منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • نرم افزار طراحی طلا (7 تا از بهترین ها + لینک دانلود)

نرم افزار طراحی طلا (7 تا از بهترین ها + لینک دانلود)

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
نرم افزار طراحی طلا (7 تا از بهترین ها + لینک دانلود)

قبل از چاپ الگوی جواهری که طراحی کرده اید، ابتدا باید یک مدل سه بعدی طراحی کنید و برای این کار به نرم افزار طراحی جواهرات سه بعدی نیاز دارید.

به طور کلی نمی توان گفت کدام یک از نرم افزارهای طراحی جواهرات موجود در بازار بهترین و مناسب ترین است. در واقع هر طراح، چه مبتدی و چه با تجربه، نیازها، ترجیحات و اهداف خاص و متفاوت خود را دارد و بنابراین برنامه ای که برای یک فرد مناسب باشد ممکن است برای دیگران مناسب نباشد.

دانلود بهترین 2 کتاب و بروشور آموزش کرگدن به زبان فارسی (رایگان PDF)

اما برای اینکه بدانید طراحی زیورآلات را چگونه و با چه برنامه ای باید شروع کنید، لیستی از بهترین نرم افزارها در این زمینه را آماده کرده ایم که بسیاری از طراحان جواهرات استفاده از آنها را به شما توصیه می کنند. منتظر چه چیزی هستید بیایید شروع کنیم!

نرم افزار CAD (کد) برای طراحی جواهرات

ابتدا توجه کنید در ایران و اکثر شرکت های معتبر خارجی از راینو و ماتریکس برای طراحی جواهرات و طلا استفاده می شود اما نرم افزارهای دیگری را نیز معرفی می کنیم که کم و بیش مفید هستند:

1-نسخه راینو طرح راینوگلد

نرم افزار طراحی طلا (7 تا از بهترین ها + لینک دانلود)

Rhino3D نرم افزار معروفی است که در زمینه معماری و طراحی صنعتی کاربرد دارد و می توان از آن برای ایجاد مدل های دقیق و پیچیده استفاده کرد. RhinoGold نسخه دیگری از این برنامه است که به طور خاص برای طراحی جواهرات طراحی شده است و به شما این امکان را می دهد تا جواهرات خود را بسیار دقیق و با جزئیات طراحی کنید.

راینوگلد به شما امکان طراحی طیف گسترده ای از جواهرات مانند گوشواره، دستبند، آویز و حلقه های ابدیت را می دهد. با استفاده از این برنامه می توانید طرح های منحصر به فرد خود را ایجاد کنید یا از قالب ها و ابزارهای موجود در نرم افزار استفاده کنید.

ماژول های مدل سازی و حکاکی موجود در برنامه RhinoGold آن را به نرم افزاری موثر برای ساخت مدل های سه بعدی طلا و جواهرات تبدیل کرده است. خرید آموزش کامل

2- Zbrush و Sculptris

نرم افزار طراحی طلا (7 تا از بهترین ها + لینک دانلود)

Sculptris یک برنامه مجسمه سازی رایگان است که به شما کمک زیادی می کند، به خصوص برای ساخت اشکال ارگانیک. برای استفاده بیشتر، می‌توانید نرم‌افزار را به Zbrush ارتقا دهید، یک ابزار مجسمه‌سازی ممتاز که به شما امکان مدل‌سازی، رنگ‌آمیزی و بافت را می‌دهد. این برنامه اغلب برای طراحی کاراکتر مورد استفاده قرار می گیرد که به دلیل وضوح و کیفیت بالا ابزار مناسبی برای طراحی جواهرات نیز محسوب می شود.

Zbrush به شما امکان می دهد همه چیز را از مجسمه ها گرفته تا مدل های پیچیده مانند جواهرات جواهرات طراحی کنید. Zbrush برای ایجاد بافت ها و سطوح مختلف مناسب است، اما نیاز به تجربه در مدل سازی سه بعدی دارد.

3- ماتریس (حرفه ای ترین پیشنهاد ما)

نرم افزار طراحی طلا (7 تا از بهترین ها + لینک دانلود)

Matrix یک نرم افزار معروف CAD است که به طور خاص برای ساخت جواهرات طراحی شده است. از آنجایی که این برنامه یک ابزار پیچیده است، برای کار با آن باید تجربه مدل سازی داشته باشید. نرم افزار ماتریکس امکان طراحی گام به گام مدل های طلا و جواهرات را به شما می دهد و تمامی امکانات و مزایای برنامه راینو را دارد. خرید آموزش کامل

4-3 طراحی

نرم افزار طراحی طلا (7 تا از بهترین ها + لینک دانلود)

این نرم افزار توسط جواهرسازان و مخصوص جواهرسازان ساخته شده است. 3Design با الهام از فناوری گرافیکی مورد استفاده در بازی های ویدیویی به شما امکان می دهد تصاویر واقعی از مدل های سه بعدی خود ثبت کنید. با کمی تمرین می توانید به این نرم افزار مسلط شوید و از ابزارهای عالی آن برای ساخت مدل های سه بعدی جواهرات استفاده کنید.

نرم افزار رایگان طراحی طلا و جواهرات

5-بلندر بلندر

Blender یک نرم افزار رایگان و متن باز است که از سیستم مدل سازی مستقیم مبتنی بر شبکه استفاده می کند. از آنجایی که منحنی یادگیری این نرم افزار بسیار شیب دار است، استفاده از آن برای مبتدیان راحت نیست.

6-Tinker CAD TinkerCAD

TinkerCAD یکی از ساده ترین برنامه های مدل سازی سه بعدی رایگان است که رابط کاربری ساده و آسانی دارد. برای کار با این نرم افزار نیازی به تجربه قبلی ندارید و استفاده از آن آسان است. TinkerCAD برای طراحی جواهرات ساده و آزمایش فرآیند مدل سازی خوب است، اما نه برای جزئیات و کار روی آن.

7-Sketchup SketchUp (ساده ترین – اما نه محبوب ترین)

اگر دوست دارید با الگوهای هندسی کار کنید، SketchUp ابزار مناسبی برای شماست زیرا به شما اجازه می دهد لبه ها یا جواهرات هندسی طراحی کنید. این نرم افزار رایگان و محبوب است و فرآیند یادگیری آسانی دارد.

دسکتاپ SketchUp دارای افزونه های زیادی است و راهنماها و آموزش های زیادی در مورد نحوه کار با این برنامه وجود دارد که فرآیند مدل سازی را برای شما آسان می کند. برای تبدیل مدل SketchUp خود به STL، می توانید افزونه SketchUp STL را دانلود کنید.

نرم افزار طراحی طلا (7 تا از بهترین ها + لینک دانلود)

نتیجه

لیست امروز ما فقط به برخی از نرم افزارهای طراحی جواهرات اشاره کرده است و هنوز برنامه های دیگری در این زمینه وجود دارد. هنگام انتخاب نرم افزار مناسب، باید عوامل زیر را در نظر بگیرید:

  • برنامه رایگان یا پولی
  • توانایی کار با اشکال هندسی یا ارگانیک
  • یک برنامه مبتدی پسند با عملکرد کمتر یا نرم افزار قدرتمند اما پیچیده

آموزش طراحی طلا و جواهرات (زیورآلات) و بهترین روش انجام آن

در نهایت برنامه ای را انتخاب کنید که نیازهای شما را برآورده کند و از کار با آن لذت ببرید ماتریکس و راینو در ایران ترجیح داده می شوند.