منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • نکات امتحان نهایی + 20 تضمینی در امتحان نهایی

نکات امتحان نهایی + 20 تضمینی در امتحان نهایی

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
نکات امتحان نهایی + 20 تضمینی در امتحان نهایی

امتحانات نهایی سالیانه بین تمام دانش آموزان پایه دوازدهم برگزار می شود، البته کسب نمرات عالی و معدل خوب نیز برای گرفتن یک رشته خوب در بهترین دانشگاه های ایران مهم است و اهمیت نمرات امتحانات نهایی چند برابر شده است. با بقیه متفاوت باشید پس با ما باشید تا راز امتحان نهایی صفر تا صد را برای شما فاش کنیم.

نکات مهم امتحان نهایی از جمله مواردی است که شما به عنوان یک دانش آموز باهوش باید به آن توجه کنید وگرنه باید بروید معدل و … را درست کنید که هزاران مشکل دارد و زمان زیادی می برد. اولین امتحان نهایی دانش آموزان بود. کلاس ششم ابتدایی بودند و سوالات توسط آموزش و پرورش به مدرسه داده شد و البته توسط معلم کلاس مربوطه تصحیح شد، تلاش دوم امتحان نهایی در پایه نهم بود قطعا سوالات مجددا توسط اداره آموزش و پرورش بهتر است مدیر مدرسه آنها را تصحیح کند مهمترین امتحان نهایی پس از دو تجربه از این موضوع در کلاس دوازدهم قطعا برای شماست، این بار سوالات توسط معلم شما مطرح خواهد شد. تصحیح امکان پذیر نیست و البته پاسخنامه شما به دفتر می رود و توسط چند منشی بررسی می شود.

ممکن است سوالاتی از این قبیل داشته باشید که سطح امتحان نهایی چقدر است، چقدر روی معدل دیپلم یا چقدر روی کنکور و … تاثیر می گذارد، برای ادامه سایت عجله نکنید. دانش آموز برتر ما کاملاً همه چیزهایی را که باید بدانید گفته ایم. (پس نگران نباش دوست من)

یکی از نکات مهم امتحان نهایی این است که برخی از دانش آموزان برای این امتحان به سراغ بروشورها و کتاب های درسی می روند. ما به هیچ وجه این کار را توصیه نمی کنیم زیرا با مطالعه کتاب می توانید نمره خوبی کسب کنید و نیازی به پرداخت هزینه اضافی ندارید. نکته بعدی این است که بروشورهایی با تعداد صفحات بیشتر و محتوای بیشتر از کتاب ها زمان زیادی را برای مطالعه از شما می گیرد و این به ضرر شما تمام می شود. بهترین منبع برای یادگیری امتحان نهایی این است که سوالات چند سال اخیر را در رشته خود مطالعه کرده اید و البته نتیجه مثبتی خواهید گرفت.

کتاب درسی را کلمه به کلمه بخوانید و از خود سوال نپرسید و مطالب را حذف نکنید، شاید این باعث کاهش نمره شما شود. بهتر از مقاله است روش افزایش ساعات مطالعه برای کنکور همچنین بازدید کنید که در این زمینه به شما کمک زیادی می کند.

 

نکاتی را برای امتحان نهایی آموزش و پرورش دریافت کنید:

شاید کمتر آموزشی در دروس مرتبط با رشته خود دیده باشید که نکات امتحان نهایی را برای شما ذکر می کنند زیرا امروزه بیشتر دانش آموزان هوش و حواس خود را وقف کنکور کرده اند و از این موضوع اطلاعی ندارند. البته می توانید بیست درس مورد نظر خود را با آموزش دقیق در زمان کمتری بگذرانید. مستقیم معدل امتحان نهایی روی کنکور تاثیر داره رقابت برای نمره 20 هم بیشتر میشه پس بهتره از الان حرکت کنید)

آموزش دیده به عنوان آموزش شیمی و تدریس فیزیک که دانش آموزان بسیار از آن استقبال می کنند، می تواند در امتحان نهایی، بررسی متن به متن کتاب، مثال ها، فعالیت ها و … به شما کمک زیادی کند. از جمله مزایای این آموزش ها می باشد.

20 با نکاتی برای امتحان نهایی

نکات کامل امتحان نهایی:

تا به حال مباحث زیادی برای شما توضیح داده شده و حالا وقت آن رسیده که به سراغ نکات امتحان نهایی برویم، توجه داشته باشید که در هر قسمت پیشنهاداتی را برای شما دانش آموزان ارائه کرده ایم و بهتر است از آنها استقبال کنید. نمره خوب در امتحان نهایی:

  • محل امتحان جدید: امتحان نهایی یک آزمون تشریحی است که در مقاطع امتحانی مدارس مختلف برگزار می شود و توسط چند ناظر این نوع آزمون در سراسر کشور برگزار می شود. قابل ذکر است که سوالات در سراسر کشور یکسان بوده و در زمان مشخصی برگزار می شود. ممتحن ها خیلی جدی هستند و اصلاً با کسی شوخی نمی کنند و اگر به این یا آن توجه کنید سریع کاغذ شما را می برند و تقلب می نویسند. همچنین توجه داشته باشید) اگر سوالی دارید، نمی توانید آن را مطرح کنید، پس انتظار نداشته باشید کسی به شما پاسخ دهد.

فلزیاب و سیگنال یاب نیز برای جلوگیری از تقلب برخی دانش آموزان در این منطقه موجود است.

 

  • اهمیت امتحان نهایی: نکته دوم امتحان نهایی این است که در سال 1401 که امتحان نهایی برگزار شد تأثیر آن در امتحان مثبت با این تفاوت که امسال مبلغ اوست اثر مستقیم تغییر کرده. حال باید بدانید که این امتحان نهایی چقدر می تواند برای بسیاری از دانش آموزان مهم باشد.مهمترین نکته مانند دندانپزشکی برای قبولی در بهترین دانشگاه های ایران، قابل ذکر است که ابتدا باید خود را برای کنکور آماده کنید و برای یک کنکور آماده شوید. معدل 19 یا بالاتر، تعداد کمی از دانشجویان می توانند با معدل پایین وارد دانشگاه شوند. مسابقه 1402 موفق شدن)

معدل امتحان نهایی علاوه بر تاثیر در کنکور به معدل نوبت اول دانش آموز اضافه می شود و پس از معدل به معدل کل مدرک می گویند. توجه داشته باشید کشورهای خارجی برای مهاجرت تحصیلی به دیپلم ایرانی اهمیت زیادی می دهند (حتی در برخی رشته ها مدرک را معتبرتر از دانشگاه می دانند) پس بهتر است معدل مناسبی در نظر بگیرید. برای کار در شرکت های ایرانی حتما به معدل خوب نیاز خواهید داشت.

 

  • سطح امتحان نهایی: اگر امتحان نهایی مثل سال های گذشته تاثیر مثبتی در کنکور داشت قطعا سطح سوالات را مشخص می کردیم اما با توجه به تغییرات مهم کنکور 1402 قطعاً انتظار می رود سطح سؤالات پیشرفته تر و مفهومی تر شود، قطعاً بسیار طبیعی است زیرا حتی بیست و پانصدم نمره نیز در کنکور شما تأثیر می گذارد و طراحان سؤالات امتحان نهایی برای ایجاد رقابت بین دانش آموزان سؤالات دشوارتری دارند. برنامه ریزی خواهد کرد

بررسی کنکور در ژانویه 1401 او نشان داد که طراحان سوالات امتحانی چندین فصل (کتاب دوازدهم) را با هم ترکیب کرده و سوالاتی مانند امتحان به آنها داده اند.

 

  • تصحیح برگه پاسخ: نکته مهم دیگر امتحان نهایی است. پاسخنامه شما توسط معلمان مربوط به آموزش و پرورش ابتدا سوالاتی که پاسخ نداده اید یا سوالات صحیح و نادرست و جاهای خالی که پاسخ نداده اید تصحیح می شود. دبیر، منشی با یک خط پر می شود تا کسی به جای شما پاسخ آنها را ندهد، از طرف دیگر داده های برگه شما پنهان می شود تا کسی از نام و مشخصات شما مطلع نشود. کار شما چندین بار اصلاح می شود، بار اول توسط معلم، بار دوم توسط دبیر و بار سوم توسط معلم نهایی که نمره نهایی شما را اعلام می کند. آنها اشتباه کرده اند، منشی سوم آنها را اصلاح می کند و هدف اصلی جلوگیری از ضایع شدن حقوق دیگران خواهد بود)

 

  • طبقه بندی دوره (بسیار بسیار مهم): یکی از قسمت های مهم نکات امتحان نهایی این است بخش خوب، لطفا هوش و حواس خود را کاملا جمع کنید که هیچ چیز دیگری وجود ندارد.

دروس کامپیوتر مانند فیزیک و ریاضی در همه رشته ها موجود است و شما باید در امتحانی که از صفر تا 100 به شما می گوییم پاسخ این سوالات را بدانید. ابتدا باید از فرمول انتخابی خود شروع کنید یا اگر تحلیلی برای حل سوال دارید. باید بنویسی بنویسید و ممکن است برای مصحح مهم باشد، نوشتن فرمول سؤال و روش حل خودتان 25 درصد ارزش دارد (البته پاسخ نهایی شما نیز 25 درصد ارزش دارد، بنابراین این بخش را اصلا فراموش نکنید) هر کدام را به شما پیشنهاد می کنیم. از کاراکترهای جمع، تفریق، ضرب و تقسیم (مخصوصاً در عبارات جبری و معادلات و …) خوب و خوانا بنویسید و اگر نامفهوم باشد، بدون شک طرح به مقاله شما نمره نمی دهد. از رنگ های مشکی و آبی استفاده نکنید، به هیچ وجه به رنگ قرمز اشاره نکنید).

نکته مهم برای دروس حساب دیفرانسیل و انتگرال امتحان نهایی: حالا می خواهم برای امتحان نهایی شما یک سوال پیش بینی کنم و بعد از خواندن این مقاله سریع به سراغ آن بروید یا از این به بعد خیلی به آن توجه کنید. نمودارهای ریاضی این یکی از جذاب ترین قسمت ها برای طراحان سوالات امتحانی در این چند سال است، پس به انواع کتاب های ریاضی دقت کنید.

بهترین راه مطالعه برای امتحان نهایی

دروس حفظی مانند ادبیات، عربی، تاریخ و… برخی از دروس هستند که نمی توان گفت بالاترین نمره را دارند، پس بهتر است بیشتر زمان مطالعه خود را صرف این دروس کنید. مثلا در درسی مثل عربی باید یک نمره نیم و نیم جواب دهید تا به نمره 20 برسید این مبحث قطعا برای به چالش کشیدن دانش آموزان است و قطعا یکی از خسته کننده ترین مباحث امتحان نهایی است. .

انگلیسی نیز آخرین موضوعی است که باید با آن سر و کار داشته باشیم، همانطور که ممکن است حدس بزنید گوش دادن یکی از مهمترین مسائل برای زبان است و فایل صوتی قطعا دو بار پخش خواهد شد (پس بهتر است در جلسه حواس خود را جلب کنید. شما زمان را از دست ندهید). سوالات امتحان نهایی زبان آسان است و توصیه می شود با کتاب زبان و کتاب کار آشنایی داشته باشید. (اهمیت کتاب کار را نادیده نگیرید)

 

چه کتاب هایی برای امتحان نهایی مناسب است؟

در قسمت نکات امتحان نهایی گفتیم که به هیچ وجه کتاب درسی تهیه نکنید و کتاب را به طور کامل یا مشابه مطالعه کنید. سطح سوالات امتحان نهایی بهتر است از کتاب های سیر تا پیاز یا کتاب های مبتدی که مناسب امتحانات تشریحی هستند که انواع مختلفی دارند استفاده کنید. از شما خواهد بود)

 

خلاصه نکات:

امیدواریم از این مقاله نهایت استفاده را ببرید و آن را برای دوستان دانشجوی خود ارسال کنید. در پایان مقاله بهتر است چند نکته مهم را تکرار کنیم.

اولین نکته امتحان نهایی این است که فکر تقلب را از خود دور کنید و قبل از هر چیز راهی برای انجام آن پیدا کنید (چون سرپرستان امتحان با کسی شوخی نمی کنند). بدترین چیز این است که با امتحانات بد، همان قیمان شما را اذیت می کنند.

سطح سوالات امتحان نهایی در ژوئن 1402 نسبت به سال های گذشته به دلیل تاثیر آن سخت تر خواهد بود مستقیم به کنکور پس بهتر است تلفیقی بخوانیم البته سازمان سنجش برای دانش آموزان قسمت حذفی اعلام کرده است. ولی در امتحان نهایی ژانویه 1401 دیدیم که از قسمت های پرش شده سوال پرسیده می شود و بهتر است اصلا به خلاء ها توجه نشود.

نکات نگارشی امتحان نهایی + 20 دانش آموز برتر نوبت اول امتحان نهایی تضمینی. به نظر می رسد.