منو سایت

چگونه یک برنامه نویس مستقل شویم؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
چگونه یک برنامه نویس مستقل شویم؟

یکی از حرفه های محبوب و پرطرفدار امروزه برنامه نویسی نام دارد و البته افرادی که به برنامه نویسی علاقه دارند سعی می کنند دانش خود را در این زمینه افزایش دهند تا بتوانند پروژه های بیشتری را دریافت کنند و به عنوان فریلنسر فعالیت کنند. درآمد این شغل به قدری فریبنده است که مطمئناً تا پایان این مقاله تصمیم خواهید گرفت برنامه نویس شوید! برای ورود به این مسیر و به دست آوردن پروژه های برنامه نویسی خوب، طبیعتاً باید اطلاعات مفیدی را بدانید تا بتوانید به این موارد عمل کنید. اگر قصد شما این است که یک برنامه نویس آزاد موفق شوید، بهترین دانشجو با شماست.

چگونه یک برنامه نویس آزاد شویم سوال رایجی که می خواهیم به نکات مهمی پاسخ دهیم.

با داشتن هر مهارتی می توانید درآمد خوبی کسب کنید، اما برنامه نویسی یکی از آن مهارت هایی است که درآمد نامحدودی را برای شما به ارمغان می آورد.

داشتن این درآمد بی پایان توجه بسیاری از افراد را به خود جلب کرده است. زبان های برنامه نویسی زیادی وجود دارند که با تحقیق دقیق می توانید بهترین آنها را انتخاب کنید.

آنچه در این مقاله خواهید آموخت:

  • فریلنسر کیست؟
  • چگونه یک برنامه نویس مستقل شویم؟
  • پروژه برنامه نویسی فریلنسری را از کجا می توانیم تهیه کنیم؟
  • درآمد یک برنامه نویس آزاد چقدر است؟
  • مزایای برنامه نویس آزاد چیست؟
  • مضرات برنامه نویس آزاد بودن چیست؟
  • تحقیق در مورد مهارت های مورد نیاز برای یک برنامه نویس آزاد

فریلنسر کیست؟

قبل از اینکه به هر موضوعی نگاه کنیم، بهتر است در مورد مفهوم فریلنسر صحبت کنیم. فریلنسر فردی است که از راه دور با کارفرما و کلیه اموری مانند ساعات کاری، محل کار و … کار می کند. این مسئولیت بر عهده فریلنسر است.

فریلنسرها بیشتر بر اساس تکلیف کار می کنند تا اینکه یک بازه زمانی خاص را پر کنند!!

با توجه به اینکه فریلنسرها ساعات کاری ثابتی ندارند می توانند در یک زمان معین پروژه های متعددی داشته باشند و همین لحظه افراد را به سمت این کار وادار می کند.

حتما اطلاعات خوبی برای این کار داشته باشید فریلنسری چیست؟ ادامه مطلب

چگونه یک برنامه نویس مستقل شویم؟

برای تبدیل شدن به یک برنامه نویس آزاد ابتدا باید یک زبان برنامه نویسی را به خوبی تسلط داشته باشید و بتوانید از آن استفاده کنید. در فریلنسینگ توانایی شما در انجام یک فعالیت بسیار مهم است، بنابراین توصیه می شود تا حد امکان با اطلاعات بیشتری برای پروژه اقدام کنید.

هنگامی که به مهارت های زبان برنامه نویسی خود اطمینان پیدا کردید، اکنون می توانید به عنوان یک پروژه با کارفرمایان ارتباط برقرار کرده و درآمد کسب کنید. پروژه شما محدود به پروژه های داخلی نیست، بلکه می توانید با شرکت های خارجی نیز ارتباط برقرار کرده و به دلار پول دریافت کنید!

به خاطر داشته باشید که هر برنامه نویسی نمی تواند به این راحتی پروژه های فریلنسری خوب را دریافت کند و شما باید اطلاعات کافی در این زمینه داشته باشید.

پروژه برنامه نویسی فریلنسری را از کجا می توانیم تهیه کنیم؟

یکی از مهم‌ترین چالش‌هایی که فریلنسرها همیشه با آن روبرو هستند، ندانستن نحوه دریافت پروژه فریلنسری است. خوب، به طور کلی دریافت یک پروژه فریلنسر با دو روش انجام می شود:

روش اول این است که شما به دنبال کارفرما می گردید و در روش دوم کارفرما همان کسی است که شما را جستجو می کند.

به دنبال کارفرما باشید!

معمولاً زمانی که کارفرمایان به دورکار نیاز دارند در سایت های مختلف این نیاز را اعلام می کنند و افراد واجد شرایط رزومه ارسال می کنند و در نهایت افرادی که بیشترین توانایی را دارند برای مصاحبه انتخاب می شوند و یک نفر به شغل نهایی می رسد.

خب کارفرمایان معمولا آگهی های شغلی خود را در وب سایت های خاصی درج می کنند و با ثبت نام و شناسایی این سایت ها می توانید پروژه های زیادی را مشاهده کرده و برای آنها رزومه ارسال کنید.

یکی از معایب فریلنسرها این است که با مطالعه مقاله نمی توانند پروژه های خوبی پیدا کنند. بهترین سایت های فریلنسری ایرانی و خارجی می توانید بهترین سایت ها را بشناسید و برای گرفتن پروژه های خوب اقدام کنید.

به خاطر داشته باشید که افراد در ارائه یک رزومه خوب به کارفرما موفق هستند، بنابراین اگر موفق به دریافت پروژه نشدید، بهتر است به رزومه خود نگاهی بیندازید و در آن تجدید نظر کنید. برای اطلاعات بیشتر، ما قطعا این را توصیه می کنیم آموزش نوشتن رزومه ادامه مطلب

کارفرما را به سمت خود بکشید!

اگر جزو فعالان عرصه برنامه نویسی هستید و اطلاعات شما بسیار بالاست نیازی نیست به دنبال اعلامیه های کارفرما بگردید چرا که در دسته اول کارفرما همان کسی است که به دنبال شما می آید.

بهترین برنامه نویسی مستقل

چطور؟؟

یک سایت برای خود درست کنید!! شما به عنوان یک برنامه نویس باتجربه باید یک سایت شخصی داشته باشید تا بتوانید از طریق آن به پروژه های خوب و کاربردی دست پیدا کنید و انتخاب انواع پروژه ها شما هستید. بدون نیاز به کدنویسی سنگین و خاص سایت شما می توانید با طراحی سایت وردپرس به نتایج خوبی برسید. در آموزش وردپرس مطالب را به خوبی توضیح داده ایم.

البته برای به دست آوردن نتیجه بسیار بهتر، باید سئو کلمات کلیدی مهم را نیز انجام دهید، با این کار می توانید اطمینان حاصل کنید که روزانه با بسیاری از کارفرمایان ارتباط برقرار خواهید کرد.

ارتباط با هر کارفرمایی یعنی گرفتن یک پروژه حرفه ای و سودآور!!

با مطالعه آموزش سئو شما می توانید اطلاعات بسیار بهتری به دست آورید و از آن برای بهبود سئوی سایت خود استفاده کنید.

نام تجاری!!

به خود ایمان داشته باشید که می توانید با برندسازی درآمد عالی داشته باشید. نام و نام خانوادگی شما می تواند برند خوبی برای کسب و کار شما باشد و کارفرمایان از طریق جستجوی برند به شما دسترسی داشته باشند.

درآمد یک برنامه نویس آزاد چقدر است؟

همانطور که می دانیم مشاغل برنامه نویسی به دلیل تقاضای زیاد و عرضه کم درآمد بالایی به همراه دارند، اما این بدان معنا نیست که همه برنامه نویسی ها درآمد بالایی دارند.

درآمد یک برنامه نویس آزاد مستقیماً به دانش و سواد او در مورد زبان برنامه نویسی بستگی دارد.

افرادی هستند که همزمان چندین پروژه را هماهنگ می کنند. خب طبیعتا درآمد این افراد بیشتر است.

برای داشتن درآمد بالا می توانید به نکات زیر توجه کنید:

با دقت برنامه ریزی کنید!

به عنوان یک فریلنسر، از آنجایی که ساعات کاری مشخصی ندارید، باید برنامه ریزی دقیقی داشته باشید و سعی کنید از روز خود نهایت استفاده را ببرید.

به عنوان مثال، ساعت کاری خود را از ساعت 8 صبح شروع کنید و سعی کنید تا ساعت 6 بعد از ظهر یک روند عادی کاری را طی کنید.

اطلاعات را به روز کنید!

فکر نکنید که تبدیل به یک برنامه نویس برجسته شده اید، باید همیشه دانش خود را در طول پروژه افزایش دهید تا از دنیای برنامه نویسی عقب بمانید.

وظیفه شناس باشید!

معمولاً هر پروژه ای ضرب الاجل دارد. معمولا اکثر کارفرمایان نسبت به ضرب الاجل ها بسیار حساس هستند و در صورت عدم رعایت آنها ممکن است شما را به پروژه های دیگر معرفی نکنند و یا حتی شما را به دوستان و همکاران دیگر معرفی نکنند!

ارائه خدمات رایگان!

هر پروژه ای که به شما محول می شود می تواند پلی برای پروژه های آینده باشد، پس با دید مثبت به آن نگاه کنید و سعی کنید با خدمات رایگانی مانند پشتیبانی 1 ماهه و مواردی از این قبیل برای ارجاع شما به دوستان دیگر، تجربه کاری خوبی برای کارفرما ایجاد کنید. خودتان را معرفی کنید

مزایای برنامه نویس آزاد چیست؟

مطمئناً تا این مرحله در مقاله متوجه شده ایم که چگونه یک برنامه نویس آزاد شویم؟ از اینجا در مورد ویژگی های این شغل صحبت خواهیم کرد، مزایای برنامه نویس آزاد بودن در مقایسه با کار در یک شرکت چیست؟

تو رئیس خودت هستی!

اگر شما از آن دسته افرادی هستید که نمی توانید با تیم های مختلف ارتباط برقرار کنید، بهترین شغل برای شما فریلنسینگ است، در این صورت شما رئیس خود هستید و باید بتوانید همه چیز را مدیریت کنید. ارتباط با کارفرما مستقیماً با شخص شماست، بنابراین باید توانایی و مهارت صحبت کردن و دریافت پروژه را داشته باشید.

اگر هنوز مطمئن نیستید که آیا می توانید یک فریلنسر خوب شوید یا خیر، می توانید یک مقاله منتشر کنید بهترین مشاغل برای افراد درون گرا یا برون گرا ادامه مطلب

شما ساعات کاری انعطاف پذیری دارید.

کارمندان باید هر روز مدت زمان مشخصی را به کار خود اختصاص دهند و طبیعتا وقت کافی برای کارهای دیگر ندارند، اما فریلنسرها وقت آزاد دارند، می توانند صبح به کارهای شخصی خود برسند و شب روی پروژه کار کنند. بنابراین، این یکی از مهمترین مزایای فریلنسر بودن با ساعات کاری انعطاف پذیر است.

علاوه بر ساعات کاری، محیط کار شما نیز منعطف است، حتی در تعطیلات و مسافرت، نگران نباشید که درآمدتان قطع شود، می توانید به راحتی سفر کنید.

شما درآمد بیشتری خواهید داشت!

شغل کارمندی معمولاً درآمد ثابتی دارد و شما مثلاً هر ماه n تومان می گیرید، اما با شغل آزاد درآمد شما کاملاً منعطف است و با تلاش می توانید درآمد بسیار بیشتری کسب کنید.

با گرفتن پروژه های خارجی می توانید درآمد دلاری را تجربه کنید.

بهترین برنامه نویس مستقل

شما می توانید نقش های مختلفی را تجربه کنید!

به عنوان مثال در یک شغل کارمندی، شما همیشه یک برنامه نویس خواهید بود مگر اینکه عنوان شغلی خود را تغییر دهید، اما در دنیای آزاد می توانید چالش های زیادی را تجربه کنید و نقش های مختلف را امتحان کنید!

به عنوان مثال، شما می توانید یک برنامه نویس باشید یا پروژه ای داشته باشید که به عنوان یک برنامه نویس اشکال زدایی کنید.

حتی اگر از عنوان شغلی خود راضی نیستید، به راحتی می توانید آن را تغییر دهید.

مضرات برنامه نویس آزاد بودن چیست؟

طبیعتاً هر شغلی علاوه بر مزایای مثبتی که دارد، دارای معایبی نیز می باشد که باید آنها را به دقت مطالعه کنید، زیرا وجود این معایب برای هر فردی متفاوت است، به عنوان مثال، فرد می تواند خود را وقف سختی ها و معایب کند. برای این مشکل خوب است

حقوق شما به عملکرد شما بستگی دارد!

در مشاغل کارمندی اگر نتوانید کار کنید حقوق ماهیانه خود را می گیرید و در مشاغل آزاد اگر نتوانید کار خود را به خوبی انجام دهید و به پایان کار نرسید متاسفانه حقوق نخواهید گرفت پس باید به این موارد توجه کنید. چیزها

ارتباط اجتماعی شما بین افراد محدودتر است.

زمانی که شما به صورت آزاد کار می کنید، ارتباط اجتماعی شما با افراد دیگر بسیار کمتر است، زیرا محیط کاری شما محدود به حضور شماست و از فضاهای همکاری در شرکت ها دور هستید که معمولاً یک نقطه ضعف محسوب می شود، البته بستگی به درونگرا بودن و داشتن یک فرد دارد. برون گرا

تحقیق در مورد مهارت های مورد نیاز برای یک برنامه نویس آزاد

خوب، هر فریلنسر باید مجموعه ای از مهارت ها را برای بهبود گردش کار خود داشته باشد:

مهارت های بازاریابی برای برنامه نویسان

از آنجایی که یک فریلنسر برای خودش کار می کند، باید بتواند کار خود را به طور مثبت بازاریابی کند تا مشتری جذب کند.

مهارت های مذاکره برای برنامه نویسان

برنامه نویسان آزاد باید قراردادهایی بنویسند که به وضوح انتظارات مشتری، نرخ پرداخت، ضرب الاجل و سایر جزئیات روابط تجاری را توضیح دهد.

مهارت های کدنویسی برای برنامه نویسان

کدنویسی وظیفه اصلی یک برنامه نویس آزاد است. آن‌ها اسکریپت‌هایی می‌نویسند تا برنامه‌ها، وب‌سایت‌ها و نرم‌افزارها به درستی کار کنند، اقدامات را ردیابی کنند و رابط مناسب را به کاربران ارائه دهند.

آخرین کلمه:

در مقاله چگونه یک برنامه نویس آزاد شویم؟ سعی کرده ایم نکات مثبت و منفی را به تفصیل مرور کنیم و راهنمای خوبی برای شما دوستان عزیز باشیم. به این نکته توجه داشته باشید که علاوه بر شغل شرکتی و کارمندی خود می توانید یک برنامه نویس آزاد نیز باشید و همه این موارد بستگی به این دارد که آیا بتوانید این دو شغل را با هم مدیریت کنید یا خیر! درآمد حاصل از این شغل نامحدود است، پس سعی کنید با شکوفا کردن توانایی ها و استعدادهای خود درآمد خوبی کسب کنید. اگر تجربه ای در زمینه فریلنسینگ دارید، لطفاً آن را در قسمت نظرات با بهترین دوستان خود به اشتراک بگذارید، از توجه شما متشکرم.

چگونه یک برنامه نویس مستقل شویم؟ اولین بار در دانش آموز برتر. به نظر می رسد.