منو سایت

 • خانه
 • وبلاگ
 • چگونه Google Analytics را با Kadence به سایت وردپرس خود اضافه کنیم

چگونه Google Analytics را با Kadence به سایت وردپرس خود اضافه کنیم

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
چگونه Google Analytics را با Kadence به سایت وردپرس خود اضافه کنیم

گوگل آنالیتیکس اولین انتخاب برای صاحبان سایت است که می خواهند درباره نحوه استفاده مشتریان از سایتشان، بدون توجه به سیستم مدیریت محتوایی که استفاده می کنند، اطلاعات بیشتری کسب کنند. و گوگل آنالیتیکس افزودن گوگل آنالیتیکس به سایت شما نسبتا آسان است و دانش و بینشی که از گوگل آنالیتیکس دریافت می کنید بسیار زیاد است.

در این مقاله به مزایای استفاده از گوگل آنالیتیکس و اینکه اگر از Kadence Pro استفاده می کنید چقدر به سایت شما اضافه می شود، می پردازیم.

مزایای استفاده از گوگل آنالیتیکس

 • منبع ترافیک سایت را شناسایی کنید. ببینید بازدیدکنندگان شما از کجا می آیند تا بتوانید این منابع ترافیک را تغذیه کرده و مخاطبان خود را افزایش دهید. کاری را دوبرابر کنید و کاری را انجام ندهید که جواب نمی دهد.
 • نحوه استفاده از سایت را بیاموزید. هنگامی که یک بازدید کننده از سایت دریافت کردید، می توانید در مورد کارهایی که آنها در سایت شما انجام می دهند، پس از رسیدن به آنجا اطلاعات بیشتری کسب کنید. دریابید که آیا مسیر خاصی در سایت شما وجود دارد که منجر به تعامل عمیق کاربران با برند شما می شود یا خیر.
 • در مورد تولید محتوا تصمیمات بهتری بگیرید. کدام پست‌های وبلاگ بیشترین بازدید را دارند و بیشتر در این موضوعات غوطه ور می‌شوند تا به بازدیدکنندگان سایت بیشتر از آنچه که می‌خواهند ارائه دهند.
 • ردیابی تبدیل و فروش. اگر از WooCommerce استفاده می‌کنید، Google Analytics می‌تواند به شما کمک کند تا تبدیل‌ها را ردیابی کنید و ببینید درآمد شما از کجا می‌آید.
 • تصمیمات طراحی بهتری بگیرید.آیا صفحه ای که وزن کمتری برای تصاویر دارد، تبدیل بیشتری می کند؟ یا شاید خیلی با مخاطبان شما ارتباط برقرار نمی کند.
 • جستجوی خود را در محل پیگیری کنید. وقتی افراد به سایت شما می آیند و از ویژگی های جستجوی سایت شما استفاده می کنند، به دنبال چه چیزی هستند؟ مشخص کنید که آنها از چه اصطلاحاتی استفاده می کنند تا بتوانید با استفاده از همان زبانی که آنها استفاده می کنند با بازدیدکنندگان سایت ارتباط برقرار کنید. اگر آنها به دنبال “ظروف نقره” هستند اما شما “ظروف” می فروشید، ممکن است بتوانید زبان خود را برای فروش بیشتر تغییر دهید.
 • تعاملات را در زمان واقعی تماشا کنید. فقط ایمیل بفرستید؟ یا شاید این پست وبلاگ در صفحه اول Reddit یا Hacker News به پایان برسد؟ تجزیه و تحلیل های بلادرنگ را تماشا کنید تا ببینید که چگونه سایت شما در هنگام ترافیک سنگین استفاده می شود.

افزودن Google Analytics به روش سخت

اگر حریص تنبیه هستید، چندین راه دشوار برای افزودن Google Analytics به سایت خود وجود دارد.

خود را در کد غوطه ور کنید

اگر نیاز دارید گوگل آنالیتیکس را بدون استفاده از Kadence Pro یا افزونه خاصی به سایت خود اضافه کنید، باید کدهای رهگیری گوگل آنالیتیکس را به فایل های هدر موضوع خود اضافه کنید. شما باید فایل عنوان تم خود را از طریق FTP یا از طریق ویرایشگر فایل تم وردپرس پیدا کنید و باید این کد را در جای مناسب قرار دهید. اگر تصمیم به رفتن به این مسیر دارید، توصیه می کنیم در صورت بروز مشکل از سایت خود نسخه پشتیبان تهیه کنید (Backup Buddy یک انتخاب عالی است). هر اشتباهی که مرتکب می شوید می تواند برای کل سایت شما مشکل ایجاد کند.

یکی از مشکلات این روش این است که به روز رسانی تم شما مستلزم اضافه کردن مجدد کدهای رهگیری گوگل آنالیتیکس به فایل هدر سایت شما است. صاحبان وب سایت اغلب این مرحله را فراموش می کنند و شکاف هایی را در داده های ردیابی خود پیدا می کنند و بینش های مهم را از دست می دهند.

استفاده از تم کودکانه

تعدادی پلاگین برای تولید تم های کودکانه وجود دارد که می تواند از این مشکل جلوگیری کند. طرح زمینه فرزند عناصر را از موضوع اصلی به ارث می برد، اما کد سفارشی خود را اضافه می کند. برای استفاده از طرح زمینه کودک، باید افزونه را اضافه کنید، طرح زمینه کودک را ایجاد کنید و سپس کد رهگیری خود را به طرح زمینه کودک اضافه کنید. به این ترتیب، به‌روزرسانی طرح زمینه والدین، کد رهگیری ذخیره شده در طرح زمینه فرزندتان را حذف نمی‌کند. شما همچنان در معرض خطر قرار دادن کد رهگیری در مکان نامناسب و از کار افتادن سایت خود هستید، بنابراین قبل از تنظیم تم فرزند حتماً از آن نسخه پشتیبان تهیه کنید.

از افزونه دیگری استفاده کنید

افزونه های زیادی در مخزن وجود دارد که به شما امکان می دهد گوگل آنالیتیکس را به راحتی به سایت خود اضافه کنید. شما فقط کدهای رهگیری Google Analytics را به تنظیمات افزونه خود اضافه می کنید و کارتان تمام می شود.

اگر مدتی است که از وردپرس استفاده می‌کنید، احتمالاً متوجه شده‌اید که نویسندگان افزونه اغلب می‌توانند بیایند و بروند، و ارزیابی افزونه‌ها قبل از دعوت کد آنها به خانه دیجیتالی شما در وب، یک کار مهم است. می‌خواهید مطمئن شوید که تیم افزونه‌ای که به آن اعتماد دارید وجود دارد تا در درازمدت فعالانه نگهداری شود، تا اطمینان حاصل شود که به‌روزرسانی‌های امنیتی اعمال می‌شوند و پشتیبانی ارائه می‌دهند.

بسیاری از کاربران باتجربه وردپرس ترجیح می دهند تا حد امکان از افزونه های کمتری استفاده کنند تا اطمینان حاصل کنند که پایه کد کمتری برای نظارت و پشتیبانی وجود دارد. یک مرور سریع از آخرین گزارش آسیب‌پذیری iTheme تنها چیزی است که در مورد انتخاب‌پذیری افزونه‌هایی که انتخاب می‌کنید باید بدانید.

روش پیشنهادی برای افزودن گوگل آنالیتیکس به وردپرس

در Kadence ما راه بهتری داریم. اگر قبلاً از Kadence Pro استفاده می‌کنید، همه چیز لازم را دارید تا مطمئن شوید Google Analytics اطلاعاتی را که برای تصمیم‌گیری بازاریابی خوب برای مخاطبانتان نیاز دارید ارائه می‌کند.

اگر از Kadence Pro استفاده می‌کنید، به افزونه‌های اضافی نیاز ندارید، نیازی به کدنویسی ندارید و مطمئناً به تم کودک نیاز ندارید. Kadence همه کارها را برای شما انجام می دهد. هنگام استفاده از Kadence، ساده ترین راه برای افزودن Google Analytics به وردپرس اکنون در سایت شما است.

و اگر از خدمات بازاریابی دیگری استفاده می کنید که از شما می خواهند ردیابی را به سایت خود اضافه کنید (مانند تبلیغات تغییر مسیر، HubSpot یا سایر خدمات بازاریابی)، حتی ممکن است بخواهید از Google Tag Manager استفاده کنید تا تمام ردیابی شما در یک مکان مدیریت شود. . در اینجا آموزشی از Google آورده شده است که به شما یک نمای کلی از Google Tag Manager پیشنهاد می کنیم. برای این مقاله، ما فقط یک نمای کلی از افزودن Google Analytics به Kadence ارائه می دهیم. در آینده مقاله ای خواهیم داشت که در مورد مزایای گوگل تگ منیجر صحبت خواهد کرد.

اما ابتدا اجازه دهید شروع به اضافه کردن Google Analytics کنیم.

گوگل آنالیتیکس را به آسانی به سایت وردپرس خود اضافه کنید

مرحله 1: برای Google Analytics ثبت نام کنید

ابتدا باید در گوگل آنالیتیکس ثبت نام کنید. می توانید از یک حساب Google موجود برای ثبت نام در Analytics یا ایجاد یک حساب جدید استفاده کنید.

مرحله 2: مطمئن شوید که Kadence Pro را دارید

اگر یکی از بسته های Kadence را خریداری کرده اید، Kadence Pro دارید! شما همچنین می توانید Kadence Pro را به عنوان یک افزونه مستقل خریداری کنید، اما ما قطعاً توصیه می کنیم همه چیزهایی را که Kadence ارائه می دهد با بسته دریافت کنید.

اگر فقط یک سایت بدون معامله ایجاد می کنید و نیازی به تبدیل های Kadence، Kadence Cloud یا Kadence Shop Kit در بسته کامل ندارید، Essential Bundle به خوبی برای شما کار خواهد کرد. (و اگر نظر خود را ظرف 30 روز تغییر دهید، همیشه می توانید ارتقا دهید!)

افزونه Kadence Pro را نصب کنید، آن را فعال کنید و مطمئن شوید که مجوز Kadence Pro خود را فعال کرده اید. می توانید کلید مجوز خود را در داشبورد حساب KadenceWP.com خود پیدا کنید.

مرحله 3: اسکریپت های سرصفحه / پاورقی را در Kadence Pro اضافه کنید

در داشبورد وردپرس خود، به ظاهر> کادنس. اونجا روشنش کن اسکریپت های سرصفحه / پاورقی. این گزینه ای را در ابزار سفارشی سازی وردپرس اضافه می کند تا اسکریپت های Google Analytics (یا Google Tag Manager) خود را اضافه کنید.

اسکریپت های سرصفحه و پاورقی را تغییر دهید

مرحله 4: کد رهگیری Google Analytics خود را دریافت کنید

وارد حساب Google Analytics خود شوید و وب سایتی را که برای آن کد رهگیری نیاز دارید انتخاب کنید.

را کلیک کنید مدیر در نوار وظیفه سمت چپ

روی ADMINISTRATION کلیک کنید

در ستون خواص، کلیک کنید اطلاعات ردیابی و سپس کد رهگیری.

کد رهگیری

اسکریپت را در کد رهگیری پنجره شما می خواهید همه چیز را کپی کنید. چیزی شبیه به این خواهد بود:

چگونه Google Analytics را با Kadence به سایت وردپرس خود اضافه کنیم

مطمئن شوید که همه چیز را در پنجره کپی کرده اید. همه چیز برای اطمینان از اینکه Google Analytics به درستی کار می کند مهم است.

مرحله 5. روی سفارشی ساز وردپرس خود تمرکز کنید

در سفارشی ساز وردپرس خود با Kadence Pro فعال و اسکریپت های هدر / پاورقی فعال، گزینه اسکریپت های سفارشی را خواهید داشت.

اسکریپت های سفارشی آهنگ

در آنجا سه ​​فیلد خواهید دید که می توانید اسکریپت ها را اضافه کنید:

 • اسکریپت ها را به هدر خود اضافه کنید
 • به محض باز کردن تگ بدنه، اسکریپت ها را اضافه کنید (مفید برای Google Tag Manager)
 • اسکریپت ها را به فوتر اضافه کنید

مرحله 6. کد رهگیری خود را در Google Analytics قرار دهید

کدی را که در مرحله 4 کپی کرده اید در کادر “افزودن اسکریپت ها به هدر” قرار دهید. برای گوگل آنالیتیکس، پس از باز کردن تگ بدنه یا پاورقی، نیازی به استفاده از دو فیلد دیگر نخواهید داشت. در آینده مقالاتی خواهیم داشت که در مورد چگونگی مفید بودن این دو گزینه بحث خواهیم کرد.

چگونه Google Analytics را با Kadence به سایت وردپرس خود اضافه کنیم

مرحله 7. روی انتشار کلیک کنید!

در بالای ابزار سفارشی سازی، روی انتشار کلیک کنید و کارتان تمام شد! ممکن است 24 ساعت طول بکشد تا اطلاعات تجزیه و تحلیل شما در Google Analytics ظاهر شود. اما می توانید اضافه کنید analytics.google.com به نشانک های خود و به طور منظم چک کنید. حتی برنامه های تلفن همراهی وجود دارد که می توانید از آنها برای نظارت بر Google Analytics خود در حال حرکت استفاده کنید.

افزودن تجزیه و تحلیل به وردپرس با Kadence آسان است

Kadence متعهد است که به همه کمک کند تا وب‌سایت‌های وردپرسی مؤثرتری ایجاد کنند، و ما کاملاً معتقدیم که لازم نیست نحوه کدنویسی را یاد بگیرید تا بازاریاب مؤثری با سایت وردپرس خود باشید. دریافت داده های خوب از پلتفرم های تحلیلی مانند گوگل آنالیتیکس اولین گام برای درک مخاطبان است. و ما می دانیم که ملاقات با مخاطبان شما در جایی که هستند و درک نیازهای آنها و نحوه استفاده آنها از سایت، محصولات و خدمات شما کلید موفقیت است.

آیا از گوگل آنالیتیکس استفاده می کنید؟ چگونه به درک مخاطبانتان کمک کرد؟ در قسمت نظرات پایین ما را آگاه کنید.