15 مورد از بهترین افزونه های نرم افزار 3dsmax را به صورت رایگان ارائه و دانلود کنید

15 مورد از بهترین افزونه های نرم افزار 3dsmax را به صورت رایگان ارائه و دانلود کنید

پس از 3 درس کاربردی و جذاب برای dsMax، در این نشریه با استفاده از تجربه اساتید تری دی مکس و چندین موسسه آموزشی خارجی، 15 مورد از بهترین پلاگین های پایه و مهم تری دی مکس را ارائه و دانلود کردیم. تری دی مکس یکی از پکیج های سه بعدی قدرتمند با آپشن های فراوان برای مدل سازی، انیمیشن، ذرات دینامیک و … است اما همه نمی توانند از تمامی امکانات این نرم افزار استفاده کنند.

پلاگین ها نرم افزارهایی هستند که روی تری دی مکس نصب می شوند و ویژگی های جدیدی را اضافه می کنند یا به عنوان میانبر کار شما را در تری دی مکس آسان می کنند. در اینجا برخی از بهترین پلاگین هایی وجود دارد که می توانند به شما در بهبود کیفیت خروجی و همچنین اطمینان از گردش کار کمک کنند.

یادداشت مهم! برخی از این افزونه ها برای دانلود رایگان در وب سایت های فارسی یا خارجی موجود نیستند، بنابراین پیشاپیش از عدم دانلود رایگان پوزش می طلبیم.

1-مشاهده xStream

Vue xStream یکی از محبوب ترین ابزارها برای ایجاد یک محیط غنی و واقعی است که توسط بسیاری از استودیوهای معروف و حرفه ای CG استفاده می شود. این بهترین بسته برای هنرمندان دیجیتال مات، معماران و هنرمندان محیطی سه بعدی است.

این افزونه را دانلود کنید

۲-پلاگین کراکاتوا

Karkatoa یک ابزار تصویربرداری حجم ذرات، یک ابزار دستکاری و کنترل است که توسط Thinkbox Software توسعه یافته است. کراکاتوآ از یک روش منحصر به فرد جداسازی ذرات برای سرعت بخشیدن به این فرآیند استفاده می کند. این نرم افزار که از 3ds Max برای اصلاح شکل ذرات بنیادی و اصلاح کننده های آن پشتیبانی می کند و با سیستم ذرات تعبیه شده در 3ds Max با پشتیبانی گسترده از تبادل اطلاعات با سایر بسته های سه بعدی و برنامه های شبیه سازی ذرات سازگار است.

کراکاتوا در بسیاری از پروژه های محبوب مانند بازگشت سوپرمن، انتقام جویان، آواتار و ثور استفاده شده است.

این افزونه را دانلود کنید

3- افزونه Rayfire

Rayfire یک ابزار ایده آل برای ایجاد اشیاء هندسی تکه تکه، خرابه ها و آسیب است. این نرم افزار یک سیستم تخریب تعاملی است که بر اساس مواد و قدرت ضربه آنها تخریب می شود. این نرم افزار از voxelization متحرک پشتیبانی می کند و یک ویژگی عالی برای خوشه ها، کرک های متحرک، ردیابی تصویر و آهنگ است.

این افزونه را دانلود کنید

4- افزونه Wrapit 1.5

Wrapit یک ابزار تمیز کننده با بافت بالا برای ایجاد یک توری تمیز و با چگالی کم است. با تعدادی ویژگی عالی مانند Relax Over Surface، Branch Painting و غیره، می توانید به راحتی و به سرعت از آن استفاده کنید. این فقط برای نسخه های 3ds max 2009-2012 در دسترس است.

با عرض پوزش، نتوانستیم این افزونه را برای دانلود رایگان پیدا کنیم.

نکته جالب: 30 نمونه از بهترین نمونه های طراحی داخلی و معماری با 3dsmax + Vray در سال 2018.

5- افزونه Dreamscape

Dreamscape ابزار عالی دیگری برای ایجاد مناظر واقع گرایانه است، از جمله عناصر طبیعی مانند کوه، دریا، ابرها و غیره. آخرین نسخه Dreamscape با بسیاری از ویژگی‌های عالی مانند شی Terra ارائه می‌شود که از فناوری‌های جدید تصویربرداری استفاده می‌کند و مقدار کمی از RAM را برای محاسبات اشغال می‌کند.

این افزونه را دانلود کنید

6. پلاگین MultiScatter

MultiScatter یک ابزار پخش عالی با طیف گسترده ای از ویژگی ها است. این کار حجم فایل را به شکلی بهتر و دقیق تر از حداکثر اندازه دسته بندی می کند تا کاربر در هنگام کار بر روی صحنه های سنگین نگران حجم فایل نباشد.

اشیاء MultiScatter هم با تصویربرداری صاف و هم با تصویربرداری Vray سازگار هستند.

این افزونه را به صورت رایگان دانلود کنید

7- افزونه Afterburn 4.1.3

افترسوختن یک افکت حجمی است که به کاربر اجازه می دهد برخی افکت های خیره کننده مانند انفجار، دود، آتش و گرد و غبار ایجاد کند. این افزونه در بسیاری از محصولات سینمایی مانند Flight of Phoenix، Armageddon و Dracula استفاده شده است.

آخرین نسخه Afterburn دارای ویژگی های جالبی مانند جابجایی هندسی، حداکثر قابلیت Skype و هفت نوع نویز مختلف با قابلیت استفاده از کارت 3ds Max 3d به عنوان منبع نویز است.

با عرض پوزش، نتوانستیم این افزونه را برای دانلود رایگان پیدا کنیم.

7- افزونه Realflow

Realflow یک پلاگین برنده جایزه است که به عنوان یک استاندارد صنعتی طراحی شده است و در درجه اول برای شبیه سازی مایعات استفاده می شود. استفاده آسان و سازگاری خوب با تقریباً تمام سیستم عامل های اصلی سه بعدی. این نرم افزار برای شبیه سازی های بزرگ و کوچک قابل استفاده است.

با عرض پوزش، نتوانستیم این افزونه را برای دانلود رایگان پیدا کنیم.

8. پلاگین RailClone Lite

این ابزارها باید توسط کسانی که عمدتاً در ساخت و ساز و معماری کار می کنند، مانند معماران و طراحان داخلی، استفاده شوند. پلاگین عالی برای مدل سازی ساختمان ها با پشتیبانی پارامتریک با کتابخانه ای از سبک های از پیش تعریف شده. کاربران همچنین می توانند هندسه های سفارشی و اشیاء پارامتری خود را ایجاد کنند. RailClone چند رشته ای است و برای عملکرد سریعتر بهینه شده است، بنابراین لازم نیست نگران سرعت باشید.

لینک دانلود این افزونه

نکته ای که ممکن است برای شما مفید باشد: آموزش استفاده از مواد و اشیاء آماده در تری دی مکس (Vray)

9-پلاگین MadCar

MadCar ابزاری عالی برای ایجاد سکوهای بزرگ خودرو برای اتومبیل، دوچرخه، کامیون یا هر نوع وسیله نقلیه چرخدار است. Crazy Car کنترل کاربر را بر روی هر چرخ و سیستم تعلیق برای دستیابی به یک وسیله نقلیه واقعی و معتبر حرکت می دهد.

این افزونه را برای 3D Max 2008-2013 دانلود کنید

این افزونه را برای 3D Max 2015-2016 دانلود کنید

پلاگین 10-Bones Pro

پوست اندازی یکی از مهم ترین و در عین حال دشوارترین فرآیندهاست. اسکرین شات ها و دگرگونی ها به راحتی می توانند تمام جذابیت شخصیت شما را از بین ببرند. نرم افزار استخوان ابزار بسیار جذابی است که فرآیند پوست اندازی را بهتر و آسان تر می کند.

اکنون می توانید آرنج و زانوهای خود را در مدت زمان کمتری بدون برخورد، جوش، ماهیچه، عضله/اشیاء بچرخانید.

با عرض پوزش، نتوانستیم این افزونه را برای دانلود رایگان پیدا کنیم.

11- افزونه Citytraffic

City Traffic یک پلاگین هوشمند است که شبیه سازی ترافیک مبتنی بر هوش مصنوعی را ایجاد می کند. اینها ویژگی‌های عالی مانند شبکه‌های مبتنی بر spline، ایستگاه‌های اتوبوس، محدودکننده‌های سرعت هستند که به شما کمک می‌کنند یک جریان واقعی برای پروژه‌های خود ایجاد کنید. CityTraffic از 3ds Max 2008-2014 32 یا 64 بیتی پشتیبانی می کند.

این افزونه را به صورت رایگان دانلود کنید

پلاگین رسانه 12-AR

آرمدیا به کاربران این امکان را می دهد تا مدل های واقعیت افزوده خود را بسازند که با استفاده از وب کم و با چاپ کد مناسب بر روی دسکتاپ قابل مشاهده باشد. این یک پلاگین جالب برای مشاهده مدل های سه بعدی شما از روی صفحه نمایش کامپیوتر شما است.

این افزونه را به صورت رایگان دانلود کنید

13. پلاگین Pulldownit

Pulldownit یک حلال دینامیک عالی است که برای ایجاد شکستگی هایی که جامدات را تقلید می کنند استفاده می شود. با ابزارهایی مانند Shatter عرضه می شود! که بر اساس ابزار پیش‌برش Voronoi و برخی ویژگی‌های مفیدتر است که به کاربران اجازه می‌دهد بعد از شکستگی افکت‌های خنثی ایجاد کنند.

این افزونه را به صورت رایگان دانلود کنید

14. افزونه Cebas Thinking Particles

ذرات ذهن یک شبیه ساز ذرات است که دینامیک ذرات غیرخطی را ارائه می دهد. برخلاف جریان طبیعی ذرات در 3ds max، TP ذرات را طبق قوانین و شرایط مدیریت می کند. این بهترین پکیج برای ایجاد بدنه های نرم و صاف تر، شبیه سازی وسایل نقلیه، ذرات، قطعات و موارد دیگر است.

این افزونه را به صورت رایگان دانلود کنید

15. پلاگین Labyrinth

Labyrinth یک پلاگین مبتنی بر spline است که بر روی شی مورد نظر کاربر اسپلاین ایجاد می کند. کاربر بر روی نقاطی که به بخیه ها متصل می شود کنترل کامل دارد. ماز یک ابزار ایده آل برای ایجاد تار عنکبوت، طناب و جلوه های انتزاعی عالی است.

با عرض پوزش، نتوانستیم این افزونه را برای دانلود رایگان پیدا کنیم.

یادداشت مهم! با کمک این بسته های آموزشی فوق العاده، تری دی مکس و وی ری را به صورت اصولی، حرفه ای، سریع و بدون نیاز به کلاس بیاموزید!