منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • چگونه آس آزمون تیرماه + کسب بالاترین رتبه 💪

چگونه آس آزمون تیرماه + کسب بالاترین رتبه 💪

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
چگونه آس آزمون تیرماه + کسب بالاترین رتبه 💪

نحوه رسیدن به آزمون تیرماه یکی از سوالات همیشگی دانش آموزان پایه دوازدهم است که همیشه ذهن آنها را به خود مشغول کرده است، البته آنها در ماه های بهمن و اسفند به این موضوع بسیار فکر می کنند و همیشه برای شروع مردد هستند. بدون مقدمه در ابتدا به شما بگویم که هر زمان که شروع کنید تا قبل از فروردین می توانید در کنکور ترکی قبول شوید. اما با توجه به شرایط و ضوابطی که برای شما در نظر گرفته ایم و قول می دهیم اگر به آنها پایبند باشید قطعا رتبه خوبی کسب خواهید کرد. ما در این مقاله از سایت دانش آموز برتر قصد داریم به این سوال پاسخ دهیم که چگونه به آزمون تیرماه برسیم; در زیر پیشنهادات و نکات کاربردی برای خدمت شما ذکر شده است که بهتر است به آنها توجه داشته باشید.

اول از همه باید به شما بگویم که کنکور یک تا دو ماهه نیست پس فکر نکنید بعد از فرودین برای کنکور می نشینید و مطالعه می کنید که اصلا خبری نیست اما قبل از فرودین به شما قول می دهم که اگر زیاد مطالعه کنید شاید به همان اندازه که 8 ماه روی شما تاثیر داشته باشد شاید الان برای شما غیر منطقی باشد اما حالا با یک مثال برایتان توضیح می دهم.

همه ساله دانش آموزان زیادی از مرداد تا تیرماه سال بعد در کلاس ها و مدارس برای کنکور ثبت نام می کنند و به آنها ادامه می دهند. نکته اصلی این است که آنها از مرداد تا نیمه دوم سال تحصیل کردند. حال این سوال پیش می آید که آیا تمام موضوعاتی را که قبلا مطالعه کرده اند به خاطر خواهند آورد؟ آیا آنها بررسی شده اند؟ قطعا نیمی از دانش آموزان علاقه ای به این سوال ندارند.

حالا که می خواهید برای کنکور تازه شروع کنید چه نقشی دارید؟ قطعا می توانید مطالب اصلی را با قدرت مطالعه کنید و چندین قدم از آنها جلوتر باشید. اما در نظر داشته باشید که ساعات مطالعه زیاد و تعداد تست های زیاد قطعا برای شما مهم است. سعی کنید موضوعات اصلی را که در قسمت های بعدی به شما می گوییم به خوبی مطالعه کنید).

اگر از بهترین معلمان کنکور ایران در حال حاضر و البته افرادی که در این زمینه تخصص دارند بپرسید چه نوع دانش آموزانی در کنکور موفق هستند؟ حتماً به شما جواب خواهند داد که آن دانش آموزانی که ماه های آخر کنکور را جدی تر گرفتند (تقریباً 4-5 ماه گذشته) پس اصلاً نمی توانید بگویید و … به فرض که دارید این مقاله را الان در فروردین 1402 می خوانید و اینکه میگی من نمیتونم بابا و… باید برای جولای تمام تلاشت رو بکنی (یعنی 100% تواناییت را بدهی) حالا نتونستی رتبه خوبی برای امتحان آذر بگیری. به شما قول می دهم که بالاترین رتبه را کسب کنید، مقاله توصیه می شود اولین قدم برای کنکور شما هم بخون دوست عزیز

مهمترین نکات آزمون تیرماه

تاثیر مثبت آموزش برای رسیدن به کنکور در تیرماه:

اول باید بهت بگم که هرکی میگه تحصیلات مناسب نیست و اگه کتاب رو بخونی می تونی کنکور بدی و بالاترین رتبه شهر رو بگیری و… همش دروغه. کتاب ملاک اصلی کنکور است اما یک سوال در اینجا مطرح می شود و آن این است آیا می توانم فقط با خواندن کتاب به کنکور پاسخ دهم؟ بهت بگم شاید بتونی از هر درس 10 درصد بگیری، اگه به ​​بالاترین رتبه نگاه کنی باید برای هر درس چند تا کتاب درسی بخری و … پس اون جمله رو از ذهنت بیرون کن تا من بیشترین استفاده رو ببرم. -رتبه بالا بدون معلم مناسب

اکنون باید توجه داشته باشید که آموزش صحیح تاثیر مثبتی بر سوال ابتدای مقاله ما دارد که چگونه به آزمون تیرماه برسیم. شیمی آموزشی و تدریس فیزیک دو آموزش برتر در سایت ما توسط بهترین اساتید کشور برای شما آماده شده است، البته ویژگی آموزش خوب در دسترس بودن کتاب آموزشی است. جزوه آموزش همیشه شما را با سوالات و سوالات سطح بالایی مواجه می کند که احتمال مطرح شدن آنها در کنکور وجود دارد و با آشنایی و آموزش حل آنها قطعا در کنکور موفق خواهید شد.

البته اینو بگم که آموزش بدون پشتیبانی امکان پذیره؟ قطعا خیر، اگر در مورد آموزشی مشکل یا سوالی دارید، می توانید از پشتیبانی دوره بپرسید و سریعا مشکل را برطرف کنید، پس از این قسمت مهم، قطعا برای خود فاکتور بگیرید و در مقایسه با رقبایتان چند پله بالاتر بروید.

 

چگونه می توانم به امتحان تیرماه بروم؟ راز شرکت در آزمون جولای:

خب تا اینجا همه چیزهایی را که باید بدانید به شما گفته ایم، حالا وقت آن است که به سوال اصلی خود پاسخ دهیم که چگونه کنکور تیرماه را کرک کنیم، باز هم تاکید می کنیم که در این قسمت به نکات مهمی اشاره خواهد شد و بهتر است و دفترچه یادداشت را کنار خود نگه دارید و آنها را یادداشت کنید:

  • مثبت اندیشی: برای شما مهمتر این است که ذهنیت مثبت داشته باشید، فکر کنید که در کنکور موفق نمی شوید و … اصلا ملاک نیست، اگر در اولین کنکور مردود شوید، دنیا تمام نشده است و برای کنکور بعدی تلاش خواهید کرد. برای شما ما قول می دهیم که اگر همان ابتدا تلاش کنید، در بهترین دانشگاه های ایران (بسیاری از رتبه های برتر و رتبه تک رقمی کنکور، یک تا چند سال بعد از کنکور) پذیرفته می شوید. داشتن انگیزه برای ادامه کار بسیار مهم است. توصیه می شود موثرترین جملات انگیزشی ادامه مطلب

در پایان این قسمت از خدمتم باید بگویم که اگر درس نمی خوانید حداقل اوقات فراغت خود را صرف انجام کاری کنید. قطعا وقت خود را در دوران طلایی جوانی تلف نکنید.

 

  • یک برنامه درسی داشته باشید: آیا می توان داوطلب کنکور بود و برنامه نداشت؟ قطعا نه، شما باید برای خود برنامه ریزی کنید. در این برنامه قطعاً لازم است نوع دروسی که می خوانید و همچنین ساعات مطالعه مورد نظرتان و از طرفی زمانی که باید برای تست ها و تعداد آنها صرف کنید، مشخص شود. قطعا کسانی که در کنکور قبول شده اند سختگیری بیشتری در برنامه خود دارند.

نکته طلایی برنامه ریزی این است که یکباره خودت را زیاد نکنی، یعنی یک روز 10 ساعت و روز بعد 2 ساعت بنشینی درس بخوانی. اصلا نباید اینطوری باشه و این روند تحقیق (که روش تحقیق سینوسی هم نامیده می شود) خب این قسمت خیلی طولانی می شود و اگر اطلاعات بیشتری می خواهید بهتر است به ادامه مطلب بروید روش برنامه ریزی امتحان گمشو

بهترین راه برای آمادگی برای کنکور

  • طبقه بندی دروس و فصل های مهم: یکی از اساسی ترین قسمت ها برای پاسخ به سوال نحوه ورود به کنکور تیرماه همین قسمت است. دوست خوبم همه شعورتو جمع کن.

اول از همه، شما باید بدانید که کدام رشته های کامپیوتر در رشته تحصیلی شما هستند. مثلاً در ریاضیات دروسی مانند حساب دیفرانسیل و انتگرال، هندسه، گسسته و فیزیک و البته شیمی از دروسی هستند که محاسباتی هستند; در رشته تجربی ریاضی، فیزیک و شیمی و در رشته ریاضیات مربوط به انسان، آمار و احتمال دروس محاسباتی محسوب می شود.

این نوع دروس باید هر روز همراه با حفظ فرمول ها مطالعه شود. اما مشکل اصلی دانشجویان این است دوره های کامپیوتر مانند ریاضی سخت است.

پس عزیزم، آیا فقط ریاضی برایت سخت است؟ قطعا برای همه دانش آموزان سخت است و بهتر است وقت خود را در این نوع دروس صرف کنید و درصد خوبی کسب کنید.

اکنون باید دسته ها و دوره های مفهومی را حفظ کنید. البته دروسی مثل زیست شناسی، منطق، فلسفه و غیره. دارای خواص آموزشی مثلا زیست شناسی به شکل های کتاب درسی و نوشته های زیر آن دقت کنید هر سال سوالات مهمی را در کنکور تشکیل می دهد و بهتر است مطالعه دقیقی از این سوالات داشته باشید.

 

  • فصل های کتاب را از سوال برانگیزترین موضوع امتحانی تا آخر مرتب کنید: جذابیت طراحان مسابقه قطعا این است که ثابت هستند و اصلاً تکان نمی‌خورند. به عنوان مثال، شیمی دارای دو فصل مهم اسید و باز و الکتروشیمی است که به عنوان دو بردار شیمی دبیرستان (لقبی که اساتید مشهور به آن داده اند) باقی مانده است. حالا به نظر شما طراحان کنکور سوالات کمی از این فصل ها می پرسند؟ قطعاً نه، قطعاً به هیچ وجه قرار نیست از این بخش ها سؤال مستقیم بپرسم.

از این رو در هر رشته ای که مطالعه می کنید بهتر است فصل های مهم پر از سوالات کنکور را در اولویت قرار دهید و خوب مطالعه کنید. اگر این کار را بکنید قطعا پشیمان نخواهید شد (مطمئنا ممکن است نتوانید تمام مباحث کنکور را یاد بگیرید و بهتر است ابتدا مباحث مهم را یاد بگیرید).

اشتباه مهلک کنکور: حذف سرفصل های اصلی و بنیادی یکی از موارد مرگبار کنکور است. مثلاً از مشکوک ترین قسمت یک کتاب می توان یک تست ترکیبی و شمارش ارائه داد. مثال زیر را بررسی کنید.

به عنوان مثال، ممکن است تست های زیادی را دیده باشید که می پرسند چند جمله از جمله های زیر درست است. ممکن است یکی از گزینه ها از نکته ای استفاده کرده باشد که شما آن را حذف کرده اید، حالا به نظر شما باید به این آزمون پاسخ دهید؟ در این بخش، دو گروه از دانش آموزان وجود دارد، گروه اول که بسیار شجاع به نظر می رسند و به آزمون پاسخ می دهند و گروه دوم دانش آموزانی که به سرعت در آزمون موفق می شوند.

 

  • افزایش ساعات مطالعه: برای پاسخ به این سوال که چگونه می توان به کنکور تیرماه رسید، قطعا افزایش ساعت مطالعه بی تاثیر نیست دوست عزیز کنکور؛ حتما باید ساعات مطالعه خود را افزایش دهید. قطعا بعد از 4 ساعت مطالعه نمی توان رتبه برتر را کسب کرد، باید روزانه حداقل 7 تا 8 ساعت مطالعه مفید داشته باشید، یعنی تست بزنید و روتین داشته باشید و بتوانید تست ها را به درستی تحلیل کنید. و اصلا نگران نباش دوست خوبم.

اما آیا افزایش ساعات مطالعه یک بار است؟ قطعا نه، شما باید ذره ذره این مشکل را حل کنید و اگر بخواهید در فرآیند کنکور به یکباره به تک تک قسمت ها بپردازید، قطعا در کنکور مردود خواهید شد عزیز؛ اینجوری بهتره روش افزایش ساعات مطالعه برای کنکور آن را کامل و از طرف دیگر بخوانید راز تحصیل درجات عالی شما هم بدونید دوست عزیز

 

انتخاب منبع مناسب برای مطالعه و رسیدن به کنکور تیرماه:

همانطور که قبلا گفتیم منبع اصلی آزمون کتاب است اما کافی نیست شما باید کتاب های درسی مختلف را بخوانید و طراح را به خوبی بشناسید. پس چگونه مناسب ترین کتاب درسی را انتخاب کنیم؟ ابتدا به شما بگویم که برای کنکور کتاب های درجه یک نخرید زیرا باید از سطح پایه خود که از کتاب های درسی است شروع کنید و نکات را یاد بگیرید و با تست ها آشنا شوید و سپس به سراغ تست های سخت بروید و از سوی دیگر شما قادر خواهید بود آنها را تجزیه و تحلیل کنید.

برای شروع کار، باید کتاب هایی برای مبتدیان داشته باشید (که می توانید با جستجو از ابتدایی ترین کتاب ها مطلع شوید)، از آزمایش های آموزشی شروع کنید و آنها را بررسی کنید و ببینید طراح یک موضوع را چگونه می بیند و به آن نگاه می کند). حالا بعد از آن به سراغ کتاب های درجه بندی بروید یعنی زمانی که سطح نسبتاً خوبی دارید به کتاب های سطح بالا بروید و آنها را امتحان کنید قطعاً خواهید دید که چقدر خوب شده اید و به خود افتخار می کنید. درس خواندن و البته مردودی در کنکور تنها یک دلیل داشت و آن اینکه زمان کمتری برای تست زدن و اجرا وجود دارد، تست زدن از هر ریدینگ اجباری تر است و تست زنی از هر مروری مطلوب تر است، پس لطفا این قسمت را از دست ندهید. زود. رفیق)

نحوه ی آزمون تیر ماه + کسب رتبه برتر 💪 اولین بار در تاپر آماز. به نظر می رسد.