منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • هزینه سفر سه روزه به استانبول چقدر است؟

هزینه سفر سه روزه به استانبول چقدر است؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
هزینه سفر سه روزه به استانبول چقدر است؟

استانبول یکی از بزرگ ترین و پرجمعیت ترین شهرهای ترکیه است که علاوه بر جمعیت زیاد و عظمت این شهر می توان به مرکز فرهنگی و اقتصادی ترکیه اشاره کرد. شناخت و گشت و گذار در شهر استانبول توجه هر گردشگری را به خود جلب می کند و امروزه می توان گفت استانبول یکی از بزرگترین شهرهای جهان و همچنین بزرگترین شهر ترکیه است. که در بین ایرانیان بسیار محبوب است و سالانه گردشگران زیادی از ایران به استانبول سفر می کنند. موقعیت شهر استانبول در کنار دریای مرمره، تنگه بسفر واقع شده است، این تنگه دو قاره آسیا و اروپا را از هم جدا می کند. در این مقاله می خواهیم در مورد دیدنی های استانبول و همچنین هزینه سفر به این شهر صحبت کنیم. بلیط تهران استانبول و در مورد بلیط استانبول به تهران صحبت کنیم.

دیدنی های استانبول

در ادامه شما را با برخی از دیدنی های استانبول آشنا می کنیم.

میدان تقسیم

شهر استانبول به دو قسمت اروپایی و آسیایی تقسیم می شود، میدان تقسیم در قسمت اروپایی شهر و در منطقه بی اوغلو واقع شده است. دسترسی به این میدان به دلیل وجود ایستگاه های متعدد اتوبوس و مترو در نزدیکی آن بسیار آسان است. یکی از ویژگی‌های جالب این میدان ممنوعیت چراغ‌های خودرو و ترامواهای نوستالژیک است.

در واقع میدان تقسیم نماد جمهوری خواهی ترکیه است، موضوع به دست آتاتورک ایجاد شده است. امروزه میدان تقسیم به محلی برای برگزاری رویدادهای ملی مانند سالگرد استقلال ترکیه و جشن های مختلف تبدیل شده است.

کاخ توپکاپی

وقتی از استانبول صحبت می کنیم، بدون شک نمی توان بناهای تاریخی فراوانی را که معماری منحصر به فردی دارند در نظر نگرفت. به عبارت دیگر می توان گفت این بناهای خاص هر ساله گردشگران زیادی را به شهر زیبا و بزرگ استانبول می کشاند. کاخ توپکاپی استانبول یکی از قدیمی ترین کاخ های جهان است که متعلق به امپراتوری عثمانی است. از جمله ویژگی‌های قابل توجه این کاخ، موزه توپکاپی به وجود کلاس‌های درس در آن اشاره کرد. در قرن پانزدهم، این کاخ اقامتگاه اصلی سلطان و مقر حکومت امپراتوری عثمانی بود. در زمان تشکیل جمهوری ترکیه در سال 1924 در فهرست آثار ملی این کشور به ثبت رسید.

کاخ توپکاپی در بخش قدیمی استانبول و در نزدیکی امینونو قرار دارد و همچنین در منطقه سلطان محمد واقع شده است.

هزینه سفر سه روزه به استانبول چقدر است؟

کلیسای چورا

این مکان تاریخی و زیبا را موزه کری نیز می نامند. اولین چیزی که از این بنای تاریخی به چشم می خورد دیوارهای آن است که در آن می توان نقاشی های مذهبی مربوط به دوران بیزانس را مشاهده کرد که با هنر خاصی نقاشی شده اند. و این نقاشی ها به قدری چشمگیر هستند که می توان گفت در تمام دنیا یافت نمی شوند. قدمت این بنای تاریخی تقریباً قرن چهارم میلادی و سال های 527 تا 565 در دوره امپراتوری روم شرقی تخمین زده می شود. این کلیسا در بالای تپه های شاخ طلایی و در قسمت جنوبی خلیج گلدن بوگ قرار دارد. این بنا از قسمت های مختلفی از جمله محوطه اصلی، کلیسای کوچک، دهلیزهای کوچک و بزرگ در قسمت اندرونی و بیرونی تشکیل شده است، در ضلع شمالی این کلیسا ساختمانی دو طبقه قرار دارد که در دوره های تاریخی متأخر به این مجموعه اضافه شده است. .

هزینه های سفر به استانبول چگونه و چقدر است

با توجه به عظمت شهر استانبول و مکان های تاریخی و دیدنی فراوان در این شهر جذاب، طبیعتاً شناخت و بازدید از تمامی مکان ها و بناهای تاریخی و دیدنی در سه روز دشوار است، بنابراین گردشگران و مسافرانی که قصد خرید بلیط این شهر را دارند. تهران-استانبول نیاز به برنامه دارد آنها به خوبی برنامه ریزی شده اند تا در این سه روز از این شهر بزرگ و دیدنی نهایت استفاده را ببرند.

ابتدا به قیمت بلیط سفر به استانبول می پردازیم که قیمت تقریبی سفر از فرودگاه امام خمینی (ره) به استانبول و بالعکس استانبول و فرودگاه امام خمینی (ره) برای رفت و برگشت است، ارزان ترین بلیط تقریباً 4800000 است که مربوط به قشم ایر است. .

علاوه بر هزینه بلیط هواپیما، هزینه های دیگری نیز برای سفر به استانبول وجود دارد که در اینجا به برخی از این هزینه ها اشاره می کنیم:

هزینه های تمدید گذرنامه: برای خروج از کشور مقصد، مسافران به پاسپورت نیاز دارند. اگر مسافر قبل از سفر به خارج از کشور گذرنامه نداشته باشد باید برای دریافت پاسپورت خود اقدام کند و اگر مدت زیادی از صدور گذرنامه گذشته باشد گردشگر باید آن را در سال 1400 تمدید کند.تجدید یا صدور گذرنامه به شرح زیر بود:

هزینه صدور گذرنامه 1.250.000 ریال می باشد

قیمت عوارض شهرداری 62500 ریال می باشد

خدمات پاسپورت 731. 520 ریال

هزینه کارت شناسایی عکس دار 430000 ریال می باشد

هزینه سفر سه روزه به استانبول چقدر است؟

قیمت بلیط تهران استانبول و استانبول تهران تقریبا 48000000 ریال می باشد.

عوارض خروج از کشور: عوارض خروج از کشور مبلغی است که هر مسافر هنگام خروج از کشور به دولت پرداخت می کند و بر اساس مصوبه ۱۴۰۱ شورای اسلامی، میزان عوارض برای هر نفر برای بار اول ۴۰۰ هزار تومان و برای مسافر ۶۰۰ هزار تومان تعیین شده است. دفعه دوم. مبلغ سوم و بعدی حدود 800 هزار تومان است

هزینه هتل: هزینه هتل یکی از مهم ترین هزینه ها در سفر به استانبول می باشد. با توجه به عظمت این شهر، طبیعتاً اقامتگاه های مختلفی برای گردشگران دارد و به دلیل تعدد هتل ها و اقامتگاه ها، انتخاب برای مسافران بسیار سخت می شود. یکی از بهترین تصمیم ها این است که بررسی کنیم که چه بودجه ای برای هتل می خواهیم و در مورد محل اقامت خود فکر کنیم.

هزینه سفر به استانبول برای غذا

رستوران ها و اغذیه فروشی های زیادی در استانبول وجود دارد و در واقع می توانید برای صرف غذا در رستوران ها زمانی را در استانبول سپری کنید، اما به دلیل گرانی رستوران ها، بهتر است قیمت برخی از مواد غذایی استانبول را در نظر بگیرید: