منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • ویژگی های اهورا نسخه 10.5: فناوری شارژ جداگانه

ویژگی های اهورا نسخه 10.5: فناوری شارژ جداگانه

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
ویژگی های اهورا نسخه 10.5: فناوری شارژ جداگانه

امروز یک روز عالی برای تیم ما است! روزی که کار بزرگی انجام دادیم. چه چیزی می تواند سرعت سایت شما را با قالب وردپرس اهورا بیش از همیشه کند و فروش شما را به دلیل سئو و تجربه کاربری بهتر اهورا افزایش دهد.

می دانید که تمام تمرکز تیم ما بر روی توسعه قالب اهورا است، بنابراین ما هرگز قالب دیگری ارائه نمی دهیم.

واقعا! در زمانه ای که ایرانی ها بیشتر فرم های خارجی را به فارسی ترجمه می کنند. ما در تیم آرتانو نمایش های فارسی اهورا را به انگلیسی ترجمه می کنیم تا اهورا را بین المللی کنیم.

خب هر چند روز یکبار قالب اهورا با آپدیت هایی که ارائه می کنیم. داره بهتر و بهتر میشه اما امروز مشکلی را حل کردیم که واقعاً باید در دنیای وردپرس حل می شد. می خواهم شما را با فناوری شارژ جداگانه اهورا آشنا کنم. چیزی که هنگام نصب نسخه جدید اهورا در سایت خود تجربه خواهید کرد.

مشکل کجا بود؟

مشکل این است که هر قالب تعداد زیادی عنصر برای مربی یا صفحه ساز خود دارد. اهورا ده ها آیتم خاص هم دارد. هر کدام از این عناصر دارای یک کد بارگیری CSS و جاوا اسکریپت مشترک هستند که سرعت سایت شما را کند می کند.

اما نکته اینجاست که آیا شما همه این موارد را در صفحات سایت خود بارگذاری نمی کنید؟! شما می توانید تا 10 مورد استفاده کنید. اما هزاران خط کد بارگذاری می شود که سرعت سایت شما را کند می کند. در اینجا فناوری شارژ جداگانه اهورا برای من و شما مفید است.

فناوری شارژ جداگانه به شکل اهورا

در نسخه جدید اهورا، آیتم ها تنها زمانی بارگذاری می شوند که سایت شما به آنها نیاز داشته باشد. بنابراین هر عنصر یک فایل CSS جداگانه دارد که فایل عنصر را تنها زمانی بارگذاری می کند که از عنصر موجود در این صفحه استفاده می کنید. یعنی هزاران خط کد به ده ها خط کد تبدیل می شود و سرعت سایت شما چند برابر می شود. چرا؟ زیرا بار روی CPU کاربر بسیار کمتر می شود. سایت شما کارآمدتر است و در نتیجه ترافیک کمتری به سایت شما وارد می شود.

تعداد درخواست ها زیاد نمیشه؟!

حالا می توانید بپرسید، خب، تعداد درخواست هایی که مرورگر می کند در حال افزایش است! اینطور نیست؟!

خوب، باید بگویم، نه، به هیچ وجه. ما این مشکل را در http 1 داشتیم. درخواست های زیاد باعث کاهش سرعت سایت می شود. به همین دلیل ما فایل ها را با هم ترکیب کردیم. اما در http 2 یا HTTP نسخه 2 دیگر چنین مشکلی نداریم. با این حال، اگر سایت شما از http2 پشتیبانی نمی کند، می توانید گزینه CSS Combine را در تنظیمات افزونه خود فعال کنید.

خوشحالم که به روز رسانی های اهورا به شما کمک می کند تا کسب و کار اینترنتی خود را روز به روز رشد دهید و از وردپرس بهتر استفاده کنید. من می دانم که مجموع این به روز رسانی های کوچک باعث می شود سایت شما روز به روز رشد کند.

دانلود قالب وردپرس اهورا

منتظر خبرهای بهتر از ما باشید.

با احترام

رضا راد

اردیبهشت 1401