منو سایت

معرفی Kadence Blocks 2.4 و Kadence Blocks Pro 1.7

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
معرفی Kadence Blocks 2.4 و Kadence Blocks Pro 1.7

طرح بندی بخش انعطاف پذیر آهنگ

تیم Kadence خوشحال است که ویژگی‌های جدیدی را هم در Kadence Blocks Free و Kadence Blocks Pro معرفی می‌کند تا به صاحبان سایت‌های وردپرس کمک کند تا وب‌سایت‌های مؤثرتری با Kadence ایجاد کنند. قدرتمندترین موارد اضافه شده به نسخه رایگان بلوک های Kadence شامل طرح بندی های کنترلی انعطاف پذیر با بلوک های پارتیشن است که می توان از بلوک Ow Layout استفاده کرد، یک بلوک جدید Show More، و یک گزینه منبع محتوای پویا از گالری. در Kadence Blocks Pro اکنون یک گزینه جدید برای بلوک لیست پویا و همچنین پشتیبانی از محتوای پویا با استفاده از Meta Box پیدا خواهید کرد.

در کنار این ویژگی‌های جدید، هم Kadence Blocks Free و هم Kadence Blocks Pro دارای تعدادی رفع اشکال و بازسازی اجزای مختلف کد هستند تا اطمینان حاصل شود که افزونه‌های Kadence Blocks کارآمدترین افزونه‌های ساخت بلوک موجود برای سایت وردپرس شما هستند. لیست کامل تغییرات برای بلوک های Kadence به صورت رایگان و Kadence Blocks Pro در وب سایت ما و در افزونه ها موجود است.

طرح بندی Flex Control

طرح‌بندی‌های مدیریت فلکس به صاحبان سایت این امکان را می‌دهد که از بلوک Section مستقل از بلوک Row Layout استفاده کنند. بلوک‌های بخش را می‌توان تودرتو کرد تا بتوان بیش از یک بخش را در بخش دیگری قرار داد. به‌طور پیش‌فرض، این بخش‌ها با تراز عمودی اضافه می‌شوند، اما به راحتی می‌توان با تنظیمات جدید Flex Align در بلوک بخش، آنها را به تراز افقی تغییر داد. آنها را می توان به طور مستقل برای رایانه های رومیزی، تبلت ها و دستگاه های تلفن همراه تنظیم کرد و کنترل دقیقی بر نحوه نمایش بخش های شما اضافه کرد.

تنظیمات تراز انعطاف پذیر Cadence

این روش طرح بندی جدید پتانسیل خلاقیت بیشتر در طراحی سایت را نشان می دهد. بلوک Ow Layout همچنان با بلوک‌های بخش در داخل موجود است. این تغییر جدید علاوه بر انعطاف پذیری بیشتر است.

طرح‌بندی‌های مدیریت انعطاف‌پذیر با بلوک بخش جدید را می‌توان همزمان با کتابخانه طراحی Kadence استفاده کرد و به شما این امکان را می‌دهد که از بخش‌ها، بسته‌های شروع و Wireframes هنگام ایجاد یک طرح‌بندی جدید با بلوک‌های Kadence استفاده کنید.

از بخش های تو در تو نسبت به طرح ها و بخش های ردیف استفاده کنید

یکی از بزرگترین سوالاتی که ممکن است در مورد این ویژگی جدید داشته باشید این است که چه زمانی باید از طرح بندی ردیف های بخش در مقابل استفاده از بلوک های بخش تو در تو استفاده کرد. هنگام ایجاد محتوا با ستون، توصیه می کنیم از بلوک طرح بندی ردیف استفاده کنید. قرار دادن بلوک‌های بخش در داخل بلوک‌های بخش برای ایجاد ستون‌ها، گزینه‌هایی را فراهم می‌کند که با طرح‌بندی ردیف امکان‌پذیر نیست، اما این موارد معمولاً موارد شدید هستند. این می تواند برای کاربرانی که فقط یک طرح استاندارد می خواهند، گیج کننده تر و کنترل آن دشوارتر باشد.

دو راه وجود دارد که استفاده از بلوک های مقطع می تواند سودمند باشد: اندازه بخش ثابت و بسته بندی بخش ها با هم برای درمان کلی، مانند پس زمینه و غیره.

اندازه بخش ثابت

بلوک های بخش در بلوک های بخش به شما امکان می دهد یک ستون با اندازه ثابت ایجاد کنید در حالی که ستون های دیگر را مجبور می کنید تا با فضای چپ سازگار شوند. به عنوان مثال، فرض کنید می خواهید یک طرح سه ستونی داشته باشید، و در ستون اول می خواهید عرض آن ستون همیشه 200 پیکسل باشد، در حالی که در ستون های اول و سوم می خواهید به طور مساوی باز شوند تا بقیه فضا پر شود. .

بلوک مقطعی با عرض ثابت
بلوک‌های بخش را می‌توان روی یک عرض ثابت تنظیم کرد که در یک بخش والد تودرتو باشند.

این نوع طرح‌بندی در بلوک طرح‌بندی ردیف امکان‌پذیر نیست، زیرا ستون‌های بلوک طرح‌بندی ردیف همیشه دارای درصد عرض هستند.

عرض مایع برای طرح ردیف
بلوک Row Layout هر بخش را به صورت درصد عرض تنظیم می کند.

بلوک های بخش را برای درمان کلی به هم بپیچید

جاسازی بلوک‌ها در بخش‌ها می‌تواند یک مزیت بزرگ باشد، زمانی که شما فقط باید گروهی از بلوک‌ها را به هم بپیچید و به آنها پس‌زمینه، مرز، فاصله و غیره بدهید. قبل از اینکه مجبور بودید یک بلوک طرح بندی را در یک ردیف با یک ستون وارد کنید، و اکنون فقط اضافه کردن یک بلوک بخش تنها چیزی است که نیاز دارید.

استفاده از بلوک های پارتیشن تو در تو راه حل عملکردی نیست

در حالی که ممکن است بسیاری از شما در مورد ظروف جعبه انعطاف پذیر Elementor شنیده باشید و اینکه چگونه آنها برای عملکرد بهتر هستند زیرا اندازه DOM (مدل شیء سند) کوچکتر ایجاد می کنند، این وضعیت در مورد Kadence یکسان نیست. طرح بندی ردیف Kadence همیشه از یک جعبه انعطاف پذیر استفاده می کند. از نظر اندازه DOM، تنها در صورتی عملکرد DOM را بهینه می‌کنید که یک بلوک را مستقیماً در برگه وارد کنید. قرار دادن بلوک‌های بخش در داخل بلوک‌های بخش، همان اندازه DOM را ایجاد می‌کند که با استفاده از یک بلوک طرح‌بندی ردیفی با بلوک‌های بخش در داخل آن، انجام می‌شود.

بنابراین در حالی که طرح‌بندی‌های Elementor با ظروف انعطاف‌پذیر جدید خود بهبودهایی را در عملکرد خود تجربه می‌کنند، گزینه‌های طرح‌بندی بلوک جدید ما مشکل قبلی را برطرف نمی‌کنند. مکانیسم‌های طرح‌بندی Kadence همیشه در این زمینه بهینه‌سازی شده‌اند، بنابراین با تغییر نحوه قالب‌بندی محتوای خود، هیچ بهبودی در عملکرد وجود ندارد.

نمایش بیشتر بلوک

بلوک جدید Show More به صاحبان سایت اجازه می دهد ابتدا محتوا را به حداکثر ارتفاع پیش نمایش کوچک کنند. دکمه‌هایی نمایش داده می‌شوند که به بازدیدکنندگان اجازه می‌دهد محتوا را گسترش دهند و گزینه پیش‌نمایش محو در دسترس است. دکمه‌های مورد استفاده در بلوک Show More یک دکمه Advanced Kadence Blocks هستند که به شما امکان می‌دهد با استفاده از هر فونت، رنگ، رفتار مکان‌نما، سایه‌های میدان، حاشیه، اندازه و حتی موارد دیگر، به دکمه‌های Show More / Show Less استایل دهید. دکمه ها.

kadence تنظیمات بلوک بیشتری را نشان می دهد

بلوک Show More می‌تواند شامل بسیاری از بلوک‌های دیگر، از جمله بلوک بخش، بلوک تصویر پیشرفته و غیره باشد. تنظیمات برنامه افزودنی را می توان برای نمایشگر دسکتاپ، تبلت و موبایل به طور متفاوتی تنظیم کرد. بلوک Show More اکنون در آخرین نسخه Kadence Blocks به صورت رایگان در دسترس است و در داشبورد افزونه های وردپرس شما یا از مخزن WordPress.org قابل دانلود است.

مسدود کردن با لیست پویا

در Kadence Blocks Pro اکنون یک بلوک جدید به نام Dynamic List پیدا خواهید کرد. این بلوک برای صاحبان سایت‌هایی با محتوای پویا، یا حتی اگر می‌خواهید از دسته‌ها / طبقه‌بندی‌ها به عنوان دسته‌هایی برای انتشارات در یک لیست پویا استفاده کنید، فوق‌العاده قدرتمند است. ساده ترین راه برای درک استفاده از بلوک Dynamic List، استفاده از آن در قالب Kadence Elements است. به عنوان مثال، فرض کنید می خواهید تمام دسته بندی ها را برای یک پست خاص در زیر عنوان به صورت پویا نمایش دهید.

در تنظیمات بلوک لیست پویا الگوی خود، منبع فهرست را به عنوان انتشار فعلی انتخاب کنید و سپس نوع منبع را انتخاب کنید.

تنظیمات بلوک لیست پویا را تنظیم کنید

سپس گزینه های سبک موجود در بلوک Dynamic List فعال می شوند. می‌توانید نحوه نمایش لیست خود، نحوه نمایش پیوند به این آیتم فهرست، سبک فهرست جداکننده را از میان موارد فهرست انتخاب کنید، یا انتخاب کنید که هر مورد فهرست به صورت قرص نمایش داده شود. تبدیل متن (یعنی حروف بزرگ، کوچک یا بزرگ) و سبک سازی متن در بلوک Dynamic List موجود است که اکنون در Kadence Blocks Pro موجود است.

اگر با هر نوع محتوای پویا مانند راهنمای فیلدهای سفارشی پیشرفته ما کار می کنید، بلوک فهرست پویا روش های بسیاری را برای نمایش دسته بندی یا لیست های دیگر ارائه می دهد. به عنوان مثال با لیست کارکنان، می توانید به راحتی بخش ها، در دسترس بودن یا انواع مشتریانی را که کارکنان با استفاده از بلوک های لیست پویا با آنها کار می کنند را نشان دهید.

پشتیبانی از متا باکس

Kadence Blocks Pro همچنین به صاحبان سایت امکان استفاده از Meta Box را ارائه می دهد که یک جعبه ابزار سفارشی با قالب های Kadence Elements است. اگر قبلاً با محتوای پویا آشنا هستید و در گذشته از متا باکس استفاده کرده اید، استفاده از پشتیبانی متا باکس Kadence به طور مستقیم برای شما آسان خواهد بود. اکنون هنگامی که یک قالب جدید با الگوهای Kadence Elements ایجاد می کنید، محتوای متا باکس پویا را در دسترس خود خواهید دید. در هفته های آینده راهنمای کاملی برای استفاده از Kadence و Meta Box خواهیم داشت. پشتیبانی از Meta Box در افزونه Kadence Blocks Pro و قالب های Kadence Elements در افزونه Kadence Theme Pro در دسترس هستند.

اگر از Meta Box استفاده می‌کنید و می‌خواهید با Kadence طرح‌بندی‌های کارآمدتری ایجاد کنید، اکیداً توصیه می‌کنیم که یکی از بسته‌های Kadence را برای دریافت هر دو افزونه استفاده کنید. بسته Kadence Full حتی ویژگی‌ها و قابلیت‌های بیشتری از جمله Kadence Shop Kit برای WooCommerce، تبدیل‌های Kadence برای پاپ‌آپ‌های کارآمد مبتنی بر بلوک، اسلایدها و بنرها و غیره را ارائه می‌کند.

kt-btns_c04003-00 .kt-btn-wrap-0 {margin-right: 5px;}. rtl .kt-btns_c04003-00 .kt-btn-wrap-0 {margin-left: 5px; margin-right: 0px ;}. wp-block-cadence-advancedbtn.kt-btns_c04003-00 .kt-btn-wrap-0 .kt-button {color: #fff; پس زمینه: # 097bb3؛ حاشیه-رنگ: # 097bb3;}. wp- block-cadence-advancedbtn.kt-btns_c04003-00 .kt-btn-wrap-0 .kt-button: شناور، .wp-block-kadence-advancedbtn.kt-btns_c04003-00 .kt-btn-wrap-0. -button: focus {color: #ffffff; border-color: # 3699ff;}. wp-block-kadence-advancedbtn.kt-btns_c04003-00 .kt-btn-wrap-0 .kt-button :: قبل از {display: no kt-btn. -wrap-0 .kt-button: focus {background: # 3699ff;}

بسته کادنس را دریافت کنید

Kadence به نوآوری خود ادامه می دهد

طی چند ماه گذشته، تیم Kadence به ارائه ویژگی‌های جدید به جامعه وردپرس ادامه داده است تا به صاحبان سایت کمک کند تا سایت‌های مؤثرتری بسازند. این ویژگی‌های جدید به نوآوری‌های دیگری مانند بلوک تصویر پیشرفته، بلوک Lottie و بلوک Google Maps می‌پیوندند.

موفقیت Kadence ممکن است به خاطر جامعه پر جنب و جوش Kadence باشد. این حمایت شما از کار ما از طریق خرید بسته نرم افزاری Kadence، تعهد شما به توسعه محصول و درخواست های شما برای محصولات و ویژگی ها است که به تیم ما کمک کرده تا کارآمدتر و موثرتر ایجاد کند. ما از حمایت شما قدردانی می کنیم و مشتاقانه منتظر ایجاد راه های بیشتری برای کمک به شما در ساخت سایت های موثر در آینده هستیم.