منو سایت

 • خانه
 • وبلاگ
 • 5 بهترین اپلیکیشن برای یادگیری زبان روسی برای فارسی زبانان

5 بهترین اپلیکیشن برای یادگیری زبان روسی برای فارسی زبانان

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
5 بهترین اپلیکیشن برای یادگیری زبان روسی برای فارسی زبانان

یادگیری یک زبان جدید چیزی فراتر از به خاطر سپردن کلمات جدید و دانستن نحوه کنار هم قرار دادن آنها در یک جمله است. یادگیری یک زبان خارجی در وهله اول به معنای گشودن افق های جدید و غوطه ور شدن در فرهنگ ناشناخته است.

اما چرا باید زبان روسی را یاد بگیریم؟ این زبان به شما امکان می دهد با بیش از 300 میلیون نفر روسی زبان در سراسر جهان ارتباط برقرار کنید. زبان اسلاوی، که در اتحاد جماهیر شوروی سابق رایج است، در میان جوامع بزرگ روسی زبان در اروپا و ایالات متحده نیز رایج است.

چگونه زبان روسی را سریع یاد بگیریم؟ اگر برای اهداف تجاری، مسافرتی یا اهداف دیگر به زبان روسی نیاز دارید، ما در این مقاله با شما هستیم تا به شما کمک کنیم. ما چند نکته و ترفند کاربردی را آماده کرده ایم که می توانید بلافاصله از آنها برای تسلط بر مهارت های خود استفاده کنید.

چرا زبان روسی را به سختی که فکر می کنید یاد نمی گیرید؟

آیا یادگیری زبان روسی دشوار است؟ برخی از انگلیسی زبانان یادگیری روسی را یک چالش می دانند زیرا شباهت های بسیار کمی بین این دو زبان وجود دارد. اما مشکل اصلی مربوط به قواعد دستور زبان است.

اما مواردی وجود دارد که یادگیری زبان روسی را آسان تر از سایر زبان ها می کند که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت:

الفبا

اولین قدم برای تسلط بر زبان روسی، یادگیری الفبای روسی یا سیریلیک است. هنگامی که الفبا را یاد گرفتید، می توانید کلمات را از همان ابتدا تلفظ کنید، زیرا تقریباً همه کلمات همانطور که نوشته شده اند تلفظ می شوند.

اقتباس از انگلیسی

در زبان روسی کلمات زیادی وجود دارد که از انگلیسی اقتباس شده اند. به عنوان مثال، اگرچه کلمه “دکتر” در زبان روسی معادل خود جادوگر است، اما می توانید از دکتری که همان دکتر انگلیسی است نیز استفاده کنید.

ساختار جمله انعطاف پذیر

برخلاف انگلیسی، ساختار جملات در زبان روسی دارای ترتیب دقیق کلمات نیست. به عنوان مثال، اگر می خواهید به انگلیسی بگویید که می خواهید به سینما بروید، احتمالاً خواهید گفت: «من به سینما می روم». شما نمی گویید: «در سینما. من دارم میروم. “

توانایی تغییر ترتیب کلمات، زبان روسی را به زبانی بسیار رسا تبدیل می کند، زیرا می توانید فقط با جابجایی کلمات بر یک نقطه تأکید کنید. بنابراین می توانید به روش های مختلف به زبان روسی بگویید “من به سینما می روم”:

 • من در سینما بودم. : دارم میرم سینما
 • به سینما بروید. : من به سینما می روم (بدون موضوع)
 • در سینما: من به سینما می روم (بدون موضوع)
 • در سینما: من به سینما می روم (بدون موضوع)

همانطور که می بینید، ضمیر همیشه در روسی مورد نیاز نیست، زیرا یک مقاله خاص برای همه وجود دارد.

مقاله خاصی وجود ندارد

روسی برتری قابل توجهی نسبت به انگلیسی دارد، زیرا هیچ هجایی مانند “a”، “an” و “the” وجود ندارد. در واقع این ویژگی اسم به طور ضمنی از سایر عناصر جمله متمایز می شود.

اکنون که فهمیدید یادگیری زبان روسی آنقدرها هم که به نظر می رسد دشوار نیست، راهنمای گام به گام ما را در زیر بخوانید و ساده ترین راه برای یادگیری سریع روسی را بیابید.

بیایید روسی یاد بگیریم: نکات و ترفندهایی برای استفاده روزمره

با الفبای سیریلیک شروع کنید

زبان روسی از الفبای سیریلیک استفاده می کند که فقط 33 حرف دارد. معمولا یادگیری سیریلیک برای انگلیسی زبانان بسیار دشوار است زیرا با لاتین متفاوت است. مثلاً با دیدن «جا» (جا) به «ر» متضاد فکر می کنند و بلافاصله فکر می کنند که یادگیری این الفبا برایشان بسیار سخت است. اما حقیقت این است که شما می توانید سیریلیک را در یک روز یاد بگیرید. اما آیا واقعا ممکن است؟ آره!

چندین حروف الفبای سیریلیک از نظر ظاهر و تلفظ دقیقاً مشابه معادل های لاتین خود هستند: A، B، D، K، L، M، O و T. علاوه بر این، بسیاری از حروف، حتی اگر متفاوت به نظر برسند، تلفظ می شوند. همین را داشته باشند. به عنوان مثال، “F” مشابه “F” است. به طور کلی، فقط چند چیز جدید وجود دارد که باید یاد بگیرید.

5 بهترین اپلیکیشن برای یادگیری زبان روسی برای فارسی زبانان

همانطور که قبلا ذکر شد، برخی از کلمات در زبان روسی مشابه معادل انگلیسی خود هستند. بنابراین وقتی الفبای روسی را یاد می گیرید، می توانید املای برخی از کلمات را درک کنید، حتی اگر هنوز هیچ کلمه ای را یاد نگرفته باشید، مانند “فرودگاه” که به “فرودگاه” یا “فرودگاه” تبدیل می شود.

منابع مفید زیادی برای یادگیری الفبای آنلاین وجود دارد. به عنوان مثال، می توانید الفبای روسی را در کانال های RussianPlus در یوتیوب یا راهنمای به زبان اصلی روسی مرور کنید. مهم نیست که کدام منبع را انتخاب کنید، یادگیری الفبای روسی زمان زیادی نمی برد، اما انتخاب منبع مناسب در طولانی مدت باعث صرفه جویی در وقت شما می شود.

کلمات اساسی را یاد بگیرید

بهترین راه برای تسلط بر مهارت های خود، یادگیری واژگان پایه روسی است. تسلط کامل نیاز به ساعت ها تمرین دارد، اما اگر بتوانید خود را به زبان روسی معرفی کنید، سوالات اساسی بپرسید و پاسخ های کوتاه بدهید، سریعتر پیش خواهید رفت.

اگر کلمات و عبارات رایج را می شناسید، می توانید مکالمات کوتاهی داشته باشید، کتاب های ساده بخوانید، برنامه های تلویزیونی را با زیرنویس تماشا کنید و به موسیقی یا پادکست روسی گوش دهید. با این کلمات و عبارات مفید می توانید دایره لغات خود را گسترش دهید.

5 تا از بهترین اپلیکیشن ها برای آموزش زبان روسی

1- اپلیکیشن Rosetta Stone (نسخه 5)

 • دانلود برای اندروید (نسخه رایگان با ترجمه انگلیسی)
 • دانلود برای اندروید (خرید نسخه با ترجمه فارسی)
 • دانلود برای آیفون

5 بهترین اپلیکیشن برای یادگیری زبان روسی برای فارسی زبانان

Rosetta Stone هم نسخه رایگان دارد و هم خرید. نسخه خریداری شده دارای ترجمه و معنی فارسی است اما نسخه رایگان معانی را به زبان انگلیسی نشان می دهد.

تلفظ ها کاملا اصولی و مناسب برای کسانی است که می خواهند از صفر شروع کنند. آموزش زبان روزتا استون در حال حاضر یکی از معروف ترین و محبوب ترین مجموعه های آموزش زبان روسی به زبان فارسی در ایران می باشد.

2. کاربرد متالزبان

 • دانلود برای اندروید
 • دانلود برای آیفون

5 بهترین اپلیکیشن برای یادگیری زبان روسی برای فارسی زبانان

یکی از معدود اپلیکیشن های رایگان با محیط و مفهوم کاملا فارسی و امکانات عالی مانند ترجمه با کیفیت ساخته شده توسط یک روسی، ایجاد لیست کلمات بدون نیاز به اینترنت و …

اگرچه برای آیفون در نظر گرفته نشده است، اما تمرکز اصلی این اپلیکیشن روی عبارات و کلمات روسی است و کاملا بصری است.

دانلود در این مقاله فراموش نکنید: آموزش زبان روسی از صفر تا صد با 40 درس

3- برنامه نصرت (بهترین برای فارسی زبانان)

 • دانلود برای اندروید، کامپیوتر و آیفون

5 بهترین اپلیکیشن برای یادگیری زبان روسی برای فارسی زبانان

بدون شک می توان گفت که این بهترین نرم افزار برای فارسی زبانان برای یادگیری زبان روسی است. بیش از 50 ساعت آموزش شامل دیالوگ، یادگیری لغات، یادگیری حروف اضافه، آموزش ساخت جملات دروس در این سیستم آموزشی به صورت فایل صوتی یا تصویری تهیه شده است و برای یادگیری فقط کافی است به این فایل ها گوش دهید. .

در این درس ها از طریق تکرار و معکوس هوشمندانه، لهجه شما از ابتدا شکل می گیرد و به طور خودکار قوانین بی شمار زبان روسی را در عمل یاد می گیرید.

این برنامه رایگان نیست، اما خرید آن را حتما به شما توصیه می کنیم.

4. Duolingo Duolingo

 • دانلود برای اندروید
 • دانلود برای آیفون

5 بهترین اپلیکیشن برای یادگیری زبان روسی برای فارسی زبانان

محیطش فارسی نیست ولی بیشتر زبان رو واضح آموزش میده. Dolingo محبوب ترین برنامه رایگان زبان است که زبان روسی را از طریق فعالیت های سرگرم کننده و بازی مانند آموزش می دهد.

همچنین می توانید روند یادگیری را ردیابی کنید، یادآورهایی را برای تکمیل فعالیت های روزانه تنظیم کنید و برای تکمیل مراحل مختلف در برنامه جوایزی دریافت کنید. ایده آل برای یادگیری لغات و صحبت کردن روسی.

ضمیمه 5-بابل

 • دانلود برای اندروید
 • دانلود برای آیفون

5 بهترین اپلیکیشن برای یادگیری زبان روسی برای فارسی زبانان

اگر به دنبال برنامه ای پرمخاطب هستید پیشنهاد ما بابل است اما این برنامه معنی فارسی کلمات را نشان نمی دهد. در واقع، Babbel یکی دیگر از برنامه های رایگان است که به شما امکان می دهد زبان روسی را حتی در حال حرکت یاد بگیرید. این برنامه با اکثر دستگاه ها سازگار است، بنابراین فقط برای کاربران آیفون نیست.

دوره های آموزشی وجود دارد که به ده تا پانزده دقیقه تقسیم می شود که می توانید آنها را کامل کنید، حتی اگر زمان بسیار کمی برای تکمیل آنها داشته باشید. همچنین گزینه ای برای مرور آموخته هایتان وجود دارد که تضمین می کند هنگام استفاده از مهارت های صحبت کردن، اطلاعات و مکالمات تعاملی را به خاطر بسپارید.

بابیلون برای مسافران ایده‌آل است زیرا به کاربرانش دیدی کلی از فرهنگ و سنت‌های فرانسوی می‌دهد که اگر بخواهند در تعطیلات با مردم محلی تعامل داشته باشند، باعث ناراحتی خواهد شد.

3 نکته اضافی برای یادگیری سریعتر روسی

1. خود را در زبان روسی غرق کنید

غوطه وری بهترین راه برای یادگیری زبان روسی در کوتاه ترین زمان ممکن است. حتی اگر در حال حاضر نمی توانید به کشوری روسی زبان بروید، باز هم می توانید اطراف خود را با زبان روسی پر کنید. برای غرق شدن روزانه در فرهنگ روسیه، سعی کنید:

 • کتاب و مجلات بخوانید.
 • ویدیوهای روسی و ویدیوهای یوتیوب را با زیرنویس تماشا کنید.
 • بسته به سطح شما به پادکست هایی برای زبان آموزان روسی که متولد نشده اند یا حتی متولد نشده اند گوش دهید.
 • به موسیقی روسی گوش دهید و اشعار را ترجمه کنید.
 • از فلش کارت ها و برچسب های فرهنگ لغت استفاده کنید.
 • چندین برنامه کاربردی را برای یادگیری زبان پیدا کرده و انتخاب کنید.
 • زبان گوشی خود را به روسی تغییر دهید.

فقط به زندگی روزمره خود فکر کنید و اینکه چگونه می توانید زبان روسی را در آن بگنجانید. به عنوان مثال، می توانید یک آهنگ روسی را به عنوان زنگ هشدار برای گوشی خود تنظیم کنید. شاید بد نباشد در راه خانه و برگشت به کتاب های صوتی روسی گوش کنید.

2. مهارت های خود را هر روز تمرین کنید

یادگیری زبان روسی چقدر طول می کشد؟ همه چیز به این بستگی دارد که چقدر زمان صرف تسلط بر مهارت های خود می کنید. حتی اگر سریع ترین تکنیک تمرینی را پیدا کنید، تا زمانی که تمرین روزانه خود را شروع نکنید، کارساز نخواهد بود.

ورزش روزانه برای حفظ انگیزه و حرکت به جلو مهم است. حتی اگر فقط 30 دقیقه در روز وقت بگذارید، باز هم موثرتر از چند ساعت مطالعه در روز و چند روز استراحت بین تمرینات است.

هیچکس دوست ندارد روند یادگیری مختل شود. بنابراین، اگر یادگیری زبان روسی را به برنامه روزانه خود اضافه کنید و به طور مداوم کار کنید، دیگر لازم نیست زمان ارزشمند خود را برای یادگیری مجدد تلف کنید.

3. یک روسی زبان بومی پیدا کنید

یادگیری زبان روسی کار کوچکی نیست. اما اگر یک زبان روسی زبان همراه خود داشته باشید و با آن ارتباط برقرار کنید، مطمئناً به سرعت پیشرفت خواهید کرد. برقراری ارتباط با یک فرد بومی مهارت های شما را در تلفظ، صحبت کردن و شنیدن روسی تقویت می کند.

اگر دوستان روسی ندارید، یک پلتفرم تبادل زبان آنلاین مانند MyLanguageExchange را امتحان کنید.