منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • پاسخ به 9 سوال متداول کاربران نرم افزار سالیدورکس (بسیار کاربردی)

پاسخ به 9 سوال متداول کاربران نرم افزار سالیدورکس (بسیار کاربردی)

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
پاسخ به 9 سوال متداول کاربران نرم افزار سالیدورکس (بسیار کاربردی)

در این مقاله 9 سوال مهم و کاربردی که در یادگیری بهتر نرم افزار سالیدورکس نقش اساسی دارند را به شما یادآوری می کنیم و به صورت مختصر به آنها پاسخ می دهیم.

نکته-3 فناوری SOLIDWORKS

1. دو ابزار مهمی که هر کاربر SOLIDWORKS باید بداند (اما بسیاری از آنها نمی دانند): CTRL + Q و VOR دو ابزار عالی هستند که همه کاربران SOLIDWORKS باید بدانند. آنها مشابه هستند و هر دو گزینه به کاربران امکان می دهند بازسازی های پیچیده تری از مدل های SOLIDWORKS انجام دهند.

SOLIDWORKS-Tech-Tip-4

2- تفاوت شکل ورق و الگوی طراحی: درک تفاوت بین این دو عبارت برای شما یک موفقیت است. اگرچه ممکن است صفحه نمایش ها یکسان باشند، اما در کاربرد، ساختار و هدف متفاوت هستند.

SOLIDWORKS Tech Tip-5

3- نحوه استفاده از تابع Pack and Go در مدیریت فایل در SOLIDWORKS: بسیاری از کاربران نمی دانند این دو ویژگی چقدر مفید هستند. این ویژگی ها شامل کپی کردن مجموعه ای از داده ها برای اشتراک گذاری یا بازنویسی و سازماندهی کار گروهی در یک شبکه همزمان است.

SOLIDWORKS Tech Tip-6

حتما بخوانید: آموزش تصویری ورق فلز در سالیدورکس به زبان ساده

4- نحوه اتصال متغیرها و اشیاء برای طراحی جدید: در بیشتر موارد، اتصال متغیرها و اشیاء در SOLIDWORKS PDM برای طراحی جدید مانند یک پازل با قطعات گم شده است. خوشبختانه این مشکل با کمک یک سیستم مفید قابل حل است. این نکته فنی در SOLIDWORKS به شما این امکان را می دهد که به راحتی متغیرها را در SOLIDWORKS PDM با فایل های جدید مرتبط کنید.

SOLIDWORKS Tech Tip-7

5- رنگ های شفاف و مات در هنگام ویرایش در نصب: هنگامی که یک جزء را در بخش اسمبلی ویرایش می کنید، SOLIDWORKS به طور خودکار همه اجزای دیگر را شفاف می کند. این به شما این امکان را می دهد که به راحتی سایر قسمت ها را ببینید تا بتوانید آنچه را که نیاز دارید به دست آورید.

SOLIDWORKS Tech Tip-8

6- نحوه استفاده از چاپ GrabCAD و FDM: GrabCAD Print این یک ویژگی نرم افزار جدید است و یک رابط بصری با قابلیت های برنامه نویسی بهبود یافته ارائه می دهد. و برای پرینت سه بعدی استفاده می شود.

SOLIDWORKS Tech Tip-9

7- نحوه استفاده از هشدارها در SOLIDWORKS: این توصیه فنی در SOLIDWORKS ابزار مفیدی است که به شما امکان می دهد بدون هیچ مشکلی به پروژه خود برسید.

SOLIDWORKS Tech Tip-10

8- قدرت حفاری SolidWorks: با SOLIDWORKS Hole Wizard می توانید به طور خودکار سوراخ کنید، در این جعبه ابزار می توانید سوراخ هایی با اندازه مناسب برای اتصال با سایر اجزا ایجاد کنید و حتی SOLIDWORKS می تواند به طور خودکار سوراخ های مناسب ایجاد کند. اگر از Hole Wizard استفاده نمی کنید، می توانید تمام این اقدامات را به صورت دستی انجام دهید.

SOLIDWORKS Tech Tip-11

حتما بخوانید: دانلود 50 تمرین رایگان برای یادگیری بهتر نرم افزار SolidWorks

9. نحوه قرار دادن برد مدار چاپی در SOLIDWORKS: چندین سایت با یک برد مدار چاپی طراحی شده اند. امروزه طراحان نه تنها باید زیبایی محصولات را در نظر بگیرند، بلکه باید نحوه ادغام با بخش الکترونیک را نیز در نظر بگیرند. هنگامی که “SOLIDWORKS Electrical” را انتخاب می کنید، ابزار “Insert PCB” را انتخاب می کنید، چهار گزینه دریافت می کنید که می توانید به راحتی آنها را به برد الکترونیکی اضافه کنید.