منو سایت

یادگیری نوشتن ریاضی در Word (و 5 نکته مهم)

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
یادگیری نوشتن ریاضی در Word (و 5 نکته مهم)

MathType یک ویرایشگر تعاملی معادلات برای ایجاد عبارات ریاضی است. این ویرایشگر برای پلتفرم های ویندوز و مک موجود است و با اکثر برنامه های پردازش کلمه، ارائه و انتشار کار می کند.

MathType را می توان به صورت آنلاین خریداری کرد، اما یک دوره آزمایشی 30 روزه نیز وجود دارد. این مقاله دستورالعمل هایی در مورد نحوه استفاده از MathType با Word ارائه می دهد. نحوه استفاده از MathType در برنامه های دیگر تقریباً یکسان است.

از دست نده: آموزش طراحی و ویرایش اشکال مختلف در نرم افزار Word

پس از نصب MathType می توانید از Word استفاده کنید. تب MathType به نوار Word اضافه شده است و حاوی ابزارهایی برای درج، تبدیل و صادرات عبارات ریاضی است. در کل بهتر است متن را با Word و ریاضی را با MathType بنویسید.

1. برای وارد کردن یک معادله ریاضی در متن، روی Inline در زبانه MathType در گروه Insert Equations کلیک کنید. برای درج ریاضی به ترتیب خود، باید روی نمایش کلیک کنید.

2. پنجره MathType باز می شود که یک فضای ویرایش برای ورود به ریاضی را نشان می دهد.

3. حالا با استفاده از اعداد از پنجره MathType با استفاده از صفحه کلید و علامت ها عبارت ریاضی را وارد کنید. همچنین می توانید هر یک از معادلاتی را که از قبل در نوار ابزار MathType وجود دارد وارد کنید. همچنین می توانید با استفاده از میانبرهای صفحه کلید MathType سرعت وارد کردن و قالب بندی معادلات را افزایش دهید.

4. برای درج یک عبارت ریاضی تازه وارد شده در Word، کافی است پنجره MathType را ببندید و وقتی از شما خواسته شد تغییرات را ذخیره کنید، Yes را انتخاب کنید.

5- می توانید معادله را در Word با دوبار کلیک بر روی آن وارد کنید. ویرایش. معادله در پنجره MathType باز می شود که می توانید تغییرات مورد نظر را اعمال کنید.

حتما دانلود کنید: آموزش از صفر تا صد کلمه با 20 درس

ویدئو با دستورالعمل

 

آموزش تصویری فرمول بندی سریع ویدیو در Word 2007 تا 2019