منو سایت

5 روند طراحی وب وردپرس برای می 2023

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
5 روند طراحی وب وردپرس برای می 2023

یکی از چیزهایی که ما بیشتر در مورد روند طراحی وردپرس دوست داریم این است که بسیاری از عناصر و سبک ها با هم همپوشانی دارند. این را در مثال های اینجا خواهید دید. این کار با گرایش‌های طراحی را انعطاف‌پذیر و جالب می‌کند و اگر یک مورد فعلی به سرعت از مد خارج شود، گزینه‌ای را در اختیار شما قرار می‌دهد.

در اینجا پنج روند عالی وجود دارد که باید در این ماه در نظر بگیرید، زمانی که در حال ساخت یک پروژه جدید وردپرس هستید یا اگر فقط می خواهید یک سایت موجود را با جلوه های جدید به روز کنید که بازدیدکنندگان سایت شما را درگیر کند.

1. انیمیشن سیال

5 روند طراحی وب وردپرس برای می 2023

انیمیشن سیال یکی از آن طرح هایی است که می تواند احساس شادابی و طراوت داشته باشد. بین انیمیشن روان و تغییر رنگ صاف، همیشه اتفاق جدیدی رخ می دهد.

در حالی که سبک‌های انیمیشن سیال کاملاً جدید نیستند، پیاده‌سازی Stripe رویکرد بهتری نسبت به سایر موارد است. عنصر متحرک به زیبایی و هدفمند حرکت می کند. بسیاری از تکرارهای قبلی این سبک برای جابجایی به اقدامات مکان نما نیاز داشتند و ممکن است کمی بی نظم باشند. فقط به مثال بالا از Stripe نگاه کنید.

  • چرا کار می کند: سادگی طراحی کلی و تطبیق هر یک از عناصر با یکدیگر کلید اصلی است. اگر به دقت نگاه کنید، رنگ انیمیشن تغییر می کند، همانطور که دکمه اصلی در مرکز پایین صفحه، و همچنین تماس برای اقدام ناوبری (CTA) تغییر می کند. همه آنها به طور همزمان و با یک سرعت تغییر رنگ می دهند و زیبایی نسبتاً ظریفی ایجاد می کنند.
  • نحوه استفاده: نکته اصلی در اینجا اطمینان از اینکه عنصر متحرک روی صفحه است. بخشی از طراحی است. این می تواند کمی دشوارتر از آن چیزی باشد که فکر می کنید، و یکپارچگی کامل می تواند به برنامه ریزی جدی – و احتمالاً مهارت های کدنویسی نیاز داشته باشد.

2. تجربیات الهام گرفته از هوش مصنوعی

5 روند طراحی وب وردپرس برای می 2023

در حال حاضر بدون هوش مصنوعی به عنوان بخشی جدایی ناپذیر از بحث، گفتگو در مورد وب سایت ها یا طراحی یا بازاریابی دشوار است. اما چگونه می توان از آن به طور موثر استفاده کرد؟

تجربه‌های الهام‌گرفته از هوش مصنوعی یکی از گزینه‌هایی است که تضمین می‌کند هیچ مرز مبهمی بین خیال و واقعیت وجود ندارد. Dream Date، در بالا، به کاربران کمک می کند تا از طریق تعامل با هوش مصنوعی مبتنی بر بازی، به آنها کمک کند تا برای قرار ملاقات با یکی از عزیزانشان برنامه ریزی کنند. این یک چرخش سرگرم کننده در یک مفهوم قدیمی است. یک نمونه عالی از این موضوع را در Dream Date بررسی کنید.

  • چرا کار می کند: هوش مصنوعی زمانی بهترین کار می کند که واضح باشد که این اتفاق می افتد. مصرف کنندگان نمی خواهند فریب هوش مصنوعی را بخورند.
  • نحوه استفاده: گیمیفیکیشن نیز استفاده موثری از این تکنیک است. یافتن راهی برای برقراری ارتباط با کاربران در یک واقعیت جایگزین با غذاهای آماده در زندگی واقعی جالب و جذاب است.

Kadence عناصر جدید هوش مصنوعی را اضافه می کند تا به شما کمک کند سایت موثرتری را با سرعت بیشتری ایجاد کنید. اگر مایلید هنگام انتشار Kadence AI به شما اطلاع داده شود، به لیست انتظار بپیوندید.

3. رنگ آمیزی رنگین کمان

5 روند طراحی وب وردپرس برای می 2023

سبک های چند رنگ و رنگین کمان در دسترس هستند! به این روند در مثال Marmeladz توجه کنید. نکته مهم در مورد رنگ رنگین کمان این است که می توانید آن را تقریباً در همه جا و با سایه های مختلف استفاده کنید، از رنگین کمان سنتی گرفته تا رنگ های مارک دار و تنوع یکنواخت.

این گرایش طراحی برای سایت‌هایی که از متن بزرگ و نه تصاویر زیاد استفاده می‌کنند تا چیزی از نظر بصری جالب ایجاد کنند که بر کلماتی که بازدیدکنندگان سایت را تشویق می‌کند تا با برند شما درگیر شوند، تاکید دارد، محبوب است.

  • چرا کار می کند: رنگ می تواند حس متفاوتی را نسبت به یک طراحی سیاه و سفید کاملا مینیمال به یک سایت بدون تصویر اضافه کند.
  • نحوه استفاده: با رنگ های برند بازی کنید یا از سایه هایی استفاده کنید که ارتباط عاطفی را ایجاد می کند که می خواهید با مصرف کنندگان ایجاد کنید. تنوع رنگ پاستلی در مقابل رنگ اصلی می تواند کاملا متفاوت باشد.

4. سبک بازی

5 روند طراحی وب وردپرس برای می 2023

ادای احترام به عناصر طراحی از بازی های ویدیویی در حال تبدیل شدن به یک روند غالب در طراحی وب سایت است، مانند مثال Play Goals بالا. این شامل همه چیز است، از سبک گرافیک استفاده شده تا سبک های متن تا عناصر تعاملی در سراسر صفحه نمایش.

آنچه در مورد سبک بازی در حال حاضر جالب است این است که تقریباً تمام گرایش های دیگر را در سطح بالایی گرد هم می آورد. دارای عناصری از انیمیشن، هوش مصنوعی، تعاملات و لغزنده ها، جلوه های روان، تایپوگرافی پررنگ و غیره است.

بسته به موضوع بازی، می‌توان از افکت‌ها یا سبک‌های مختلفی برای ایجاد این صحنه و تجربه بازی استفاده کرد.

  • چرا کار می کند: گیمیفیکیشن ذاتاً تعاملی است و می تواند به بازدیدکنندگان وب سایت کمک کند تا برای مدت طولانی تری با طراحی درگیر شوند.
  • نحوه استفاده: از این روند طراحی برای تجربه های سبک تر وب سایت که ریشه در تعامل دارند استفاده کنید. ممکن است برای مضامین سنگین تر یا موارد با لحن جدی مناسب نباشد.

5. اقدامات اسلاید غیر معمول

5 روند طراحی وب وردپرس برای می 2023

همه ما می توانیم بپذیریم که اسلایدرها به طور کلی چندان موثر نیستند. مردم ممکن است آنها را تماشا کنند، اما مشارکت عموما ضعیف است. اینجاست که اقدامات اسلاید غیرمعمول بیشتری وارد عمل می شوند.

این گرایش طراحی مفهوم لغزنده را می گیرد، اما آن را بیشتر بخشی از طراحی یکپارچه و کمتر عنصر طراحی “دیدن همه این تصاویر” است.

در مثال بالا از Val d’Oca، می توانید اشاره ای به عنصر بعدی در یک اسلاید از موقعیت فعلی خود در طراحی ببینید. به عنوان یک ویدیو پخش می شود و با یک منوی کامل از موارد ناوبری به پایان می رسد. اگر در حال تماشای ویدیو هستید، کارهایی که باید انجام دهید تمام شده است.

این یک برداشت جذاب تر از نوار لغزنده سنتی، با سفر کاربر هدفمندتر است.

  • چرا کار می کند: هر نوع تعاملی که شبیه چیزی است که شما می دانید اما آن الگو را می شکند، می تواند باعث ایجاد تعامل شود.
  • نحوه استفاده: سفر را کوتاه نگه دارید و فرصت هایی را برای خروج از لغزنده و پیگیری سریعتر اهداف تعاملی فراهم کنید. تنها کاری که نمی خواهید کاربران انجام دهند این است که در نوار لغزنده گیر کرده و بخش مهمی از طراحی – هدف تبدیل کلی – را از دست بدهند.

همه چیز را کنار هم گذاشتیم

گرایش های طراحی وب وردپرس یک کار سرگرم کننده است، اما احساس نکنید که مجبور نیستید هر گرایش جدیدی را که پیش می آید امتحان کنید. وب به طور مداوم در حال تغییر است و فرصت های جدیدی برای آزمایش طراحی نوآورانه دائماً در راه است. البته، هر زمان که عناصر طراحی جدید را اضافه می کنید، مطمئن شوید که برای اهداف هر صفحه در سایت شما کار می کنند. هرگز طراحی را بالاتر از تجربه کاربر قرار ندهید. در عوض، مطمئن شوید که عناصر طراحی شما مکمل اهداف تجربه کاربری شما هستند تا بازدیدکنندگان سایت شما را به اقداماتی که می خواهید هدایت کنند.

یک بسته کامل Kadence همه چیزهایی را که برای همگام شدن با تمام روندهای طراحی و ارتقای وب سایت خود به سطح بعدی نیاز دارید، در اختیار شما قرار می دهد. از بلوک متن پیشرفته در بلوک‌های Kadence گرفته تا توانایی ایجاد طرح‌ها و صفحات کاملاً قابل تنظیم، بسته کامل Kadence همه چیزهایی را که برای ایجاد وب‌سایت‌های زیبا، مؤثر و جذاب نیاز دارید در اختیار شما قرار می‌دهد.

یک بسته کادنس بگیرید