منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • چگونه طراحی سایت را یاد بگیریم؟ و دانلود رایگان آموزش

چگونه طراحی سایت را یاد بگیریم؟ و دانلود رایگان آموزش

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
چگونه طراحی سایت را یاد بگیریم؟ و دانلود رایگان آموزش

چه بخواهید یک وب سایت به عنوان شغل ایجاد کنید یا به دلایل دیگری، یادگیری نحوه انجام آن خودتان سرگرمی دیگری است. یک وب سایت می تواند راهی عالی برای تبلیغ کسب و کار شما، نمایش نمونه کارها و معرفی خود به کارفرمایان یا مشتریان بالقوه باشد.

بسته به اینکه چقدر می خواهید طراحی وب سایت را خودتان انجام دهید، راه های مختلفی برای انجام آن وجود دارد، در این مقاله به موضوع توسعه و طراحی وب، هزینه وب سایت ها و نحوه کار در این زمینه می پردازیم. ما پرداخت می کنیم

خواندن را از دست ندهید: مهارت های طراحی وب سایت مورد نیاز (7 مهارت مورد نیاز)

توسعه وب چیست؟

این اصطلاح برای خودش صحبت می کند. توسعه وب به معنای ایجاد یک وب سایت کاربردی با استفاده از زبان های برنامه نویسی مختلف و عناصر طراحی است. ممکن است به یک توسعه‌دهنده وب یک طراحی وب خاص داده شود و از آن خواسته شود که آن طراحی را به یک وب‌سایت کاملاً کاربردی تبدیل کند که خواسته‌ها و نیازهای مشتری را برآورده کند.

دو نوع مختلف توسعه وب وجود دارد: توسعه front-end و back-end که در زیر به طور جداگانه به آنها خواهیم پرداخت.

توسعه جلویی

این بخش از توسعه وب یعنی. Front-End شامل هر چیزی است که کاربران می توانند ببینند و به عنوان عناصر سمت کاربر شناخته می شوند. بنابراین توسعه دهندگان فرانت اند مسئولیت طراحی و مراقبت از بعد زیبایی وب سایت را بر عهده دارند. HTML، CSS و جاوا اسکریپت زبان های اصلی مورد استفاده در قسمت جلو هستند. HTML اساس وب سایت را تشکیل می دهد و از CSS می توان برای تزئین و رنگ آمیزی آن استفاده کرد. جاوا اسکریپت همچنین عناصر پویا را به وب سایت اضافه می کند.

توسعه Backend

در روی دیگر سکه، ما توسعه back-end را داریم. این بخشی از توسعه وب است که ما به عنوان کاربران آن را نمی بینیم. توسعه دهندگان Back-end مسئول کار با سرورها، پایگاه های داده و برنامه هایی هستند که برای یک وب سایت ضروری هستند. نمونه‌هایی از زبان‌های برنامه‌نویسی که توسعه‌دهندگان بک‌اند تمایل دارند از آن‌ها استفاده کنند عبارتند از: پایتون، جاوا و سی.

توسعه Back-end کمی پیچیده تر از front-end است، اما خوشبختانه راه های زیادی برای ایجاد یک وب سایت بدون نیاز به یادگیری همه چیز وجود دارد.

طراحی وب چیست؟

یک طراح وب تنها بر روی ظاهر و عملکرد یک وب سایت تمرکز می کند. این طراحی ممکن است شبیه به قسمت جلویی به نظر برسد، اما تفاوت قابل توجهی دارد. اگرچه توسعه دهندگان فرانت اند طراحی را برای کار کدگذاری می کنند، اما این طراح وب است که در وهله اول طرح را ایجاد می کند. طراحی نقشی بسیار خلاقانه است که نیاز به دید هنری و مهارت های گرافیکی دارد.

طراحی و توسعه وب مطمئناً می تواند همپوشانی داشته باشد و اغلب یک نفر می تواند هر دو را انجام دهد. با این حال، اگر یکی بیشتر از دیگری برای شما جذابیت دارد، بهتر است از علاقه خود پیروی کنید.

نحوه یادگیری طراحی و توسعه وب

شاید وقتی روی این مقاله کلیک کردید، قبلاً می خواستید طراحی یا توسعه وب را خودتان یاد بگیرید.

خوشبختانه برای یادگیری این مهارت ها نیازی به رفتن به کلاس یا دانشگاه ندارید. بسیاری از افراد به تنهایی کدنویسی را یاد می گیرند. این فرآیند با تعداد دوره های برنامه نویسی آنلاین و منابع بزرگ موجود تسهیل می شود.

چگونه طراحی سایت را یاد بگیریم: آموزش طراحی سایت از صفر تا صد (16 درس رایگان)

یک دوره برنامه نویسی آنلاین می تواند به شما کمک کند راه خود را پیدا کنید. هنگامی که اصول برنامه نویسی را یاد گرفتید، می توانید دوره های پیشرفته تری را بگذرانید.

می توانید با ساختن برنامه های کاربردی وب در جنگو با دانشگاه میشیگان یا ایجاد رابط های قابل دسترسی با UAL و مؤسسات آموزشی کدنویسی شروع کنید. سپس مرحله بعدی تمرین، تمرین و تمرین است.

هزینه ساخت یک وب سایت چقدر است؟

زمان شروع ساخت وب سایت است. اما ابتدا ببینید چگونه می خواهید وب سایت خود را بسازید و چقدر هزینه کنید؟

اصولاً چهار راه اصلی برای ایجاد یک وب سایت وجود دارد:

1- از سایت ساز استفاده کنید.

۲- خودتان یک سایت وردپرسی ایجاد کنید.

3- یک طراح حرفه ای استخدام کنید.

4- یک سایت کاملا از ابتدا ایجاد کنید.

گزینه ای که در نهایت انتخاب می کنید تعیین می کند که در مجموع چقدر پول باید خرج کنید.

وردپرس

حتی اگر روشی مانند استفاده از وردپرس را انتخاب کنید که از نظر فنی رایگان است، باز هم باید هزینه هاست و نام دامنه را بپردازید. شما معمولا یک بار برای نام دامنه پرداخت می کنید و هر سال آن را تمدید می کنید. همچنین، ممکن است پرداخت هزینه برای برخی از افزونه ها برای جذاب تر کردن وب سایت شما ضرری نداشته باشد.

سازنده وب سایت

اگر سازنده وب سایت را انتخاب کنید، باید ماهیانه کمی بیشتر هزینه کنید. اگر یک بسته VIP یا شرکتی خریداری کنید، این مبلغ می تواند حتی بیشتر شود. چند نمونه از سازندگان وب سایت محبوب عبارتند از: Squarespace و Wix.

طراح حرفه ای

اگر یک طراح حرفه ای استخدام کنید، هزینه ای که می پردازید ممکن است به عوامل مختلفی بستگی داشته باشد. کمترین قیمتی که می توانید انتظار داشته باشید چند میلیون خواهد بود، اما برای وب سایت های پیچیده با ویژگی های برتر می تواند بسیار بالاتر باشد.

دانلود 2 بهترین کتاب درسی طراحی سایت (پی دی اف رایگان)

ساخت سایت از ابتدا

کدنویسی یک وب سایت از ابتدا رایگان است، اما برای انجام آن به ابزارهایی نیاز دارید. اگر می دانید چگونه با HTML، CSS و جاوا اسکریپت کدنویسی کنید، نباید مشکلی داشته باشید. با این حال، مانند وردپرس، شما همچنان باید برای نام دامنه و میزبانی وب هزینه بپردازید.

هزینه های دیگری نیز باید در نظر گرفته شود. مهم نیست چه وب سایتی را ایجاد می کنید، اگر می خواهید موارد دیگری مانند بازاریابی یا اقدامات امنیتی داشته باشید، باید هزینه کنید.