد، شخص قطعا می تواند خودش آن را برطرف کند. اما اگر مشکل در کدهای سایت یا ساختار اولیه سایت است، حتما باید با توسعه دهندگان در ارتباط باشید. اگر این نوع مشکل به سرعت حل نشود، قطعاً عواقب زیانباری برای شما خواهد داشت.

پیشنهاد می کنیم از قبل یک تیم اختصاصی داشته باشید. به عنوان مثال، همیشه با یک توسعه دهنده در تماس باشید که در صورت بروز مشکل می تواند آن را به سرعت برطرف کند.

مسائل فنی سئو سایت:

شما تا به حال چیزهای زیادی یاد گرفته اید و اکنون زمان آن رسیده که به مسائل فنی سئو سایت بپردازید. لازم به ذکر است که در هر قسمت نکات و پیشنهادات مهمی برای شما ارائه شده است. توجه به آنها و استفاده از آنها به نفع شما خواهد بود:

  • سرعت سایت: برای اینکه خیلی کوتاه و سریع به شما بگویم، اگر سرعت سایت شما بسیار پایین است، رتبه برتر گوگل را بررسی کنید.

طبق آخرین تحقیقات منتشر شده توسط خود گوگل، سایت هایی که زمان بارگذاری صفحه آنها بیش از 3 ثانیه باشد، قطعا در رتبه بندی گوگل افت خواهند داشت. زیرا اگر کاربر بیش از این زمان منتظر نماند بلافاصله سایت شما را ترک می کند و از طرفی این مشکل باعث افت رتبه می شود.

اما چگونه از سرعت سایت خود مطلع شویم؟ اساسی ترین کاری که می توانید برای مسائل فنی سئو انجام دهید این است که سایت را از چندین دستگاه بررسی کنید. یعنی با اینترنت های مختلف و با دستگاه های مختلف به سایت خود دسترسی داشته باشید و سرعت آن را بررسی کنید.

دومین کاری که می توانید انجام دهید این است که وارد وب سایت GT Metrics شوید. آدرس صفحه اصلی سایت خود را وارد کنید و سرعت آن را در سمت دیگر مشاهده کنید. اگر سایت شما کند است، بهتر است آن را بهینه سازی کنید.

توسط ابزار توصیه شده است Google PageSpeed ​​Insights همچنین با استفاده از آن سرعت سایت شما را از 0 تا 100 اندازه گیری می کند و از طرفی تصمیمات مهم را برای شما به اشتراک می گذارد. پیشنهاد می شود پیشنهادات این ابزار را ترجمه کنید و عناصر اصلی را در نظر بگیرید و به درستی در سایت خود اعمال کنید.

محتوای تکراری، مسائل فنی سئو سایت:

دومین مشکل فنی سئو سایت قطعا محتوای تکراری خواهد بود. خوب بهتر است در این قسمت به این موضوع بپردازیم و تاثیرات مهم محتوای تکراری را ذکر کنیم.

فرض کنید سایتی در زمینه آموزشی ایجاد کرده اید و می خواهید فعالیت خوبی داشته باشید. فرض کنید دو مقاله در بخش وبلاگ برای یک کلمه کلیدی در زمان های مختلف منتشر کرده اید. اینکه هر دو مقاله یک کلمه کلیدی را هدف قرار می دهند. گوگل برای این مشکل چه می کند؟

قطعا تنها یکی از مطالب شما را رتبه بندی می کند و به هیچ عنوان بقیه را به حساب نمی آورد در این صورت محتوایی که رتبه نمی گیرد نیز به صفحه زامبی تبدیل می شود. یعنی صفحاتی که هیچ ورودی ندارند و بدون هدف برای سایت ایجاد می شوند. برای حل مشکلات فنی سئو می توانید وارد کنسول جستجوی سایت خود شوید.

یک 301 محتوایی را که اصلا ورودی ندارد و بی معنی است به صفحه ای که رتبه بندی دارد هدایت می کند. این مشکل مشکل فنی سئو سایت شما را حل می کند.

چگونه مشکلات فنی سئو سایت را برطرف کنیم؟

سایت به درستی ایندکس نشده است، یک مشکل فنی مهم سئو:

آیا زمانی که به دنبال آن نیستید، برند خود را در نتایج گوگل خواهید دید؟ اگر پاسخ شما منفی است، بهتر است این قسمت را با دقت بخوانید.

از جمله مشکلات فنی سئو سایت، ایندکس نشدن سایت است. برای اینکه بدانید کدام صفحات سایت شما ایندکس شده اند، Site:yoursitename.com را جستجو کنید و صفحات ایندکس شده را ببینید. اگر هیچ نتیجه ای ظاهر نشد، باید مواردی را که ذکر می کنیم به دقت بررسی کنید.

ابتدا فایل robots.txt را بررسی کنید و ارتباط بین سایت شما و گوگل ممکن است مسدود شده باشد. در مرحله دوم بهتر است صفحات و اینکه آیا تگ شاخصی در کد آنها وجود ندارد را بررسی کنید.

در مرحله سوم می توانید وارد کنسول جستجوی سایت خود شوید و به صورت دستی درخواست ایندکس کنید. ابتدا آدرس صفحات را کپی کنید و قسمت را در کنسول جستجو ببینید. اکنون آدرس کپی شده را وارد کرده و درخواست را ارسال کنید، همچنین می توانید مشکل ایندکس شدن صفحات خود را با این روش حل کنید.

رفع مشکل ایندکس نشدن سایت مشکلی است که به طور کامل حل خواهد شد و بهتر است به هیچ وجه استرس نداشته باشید و با چندین بار جستجو و بررسی صفحات این مشکل برطرف خواهد شد.

اگر همه راه حل ها را امتحان کرده اید و همچنان مشکل ایندکس صفحه حل نشده است، بهتر است قالب سایت خود را تغییر دهید. تجربه نشان داده است که فرمت های null نیز می توانند در نمایه سازی با مشکل مواجه شوند و بهتر است به آن ها نیز توجه کنید.

عدم وجود نقشه سایت یکی از مشکلات فنی رایج سایت است:

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که باید مسیر خاصی را برای خزیدن گوگل در سایت خود مشخص کنید. وقتی نقشه سایت مناسبی نداشته باشید، قطعا ربات های گوگل نمی توانند به راحتی سایت شما را بخزند. ربات های گوگل به راحتی می توانند نقشه سایت شما را با استفاده از xml بررسی کنند و اگر آنها را به درستی تنظیم نکنید، قطعا با مشکل مواجه خواهید شد.

برای اینکه بفهمید آیا کارت برای سایت شما ثبت شده است یا خیر. برای اطلاع از این موضوع کافیست دامنه خود را در ابتدای sitemap.xml قرار دهید. اگر چیزی برای شما نمایش داده نمی شود، سایت شما نقشه ندارد. شما می توانید نقشه سایت خود را با استفاده از افزونه های SEO، RankMeth و Yoast SEO ایجاد کنید.

معرفی انواع مشکلات فنی در سئو

کوپلینگ داخلی بیش از حد:

یکی دیگر از موارد مهم و اصلی که منجر به مشکلات فنی سئوی سایت می شود، قطعا منجر به بیش از حد لینک های داخلی خواهد شد. برخی افراد بر این باورند که هر چه تعداد لینک های داخلی بیشتر باشد، برای سئو سایت مفیدتر است. در صورت ساخت لینک هدف گذاری شده است اگر این کار را نکنید، قطعا رتبه خود را از دست خواهید داد. اما چگونه یک ارتباط هدفمند داشته باشیم؟ بهترین راه چیست؟

منبع لینک داخلی سایت شما قطعا بخش وبلاگ سایت شما خواهد بود. با انتخاب موضوعات و کلمات کلیدی مهم می توانید مقالاتی را منتشر کنید که در آن ها می توانید به صفحات فرود سایت خود نیز لینک دهید.

برای لینک دهی موثر که مشکل فنی در سایت ایجاد نمی کند می توانید در مقالات خود لینک سازی داخلی انجام دهید. برای پیوند دادن کافی است ابتدا یک پاراگراف مرتبط بنویسید و با کلمه کلیدی اصلی در آن پاراگراف به صفحه اصلی لینک دهید. بهتر است هر 500 کلمه یک بار از یک کلمه کلیدی استفاده کنید. در ابتدای مقاله (مقدمه) بهتر است لینک برند اصلی سایت در دامنه اصلی سایت قرار داده شود. این نوع لینک بیلدینگ اعتبار دامنه سایت را بهبود می بخشد و جلوه خاصی خواهد داشت.

استفاده از تگ های بیشتر:

برخی از سایت ها اشتباه می کنند که تعداد زیادی برچسب را برای انتشار هر یک از صفحات خود انتخاب می کنند. توجه داشته باشید که انتخاب تعداد زیادی تگ باعث کاهش رتبه صفحه و در غیر این صورت تکراری می شود. به عنوان مثال، شما چندین صفحه با برچسب های تکراری دارید. این باعث می شود که این نوع صفحه بی فایده و تکراری تلقی شود.

توصیه می شود برای سایت خود برچسب های جستجو را جستجو کنید و برای هر صفحه از چندین تگ استفاده کنید که تکراری نیستند.

نتیجه:

امیدواریم از این بهترین مقاله سایت مطالعه نهایت استفاده را ببرید و اگر دوست داشتید آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. در پایان مقاله بهتر است به چند نکته مهم اشاره شود راوی انجام دادن.

اساسی ترین موضوعی که باید به آن اشاره کرد سرعت سایت است. طبق آخرین مطالعه اعلام شده توسط گوگل، سرعت سایت عامل مهمی در مسائل فنی سئو است. شما می توانید از ابزارهای مختلفی برای اندازه گیری سرعت سایت خود استفاده کنید و از طرفی توصیه می شود فایل های سایت خود را بهینه کنید.

دومین عامل مهمی که باید به آن اشاره کرد مربوط به نقشه سایت و نمایه سازی است. برای نمایش صحیح سایت خود کافی است پیکربندی صحیح نقشه سایت را انتخاب کنید. اگر نقشه سایت به درستی پیکربندی نشده باشد، در نمایه سازی صفحات مشکل ایجاد می شود.

برای حل مشکل ایندکس شدن صفحات کافی است یک بار فایل robot.txt را بررسی کنید و شاید مسیرهای ارتباطی ربات ها مسدود شده باشد. اگر مشکلی در نمایه سازی صفحات شما وجود دارد و اگر نمی توانید این مشکل را برطرف کنید. کافی است فرمت سایت را تغییر دهید (از افراد متخصص در این زمینه کمک بگیرید)

متن مشکلات فنی سئو سایت + رایج ترین مشکلات فنی سئو 2023 برای اولین بار در بهترین دانش آموز. به نظر می رسد.