منو سایت

چگونه جاوا اسکریپت را فعال کنم؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
چگونه جاوا اسکریپت را فعال کنم؟

این را در اکثر سایت ها به خاطر بسپارید اسکریپت جاوا به طور پیش فرض فعال است. تمامی مرورگرهای مدرن و به روز از زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت به درستی نگهداری شود. گاهی اوقات این تنظیمات در برخی از مرورگرها بسته می شوند. به همین دلیل در این مقاله سعی داریم در اختیار شما قرار دهیم نحوه فعال کردن جاوا اسکریپت در هر مرورگری ملاقات کنید. برای اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

چگونه جاوا اسکریپت را فعال کنم؟

بررسی کنید جاوا اسکریپت فعال است

برای بررسی جاوا اسکریپت فعال است باید به تنظیمات هر مرورگر بروید و آن را بررسی کنید. با دنبال کردن مراحل زیر، جاوا اسکریپت را روشن یا خاموش کنید. جاوا اسکریپت گاهی اوقات ممکن است در گوشی های اندرویدی مشکل ساز شود. این امر در فرآیند خرید از سایت های فروش آنلاین اتفاق خواهد افتاد.

جاوا اسکریپت در کروم فعال است

ابتدا مرورگر کروم را با کلیک کردن باز کنید. به گوشه سمت راست بالای صفحه بروید، سپس روی Personalize ضربه بزنید و Google Chrome را کنترل کنید. از منوی پاپ آپ، تنظیمات را انتخاب کنید. پنجره ای باز خواهد شد. به پایین این پنجره رفته و پیوند Show advanced settings را انتخاب کنید. به بخش Privacy بروید و سپس روی دکمه Content Settings کلیک کنید. سپس به جاوا اسکریپت بروید و سپس گزینه فعال یا غیرفعال کردن جاوا اسکریپت برای شما ظاهر می شود. برای نهایی کردن انتخاب خود، کلید Done را فشار دهید.

تور تفلیس

جاوا اسکریپت را در فایرفاکس فعال کنید

در این قسمت ابتدا مرورگر فایرفاکس را باز کنید. در نوار آدرس عبارت about: config را تایپ کنید و بعد از زدن کلید Enter روی عبارت I’ll be careful I soz که در وسط صفحه ظاهر می شود کلیک کنید. javascript.enabled را در منوی جستجو وارد کنید. در نتیجه، روی نام javascript.enabled کلیک راست کرده و در زیر تنظیمات، Switch را در جاوا اسکریپت انتخاب کنید. شما می توانید آن را انتخاب کنید یا نه. اگر جاوا اسکریپت فعال باشد، ستون Value به صورت True و در صورت غیرفعال شدن، ستون Value با False نمایش داده می شود.

جاوا اسکریپت را در سافاری فعال کنید

ابتدا Safari را باز کرده و در منوی این مرورگر Edit را کلیک کنید. سپس به قسمت Preferences رفته و آن را انتخاب کنید. پس از باز شدن پنجره Preferences، به تب Security رفته و آن را انتخاب کنید. در این قسمت به Content Setup رفته و سپس گزینه Enable JavaScript را تیک بزنید. تنظیمات با به روز رسانی صفحه برای شما پیاده سازی می شود.

چگونه جاوا اسکریپت را فعال کنم؟

 

جاوا اسکریپت را در Explorer فعال کنید

برای این کار ابتدا باید Internet Explorer را باز کرده و باز کنید. برای باز کردن منوی کشویی، روی آن ضربه بزنید و به آیتم Internet Option در این منو بروید. صفحه جدیدی باز خواهد شد. در این صفحه به تب Security رفته و روی آن کلیک کنید. بخش جدیدی برای شما باز می شود. در این تب ها گزینه Custom level را انتخاب کنید تا به لیستی که برای شما باز می شود بروید. به انتهای لیست بروید و Active Scripting را انتخاب کنید. سپس گزینه های فعال سازی و غیرفعال سازی به شما نمایش داده می شود. با انتخاب یکی از گزینه ها تنظیمات را به دلخواه خود تنظیم کنید. این مرورگر همچنین دارای بخشی به نام Promote است که می توانید انتخاب کنید که برای کدام سایت جاوا اسکریپت نمایش داده شود.
برای اینترنت اکسپلورر زیر 9، به دستورات زیر بروید. پس از باز کردن اکسپلورر، به منو بروید و Tools را انتخاب کنید. سپس به Internet Options بروید. در این پنجره روی تب Security کلیک کنید و سپس به گزینه Custom level بروید و روی آن کلیک کنید. پنجره ای بعد از تنظیمات امنیتی – منطقه اینترنت باز می شود. به بخش اسکریپت بروید. وقتی Activation نمایش داده شد روی Active Scripts کلیک کنید. سپس yes و سپس OK را فشار دهید.

چگونه جاوا اسکریپت را در مرورگرها غیرفعال کنیم؟

همانطور که گفته شد جاوا اسکریپت به طور پیش فرض در اکثر مرورگرها فعال است. اما نحوه خاموش کردن آن را توضیح خواهیم داد. لازم به ذکر است که مجرمان سایبری از طریق جاوا اسکریپت مخرب سعی در سرقت افراد دارند. به همین دلیل بهتر است جاوا را در وب سایت غیرفعال کنید. برای غیرفعال کردن هر مرورگر از روش های بالا استفاده کنید و در مرحله آخر Java Disable را انتخاب کنید. پس از غیرفعال کردن یکی از سایت هایی که فکر می کنید مناسب است، جاوا اسکریپت را برای آن فعال کنید. بسیاری از وب سایت ها به جاوا وابسته هستند و غیرفعال کردن آن باعث می شود وب سایت به درستی کار نکند.

چگونه جاوا اسکریپت را فعال کنم؟

نتایجی که اظهار شده

در این مقاله سعی کردیم شما را با جاوا اسکریپت آشنا کنیم. همچنین نحوه فعال کردن آن را در اکثر مرورگرها به شما آموزش دادیم و سپس نحوه غیرفعال کردن آن را به دلایل منطقی توضیح دادیم. بسته به موقعیت مکانی و اطلاعات شخصی خود و همچنین اینکه سایت به جاوا اسکریپت وابسته است، تصمیم بگیرید که آن را فعال یا غیرفعال کنید.