منو سایت

وب 3.0 چیست؟ تغییر بزرگ در شبکه در 20 سال!

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
وب 3.0 چیست؟ تغییر بزرگ در شبکه در 20 سال!

وب 3.0 چیست؟

وقتی در مورد وب 3.0 صحبت می کنم. مردم اصلاً به آن علاقه ندارند. دلیل آن واضح است، مغز ما وقتی اطلاعات کافی در مورد چیزی وجود ندارد، توجه زیادی به آن نمی کند. در این ویدیو می خواهم به این سوالات پاسخ دهم. برای توضیح اینکه وب 3.0 چیست، اجازه دهید ابتدا در مورد وب 1 و وب 2 صحبت کنیم. بیایید ببینیم وب 1 و 2 چیست. چه اتفاقی افتاد و بعد آنلاین شدیم 3.

وب 3.0 چیست؟

وب 1 آغاز راه اندازی وب سایت ها بود. البته در مورد وب سایت ها چه می توانم بگویم؟ بسیاری از دانشگاه ها و مراکز نظامی به اینترنت دسترسی دارند. آنها اطلاعات خود را منتشر کردند و مردم می توانستند آن اطلاعات را بخوانند. به یک معنا، وب 1 یک سیستم یک طرفه بود. این اطلاعات از چند منبع خاص در اختیار عموم قرار گرفته است. اکنون برخی از آنها وب سایت خود را راه اندازی کرده اند. اصولا فقط مدیر وب می توانست اطلاعات را منتشر کند و ما هیچ مشارکتی در شبکه نداشتیم.

وب 2.0 چه بود؟

در آغاز دهه قرن جدید پس از میلاد، Web2 در حدود سال 2000 راه اندازی شد. نسخه دوم وب سایت ها، که به ما امکان مشارکت در اینترنت را می داد. همه می توانند اطلاعات خود را در وب سایت ها آپلود کنند. مثال بارز فیسبوک، یوتیوب و اینستاگرام است. شما می توانید یک تصویر، متن یا ویدئو را در این سرویس ها آپلود کنید و به نوعی در آن شرکت کنید. به آن شبکه مشارکت نیز می گویند.

وب 1 را به وب 2 تغییر دهید

بسیاری از شرکت های بزرگ امروزی در انتقال از وب 1 به وب 2 شروع به کار کردند. گوگل، فیسبوک، یوتیوب، اینستاگرام، توییتر و هر سرویس محبوبی که می شناسید. البته گوگل از قبل وجود داشت اما در حال تطبیق با وب 2 است. شرکت های زیادی بودند که به وب 2 نرفتند و امروز اثری از آنها نیست. اکنون زمان آشنایی با وب 3 است.

وب 3 نسل جدیدی از وب است که می توان گفت برای چندین ماه بسیار پررنگ است. وب 3.0 وب 2 را با فناوری بلاک چین ادغام می کند. میدونم هنوز درک کردنش برات سخته زیرا ابتدا باید ببینید وب 2 چیست.سپس بلاک چین را دریابید. حالا متوجه شدید که وب 3 چیست؟

این دقیقاً همان کاری است که ما در وب 3 انجام می دهیم. منظورم این است که شما را با بلاک چین، وب 2 و وب 3 آشنا می کنم. این فرصت خوبی است. زیرا پس از دو دهه، اینترنت در حال تغییر است.

راه های کسب درآمد اینترنتی 3

اگر قصد استفاده عادی از اینترنت را دارید، قطعا نیازی به شرکت در آموزش ندارید. وب 3 به آرامی می آید و شما با آن کار می کنید. اما اگر می خواهید از بقیه جلوتر باشید، می توانید کسب و کار وب 3 خود را راه اندازی کنید یا برنامه نویسی وب 3 را یاد بگیرید. قبل از آن، باید ببینید وب 3 چیست که دقیقاً همان چیزی است که ما می خواهیم در این دوره بررسی کنیم.

خوشحال باش

مدت زمان ورود به وب سایت 3