5 روند طراحی وب وردپرس برای جولای 2023

5 روند طراحی وب وردپرس برای جولای 2023

موردی از بلوز طراح تابستانی دارید؟ نترس! ما پنج گرایش طراحی شگفت‌انگیز داریم که به شما کمک می‌کند برای کار بر روی چیزی جدید الهام بگیرید. (اگر هیچ چیز دیگری، بهانه خوبی برای ماندن در داخل و خارج از گرما است!)

در اینجا پنج روند عالی برای بررسی این ماه وجود دارد:

1. فونت در بالا

فونت هایی که بزرگتر از اندازه واقعی هستند، حاوی انیمیشن های جالب هستند یا از فونت های آزمایشی استفاده می کنند، راه حل های طراحی محبوب هستند. اما با این روند طراحی وب سایت، می توانید دو یا سه عنصر را برای یک درمان واقعا عالی که توجه را فریاد می زند ترکیب کنید.

در مثال بالا، Zajno از یکی از بزرگترین برندهای نام تجاری که احتمالاً تا به حال با آن برخورد کرده اید، استفاده می کند. حروف با موس در حالت انتظار حرکت می‌کنند و اگرچه فونت زیبایی‌شناسی ساده‌ای دارد، اما در مرزهای آزمایشی قرار دارد.

 • چرا کار می کند: این روند به این دلیل کار می کند که باعث می شود شما به نظر برسید و با طراحی تعامل داشته باشید. اگر شروع به حرکت موس خود روی این حروف کنید، توقف آن دشوار است.
 • نحوه استفاده: این تکنیکی است که فقط با چند کلمه کار می کند. اینجا جملات طولانی یا تیتر وجود ندارد. شما واقعا باید آن را کمتر از هشت کاراکتر نگه دارید تا بزرگ و قابل خواندن باشد.

2. عمل اسکرول

چیز خاصی در مورد طراحی وب سایت وجود دارد که توجه شما را جلب می کند و سپس یک تجربه اسکرول خوبی دارد. این عنصر ساده می تواند باعث شود کاربران به طور مکرر به طرح بازگردند و همیشه به ایجاد تعامل بیشتر کمک کند.

در مثال بالا از Monster Jam، در حال حاضر اکشن های زیادی در تصاویر وجود دارد، اما با اسکرول، به نظر می رسد کامیون های هیولا جان می گیرند و از کناره در سراسر صفحه حرکت می کنند. این عمل در طول اسکرول ادامه دارد. بلوک Lottie از Kadence Blocks یک راه شگفت انگیز برای افزودن انیمیشن های زیبا به پست ها و صفحات شما است. شما می توانید Lottie Block را در هر جایی که می توانید از بلوک ها استفاده کنید اضافه کنید.

 • چرا کار می کند: کاربران چیزهای اضافی کوچکی را دوست دارند که بدون نیاز به انجام کار اضافی واقعی، طراحی را خاص می کند.
 • نحوه استفاده: عمل اسکرول می تواند به تأکید بیشتر بر عناصر حرکت یا تصاویر فعال کمک کند. از آن برای ارتقای طراحی خود به سطح بعدی استفاده کنید.

3. پیمایش در یک جعبه

در حالی که عناصر ناوبری که به طور کامل در طراحی ادغام شده اند، برای مدتی بصری غالب بوده اند، سبک های ناوبری جعبه ای بیشتری در حال ظهور هستند. در این روند، خواهید دید که عناصر ناوبری، از جمله لوگو، آیتم های منو، و احتمالاً یک دکمه، در یک عنصر کادر قرار دارند. فقط به مثال بالا از Rosy Monde نگاه کنید.

این کمک می‌کند تا اطمینان حاصل شود که ناوبری بدون توجه به آنچه در پس‌زمینه است خوانا باقی می‌ماند و می‌تواند راه خوبی برای داشتن یک سرصفحه چسبنده باشد. اکثر عناصر ناوبری در یک جعبه سفید یا سیاه هستند تا کنتراست زیادی با عناصر داخل آنها ایجاد کنند، حتی اگر تا حدودی با پس زمینه ترکیب شوند.

 • چرا کار می کند: این تضمین می کند که عناصر ناوبری همیشه به راحتی خوانده می شوند.
 • نحوه استفاده: یک عمق برای پیمایش در یک جعبه تنظیم کنید و به آن بچسبید. تم رنگی را در نظر بگیرید که با پس‌زمینه مطابقت داشته باشد، مانند مثال بالا، با کنتراست اصلی در داخل کادر برای خوانایی بهینه.

4. احساس قدیمی مدرسه

فقط چیزی در مورد طراحی قدیمی وجود دارد که باعث می شود چیزی احساس کنید. احساس شما در مورد آن کاملاً به دیدگاه و دیدگاه شما بستگی دارد.

در مثال بالا از بازگشت به آینده، طراحی دارای سبک جنگ سرد است که مطمئناً احساسات متفاوتی را برمی انگیزد. همچنین با عنوانی نوستالژیک همراه شده است که ممکن است شما را به فکر فیلمی از دوران جوانی بیاندازد. اینها می توانند ارتباطات عاطفی متضاد باشند.

 • چرا کار می کند: هر چیزی که یک ارتباط عاطفی فوری ایجاد کند با کاربران طنین انداز می شود و باعث ایجاد تعامل و تعامل می شود.
 • نحوه استفاده: سعی کنید جذابیت عاطفی ایجاد کنید که ارتباطات عاطفی مثبتی را برای مخاطبان هدف شما ایجاد کند.

5. بدون عکس + متن پررنگ

یکی از چیزهایی که در این تابستان زیاد شاهد آن هستیم، طراحی های بدون عکس یا تصویر ویدئویی زیاد است. این بدان معنی است که عناصر متن طراحی را حمل می کنند (و این همیشه آسان نیست!).

در این روند طراحی، تایپوگرافی جسورانه کاری است که کار سخت را انجام می دهد. فقط به مثال بالا از آژانس زورکا نگاه کنید.

تایپوگرافی پررنگ اغلب دو ویژگی کلیدی دارد:

 1. بزرگ یا بزرگ است
 2. نوع با کاراکترها یا سبک خاص جالب است

سپس شما به سادگی این عناصر را در سراسر طراحی حمل می کنید – اغلب با کمی انیمیشن، رنگ یا جلوه های ویژه برای ایجاد چیزی که کامل به نظر می رسد. بلوک متنی پیشرفته از Kadence Blocks اضافه کردن متن پررنگ و قدرتمند را آسان می کند که توجه بازدیدکنندگان سایت شما را جلب کند.

 • چرا کار می کند: چاپ بزرگ به سختی قابل چشم پوشی است – زمانی که کلمات مناسب را داشته باشید. اگر قصد دارید این سبک را امتحان کنید، به دقت در مورد کپی و ارسال پیام فکر کنید.
 • نحوه استفاده: به یاد داشته باشید، اگر از متن بزرگ و پررنگ استفاده می کنید، کل مقیاس تایپوگرافی شما باید با آن کار کند. این به احتمال زیاد به این معنی است که کل طراحی وب سایت شامل سبک های متنی بزرگتر می شود تا اطمینان حاصل شود که بزرگترین عناصر متنی در طراحی ظاهری نامناسب به نظر نمی رسند.

همه چیز را کنار هم گذاشتیم

گرایش های طراحی وب وردپرس یک کار سرگرم کننده است، اما احساس نکنید که مجبور نیستید هر گرایش جدیدی را که پیش می آید امتحان کنید. اگر جسور و بزرگ سبک شما نیست، خوب است منتظر بمانید و ببینید چه چیز دیگری در راه است. استفاده از روند مناسب در زمان مناسب بخشی از برند و سبک شماست.

یک بسته کامل Kadence همه چیزهایی را که برای همگام شدن با تمام روندهای طراحی و ارتقای وب سایت خود به سطح بعدی نیاز دارید، در اختیار شما قرار می دهد. از Lottie Block در Kadence Blocks گرفته تا توانایی ایجاد طرح‌ها و صفحات کاملاً قابل تنظیم، Kadence Full Bundle هر آنچه را که برای ایجاد وب‌سایت‌های زیبا، مؤثر و جذاب نیاز دارید در اختیار شما قرار می‌دهد.

یک بسته کادنس بگیرید

تاثیر هوش مصنوعی بر سئو سایت

هوش مصنوعی دانش مهمی است که امروزه تقریباً می‌توان گفت همه کسب‌وکارها را تحت تأثیر قرار می‌دهد. هوش مصنوعی در دهه گذشته چنان پیشرفت‌های چشمگیری داشته است که تقریباً همه کسب‌وکارها در تلاش هستند تا مطابق با پیشرفت‌های هوش مصنوعی پیشرفت کنند. گوگل پشت این موضوع نیست و در راستای هوش مصنوعی در حال پیشرفت است. شاید الان کسب و کارهایی که با هوش مصنوعی همخوانی ندارند بتوانند پیشرفت کنند اما اگر در راستای هوش مصنوعی و پیشرفت آن گام بردارید قطعا با مشکلات زیادی مواجه خواهید شد. به عنوان یک متخصص سئو و فردی که الگوریتم های گوگل را می شناسد، باید اطلاعات کافی در مورد هوش مصنوعی نیز داشته باشید. پس با من همراه شو و شاگرد بهتری باش.

تاثیر هوش مصنوعی بر سئو موضوع مهمی است که همه متخصصان سئو به دنبال اطلاعاتی درباره آن هستند.

اگر قوانین سئو را به خوبی بشناسید، به راحتی می توانید تاثیر هوش مصنوعی بر آن را درک کنید.

بنابراین، در مرحله اول باید دانش تخصصی سئو داشته باشید و اگر فکر می کنید هنوز اطلاعات شما زیاد نیست، ادامه مطلب را بخوانید آموزش سئو محسن حبیبی راد فوق حرفه ای دیگر نگران اطلاعات سئو خود نباشید.

آنچه در این مقاله خواهید آموخت:

 • استخر مصنوعی چیست؟
 • آیا هوش مصنوعی جایگزین سئو می شود؟
 • الگوریتم های مبتنی بر هوش مصنوعی
 • تاثیر هوش مصنوعی بر سئو سایت

هوش مصنوعی چیست؟

قبل از شروع بررسی تاثیر هوش مصنوعی بر سئو، بهتر است کمی در مورد مفهوم هوش مصنوعی صحبت کنیم. هوش مصنوعی دانش و فناوری پیشرفته ای است که می تواند مانند انسان تصمیم گیری کند و نتیجه نهایی را برای شما فراهم کند. در حال حاضر هوش مصنوعی در بسیاری از زمینه ها مانند پزشکی، مهندسی، علوم پایه و غیره پیشرفت چشمگیری داشته است اما مهم این است که 10 سال آینده شاهد توسعه عجیب هوش مصنوعی باشیم.

شاید اولین فکری که هر فردی در مورد هوش مصنوعی دارد در مورد ربات ها و ماشین های بدون سرنشین باشد، اما هوش مصنوعی آنقدر گسترده است که دیگر نمی توان آن را تعریف کرد.

آیا هوش مصنوعی جایگزین سئو می شود؟

با نظرات بالا حتما فکر کرده اید که باید با کسب و کار سئو خداحافظی کنیم زیرا هوش مصنوعی جایگزین آن می شود، اما اصلا اینطور نیست، ما به دنیایی نخواهیم رسید که ربات ها به جای انسان کار کنند، بلکه ما انسان ها باید از تکنولوژی استفاده کنیم تا نتیجه بهتری از کسب و کار خود بگیریم.

مهم نیست چقدر دانش شما از سئو بالا است و چقدر به هوش مصنوعی اهمیت می دهید، به راحتی می توانید از همه رقبا پیشی بگیرید.

هوش مصنوعی ابزاری قوی و قدرتمند است که هر روز پیشرفت می کند، پس برای اینکه شغل خود را از دست ندهید، به هوش مصنوعی توجه کنید و همیشه خود را به روز کنید!

الگوریتم های مبتنی بر هوش مصنوعی

البته خیلی وقت پیش گوگل با کمک هوش مصنوعی تمام الگوریتم های خود را برای آنالیز وب سایت آماده کرد و در زیر به تعدادی از این الگوریتم ها می پردازیم تا متوجه شوید که مدت هاست هوش مصنوعی با سئو آمیخته شده است و برای کار در این حرفه باید دانش خود را به روز کنید.

الگوریتم مرغ مگس خوار

مرغ مگس خوار یکی از الگوریتم هایی است که از هوش مصنوعی از پایه استفاده می کند. با توجه به ماهیت و کارایی الگوریتم مگس خوار، متوجه می شویم که هوش مصنوعی به خوبی در این الگوریتم استفاده شده است.

الگوریتم مرغ مگس خوار باید توسط نویسندگان محتوا و کارشناسان سئو به خوبی شناخته شود زیرا این الگوریتم به طور مداوم محتوای وب سایت شما را بررسی می کند تا بهترین نتایج را با توجه به جستجوی کاربر نشان دهد.

با استفاده از الگوریتم مرغ مگس خوار، به جای اینکه مدام به دنبال نوشتن محتوا برای کلمه کلیدی باشید و این کار را بیش از حد انجام دهید، باید سعی کنید تمام موضوعات و جنبه های مرتبط با کلمه کلیدی را پوشش دهید.

مرغ مگس خوار در سال 2009 نشان دهنده مرز جدیدی از هوش مصنوعی است و این الگوریتم هر روز با استفاده از هوش مصنوعی پیشرفت زیادی خواهد کرد.

الگوریتم پنگوئن

یافتن سئوی غیرممکن است که از الگوریتم پنگوئن پیروی نکند.

هدف اصلی همه الگوریتم های گوگل نشان دادن بهترین نتایج به کاربران است و با کمک هوش مصنوعی پیشرفته دقیقا به این هدف دست خواهند یافت.

الگوریتم پنگوئن وب سایت های موجود را از نظر محتوا دسته بندی می کند و این کار دقیقا با کمک هوش مصنوعی انجام می شود.

اگر شما تولید کننده محتوای سایت و طبق قوانین گوگل هستید و هنوز نمی دانید طبق الگوریتم پنگوئن چه محتوایی تولید کنید، باید آموزش تولید محتوا ادامه مطلب

الگوریتم پنگوئن سایت هایی را که فاقد محتوای با کیفیت هستند و تمام وب سایت های اسپم را شناسایی می کند.

اگر شما یک کارمند ماهر در سئو هستید، می دانید که پشت هر تخلف و سئو کلاه سیاه چه جریمه الگوریتم سنگینی وجود دارد.

در نسخه هایی که دائماً از الگوریتم پنگوئن منتشر می شود، می بینیم که هوش مصنوعی در حال پیشرفت است.

نسخه های هوش مصنوعی الگوریتم پنگوئن به شرح زیر است:

نسخه های ارائه شده از الگوریتم پنگوئن

الگوریتم پنگوئن 1.1

سال انتشار 26 مارس 2012 اولین نسخه از الگوریتم پنگوئن است که در سال 2012 معرفی شد.این الگوریتم برای وب سایت های انگلیسی زبان تهیه شده است.

الگوریتم پنگوئن 1.2

سال انتشار 5 اکتبر 2012 می باشد.در این نسخه الگوریتم پنگوئن وب سایت های غیر انگلیسی زبان را نیز مدیریت می کند.

الگوریتم پنگوئن 2.0

سال انتشار: 22 می 2013 در این آپدیت هسته الگوریتم نیز آپدیت شد و بسیاری از مشکلات حل شد. یکی از ویژگی های مثبت این بود که الگوریتم پنگوئن بر خلاف نسخه های قبلی که فقط صفحه اول هر سایت را بررسی می کرد، تمام صفحات آن را بررسی می کرد و این باعث افزایش شانس بقای سایت ها در صفحه دوم می شد.

الگوریتم پنگوئن 2.1

در تاریخ 2 اکتبر 2013 منتشر شد و در این نسخه شاهد افزایش سرعت الگوریتم و شناسایی سایت های با کیفیت و اسپم بودیم.

الگوریتم پنگوئن 3.0

سال انتشار 17 اکتبر 2014 است. تغییرات در پایگاه داده این نسخه گنجانده شده است.

الگوریتم پنگوئن 4.0

آخرین نسخه این الگوریتم که در 23 سپتامبر 2016 منتشر شد، به تمامی زبان ها تسلط دارد. این بار گوگل برای جلوگیری از سوء استفاده برخی کاربران از جزئیات به روز رسانی پنگوئن توضیحاتی نداد.

البته الگوریتم پنگوئن هنوز جای پیشرفت در زبان فارسی وجود دارد، اما حتماً در تمام به روز رسانی ها پیشرفت چشمگیری داشته اید.

الگوریتم رنگ

این الگوریتم منحصر به فرد گوگل در سال 2015 معرفی شد که بر اساس هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی طراحی و برنامه ریزی شده است. حالا تفاوت این در Rank Brain با الگوریتم های دیگر چیست؟ در این الگوریتم نقش مهندسان گوگل در ارزیابی وب سایت ها کم است و این هوش مصنوعی و ماشین ها هستند که سایت ها را تحلیل می کنند. زمانی که الگوریتم Rankbrain با مکانیزم جدیدی معرفی شد که منجر به تغییرات زیادی شد، به عنوان سومین عامل تاثیرگذار در سئو سایت ها در موتور جستجوی گوگل معرفی شد.

برای اطلاعات بیشتر در مورد این الگوریتم الگوریتم رتبه بندی مغز چیست؟ ادامه مطلب

تاثیر هوش مصنوعی بر سئو سایت

حالا وقت آن رسیده که در مورد موضوع شیرین و جالب تاثیر هوش مصنوعی بر سئو صحبت کنیم.

در واقع هوش مصنوعی و سئو در سال 2023 به قدری با هم قاطی شده اند که باید بگوییم تاثیر 100 درصدی روی سئو سایت دارد اما برای کسب اطلاعات بیشتر دوستان عزیز هر مورد را بررسی می کنیم.

بهینه سازی جستجوی صوتی

یکی از مواردی که گوگل امروز سعی در ارائه بهترین نسخه آن دارد، جستجوی صوتی است. جستجوی صوتی با چالش های زیادی مواجه است و به هیچ وجه نباید آن را با جستجوی متنی مقایسه کرد.

اولین چالش با جستجوی صوتی این است که گویش هر فرد با هر زبانی متفاوت است و هوش مصنوعی باید این موارد را به خوبی تشخیص دهد.

مهمتر از همه، باید زبان گفتاری را به زبان نوشتاری تبدیل کند و بهترین نتایج جستجو را جستجو کند.

با وجود پیشرفت همه جانبه هوش مصنوعی، این عملکرد جستجوی صوتی هنوز به 100% نرسیده است و همچنان مشکلاتی دارد و از همه مهمتر برای همه زبان ها مناسب نیست!

البته متخصصان سئو وظیفه دارند علاوه بر جستجوی متنی برای جستجوی صوتی، محتوای وب سایت خود را بهینه کنند تا در این موضوع جزو اولین نتایج باشند.

مقاله تاثیر هوش مصنوعی بر سئوی سایت اولین بار در توپر آماز پدیدار شد. به نظر می رسد.

صفحه سئو درباره ما + صفحه مهم درباره ما

بررسی ها نشان می دهد که اکثر سایت های ایرانی توجه زیادی به سئو صفحه ما ندارند.
وقتی از صفحه درباره ما در این سایت ها بازدید می کنید. اغلب می بینیم که محتوای خاصی ندارند یا اگر دارند محتوایشان بسیار کوتاه و محدود به چند خط معرفی شرکت و ارائه کانال های ارتباطی است.
بسیاری از سایت های داخلی برای ما مشکلات سئوی صفحه دارند. اما اگر به سایت های معتبر خارجی و یا حتی برخی از سایت های ایرانی مراجعه کنید، آن را مشاهده خواهید کرد. سئوی صفحه درباره ما این سایت ها بسیار مهم است و اکثر این سایت ها در این صفحات روی برندسازی خود کار می کنند. ما در این مقاله از سایت دانش آموز برترما به شما خواهیم گفت که چگونه می توانید صفحه درباره ما را در وب سایت خود بهینه کنید. اگر دانش سئو ندارید بهتر است. آموزش سئو از صفر تا صد یاد بگیرید.

تاثیر و اهمیت سئو داخلی برای ما:

چرا سئو برای ما مهم است و چه تاثیری بر کسب و کار ما خواهد داشت؟ پاسخ: وقتی در این صفحه (صفحه درباره ما) برندسازی کسب و کار خود را به خوبی انجام می دهید. شما می توانید به گسترش برند خود کمک کنید. این مشکل به طور غیرمستقیم تاثیر مثبتی بر سئوی سایت شما خواهد داشت.
زیرا با گسترش نام تجاری خود در وب سایت و فضای سایت. گوگل توجه بیشتری به آن خواهد کرد که باعث افزایش رتبه سایت شما می شود. نکات مهم و کلیدی در سئوی صفحه درباره ما در صفحه درباره ما صرفاً صحبت از نوشتن محتوای آموزشی معمولی کافی نیست. در عوض، صفحه درباره ما باید کسب و کار شما را به مشتریان نشان دهد و برند شما را معرفی کند. بنابراین باید نکات مهم و کلیدی را در این جزئیات به دقت رعایت کنید. حال اجازه دهید این نکات مهم و کلیدی را به ترتیب معرفی کرده و هر یک را توضیح دهیم.

نکات کلیدی در سئو داخلی برای ما:

■ محتوای صفحه برای ما باید منحصر به فرد و خاص باشد: ابتدا باید در نظر داشته باشید که صفحه «درباره ما» با صفحه «تماس با ما» متفاوت است. در بسیاری از سایت ها مشاهده می کنید که محتوای این دو صفحه تکراری است. اما این یک اشتباه است و نباید شما را به دام بیاندازد زیرا صفحه درباره ما به شما فرصت خوبی می دهد تا برند خود را به مخاطبان خود معرفی کنید. پس فراموش نکنید که محتوای منحصر به فرد و خاص خود را برای آن در نظر بگیرید.
بیان ارزش های شرکت شما: امروزه بسیاری از مخاطبان و مشتریان به دنبال ارزش های انسانی هستند. یعنی برای جذب آنها باید به ارزش های انسانی که برای خود تعیین کرده اند توجه کرد. هر کسب و کاری باید ارزش های انسانی را برای خود تعریف کند و به آنها پایبند باشد. برخی از آنها را در صفحه درباره ما در اختیار مخاطبان قرار دهید. به عنوان مثال، شرکتی که پلاستیک تولید می کند، پلاستیک های زیست تخریب پذیر را برای کاهش آلودگی و محیط زیست تولید می کند. شما باید معرفی و توضیحات این محصول را در صفحه درباره ما وب سایت خود قرار دهید.
از ادبیات مناسب استفاده کنید: به قول معروف همیشه باید گفتار خود را با توجه به مخاطب انتخاب کنید. این سوال در مورد برندسازی کسب و کار نیز صدق می کند، بسیار مهم است. ادبیاتی که هنگام نوشتن صفحه درباره وب سایت خود استفاده می کنید، شخصیت برند شما را نشان می دهد. و این ادبیات باید با توجه به شخصیت مشتریان شما انتخاب شود، یعنی مثلا اگر صاحب کسب و کاری هستید که با مشتریان رسمی سروکار دارید، استفاده از ادبیات عامه پسند یا صمیمانه چندان جالب نخواهد بود و بالعکس.

اصول نوشتن را به خاطر بسپارید:

نوشتن مزایا و مزایای شغل شما: نگارش و سئوی صفحه برای ما به صورت صحیح و اصولی فرصت بسیار مناسبی است تا مزایا و مزایای کسب و کار خود را به مخاطبان ارائه دهید. مزایای هر کسب و کار با دیگران متفاوت است. مزیت شما ممکن است قیمت پایین تر یا محصولات با کیفیت بالاتر باشد. اما در هر کسب و کاری لازم است که مزیت خود را در صفحه درباره ما ارائه دهید. به این ترتیب، مخاطبان شما دقیقا نقطه قوت کسب و کار شما را هدف قرار خواهند داد.
بیان جزئیات در مورد کسب و کار شما: هر مخاطبی که برای اولین بار از وب سایت شما بازدید می کند. سوالات و تردیدهای زیادی در مورد کسب و کار شما در ذهن او شکل می گیرد. وقتی همه ما برای خرید محصولی به سایتی مراجعه می کنیم، ابتدا سعی می کنیم با گشت و گذار در سایت یا تحقیق در مورد آن، پاسخ سوالات خود را پیدا کنیم.
شما می توانید سوالات و ابهامات ایجاد شده در ذهن مخاطبان خود را با بیان جزئیات کسب و کار خود در صفحه درباره ما مانند: سابقه کاری، میزان رضایت سایر مشتریان، مجوزهای تجاری قانونی، اندازه و دامنه خدمات و غیره برطرف کنید.

نوشتن یک داستان:

استفاده از داستان نویسی: داستان سرایی مهارتی است که هر تولیدکننده محتوا باید بتواند از آن استفاده کند. تا جایی که می توانید، می توانید از فناوری و تکنیک ها برای جذاب کردن محتوا بهره ببرید. باید بدانید که در نهایت همین داستان ها هستند که می توانند مخاطب را با شما همراه کنند. یکی از بهترین راه ها برای نوشتن یک صفحه درباره ما این است که داستان برند خود را در آن صفحه بگویید. هدف از نوشتن داستان برای معرفی برند شما این است که مسیر رشد کسب و کار را از بدو تولد ماهیتابه تا امروز با تمام پیشرفت ها به صورت گام به گام نشان دهید.
تغییر مسیر، فراز و نشیب و… ادعا کنید و به خاطر داشته باشید که این داستان مخاطب شما را به مشتری و مشتری را به مشتری وفادار شما تبدیل می کند. هرچه داستان برند شما صادقانه تر و جذاب تر باشد، موفق تر خواهید بود.

ایجاد اعتماد در صفحه درباره ما:

ایجاد اعتماد و اطمینان در مخاطب: قبلاً به شما توضیح دادیم که تأثیر و اهمیت سئو در صفحه همه چیز مربوط به ماست. بسیاری از مخاطبان جدید ابتدا از این صفحه (برای ما) بازدید می کنند تا با سایت و کسب و کار بیشتر آشنا شوند. بنابراین این بهترین فرصت برای معرفی برند و جلب اعتماد مخاطبان است. استفاده از نمادهای اعتبار تجاری و نشان های استاندارد و هر سند دیگری که نشان دهنده اعتبار شما باشد به شما کمک می کند تا اعتماد مصرف کنندگان را جلب کنید. در این صورت برای ایجاد اعتماد بیشتر در مخاطبان خود می توانید از Fawicon نیز استفاده کنید.
مخاطب و مشتری خدمات یا محصولات خود را مشخص کنید: در این صفحات می توانید دقیقا مشخص کنید که مخاطبان و مشتریان محصولات یا خدمات شما چه گروه یا قشری هستند. مانند: زنان یا مردان، نوجوانان یا جوانان یا میانسالان، بیماران قبلی، کشاورزان، پرورش دهندگان و غیره. این باعث می شود مخاطبان شما را بسیار سریعتر و دقیق تر پیدا کنند.
تبلیغات بدون صفحه: ناگفته نماند که نباید محصولات خود را در صفحه درباره تبلیغ کنید. زیرا صفحه برای ما مکانی برای ارائه برند و تجارت عمومی ماست. در واقع اینجاست که باید سعی کنید مخاطب را با خود همراه کرده و به مشتریان دائمی تبدیل کنید. معرفی و تبلیغ محصولات در اینجا (صفحه درباره ما) مخاطب را از صفحه ما دور می کند و هیچ کمکی به سئو صفحه درباره ما نمی کند.
استفاده از تصاویر شرکت و نیروی کار آن (کارکنان): راه دیگری برای نزدیک شدن و جلب اعتماد و اعتماد بیشتر کاربران و مخاطبان خود.
عکس ها و تصاویر شرکت و کارمندان در محل کار را ارسال کنید.

برای معرفی مجموعه خود از تیزر استفاده کنید:

■استفاده از فیلم ها و ویدیوها برای ارائه کسب و کارتان: امروزه ویدئوها و کلیپ ها در فضای مجازی و اینترنتی ترند هستند، نه تنها در حال حاضر بلکه در آینده نیز ویدئوها نقش عمده ای در ارتباط بین کسب و کار و مشتریان خواهند داشت.

صفحه درباره ما بهترین مکان برای استفاده از کلیپ ها و ویدیوها برای نمایش کسب و کارمان است.

ویدئوها به شما این امکان را می دهند که در زمان کمتری اطلاعات بیشتری را به مخاطبان خود منتقل کنید. با توجه به اینکه ویدیو تعامل بیشتری از سوی مخاطبان دریافت می کند، شانس تبدیل کاربر به مشتری را برای ما افزایش می دهد. همچنین، استفاده از ویدیو برای صفحه درباره شما تأثیر مثبتی دارد زیرا می‌توانید از کلیپ‌های برجسته کسب‌وکار و موفقیت‌های اعضای تیم در چنین ویدیوهایی استفاده کنید. توجه داشته باشید که برای ویدیوها، از طرح ویدیویی استفاده کنید زیرا به بهبود سئوی صفحه درباره سایت شما کمک می کند.

معرفی مشتریان ویژه: اگر دقت کنید متوجه می شوید که تمامی شرکت های معتبر بخشی از سایت خود را برای معرفی مشتریان مهم و خاص خود اختصاص داده اند.

همچنین می توانید این کار را در صفحه درباره ما انجام دهید تا تأثیر بیشتری بر روند افزایش اعتماد و اطمینان مخاطبان خود داشته باشید.

قطعا با یک مخاطب جدید. اگر سایت شما بداند که شرکت های مهم و قابل اعتماد خدمات یا محصولاتی را از شما دریافت کرده اند، خیلی سریعتر و راحت تر به شما اعتماد خواهند کرد.

خطاها و اشتباهات رایج سئو در صفحه برای ما:

1- عدم استفاده از صفحه برای ما.
2- استفاده از محتوای مشابه صفحه تماس ما.
3- لحن محتوا برای جامعه هدف مناسب نیست.
4- تمجید بی اساس از کسب و کار شما.
5- بی توجهی به هدف جلب اعتماد مخاطب. اینها از جمله موارد مهمی هستند که شکست آنها قطعا تاثیر منفی بر سئوی سایت شما خواهد داشت.

نمای کلی مطالب و چک لیست نهایی:

اگر به سایت های معتبر خارجی و یا حتی برخی از سایت های ایرانی مراجعه کنید، خواهید دید که سئوی صفحه درباره ما این سایت ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
اکثر این سایت‌ها روی برندسازی خود در این صفحات کار می‌کنند، زمانی که شما به خوبی روی برندسازی کسب‌وکار خود در صفحه درباره خود کار می‌کنید. شما می توانید به گسترش برند خود کمک کنید. گسترش نام تجاری خود در وب و سایت ها باعث می شود گوگل توجه بیشتری به آن داشته باشد و این باعث افزایش رتبه سایت شما می شود.
در صفحه درباره ما تنها صحبت در مورد نوشتن محتوای آموزشی معمولی کافی نیست، بلکه صفحه درباره ما باید کسب و کار شما را به کاربران نشان دهد و برند شما را به مخاطب معرفی کند.
در زیر نکات مهم و کلیدی سئوی صفحه درباره ما از جمله محتوای خاص و منحصر به فرد صفحه درباره ما که بیانگر ارزش های شرکت شماست را به طور کامل برای شما شرح داده ایم.
نوشتن مزایا و مزایای شغل خود، گفتن جزئیات در مورد کسب و کار خود، با استفاده از ادبیات مرتبط. ایجاد اعتماد در مخاطب، مشخص کردن مخاطب خدمات یا محصولات شما، معرفی مشتریان خاص. استفاده از تصاویر شرکت (شرکت) و نیروی کار آن (کارکنان شرکت) و استفاده از فیلم ها و ویدئوها برای معرفی کسب و کار شما.
در نهایت تعدادی از مهم ترین اشتباهات و اشتباهات رایج در سئوی صفحه درباره ما را برای شما توضیح داده ایم که مهمترین آنها عبارتند از: استفاده نکردن از صفحه درباره ما. با استفاده از محتوای مشابه صفحه تماس با ما، لحن محتوا مناسب جامعه هدف نیست، تمجید بی اساس از کسب و کار شما، غفلت از هدف جلب اعتماد مخاطبان.

درباره ما مقاله سئو صفحه + درباره ما نکات برجسته صفحه برای اولین بار در تاپر آموز. به نظر می رسد.

آموزش میکس ویدیو با پریمیر (و 12 نکته)

وقتی روی یک پروژه طولانی کار می کنید، ویرایش هر ویدیو و کلیپ صوتی می تواند یک فرآیند خسته کننده باشد. به علاوه، با هر کلیپ صوتی و تصویری، یک حرکت اشتباه کل پروژه شما را از همگام سازی خارج می کند و پروژه مانند یک دوبله بد زبان خارجی به نظر می رسد.

خوشبختانه، Premiere دارای بسیاری از ویژگی‌های داخلی است تا پس از تولید را کمی آسان‌تر کند. با ادغام کلیپ‌های ویدیویی و صوتی با استفاده از چند ترفند ساده، می‌توانید سرعت ویرایش ویدیو را افزایش دهید، جدول زمانی خود را مرتب نگه دارید، صدای بد را حذف کنید و حتی جلوه‌های تقسیم صفحه را در یک لحظه ایجاد کنید.

به آموزش نهایی برای میکس ویدیو و کلیپ های صوتی در پریمیر خوش آمدید.

چگونه ویدیوها را در پریمیر میکس کنیم

یکی از بهترین راه‌ها برای ادغام ویدیوها در پریمیر تکنیکی به نام جاسازی است. با تکنیک Nesting، می‌توانید مجموعه‌ای از ویدیوها را در یک دنباله کوتاه ترکیب کنید که می‌توان از آن به عنوان یک کلیپ استفاده کرد.

مزیت اصلی ادغام کلیپ ها با استفاده از روش تودرتو این است که شما همچنان می توانید کلیپ های ترکیبی خود را به صورت جداگانه با دسترسی به دنباله تودرتوی ثانویه ویرایش کنید.

این روش غیر مخرب مخصوصاً زمانی مفید است که روی پروژه‌های طولانی کار می‌کنید یا فقط می‌خواهید با اعمال افکت‌های خاص به‌جای استفاده جداگانه روی گروه‌های کلیپ، در زمان خود صرفه‌جویی کنید.

در اینجا نحوه ایجاد یک دنباله جاسازی در Premiere آمده است:

 • کلیپ هایی را که می خواهید ترکیب کنید به جدول زمانی اصلی خود اضافه کنید.
 • کلیپ ها را انتخاب کنید
 • روی کلیپ های انتخاب شده کلیک راست کرده و از منوی کشویی که ظاهر می شود، Nest… را انتخاب کنید.

 • هنگامی که از شما خواسته شد، نامی را برای دنباله جدید خود انتخاب کنید (مثلاً: کلیپ های BBQ) و OK را فشار دهید.

 • دنباله تو در تو جدید جایگزین کلیپ های فردی در دنباله اصلی می شود و به عنوان یک کلیپ ویرایش می شود.

همچنین می توانید دنباله تو در تو را با باز کردن آن به یکی از دو روش ویرایش کنید:

 • دنباله را در پانل پروژه پیدا کنید و روی آن دوبار کلیک کنید (می توانید این کار را با جستجوی نام دنباله ای که انتخاب کرده اید، به عنوان مثال BBQ Clips) انجام دهید.

 • روی کلیپ توالی تو در تو در دنباله والد خود دوبار کلیک کنید.

پس از باز کردن یک سری تو در تو، می‌توانید کلیپ‌های فردی را در مجموعه اضافه یا ویرایش کنید. هر تغییری که در اینجا ایجاد می کنید در زیر دنباله تودرتو در خط زمانی اصلی ادغام می شود.

نکته کلیدی برای سازماندهی ماندن: همه سریال‌هایتان را نام ببرید، از جمله خط زمانی اصلی. توصیه می کنیم دنباله اصلی را Main یا Master نام گذاری کنید تا آن را از دنباله های تو در تو متمایز کنید.

نحوه میکس کردن کلیپ های صوتی در پریمیر

همچنین می توانید از تکنیک تو در تو برای ترکیب کلیپ های صوتی در پریمیر استفاده کنید. درست مانند ویدیوها، این تکنیک، کلیپ‌های صوتی اصلی را حفظ می‌کند، در حالی که آنها را در یک کلیپ واحد و به راحتی در خط زمانی اصلی ترکیب می‌کند.

در اینجا نحوه ترکیب کلیپ های صوتی در پریمیر آورده شده است:

 • کلیپ هایی را که می خواهید ترکیب کنید را بکشید و روی خط زمانی اصلی رها کنید.
 • تمام کلیپ هایی را که می خواهید ترکیب کنید انتخاب کنید.
 • روی کلیپ های انتخاب شده کلیک راست کرده و از منوی کشویی که ظاهر می شود، Nest… را انتخاب کنید.
 • از شما خواسته می شود نامی را برای دنباله تو در تو جدید خود انتخاب کنید، پس از انتخاب نام، روی OK کلیک کنید.

می‌توانید دنباله‌های صوتی تودرتو را درست مانند یک دنباله ویدیوی تودرتو باز کنید.

 • دنباله را در پانل پروژه پیدا کنید و روی آن دوبار کلیک کنید.
 • روی کلیپ توالی تو در تو در سکانس اصلی خود دوبار کلیک کنید.

اکنون، اگر می خواهید ضبط Tu Dar Tu خود را به آهنگ صوتی تبدیل کنید، مراحل اضافی زیر را دنبال کنید:

 • روی یک دنباله تو در تو در جدول زمانی کلیک راست کنید.
 • از منوی کشویی ظاهر شده، Render and Replace را انتخاب کنید.

کلیپ های صوتی شما اکنون در یک تراک صوتی یکپارچه ترکیب شده اند.

نکته مهم در این مرحله: اگر صدای تعبیه شده را رندر و جایگزین کنید، دیگر نمی توانید تک تک کلیپ های صوتی را که ادغام کرده اید ویرایش کنید. همه آنها با یک فایل صوتی جدید جایگزین می شوند. بسیاری از ویرایشگران این مرحله را برای صرفه جویی در فضای حافظه در حین ویرایش انتخاب می کنند، زیرا حافظه کمتری نسبت به دنباله های تو در تو اشغال می کند.

نحوه ترکیب کلیپ های صوتی با کلیپ های ویدئویی

حالا که نحوه ترکیب کلیپ های ویدیویی و صوتی را به طور جداگانه توضیح دادیم، بیایید به ادغام یک کلیپ صوتی با یک کلیپ ویدیویی بپردازیم.

این تکنیک بیشتر زمانی استفاده می شود که از چندین منبع صوتی به طور همزمان به عنوان منبع ویدیویی استفاده شود. به عنوان مثال، شما مصاحبه ای را ضبط کرده اید و از میکروفون داخلی دوربین با کیفیت پایین و همچنین یک میکروفون با کیفیت بالاتر استفاده کرده اید. اکنون می خواهید صدای با کیفیت بالاتر را با منبع ویدیوی خود ادغام کنید. همچنین می توان از آن برای اتصال صدا به یک قاب فیلم یا تصویر ثابت استفاده کرد.

در اینجا نحوه ادغام کلیپ های صوتی با ویدیوها در Premiere آورده شده است:

 • فایل های صوتی و تصویری خود را به پوشه Project اضافه کنید.
 • کلیپ هایی را که می خواهید ادغام کنید انتخاب کنید.
 • روی فایل های انتخاب شده کلیک راست کرده و از منوی کشویی Merge Clips را انتخاب کنید.

 • اکنون می توانید در صورت تمایل، نام کلیپ های ادغام شده خود را تغییر دهید.

همچنین می توانید در این مرحله صدای ناخواسته را از کلیپ خود حذف کنید (مثلاً صدای با کیفیت پایین از میکروفون دوربین) و آن را با صدای ادغام شده خود جایگزین کنید.

فقط این مراحل اضافی را دنبال کنید:

 • در پنجره Merge Clips، گزینه Synchronize Point را پیدا کرده و Audio را انتخاب کنید.
 • تیک Remove audio from AV clip را انتخاب کنید.
 • دکمه تایید را فشار دهید.

این فرآیند صدای اضافه شده را با صدای اصلی دوربین همگام می کند و سپس صدای دوربین را حذف می کند. با این کار یک فایل صوتی-تصویری ادغام شده برای شما باقی می ماند که فقط شامل آهنگ صوتی مورد نظر شما است.

اکنون می توانید کلیپ خود را به خط زمانی بکشید و آن را مانند هر کلیپ ویدیویی یا صوتی استاندارد ویرایش کنید.

چگونه چندین ویدیو را در یک فریم ترکیب کنم؟

تا کنون، برای ویرایش آسان‌تر یا بهبود کیفیت صدا، میکس ویدیو و کلیپ‌های صوتی را به صورت خطی بررسی کرده‌ایم. اکنون زمان آن رسیده است که به روش بسیار خلاقانه تری برای ترکیب کلیپ های ویدیویی بروید: ترکیب چند کلیپ در یک فریم.

این تکنیک اغلب برای ایجاد کاشی‌ها یا افکت‌های اسپلیت‌اسکرین استفاده می‌شود و با ظهور گروه‌های مجازی مانند ارکسترها یا گروه‌هایی که صدا را از راه دور ضبط می‌کنند و سپس ویدیوی ضبط شده خود را در یک فریم ترکیب می‌کنند، بسیار محبوب شده است. همچنین می تواند برای پروژه های چند دوربینی مانند برنامه های گفتگو یا پادکست مفید باشد.

دانلود رایگان 2 بروشور PDF برتر آموزش برتر

در اینجا نحوه ترکیب چند کلیپ در یک فریم در پریمیر آورده شده است:

 • کلیپ های خود را به خط زمانی بکشید و هر کلیپ آهنگ جداگانه را در همان نقطه ویرایش در خط زمانی قرار دهید.

 • با دوبار کلیک کردن، یکی از کلیپ های موجود در جدول زمانی را انتخاب کنید.
 • تب Effect Controls را باز کنید (معمولاً هنگام ویرایش در فضای کاری ویرایش پیش فرض در کنار تب پنجره منبع قرار دارد).
 • در قسمت جلوه های ویدئویی گزینه های Position و Scale را پیدا کنید.

 • روی مقادیر کنار هر یک از این گزینه ها کلیک کنید تا اندازه و موقعیت کلیپ خود را در کادر با استفاده از ماوس یا کلیدهای پیکان مشخص کنید. همچنین در صورت تمایل می توانید مقادیر جدیدی را در اینجا به صورت دستی تنظیم کنید.

 • پس از قرار دادن اولین گیره خود در موقعیتی که می خواهید، این مراحل را با سایر گیره های خود تکرار کنید تا هر کدام در قاب قرار گیرند.

دانلود رایگان آموزش صفر تا صد پریمیر پرو (فیلم فارسی + pdf)

آموزش میکس فیلم عروسی در پریمیر

 

حتما دانلود کنید: صفر تا صد آموزش ویرایش فیلم اول با 14 درس

اکنون همه ویدیوهای شما به طور همزمان در یک فریم پخش می شوند. می‌توانید اندازه‌ها و موقعیت‌های مختلفی را برای کلیپ‌های خود امتحان کنید، از چیدمان به سبک کمیک‌بوک گرفته تا کادربندی تصویر در تصویر.

آیا سایت وبلاگ باید یک زیر دامنه یا زیر پوشه باشد؟

با خواندن این مقاله می توانید درک عمیقی از ساب دامنه و زیر پوشه به دست آورید.

از طرفی شما می توانید با توجه به نیاز خود یک ساب دامین یا ساب پوشه مخصوص ایجاد کنید و امنیت سایت خود را افزایش دهید.

با سلام خدمت دنبال کنندگان سایت برتراموز، مطلبی بسیار جالب و جامع در مورد راهکارهای استراتژی سئو آورده ایم. در این مقاله به یکی از مهم ترین تم های مشترک بین وردپرس و این قبیل سایت های سئو می پردازیم. ممکن است سایتی با دامنه های مختلف را نیز بررسی کرده باشید. گاهی اوقات قسمت جداگانه دامنه در ابتدای آدرس قرار دارد. در برخی موارد، این مشکل برعکس است، منظور ما این است که قسمت جداگانه دامنه در انتهای آدرس قرار دارد. هر یک از این مفاهیم تاثیر خاصی بر قدرت سئوی سایت شما خواهند داشت. در این مقاله به صورت تخصصی به پاسخ یک سوال می پردازیم. آیا سایت وبلاگ باید یک زیر دامنه یا زیر پوشه باشد؟ »

اگر دوره آموزشی سئو برتراموز یا دوره آموزشی وردپرس برتراموز را بررسی کرده باشید، به طور کامل و جامع از آن مطلع خواهید شد. اما نکته بسیار مهم این است که این تصمیم در مواردی نقض خواهد شد. به طور کلی بهتر است از وبلاگ یک سایت به عنوان یک زیرپوشه استفاده کنید. اما گاهی اوقات می بینید که برخی از سایت های محبوب از بخش وبلاگ خود به عنوان یک زیر دامنه استفاده می کنند. آنها این استراتژی را با توجه به کلان داده های سایت خود برنامه ریزی کرده اند.

شما به عنوان یک متخصص سئو نیز باید با توجه به اهداف نهایی سایت خود و همچنین با توجه به شرایط خاص سایت خود تصمیم بگیرید. آیا شما بخش وبلاگ را در یک زیر دامنه قرار می دهید یا از آن به عنوان یک زیر پوشه استفاده می کنید؟ در این مقاله با بررسی دقیق هر یک پاسخ سوال خود را خواهید یافت.

دامنه چیست؟ “دامنه سایت”

برای درک ساب دامنه و پوشه دامنه باید دامنه سایت را بدانید. به طور کلی موتورهای جستجو یک سایت را بر اساس دامنه آن شناسایی می کنند و از طرفی اعتبار آن را به دامنه نسبت می دهند. این دامنه در کشورهای مختلف ارزش و اعتبار متفاوتی دارد. دو نکته بسیار مهم در تعریف دامنه عبارتند از اتوریتی دامنه و اتوریتی صفحه. اگر اطلاعات زیادی در این زمینه ندارید، پیشنهاد می کنیم این دو موضوع را در قسمت مقالات سایت بررسی کنید. البته در قسمت های بعدی توضیحات مختصری به آن اضافه می کنیم.

ساب دامنه چیست؟ “زیر دامنه”

ساب دامین یکی از شاخه های اصلی سایت شماست که به صورت کاملا مجزا کار می کند. وقتی از منظر سئو به این موضوع نگاه می کنیم باید بگوییم که سئوی ساب دامنه اضافه شده کاملا مجزا است. ساب دامنه معمولا قبل از عنوان سایت اصلی قرار می گیرد و با نقطه از هم جدا می شود. برای مثال سایت برتراموز را در نظر بگیرید. دامنه اصلی آن https://bartaramouz.ir/ است. حال اگر بخواهیم قسمت پشتیبانی را به عنوان ساب دامین به آن اضافه کنیم فرمت آن bartaramouz.ir.support خواهد بود.

در این صورت قسمت پشتیبانی سایت برتراموز موضوعی کاملا مجزا خواهد بود. اما یک نکته بسیار مهم این است که قسمت مجزای هاست شما نیز مجزا است. این کار مزایا و معایب مختلفی برای شما خواهد داشت. اولین و مهمترین مزیت این است که می توانید جزیره های مناسبی برای تیم سازی داشته باشید. بدون دادن دسترسی به سایت اصلی برای پشتیبانی، می توانید تغییرات عمده ای در ظاهر و میزبانی سایت ایجاد کنید. البته یک نکته بسیار مهم این است که سئوی این قسمت ربطی به سئوی دامنه اصلی ندارد. اگر برای خرید بک لینک برای این بخش سرمایه گذاری کنید، دامنه اصلی رشد نخواهد کرد.

مورد بعدی که باید به آن توجه کرد استفاده از ساب دامنه برای سایت های دو زبانه یا سایت های محلی است. فرض کنید شما یک سایت آموزش زبان انگلیسی دارید. آموزش شما حضوری است. همانطور که گفته شد، سئوی محلی شما کاملاً مجزا است و از طرفی محتوایی که استفاده می کنید نیز مجزا است، می توانید برای هر شاخه از یک زیر دامنه استفاده کنید. البته این مشکل چند حالت جانبی نیز خواهد داشت که برای درک آنها باید حالت زیر پوشه را درک کنید. اما با توجه به توضیحات ارائه شده بهتر است قسمت وبلاگ سایت در دسته ساب دامین قرار نگیرد. البته این وضعیت کلی است و موارد دیگر باید بررسی شود.

زیر پوشه چیست؟ “زیر پوشه”

یک زیر پوشه یکی از زیرشاخه های اصلی سایت شماست که تاثیرات آن بر روی دامنه اصلی کاملا محسوس خواهد بود. این زمانی قابل درک است که اثرات سئو آن را در نظر بگیرید. البته، زیرپوشه با “/” نسبت به دامنه اصلی پیوند داده می شود. بهتر است به مثال قبلی برگردیم. هنگامی که بخش پشتیبانی سایت خود را به عنوان یک زیر پوشه به دامنه اصلی اضافه می کنید. سئوی صفحه پشتیبانی سایت شما بر دامنه اصلی شما تاثیر می گذارد. در این صورت اتوریتی صفحه این صفحه در دامنه اتوریتی شما موثر خواهد بود. فرمت صحیح پشتیبانی در سایت برترآموز bartaramouz.ir/support خواهد بود.

اگر بخواهیم نقطه مقابل این مشکل را بیان کنیم، خرید بک لینک برای این صفحه روی دامنه اصلی شما تاثیر می گذارد. هنگامی که موتورهای جستجو از سایت شما بازدید می کنند، یکی از قسمت هایی که آنها را مورد بررسی قرار می دهند، زیرپوشه های شما است. بنابراین اعتبار این صفحات در دامنه اصلی شما را تحت تاثیر قرار می دهد. با توجه به اینکه قسمت وبلاگ یکی از بخش های استراتژیک سئو سایت می باشد و می تواند اعتبار سایت شما را به صورت ویژه ای افزایش دهد، در این صورت لازم است وبلاگ را به صورت زیر پوشه به سایت خود اضافه کنید.

مراقب باشید، زیرا زیرپوشه ها مزایای زیادی دارند، گاهی اوقات معایبی نیز دارند. هنگامی که محتوای نامناسبی را در یکی از زیر پوشه های خود قرار می دهید، آسیب آن به کل سایت سرایت می کند. البته نکته بعدی که باید به آن توجه کنید بحث امنیت سایت است. به عنوان مثال، هنگامی که بخش ورود و اطلاعات حساس سایت را در زیر پوشه خود قرار می دهید، سایت شما در معرض حملات سایبری قرار می گیرد. البته تکنیک های مختلفی برای این کار وجود دارد که در قسمت های بعدی به آن ها می پردازیم.

چه زمانی یک سایت وبلاگ باید یک زیر دامنه یا زیر پوشه باشد؟

برای پاسخ به این سوال باید به چند سوال بسیار مهم پاسخ داد. اولین سوال این است که محتوای وبلاگ چقدر با دامنه اصلی و محتوای اصلی سایت مرتبط است، این سوال در تقسیم بندی وبلاگ نیز بسیار مهم است. به عنوان مثال، زمانی که سایت شما در زمینه آموزش فتوشاپ است، بودجه بندی وبلاگ شما این موضوع را تعیین می کند. زمانی که وبلاگ شما در مورد فتوشاپ و چالش های آن به طور کلی صحبت می کند. در این صورت، وبلاگ شما باید به عنوان یک زیر پوشه تعریف شود. حال فرض کنید علاوه بر فتوشاپ، وبلاگ سایت شما در مورد ویرایش ویدیو نیز بحث خواهد کرد. در این صورت، استراتژی اصلی شما بسیار متفاوت خواهد بود.

مراقب باشید که پیوند بین ساب دامنه و دامنه اصلی یک سایت خارجی برای موتورهای جستجو در نظر گرفته شود. هر چقدر هم که روی این موضوع سرمایه گذاری کنید، اعتبار سئوی آن به صفحه اصلی سایت شما منتقل نمی شود. با این حال، در نقطه ای دیگر، وبلاگ را می توان به عنوان یک زیر دامنه برای دامنه اصلی تعریف کرد. گاهی اوقات نمی توانید یک دامنه جداگانه برای کار خود تعریف کنید. زیرا با این کار باید سرمایه گذاری جدیدی روی برند خود انجام دهید. مثلاً فرض کنید شما در زمینه آموزش زبان انگلیسی کاملاً موفق هستید و همه برند شما را به خوبی می شناسند. اگر می خواهید آموزش زبان آلمانی را به خدمات خود اضافه کنید، باید چندین زیر دامنه جدید تعریف کنید.

تمامی این ساب دامنه ها نیز دارای زیرپوشه مخصوص به خود با دامنه اصلی سایت شما هستند. به عنوان مثال، شما یک زیر دامنه GE را به بالای سایت خود اضافه می کنید و وبلاگ خود را در زیر پوشه آن قرار می دهید. با استفاده از این استراتژی به راحتی می توانید سایت خود را به صورت جداگانه مدیریت کنید. البته استفاده همزمان از یک زیر دامنه و یک زیر پوشه نیاز به تجربه دارد. زیرا طراحی نقشه سایت نهایی شما یک چالش خواهد بود.

آخرین کلمه

در این مقاله به این سوال پاسخ داده ایم که سایت وبلاگ باید یک زیر دامنه باشد یا یک زیر پوشه؟ اگر درک این مفاهیم برای شما کمی سخت است، ما به شما حق می دهیم زیرا مبحث زیر دامنه و زیر پوشه یکی از مباحث تخصصی در زمینه سئو و همچنین در زمینه وردپرس است. با این حال، شما می توانید چالش اصلی خود را به طور مفصل در بخش نظرات این مقاله مطرح کنید. ممکن است سوال یا چالش شما برای دیگران پیش آمده باشد. در مرحله بعدی کارشناسان سئو در Bertramuz پاسخ شما را به دقت ثبت می کنند.

نکته بعدی که باید به آن توجه کنید بررسی مشکل استفاده از ساب دامین ها و زیر پوشه ها در سایت های شناخته شده در زمینه کاری شماست. معمولاً وقتی کسب‌وکارها رشد می‌کنند و قصد اضافه کردن یک شعبه جدید را دارند، استراتژی استفاده آن‌ها بر اساس اهداف تجاری آن‌ها است. اگر فرض شود این برند توسط مخاطبین قبلی شناخته شده است، از زیر دامنه استفاده می شود. اما یک نکته بسیار مهم این است که سئو باید از صفر شروع شود.

در نهایت توجه داشته باشید که استفاده همزمان از یک صفحه در دو تب اشتباه است. از نظر سئو، استفاده از وبلاگ در هر دو بخش زیر دامنه و زیر پوشه و تعریف محتوای جداگانه برای هر کدام اشتباه است. زیرا این صفحات برای کلمات کلیدی خاصی با هم رقابت خواهند کرد. به نوعی صفحات شما بیشتر به یکدیگر مرتبط خواهند شد. این به عنوان آدم خوار شناخته می شود. اگر از خواندن این مقاله لذت بردید، خوشحال می شویم که وب سایت برتراموز را به سایر افراد در شبکه های اجتماعی خود معرفی کنید. Bertramuz یک منبع رایگان و با کیفیت برای آموزش سئو و اخبار به روز سئو است.

آیا سایت وبلاگ باید به صورت ساب دامنه باشد یا زیر پوشه؟ اولین بار در دانش آموز برتر. به نظر می رسد.

شروع یادگیری SEO + معرفی روش های ناب در سال 1402

امروزه اکثر مشاغل دارای وب سایت هستند. آنها اطلاعاتی از گوگل ندارند و به دلیل این مشکل درآمدزایی نیز با مشکل مواجه می شود. برای افزایش درآمد، بهتر است شروع به یادگیری سئو کنید. در این مقاله آموزش صفر تا صد سئو را برای شما شرح داده ایم.

سلام به همه دوستان عزیز سایت دانش آموز برتر . در این مقاله نحوه شروع یادگیری سئو و نکات مهم آن را توضیح می دهیم. دیگر نیازی به جستجوی سوال (از کجا یادگیری سئو را شروع کنیم؟) در وب سایت های مختلف ندارید. ما نکات مهم سئو را در اینجا برای شما قرار داده ایم.

اول از همه باید بگوییم چرا سئو اینقدر مهم است؟ چرا باید بری؟ آموزش سئو بیا بریم؟ دوست عزیز ایجاد سایت در وهله اول برای شما مهم است اما آیا سایت شما نیاز به اطلاعات دارد؟ قطعا بله، برای اینکه بتوانید کاربران را به صفحات سایت خود بفرستید کافی است در زمینه سئو به خوبی آموزش دیده باشید.

شروع یادگیری سئو بسیار مهم است. به این دلیل که اگر آموزش مناسب را با توجه به سطح خود انتخاب نکنید، در آینده با مشکلات زیادی مواجه خواهید شد.

یادگیری سئو را از کجا شروع کنم؟

سئو (بهینه سازی موتورهای جستجو) به مجموعه ای از روش ها و تکنیک هایی اطلاق می شود که برای بهبود رتبه بندی ویجت ها در نتایج جستجوی موتورهای جستجوی اینترنتی (مانند گوگل) استفاده می شود. هدف اولیه سئو افزایش ترافیک وب سایت آگاهانه و با کیفیت است. با استفاده از سئو، وب سایت شما در دسترس موتورهای جستجو قرار می گیرد و منجر به بهبود قابل توجهی در رتبه بندی موتورهای جستجو می شود. عملکرد سئو شامل بهینه سازی عناصر صفحه وب، بهینه سازی سرعت بارگذاری صفحه، بهینه سازی ساختار لینک و دامنه، استفاده از کلمات کلیدی مناسب، ارائه محتوای مفید و برقراری ارتباط با سایت های دیگر است.

شروع یادگیری سئو می تواند از مراحل زیر شروع شود:

تا به حال با مفهوم کلی سئو آشنا شده اید، در این قسمت به بررسی تخصصی سئو می پردازیم. بهتر است در ادامه روند سئوی سایت خود به تمامی قسمت ها توجه کنید و نکات و پیشنهادات مهم را اعمال کنید:

 • مطالعه و تحقیق: شروع به خواندن منابع مختلف سئو کنید. این منابع می تواند کتاب، وبلاگ، ویدئو و دوره های آنلاین باشد. با مطالعه این منابع اصول سئو را بیاموزید.

 

 • یافتن راهنمای سئو: برخی از وب سایت ها وبلاگ های سئو، راهنمای جامع برای بهینه سازی موتور جستجو هستند. با این راهنما قدم به قدم نحوه استفاده از تکنیک های سئو را بیاموزید.

 

 • ازمایش و خطا: یک راه عالی برای یادگیری سئو این است که تکنیک های مختلف را در صفحات خود آزمایش کنید. با اجرای آزمایش‌ها و بررسی نتایج، می‌توانید ببینید که کدام تکنیک‌ها بهتر عمل می‌کنند.

 

 • شرکت در دوره های آموزشی: شرکت در دوره های آموزشی سئو می تواند به شما کمک کند مفاهیم پیچیده را به روشی ساده تر و قابل درک تر یاد بگیرید. این دوره ها معمولا توسط افراد با تجربه و حرفه ای سئو ارائه می شود.

 

 • اجرا و پیگیری: پس از یادگیری مفاهیم سئو، شروع به اعمال آن در صفحات خود کنید. همچنین نتایج و عملکرد صفحات خود را با استفاده از ابزارهای تجزیه و تحلیل وب سایت بررسی کنید و بهبودهای لازم را انجام دهید.

 

 • به روز رسانی: با تغییر الگوریتم های موتورهای جستجو، دانش SEO همیشه به روز می شود. برای مثال آخرین آپدیت منتشر شده توسط گوگل مربوط به محتوای هر صفحه از سایت بود. این بدان معناست که شما باید لینک نهایی را بین محتوای مقاله سایت و حوزه اصلی خود ایجاد کرده باشید. به عنوان مثال، یک سایت آموزشی نمی تواند محتوایی را در صنعت خدمات ارسال کند.

مزایای سئو در زندگی چیست؟

سئو در زندگی کاربردهای زیادی دارد. بسیاری از افراد با تمرکز بر سئوی سایت خود (فروش محصولات و ارائه خدمات و غیره) موفق به کسب درآمد میلیاردی شده اند.

 1. رشد کسب و کار: با بهبود رتبه ویجت در نتایج موتورهای جستجو، ترافیک وب سایت شما افزایش می یابد و در نتیجه فرصت های بیشتری برای فروش و رشد کسب و کار افزایش می یابد.

 

 1. افزایش نمودار بازدید کننده: با بهینه سازی صفحات وب خود، شانس جذب بازدیدکنندگان بیشتری را دارید. سئو همچنین محتوای شما را در دسترس مخاطبان شما قرار می دهد.

 

 1. افزایش آگاهی عمومی: با استفاده از سئو، محتوای خود را در صفحات نتایج جستجو در دسترس تر می کنید و در نتیجه به مخاطبان بیشتری دسترسی پیدا می کنید. این باعث افزایش آگاهی عمومی و شناخت برند شما می شود.

 

 1. بهبود تجربه کاربری: سئو به شما کمک می کند تا بهترین تجربه را برای کاربران خود به وب سایت خود ارائه دهید. تجربه کاربر با بهینه سازی سرعت بارگذاری صفحه، طرح بندی مناسب و استفاده از عناصر مورد نظر کاربران بهبود می یابد.

 

 1. رقابت با رقبا: در دنیای آنلاین رقابت زیادی وجود دارد. با استفاده از سئو می توانید از رقبای خود عقب نمانید و در صورت لزوم از آنها پیشی بگیرید.

 

 1. فرصت های جدید را کشف کنید: با استفاده از سئو، می توانید الگوریتم های جستجو را درک کنید و فرصت های جدیدی را برای بهبود وب سایت خود کشف کنید.

بهترین راه ها برای یادگیری سئو چیست؟

راه های زیادی برای یادگیری سئو وجود دارد. در اینجا برخی از بهترین راه ها برای یادگیری سئو آورده شده است:

مطالعه و تحقیق: شروع با خواندن منابع و کتاب های معتبر SEO مانند The Art of SEO یا SEO for Dummies می تواند اولین قدم خوبی باشد. همچنین دنبال کردن وبلاگ ها و منابع آموزشی آنلاین مانند Moz و Search Engine Journal نیز در اولین قدم به شما کمک می کند.

شرکت در دوره های آموزشی: دوره های آموزشی سئو، بسته های آموزشی سئو و کلاس های حضوری چارچوب مناسبی برای گسترش دانش شما هستند. در این دوره ها با تکنیک ها، استراتژی ها و ابزارهای مورد نیاز برای بهینه سازی سایت خود آشنا می شوید.

تمرین عملی: یکی از بهترین راه ها برای یادگیری سئو از طریق تجربه عملی است. با پیاده سازی تکنیک های سئو در وب سایت خود و دیدن نتایج، می توانید بهترین راه ها برای بهبود نتایج جستجوی گوگل خود را کشف کنید.

پروژه های عملی: شروع یک پروژه سئو و کار با گروه هایی از دانشجویان و فارغ التحصیلان در دانشگاه محلی شما مکانی عالی برای تمرین عملی است. با انجام پروژه های واقعی، مشکلات و چالش های واقعی را تجربه خواهید کرد.

شبکه سئو: شبکه سئو متخصصان سئو را در گروه ها، جوامع آنلاین و رویدادهای حضوری به هم متصل می کند. شما با شرکت در این شبکه شروع کردید، آموزش قدم به قدم سئو فقط برای شماست. در این مرحله، احتمالاً برخی از اصطلاحات اساسی مانند تحقیق کلمات کلیدی و بهینه سازی در صفحه را شنیده اید. اما چگونه می توانید تمام دانشی را که تا کنون جمع آوری کرده اید به کار ببرید و یادگیری سئو را از کجا شروع کنیم؟ ما شما را قدم به قدم از طریق آن راهنمایی خواهیم کرد. مهم نیست که چقدر در سئو جدید هستید، هر کسی می تواند با نکات سئو زیر شروع به کار کند و در کمترین زمان رتبه وب سایت شما را کسب کند. خب یه مدت شاید یک سال یا بیشتر. باید بدانید که سئو یک بازی طولانی است.

متخصصان سئو چه کسانی هستند؟

کارشناسان سئو، کار اصلی آنها بهبود رتبه ویجت ها در موتورهای جستجوی اینترنتی مانند گوگل است. آنها با استفاده از تکنیک ها و روش های مختلف سعی در بهینه سازی وب سایت ها برای موتورهای جستجو و در نتیجه افزایش ترافیک آن ها دارند.

برخی از وظایف کارشناسان سئو عبارتند از:

تجزیه و تحلیل کلمات کلیدی: بررسی و تجزیه و تحلیل کلمات کلیدی مورد استفاده در صفحات وب سایت به منظور بهینه سازی موتورهای جستجو.

بهینه سازی محتوا: بهینه سازی محتوای صفحات وب سایت با استفاده از کلمات کلیدی مناسب، عنوان صفحات، متا تگ ها و ساختار مناسب.

بهینه سازی فنی: تصحیح خطاهای فنی وب سایت مانند لینک های خراب، سرعت بارگذاری صفحه وب و بهینه سازی موبایل.

ایجاد لینک: ایجاد لینک های با کیفیت بالا به صفحات وب سایت از طریق روش های مختلف مانند وبلاگ نویسی مهمان، تبادل لینک و به اشتراک گذاری محتوا.

تحقیق رقابتی: تحقیق در مورد رقبا و تجزیه و تحلیل روشهای آنها در موتورهای جستجو به منظور ارتقای رتبه آنها. دانشمندان سئو باید با الگوریتم ها و قوانین موتورهای جستجو آشنا باشند و تغییرات آنها را پیگیری کنند. همچنین باید تجربه کافی در استفاده از ابزارهای تحلیل و بهینه سازی سئو را داشته باشند.

بهترین برنامه های سئو برای کار با آنها عبارتند از:

 1. تجزیه و تحلیل ترافیک گوگل: این یک برنامه تحلیلگر وب سایت است که به شما کمک می کند ترافیک وب سایت خود را کنترل کنید و اطلاعات مفیدی در مورد بازدیدکنندگان، رفتار آنها و عملکرد صفحات خود دریافت کنید.
 2. سمروش: این برنامه یک پلتفرم کامل تحقیقاتی سئو است که شامل ابزارهای مختلف برای تحقیقات رقابتی، کلمات کلیدی، لینک سازی و بهینه سازی محتوا می باشد.

 

 1. Moz: موز چندین ابزار قدرتمند بهینه سازی موتور جستجو از جمله تحقیق کلمات کلیدی، پروفایل لینک، تجزیه و تحلیل رقابت و موارد دیگر را ارائه می دهد.

 

 1. اهرفس: اهرفس چالش برانگیزترین رقیب Moz است که ابزارهای قدرتمندی برای تحقیق کلمات کلیدی، ساخت لینک و رقابت فراهم می کند.

 

 1. Yoast SEO: این افزونه برای وب‌سایت‌هایی است که با وردپرس ساخته شده‌اند و به شما کمک می‌کند محتوای خود را بهینه کنید، عنوان‌ها و توضیحات متا را تغییر دهید و به شما نشان دهد که چگونه صفحات خود را برای موتورهای جستجو بهبود بخشید.

 

 1. قورباغه جیغ: این برنامه یک عنکبوت سئو است که به شما کمک می کند سایت خود را برای مشکلات فنی، لینک های شکسته، عناوین تکراری و دستورالعمل های جستجو اسکن کنید.

 

 1. کنسول جستجوی گوگل: این برنامه توسط گوگل ارائه شده است و اطلاعاتی در مورد نحوه نمایش سایت شما در نتایج جستجوی گوگل، لینک های خراب و مشکلات فنی به شما می دهد. آخرین مرحله ای که برای یادگیری سئو یا در واقع قدرتمندتر کردن یادگیری سئو می دانم، همگام شدن با الگوریتم های گوگل است. گوگل سعی می کند باهوش تر و باهوش تر شود به گونه ای که بتواند مانند یک انسان انتخاب کند و فقط سایت هایی را نشان دهد که شایسته اول شدن هستند. باید خودتان را مطلع کنید و ببینید گوگل چه معیارهایی را برای این رتبه بندی های جدید در نظر گرفته است، می توانید از آنها ایده های جدیدی بگیرید و به ایده آل ترین شکل ممکن از رقبای خود جلوتر بمانید.

خلاصه و سخنان پایانی:

امیدواریم از این مقاله بهترین سایت آموزشی نهایت استفاده را ببرید و آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. در پایان مقاله بهتر است چند نکته مهم را به شما بگوییم.

یادگیری سئو همیشه با چالش های بزرگی همراه بوده است. اولین چالشی که ممکن است در وهله اول با آن روبرو شوید، انتخاب آموزش مناسب است. امروزه تعداد بسته های آموزشی سئو افزایش یافته است و توصیه می شود دوره های مدرسان معروف را خریداری کرده و آموزش را شروع کنید.

تماشا کافی نیست، بهتر است در کنار آموزش سئو سایتی برای خود داشته باشید و روی سئوی آن کار کنید. جلسات آموزشی را ادامه دهید و تمام عناصر را در سایت خود پیاده سازی کنید تا تجربه کسب کنید.

کتاب ها و مقالات انگلیسی زیادی وجود دارد که می توانید آنها را ترجمه و بخوانید. در حین مطالعه ممکن است دچار شک و تردید شوید.

از مشاوران و افراد متخصص در این زمینه کمک بگیرید و از آنها بخواهید مسیر صحیح یادگیری را توضیح دهند. دوست عزیز حالا به شما بگویم که دانستن سئو دانش مهمی است و به راحتی می توانید با یادگیری آن درآمد عالی کسب کنید. به همین دلیل، آموزش را فراموش نکنید.

نوشته شروع یادگیری سئو + معرفی روش های ناب در سال 1402 ابتدا در برتر آموز. به نظر می رسد.

چرا از Rank Meth Pro استفاده نمی کنم؟ بررسی RankMath Pro

https://mihanwp.com/wp-content/uploads/2023/07/rankmath-pro-review.mp4

همه صاحبان وب سایت به دنبال راه حل هایی هستند که به آنها کمک کند رتبه و دیده شدن موتورهای جستجوی خود را بهبود بخشند. یکی از افزونه های معروف در این زمینه افزونه WordPress Rank Math Pro است. اما در ایران استفاده از این افزونه با مشکلاتی مواجه شد. در این مقاله درباره پاسخ ندادن پلاگین وردپرس Rank Math Pro در ایران توضیح می دهیم و در نهایت راهکارهای جایگزین را بررسی می کنیم.

رتبه هوش مصنوعی meth pro

RankMeth از هوش مصنوعی برای ارزیابی سئو و رتبه بندی وب سایت ها استفاده می کند. این افزونه به شما این امکان را می دهد تا با تجزیه و تحلیل فاکتورهای مختلف سئو و بهبود آنها، رتبه و جایگاه سایت خود را در نتایج موتورهای جستجو ارتقا دهید.

اما باید توجه داشت که اگرچه رتبه MS ممکن است برای برخی از کاربران مفید باشد، اما به تنهایی نمی تواند به طور کامل و درست فاکتورهای سئو را بررسی و تحلیل کند. دستاوردهای بیشتر سئو نیازمند بررسی های گسترده تر و تجزیه و تحلیل عمیق تر از سوی کارشناسان سئو و توسعه دهندگان وب است.

بسیاری از عوامل سئو وجود دارد که سئو نمی تواند به طور کامل آنها را در نظر بگیرد. به عنوان مثال، این افزونه نمی تواند عوامل خارجی مانند استراتژی بازاریابی، رقبا و نیازهای کاربران را بررسی و تجزیه و تحلیل کند. همچنین، الگوریتم های موتورهای جستجو در طول زمان تغییر می کنند و رتبه سایت شما ممکن است نتواند به طور کامل با تغییرات جدید سازگار شود.

بنابراین استفاده از MetaRank به عنوان تنها ابزار بهبود سئو و رتبه وب سایت مناسب نیست. بهتر است با تلفیق آن با دانش و تجربه کارشناسان سئو و استفاده از روش های تحقیق و تحلیل بیشتر، سئوی وب سایت خود را بهبود بخشید.

ایجاد یک طرح در رتبه مث پرو

قسمت Schema در نسخه Pro افزونه Rank Meth یکی از ویژگی های مهم و قدرتمند آن است. طرح واره مجموعه ای از استانداردها است که توسط موتورهای جستجو برای درک بهتر محتوای وب سایت استفاده می شود. با استفاده از طرحواره، می توانید اطلاعات ساختاری و مشخصات محتوای وب سایت خود را به گونه ای ارائه دهید که موتورهای جستجو بتوانند آن را درک کنند.

تب Schema در Rank Math Pro به شما این امکان را می دهد که بدون نیاز به دانش برنامه نویسی به راحتی اطلاعات طرحواره را به محتوای وب سایت خود اضافه کنید. این افزونه به طور خودکار از اطلاعات وب سایت شما استفاده می کند و طرحواره های مناسب برای هر نوع محتوا (مانند مقالات، محصولات، رویدادها و غیره) ایجاد می کند.

با استفاده از بخش طرح کلی، می توانید به موتورهای جستجو نشان دهید که این یک مقاله است، نام نویسنده، تاریخ انتشار، رتبه بندی کاربران و سایر جزئیات مربوط به محتوا را نمایش دهید. علاوه بر این، اگر یک فروشگاه آنلاین دارید، می توانید اطلاعات محصول شامل نام، توضیحات، قیمت و رتبه بندی های مربوطه را به صورت ساختاریافته و دقیق در اختیار موتورهای جستجو قرار دهید.

با افزودن طرحواره به وب سایت خود، موتورهای جستجو می توانند محتوای شما را بهتر درک کنند و بهبود سئو و رتبه سایت شما را آسان تر کنند. توجه داشته باشید که استفاده صحیح از طرح و تنظیمات آن مستلزم آگاهی از استانداردها و دستورالعمل های مربوطه است. بنابراین در صورت استفاده از این قابلیت بهتر است با مطالعه مستندات Rank Meth و آشنایی با اصول طرح از آن بهره ببرید.

مشکل رده بندی با پرو در میزبان ایرانی

افزونه WordPress Rank Meth Pro به دلایلی در ایران به درستی کار نمی کند. یکی از مشکلات اصلی آن ارتباط نامناسب با سرورهای خارجی است. به دلیل مشکلات ارتباط اینترنتی در ایران، امکان برقراری ارتباط مطمئن و پایدار با سرورهای خارجی برای این افزونه محدود است.

عدم فعالیت بدون مجوز اصلی

همچنین افزونه WordPress Rank Math Pro تنها پس از اخذ مجوز اصلی و قانونی از سازنده آن قابل استفاده می باشد. بدون مجوز اصلی، این افزونه به درستی کار نخواهد کرد. بنابراین استفاده از نسخه های غیرقانونی یا بدون مجوز این افزونه توصیه نمی شود.

استفاده از افزونه های نسخه صفر می تواند منجر به مشکلات قانونی شود و خطرات امنیتی جدی ایجاد کند. همچنین، پشتیبانی از توسعه دهندگان نرم افزار و پرداخت هزینه مناسب برای نسخه رسمی افزونه ها، تضمین کیفیت و به روز رسانی مداوم را به شما می دهد.

در پایان لازم به ذکر است که هر نسخه دارای قابلیت ها و محدودیت های خاص خود می باشد. بسته به نیاز و بودجه خود، می توانید تصمیم بگیرید که از نسخه رایگان یا حرفه ای استفاده کنید.

منبع این مقاله: چرا از Rank Math Pro استفاده نمی کنم؟ بررسی RankMath Pro

لینک خراب چیست؟ نحوه تعمیر اتصال خراب

دوست عزیز در این مقاله به طور کامل به مبحث (لینک خراب چیست) پرداخته ایم. اگر به سئو علاقه مند هستید، باید این مقاله را در اسرع وقت مطالعه کنید.

امروزه بسیاری از سایت ها با مشکلاتی مانند لینک های شکسته مواجه هستند و وب مسترهای این نوع سایت ها می توانند این مشکلات را به خوبی حل کنند. ما در این مقاله از سایت دانش آموز برتر قصد داریم از صفر تا صد مبحث (لینک شکسته چیست) را برای شما توضیح دهیم.

لینک خراب چیست؟

لینک شکسته به لینکی اطلاق می شود که به صفحه ای منتقل نمی شود و باعث خطای 404 Not Found می شود. این خطا در صورتی رخ می دهد که پیوند به صفحه ای که در آن قرار دارد وجود نداشته باشد یا آدرس آن تغییر کرده باشد.

لینک شکسته ممکن است برای کاربران وب سایت ناخوشایند باشد. چون به دنبال اطلاعات خاصی هستند اما وقتی روی لینک کلیک می کنند به جای صفحه مورد نظر با پیغام خطای 404 مواجه می شوند. همچنین، لینک شکسته می‌تواند بر عملکرد سئوی سایت تأثیر منفی بگذارد، زیرا موتورهای جستجو سایت‌هایی را با لینک‌های شکسته پایین‌تر رتبه‌بندی می‌کنند. برخلاف یک لینک فعال که کاربران را به صفحات مورد نظر هدایت می کند.

در حین آموزش سئو با این نوع اتصال آشنا خواهید شد.

تاریخچه لینک های شکسته:

لینک شکسته یا “لینک شکسته” به لینکی اطلاق می شود که به طور معمول نمی توان آن را دنبال کرد و به صفحه 404 ختم می شود، این صفحه 404 به این معنی است که صفحه مورد نظر وجود ندارد.

تاریخچه لینک های شکسته به زمانی برمی گردد که وب سایت ها برای اولین بار شروع به استفاده از لینک ها برای هدایت کاربران به صفحات مختلف در سایت خود کردند. در آن زمان، هنگامی که صفحه ای حذف یا تغییر نام داده می شود، پیوند باقی می ماند و بازدید کننده به صفحه جدید منتقل نمی شود. در نتیجه بازدید کننده با خطای 404 مواجه می شود.

از زمان کشف این مشکل، تلاش های زیادی برای رفع آن صورت گرفته است. گوگل و سایر موتورهای جستجو الگوریتم های خود را برای شناسایی لینک های شکسته و هدایت آنها به صفحات جدید بهبود داده اند. علاوه بر این، وب‌سایت‌ها از روش‌های مختلفی برای مقابله با لینک‌های شکسته استفاده می‌کنند، از جمله ارسال بازدیدکننده به صفحه اصلی یا صفحه جستجو، ارائه پیشنهادات مرتبط، یا اعلام خطای 404 با طراحی زیباتر و کاربرپسندتر.

دلایل ایجاد یک اتصال شکسته:

 • تغییر آدرس صفحه: هنگامی که یک صفحه وب به یک آدرس جدید منتقل می شود، پیوند قبلی که به آن صفحه اشاره می کند خراب می شود. این مشکل در سایت هایی با تعداد صفحات زیاد و پروژه های بازسازی سایت رخ می دهد.

 

 • حذف صفحات: در برخی موارد، صفحات وب حذف می شوند و لینک های قبلی که به آنها اشاره می کنند شکسته می شوند. این معمولاً در سایت های فروشگاه آنلاین زمانی اتفاق می افتد که برخی از محصولات حذف می شوند.

 

 • نامگذاری نادرست: نقض استانداردها هنگام نامگذاری یک فایل صفحه یا پوشه منجر به شکستن لینک ها می شود.

لیست کشورهایی که با لینک های شکسته دست و پنجه نرم می کنند:

تحقیقات نشان می‌دهد که قطع شدن اتصالات در کشورهایی که محدودیت‌های اینترنتی سخت‌تر دارند، بیشتر اتفاق می‌افتد. برخی از این کشورها عبارتند از:

1- چین: چین یکی از کشورهایی است که دسترسی به بسیاری از وب سایت ها و خدمات آنلاین را محدود می کند. بنابراین لینک های شکسته در این کشور بسیار رایج هستند.

2- روسیه: روسیه همچنین دسترسی به برخی وب سایت ها و خدمات آنلاین را محدود می کند. به همین دلیل لینک های شکسته در این کشور بسیار محبوب هستند.

3- ترکمنستان: ترکمنستان استفاده از فضای مجازی را محدود کرده و دسترسی به برخی از خدمات و وب سایت ها را به طور کامل ممنوع کرده است. بنابراین، لینک های شکسته در این کشور رایج است.

4- عربستان سعودی: عربستان سعودی همچنین دسترسی به برخی وب سایت ها و خدمات آنلاین را محدود می کند. بنابراین لینک های شکسته در این کشور بسیار محبوب هستند.

دلایل کار با اتصال خراب چیست؟

عدم دسترسی به محتوا: هنگامی که اتصال قطع می شود، کاربران نمی توانند به محتوای مورد نظر دسترسی داشته باشند. این ممکن است به دلیل حذف یا تغییر آدرس صفحه، خطای سرور یا سایر مشکلات فنی باشد.

تجربه کاربری نامطلوب: هنگامی که کاربران بر روی پیوند شکسته کلیک می کنند، صفحه یافت نشد یا خطای درخواست 404 را دریافت می کنند. این تجربه منفی برای کاربران قابل تحمل نخواهد بود و ممکن است باعث از دست دادن اعتماد آنها به سایت شود.

تاثیر منفی بر سئو: لینک های شکسته می توانند تاثیر منفی بر رتبه سایت شما در نتایج موتورهای جستجو داشته باشند. اگر سایت شما دارای تعداد زیادی لینک شکسته است، موتورهای جستجو ممکن است این را به عنوان نشانه ای از کیفیت پایین تلقی کنند و رتبه سایت شما را پایین بیاورند.

ویژگی های از دست رفته: ارتباطات شکسته می تواند منجر به از دست رفتن فرصت ها شود. به عنوان مثال، اگر پیوندی به صفحه خاصی اشاره کند که یک محصول اصلی را می فروشد، اما پیوند خراب باشد، کاربران قادر به خرید آن محصول نخواهند بود و در نتیجه فروش و درآمد خود را از دست می دهند.

عدم حضور در جامعه آنلاین: لینک های شکسته ممکن است منجر به عدم حضور سایت در انجمن آنلاین شود. هنگامی که کاربران با لینک های شکسته مواجه می شوند، احتمال کاهش ترافیک سایت و افزایش نرخ پرش وجود دارد.

هنگام مواجهه با اتصال شکسته چه باید کرد؟

هنگام مواجهه با اتصال خراب، می توانید موارد زیر را انجام دهید:

 1. اعلام کرد: اگر لینک خرابی را در یک وب سایت یا برنامه مشاهده کردید، به مالک وب سایت یا توسعه دهنده برنامه اطلاع دهید. آنها می توانند نسخه جدیدی از صفحه را دانلود کنند یا پیوند را اصلاح کنند.

 

 1. به دنبال: اگر به دنبال منبع خاصی هستید و لینک کار نمی کند، سعی کنید نسخه دیگری از منبع را با جستجو در وب سایت یا موتور جستجو پیدا کنید.

 

 1. استفاده از صفحات ذخیره شده: اگر به محتوای چشم انداز علاقه مند هستید، ممکن است بتوانید نسخه قابل خواندن و ذخیره شده صفحه را پیدا کرده و باز کنید. برخی از موتورهای جستجو مانند گوگل، نسخه های کش شده صفحات را در نتایج جستجو نمایش می دهند.

 

 1. استفاده از کش: اگر قبلا وارد سیستم شده اید و صفحه را باز کرده اید، ممکن است یک کپی از آن در حافظه پنهان مرورگر شما باقی مانده باشد. در این صورت می توانید به کش دسترسی پیدا کرده و صفحه را باز کنید.

 

 1. استفاده از خدمات تعمیر لینک: برخی از وب سایت ها و خدمات آنلاین به عنوان تعمیر کننده لینک عمل می کنند و لینک های خراب را تعمیر می کنند. برای رفع اتصال و دسترسی به منبع مورد نظر می توانید از این سرویس استفاده کنید.

 

 1. گزارش مشتری: اگر لینک خرابی از شخص دیگری دریافت کردید، به او اطلاع دهید.

نکات مهم در مورد لینک خراب وب سایت:

احراز هویت لینک: ابتدا از صحت اتصال مطمئن شوید. بررسی کنید که همه کاراکترها به درستی وارد شده باشند و هیچ غلط املایی وجود نداشته باشد.

بررسی وضعیت سایت هدف: بررسی کنید که آیا سایت یا صفحه ای که می خواهید به آن پیوند دهید فعال است یا خیر. سایت ممکن است تحت تعمیر باشد یا غیرفعال باشد.

استفاده از ابزارهای بررسی لینک: برای بررسی لینک و یافتن خطاهای احتمالی از ابزارهای آنلاین مانند «بررسی کننده پیوند شکسته» استفاده کنید.

جستجو در سرور جستجو: اگر پیوند به صفحه ای خارج از سرور جستجو اشاره می کند، ممکن است صفحه حذف شده باشد یا آدرس آن تغییر کرده باشد. در این صورت می توانید نسخه ذخیره شده یا صفحه جدید را با جستجو در موتور جستجو پیدا کنید.

تماس با صاحب سایت: اگر لینک به وب سایت خاصی اشاره کرد و مشکل همچنان ادامه داشت، می توانید با صاحب سایت تماس بگیرید و از او بخواهید که لینک را حذف کند یا یک لینک جدید به شما بدهد.

استفاده از خدمات کوتاه کردن لینک: اگر لینک شما طولانی است و نمی توان آن را تغییر داد، می توانید از سرویس های کوتاه کننده لینک مانند Bitly یا TinyURL برای تبدیل لینک به نسخه کوچکتر و قابل استفاده استفاده کنید.

به روز رسانی نرم افزار و مرورگر: مشکل قطعی اتصال ممکن است به دلیل نسخه قدیمی نرم افزار یا مرورگری باشد که باید به روز شود.

سرعت اینترنت چقدر باید باشد تا با این مشکل مواجه نشویم؟

سرعت پایین اینترنت آفتی است که در کار، مطالعه، سرگرمی و زندگی با آن مواجه هستیم. در ادامه به آموزش افزایش سرعت اینترنت با چند ترفند خواهیم پرداخت.

برای کاهش سرعت اینترنت خود می توانید موارد زیر را انجام دهید:

 1. بررسی سرعت اینترنت: ابتدا باید سرعت اینترنت فعلی خود را اندازه گیری کنید. می توانید از وب سایت ها و برنامه های تست سرعت مانند Speedtest استفاده کنید.
 2. بسته داده: اگر در یک برنامه داده محدود هستید، ممکن است سرعت شما به دلیل مصرف زیاد داده کاهش یابد. اگر چنین است، بسته داده خود را ارتقا دهید یا یک برنامه داده نامحدود در نظر بگیرید.
 3. روتر را قطع و وصل کنید: گاهی اوقات قطع و وصل مجدد روتر (مودم) مشکلات جزئی سخت افزاری را حل می کند و سرعت را بهبود می بخشد.
 4. فایروال را حذف کنید: فایروال ها می توانند سرعت اینترنت را کاهش دهند. اگر از فایروال استفاده می کنید، آن را بررسی کنید و در صورت لزوم آن را غیرفعال کنید.
 5. بسته بندی برنامه های پشتیبان: برخی از برنامه های پشتیبان (مانند Dropbox یا Google Drive) می توانند به طور مداوم داده ها را همگام کنند و باعث تاخیر شوند. در صورت نیاز تغییرات لازم را در تنظیمات این برنامه ها اعمال کنید.
 6. به روز رسانی نرم افزار: مطمئن شوید که نرم افزار مودم و سایر دستگاه های شبکه شما به روز است. به روز رسانی نرم افزار مودم می تواند به بهبود عملکرد و سرعت اینترنت شما کمک کند.
 7. تغییر قابل توجه DNS: استفاده از DNS عمومی می تواند سرعت اینترنت شما را بهبود بخشد

برای کسب اطلاعات بیشتر، لطفا به موارد زیر توجه کنید:

بررسی افراد متصل به اینترنت شما با نرم افزار NetCut. غیرفعال کردن آپدیت خودکار برنامه به روز رسانی خودکار برنامه ها را در آیفون غیرفعال کنید. استفاده از Data Saver استفاده از برنامه Net Optimizer در تلفن همراه. برنامه های مرتبط با اینترنت را در ویندوز با برنامه DUmeter مدیریت کنید. آموزش افزایش سرعت همراه اول و اینترنت ایرانسل.

سرعت اینترنت باید حداقل 2 مگابیت بر ثانیه (Mbps) باشد تا بدون مشکل با اتصالات قطع شده مواجه نشوید. البته سرعت اینترنت مورد نیاز بستگی به میزان استفاده شما دارد. برای استفاده عادی از اینترنت مانند مرور وب، استفاده از شبکه های اجتماعی و پخش ویدئو، سرعت 2 مگابیت بر ثانیه کافی است. اما برای استفاده از خدمات پخش ویدیوی HD یا 4K، دانلود فایل های حجیم یا اجرای بازی های آنلاین، به سرعت های بالاتری نیاز است (به عنوان مثال حداقل 10-20 مگابیت در ثانیه).

تاثیر اینترنت بر جنبه های مختلف زندگی را نمی توان نادیده گرفت. سرعت پایین اینترنت جدای از اتلاف وقت یک اتفاق بسیار خسته کننده و طاقت فرسا است. با دانستن عوامل موثر بر سرعت اینترنت می توانید راه حل مناسبی برای حل این مشکل بیابید تا دیگر با آن دست و پنجه نرم نکنید.

با استفاده از مودم های خانگی مدرن می توانید پهنای باند اینترنت را در خانه خود افزایش دهید.

لینک های شکسته به دلایل مختلفی ایجاد می شوند و اثرات مخربی بر سایت شما خواهند داشت. داشتن لینک های شکسته تاثیر مستقیمی بر الگوریتم های گوگل و تجربه کاربری مخاطبان شما خواهد داشت. بنابراین شناسایی آنها و انجام اقدامات بعدی برای حل این مشکل بسیار مهم است.

خلاصه و سخنان پایانی:

امیدواریم از این مقاله در بهترین سایت مطالعه نهایت استفاده را ببرید و اگر دوست داشتید آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. در پایان مقاله بهتر است چند نکته مهم را تکرار کنیم.

اساسی ترین نکته ای که باید به آن توجه کرد مربوط به ایجاد لینک خراب است. مواردی مانند حذف یا تغییر آدرس صفحات باعث ایجاد این نوع پیوندها می شود. اما در مورد آن چه باید کرد؟ بهتر است ابتدا این نوع صفحات را در سایت خود با چندین سایت اینترنتی مختلف بررسی کنید و سپس آن را تغییر دهید. توجه به این نکته بسیار مهم است و به شما پیشنهاد می شود.

متن لینک خراب چیست؟ نحوه تعمیر اتصال خراب برای اولین بار در برتر آماز. به نظر می رسد.

افزونه پرداخت سریع WooCommerce

پرداخت سریع با WooCommerce

انتقال مستقیم کاربر به درگاه پرداخت!


افزونه را دانلود کنید


پیش نمایش پلاگین

هر وب سایت 399 هزار تومان – با یک سال نگهداری و آپدیت رایگان

بسیار مهم: این افزونه تایید پیامکی ندارد. برای نمایش خریدها به کاربر پس از اتمام خرید از افزونه مهین پنل پرو در کنار این افزونه استفاده کنید.


میهن پنل پرو را دریافت کنید

فرآیند خرید در ووکامرس برای فروش فایل های دیجیتال چندان مناسب نیست. کاربر باید چندین مرحله افزودن به سبد خرید، سبد خرید و پرداخت را طی کند تا در نهایت به درگاه پرداخت برسد. اکنون با افزونه ای که توسط تیم وردپرس ماهین برنامه ریزی شده است، می توانید تنها با یک کلیک کاربر را به درگاه پرداخت منتقل کنید.

این افزونه برای چه سایت هایی مناسب است؟

فروش دوره های آموزشی

اگر فروش دوره آموزشی دارید می توانید از این افزونه در جشنواره های تخفیفی خود استفاده کنید.

فروش فایل

اگر وب سایتی دارید که فایل می فروشد، می توانید با این افزونه فرم های پرداخت سریع ایجاد کنید.

سفارش خدمات

با کمک این افزونه می توانید یک فرم سریع با قیمت مورد نظر خود برای سفارش خدمات از سایت خود ایجاد کنید.

یک فرم پرداخت فقط با چند کلیک ایجاد کنید

وارد صفحه ویرایش محصول شوید و روی دکمه دریافت کد کوتاه کلیک کنید.

درگاه پرداخت مورد نظر و تنظیمات دلخواه خود را انتخاب کنید. سپس روی کد کوتاه کلیک کنید تا آن را کپی کنید.

کد کوتاه را در صفحه‌ساز پیش‌فرض وردپرس، Elementor، ویجت‌ها یا هر جایی که دوست دارید برای نمایش فرم پرداخت قرار دهید. خیلی آسان

ویژگی های این افزونه

سازگار با ووکامرس

ذائقه ایرانی

برای گوگل بهینه شده است

به روز رسانی مداوم

برای وردپرس بهینه شده است

سازگار با فونت قالب شما

درگاه پرداخت را انتخاب کنید

چند زبانه

تجربه کاربری عالی

سرعت بالا

سوالات متداول

بله هنگام ایجاد فرم، می توانید درگاه پرداخت مورد نظر خود را انتخاب کنید.

کد کوتاه قطعه کدی است که افزونه برای نمایش در هر قسمت از فرم در اختیار شما قرار می دهد. در اینجا درباره کدهای کوتاه وردپرس بیشتر بدانید.

پس از خرید با این افزونه، کاربر شما به صفحه پرداخت موفق ووکامرس هدایت می شود.

این افزونه شماره موبایل شخص خریدار را دریافت می کند و با آن شماره موبایل یک حساب کاربری ایجاد می کند. حساب های کاربری ایجاد شده را می توان با افزونه Home Panel Pro شناسایی کرد. برای نمایش خریدهای قبلی کاربر می توانید از میهن پنل پرو استفاده کنید. با استفاده همزمان از این دو افزونه کاربر پس از خرید می تواند شماره موبایل خود را در صفحه ورود وارد کرده و کد تایید ورود را دریافت کند.

شما می توانید هر نسخه خریداری شده از افزونه را در یک وب سایت نصب کنید.

استفاده از افزونه مادام العمر است. اما برای دریافت به روز رسانی و استفاده از خدمات پشتیبانی، باید مجوز خود را سالانه تمدید کنید.

خیر نیازی به تمدید سالانه افزونه ندارید. اما برای بهره مندی از پشتیبانی رایگان و به روز رسانی افزونه ها، بهتر است سالانه تمدید کنید.

خیر هیچ محدودیتی برای فعال سازی و استفاده از افزونه وجود ندارد. می توانید لایسنس خریداری شده را در سایت لوکال هاست بی نهایت فعال کنید.

بله در حالی که مجوز شما فعال و به روز است، می توانید مشکلات خود را برای کارشناسان مرکز پشتیبانی خانه وردپرس ما ارسال کنید. ما مشکلات مربوط به این افزونه را بررسی و حل خواهیم کرد.

بله بر اساس ضمانت بازگشت وجه 7 روزه، در صورتی که افزونه مشکلی داشته باشد و پس از ارسال درخواست پشتیبانی، کارشناسان ما موفق به رفع مشکل نشده باشند یا محصول دریافتی دارای ویژگی های تبلیغ شده در این صفحه نباشد، ما این کار را انجام خواهیم داد. تمام مبلغ پرداختی خود را بازپرداخت کنید

منبع این مقاله: افزونه پرداخت سریع WooCommerce

آموزش نرم افزار acdsee در 10 دقیقه (و 15 ترفند کاربردی)

این نرم افزار یکی از بهترین و قدیمی ترین نمایشگر و ویرایشگر تصویر در ویندوز است. آن را مرور می کنیم و با دقت یاد می گیریم. برای اهداف این مقاله، ما از لایت روم و فتوشاپ به عنوان پایه مقایسه استفاده خواهیم کرد.

بیایید مراحل معمولی که این نرم افزار برای آنها استفاده می شود را از دیدگاه یک عکاس مبتدی و همچنین شخصی که تازه وارد نرم افزار شده است، مرور کنیم.

 

1. برنامه را اجرا و نصب کنید

راه اندازی و نصب بسیار استاندارد است. شما باید یک حساب کاربری را به عنوان بخشی از فرآیند نصب تنظیم کنید (ما سعی کردیم از این مرحله رد شویم، اما زمانی که انجام دادیم، نصب برنامه متوقف شد). سپس یک مرحله ثبت نام اضافی با تأیید ایمیل لازم است. با این حال، پس از انجام این کار، دیگر هیچ مانعی برای استفاده یا اجرای برنامه وجود ندارد.

شما می توانید انتخاب کنید که برنامه در کدام درایو/دایرکتوری/پوشه نصب شود، و اگر می خواهید از مسیر نصب غیر استاندارد استفاده کنید.

برنامه قاب عکس (5 تا از بهترین ها + لینک دانلود)

2. طرح اولیه

این تنظیمات پیش‌فرض پس از باز کردن برنامه هستند و روی Picture Library View و Control Mode تنظیم شده‌اند. حالت ها در سمت راست در بالای صفحه قرار دارند و دسترسی به عملکردهای مختلف را فراهم می کنند. حالت هایی که در این مقاله به تفصیل در مورد آنها صحبت خواهیم کرد عبارتند از Manage، Snapshot، Preview، Develop و Edit.

در سمت چپ زیر منوی File سه تب وجود دارد. ابتدا قسمت Folders وجود دارد که ساختار فایل پیش فرض است. سپس یک بخش کاتالوگ وجود دارد که در آن می توانید تصاویری را که بر اساس تعداد یا رنگ مرتب شده اند مرور یا مرتب کنید. می توانید تگ های رنگی را که قبلاً روی تصاویر در لایت روم اعمال کرده اید انتخاب کنید.

برای انتخاب پوشه و نمایش تصاویر می توانید با بازگشت به برگه پوشه ها به کاتالوگ بازگردید. با انتخاب یک تصویر، می توانید آن را بر اساس عدد یا رنگ رتبه بندی کنید.

بسیار مفید: ویرایش عکس ها در فتوشاپ (5 روش برای مبتدیان)

مشاهده و کنترل حالت ها

در حالت Manage به تب Folders برگردید، اگر تصویری را انتخاب کنید، داده EXIF ​​و هیستوگرام در پانل پایین سمت چپ ظاهر می شود. پانل سمت راست با تمام ابرداده ها ظاهر می شود که در آن می توانید به تصویر امتیاز دهید.

حالت عکس سه راه مختلف برای مشاهده تصاویر ارائه می دهد. در گوشه پایین سمت راست سه عدد وجود دارد. 7، 31 و 365 – با اینها می توانید بر اساس هفته، ماه یا سال مرتب کنید. تصویر بالا تصاویر مرتب شده بر اساس سال را نشان می دهد. شما می توانید به صورت بصری در تمام تصاویر خود حرکت کنید.

اگرچه می‌توانید به راحتی بین حالت‌های Photos و Manage جابجا شوید، اما اگر می‌خواهید به حالت View بروید، باید روی یک تصویر در حالت Photos کلیک کنید تا باز شود. با دوبار کلیک کردن روی یک تصویر در این حالت، آن به طور خودکار در حالت پیش نمایش باز می شود.

حالت پیش‌نمایش شبیه به Adobe Bridge است، که در آن یک نوار فیلم برای مشاهده تصاویر در پایین و برخی از ویژگی‌های ویرایش اولیه در نوار ابزار سمت چپ درست بالای تصاویر کوچک دارید.

با توجه به اینکه در این مرحله هیچ ویرایش تصویری انجام نمی شود و ابزارها توابع اولیه خودکار هستند، ممکن است نخواهید کاری در اینجا انجام دهید.

حالت توسعه

Develop Mode یک ویرایشگر خام است که بسیار شبیه لایت روم است، با این تفاوت که پنل ویرایش در سمت چپ قرار دارد. با این حال، می توان آن را سفارشی کرد و در صورت تمایل به سمت راست منتقل کرد.

حالت ویرایش

حالت ویرایش یک ویژگی ویرایش پیشرفته است. در اینجا لایه‌ها، ماسک‌ها، متن و سایر ویژگی‌هایی که معمولاً در فتوشاپ یافت می‌شوند را خواهید دید. پالت ابزار در سمت چپ ابتدا در بالای تصویر قرار دارد.

اگر مجوز دائمی خریداری نکرده باشید، حالت 365 گزینه های مجوز اشتراک را ارائه می دهد.

در اینجا 11 بهترین نرم افزار طراحی گرافیک و ویرایش عکس در جهان آورده شده است

حالت داشبورد

این حالت راه های جالبی برای درک اطلاعات پایگاه داده ارائه می دهد. مانند تعداد فایل هایی که دارید، کدام دوربین بیشتر استفاده می شود. همچنین فراتر از داده‌هایی که ارائه می‌کند قابل ویرایش نیست، بنابراین نمی‌توانید مواردی مانند فاصله کانونی یا دیافراگم لنزی را که معمولاً استفاده می‌کنید پیدا کنید.

آخرین حالت، مرکز پیام است.

به طور خلاصه – سه راه مختلف برای مشاهده تصاویر، ویرایشگر خام، ویرایشگر پیشرفته و سایر ویژگی های کمتر مرتبط وجود دارد.

3. تصاویر را به برنامه وارد کنید

ما فایل‌های تصویری خود را در NAS (ذخیره‌سازی متصل به شبکه) ذخیره کردیم، بنابراین آزمایش کردیم که آیا می‌توان آنها را توسط نرم‌افزار پیدا کرد، زیرا برخی از برنامه‌ها با عملکرد NAS مشکل دارند.

خبر خوب این است که ACDSee تصاویر NAS را با سرعت بارگیری سریع پیش نمایش پیدا کرد. همچنین هنگام وارد کردن و مشاهده عکس ها به طور قابل توجهی سریعتر از LR بود.

بنابراین انجام تست واردات تصویر ضروری بود.

File > Import > From Device تشخیص داده است که کارت CF به رایانه متصل است و پنل واردات امکان پیش نمایش تصویر، انتخاب تصویر، انتخاب مقصد و تغییر نام فایل را فراهم می کند. باز هم، بررسی تصویر بسیار سریع بود.

با کلیک بر روی Import، یک کادر خاکستری روشن در گوشه پایین سمت راست با نوار پیشرفت باز می شود که هنگام وارد کردن تصاویر، در میان تمام تصاویر چرخه می زند. ما 28 تصویر وارد کردیم که کمتر از یک دقیقه طول کشید.

پس از اتمام، از شما پرسیده می شود که آیا می خواهید تصاویر وارد شده را مشاهده کنید. برای مشاهده تمام تصاویر، روی Yes کلیک کنید تا به پوشه تصاویر بروید.

4. تصویر خام را در حالت Develop ویرایش کنید

حالت توسعه بسیار شبیه به Lightroom طراحی شده است. پنل ویرایش به طور پیش فرض در سمت چپ است، اما ما آن را به سمت راست منتقل کرده ایم. هیستوگرام با عناصر مختلف آن در رنگ های مختلف قابل مشاهده است، اما نمی توانید روی آنها کلیک کنید و آنها را در خود هیستوگرام جابجا یا ویرایش کنید.

پنل اصلی ویرایش Tune و بقیه جزئیات (شارپنینگ، کاهش نویز)، هندسه (پرسپکتیو، اصلاحات لنز و برش) و تعمیر (Heal and Clone) هستند.

دانلود: 12 برنامه برتر برای یادگیری زبان انگلیسی

در تصویر خیلی واضح نیست، اما اشکال سفید با مثلث پایین، لغزنده هستند و شما آنها را برای انجام تنظیمات حرکت می دهید. همچنین می توانید اعداد را تغییر دهید یا روی فلش ها کلیک کنید. اگر روی نوار دوبار کلیک کنید، تنظیم مجدد نمی شود زیرا کل نوار فعال است.

تصویر بالا با تنظیمات قابل مشاهده به اضافه چند پانل دیگر ویرایش شده است. به طور کلی، ما آن را کمی تهاجمی‌تر از LR یافتیم، بنابراین اگر رویکرد ظریف‌تری را ترجیح می‌دهید، با لغزنده‌ها ظریف‌تر رفتار کنید.

زغال اخته اصلی در تصویر ما یک جای زخم در جلو داشت، بنابراین تصمیم گرفتیم ویژگی Heal را آزمایش کنیم. اگرچه کمی کند بود و به نظر می رسید که آن را در مراحل انجام می دهد، اما از اینکه چقدر خوب کار می کرد شگفت زده شدیم. با مشاهده 100%، نقاط آبی در تصویر وجود دارد که در صورت چاپ کمی غیرطبیعی به نظر می رسند، اما در یک نگاه معمولی (یا مشاهده آنلاین) مشخص نیست که تصویر بهبود یافته است. این برنامه می تواند این کار را بسیار بهتر از LR6 انجام دهد.

ما همچنین موارد دیگر را در حالت توسعه آزمایش کردیم. گزینه ای برای کپی و چسباندن تنظیمات بین تصاویر وجود دارد، می توانید یک وینیت اعمال کنید و تنظیمات آن را تغییر دهید.

چندین گزینه برای ذخیره تصویر وجود دارد. انجام شد گفتگوی Save یا Save As را به عنوان تابع ذخیره فایل استاندارد ویندوز باز می کند. Save یک کادر کشویی را برای ذخیره به عنوان، ذخیره به عنوان کپی یا صادرات به شما می دهد.

گزینه Export پنجره ای را باز می کند که در آن می توانید مواردی مانند مقصد، تغییر نام، قالب و اندازه را انتخاب کنید. مشابه ویژگی صادرات در لایت روم.

بسیار کاربردی: روش کاهش ده برابر سایز هر عکس بدون افت کیفیت

5. حالت ویرایش – لایه ها و گزینه های دیگر

حالت ویرایش جایی است که می توانید نوع ویرایشی را انجام دهید که معمولاً فتوشاپ برای آن استفاده می شود. از لایه ها، ماسک ها، لایه های تنظیم، متن و موارد دیگر پشتیبانی می کند. ما چند پانل را به اطراف منتقل کرده ایم تا فضای کاری را بیشتر آشنا کنیم، اما در غیر این صورت تصویر بالا تنظیمات اولیه حالت ویرایش را نشان می دهد.

یکی از ویژگی های جدید حالت ویرایش، Actions است که به نظر می رسد ترکیبی از LR Presets و PS Actions باشد. آنها فقط در حالت ویرایش در زیر ابزارها در دسترس هستند. چندین دسته مختلف وجود دارد و مرورگر پیش نمایش ایده ای از نتیجه نهایی را ارائه می دهد.

نحوه حذف متن از عکس ها با فتوشاپ (روش ساده)

برای اعمال، play را فشار دهید. این افکت مستقیماً روی لایه پایه اعمال می شود که کمی محدود است زیرا به هیچ وجه نمی توانید آن را ویرایش کنید. افزودن یک لایه خالی و اعمال بر روی آن کار نمی کند، که مایه شرمساری است زیرا می توانید ویرایش ها را به این ترتیب در لایه اکشن اعمال کنید.

برای مقایسه، با افزودن چندین لایه بافت و پوشاندن بافت سنگین با یک براش نرم، تصویر را به صورت دستی ویرایش کردیم تا جلوه ای نرم تر داشته باشیم.

یکی از محدودیت‌های اضافه کردن دستی لایه‌های بافت این است که نمی‌توانید آنها را از یک نمونه باز در Windows Explorer بکشید و رها کنید، اما با فتوشاپ می‌توانید.

هنگامی که برای ذخیره فایل آماده شدید، File>Save/Save As/Save as a Copy/Export را انتخاب کنید.

6. نظرات کلی

از منظر مبتدی، برای افرادی که تازه کار عکاسی می کنند و تازه وارد ویرایش می شوند، ACDSee Photo Studio Ultimate 2022 مزایای زیادی دارد:

 • به عنوان یک مجوز مستقل دائمی یا به عنوان اشتراک در دسترس است.
 • مدیریت تصویر، ویرایش خام و ویژگی های ویرایش پیشرفته را ارائه می دهد.
 • برای یک مبتدی، تمام ویژگی هایی که ممکن است در یک برنامه به آن نیاز داشته باشید را دارد.
 • ویرایشگرهای تصویر ساده ترین برنامه ها برای یادگیری و استفاده نیستند، اما این آنها را پیچیده تر نمی کند.
 • در مقایسه با سایر برنامه های محبوب موجود در بازار، آشناتر به نظر می رسد.

شما باید یکی از این موارد را داشته باشید: 6 بهترین ویرایشگر ویدیو برای ویندوز + دانلود

به عنوان یک کاربر پیشرفته لایت روم و فتوشاپ، ما ترجیح می دهیم چند کار را انجام دهیم:

 • از نظر بصری، رنگ پس‌زمینه خاکستری تیره‌تر از آنچه ما ترجیح می‌دهیم است، و یافتن گزینه‌ای برای تغییر آن آسان نیست.
 • هنگام افزودن تصاویر یا بافت های دیگر، پیدا کردن آنها در مانیتور دوم با استفاده از Windows Explorer و کشیدن آنها روی تصویر آسان تر است. این کار در فتوشاپ آسان است، اما ACDSee آن را در حالت Develop و فقط در لایه ها اجازه نمی دهد. دکمه ای برای اضافه کردن فایل به صورت لایه وجود دارد که راه حل خوبی است.
 • در حالت توسعه می‌توانید مانیتور دوم را برای مشاهده تصویر انتخاب کنید، اما در نمای اصلی تصویر ثابت می‌ماند و هیچ یک از تغییراتی را که ما در تصویر ایجاد کرده‌ایم منعکس نمی‌کند.
 • اگر در حالت ویرایش هستید و لایه ها را روی یک تصویر اعمال می کنید، نمی توانید به حالت توسعه بازگردید مگر اینکه آن را صاف کنید. این واقعاً یک شکایت نیست، فقط کمی متفاوت از آنچه انتظار می رود کار می کند.

نتیجه

قیمت کامل نرم افزار 149.99 دلار برای مجوز دائمی مستقل و همچنین شامل یک آزمایش 30 روزه رایگان است. همچنین یک اشتراک ماهانه (یا سالانه) ارائه می دهد که امکان استفاده در حداکثر پنج دستگاه، به روز رسانی و ذخیره سازی ابری را فراهم می کند. قیمت اشتراک بسته به استفاده شخصی یا تجاری متفاوت است.

با قیمت یکبار مصرف کمتر از 150 دلار، یک عملکرد مدیریت تصویر، یک ویرایشگر تصویر خام با ویژگی ها و عملکردهای بسیار، و ویرایش پیشرفته از طریق لایه ها، ماسک ها، لایه های تنظیم و سایر موارد اضافی را ارائه می دهد.

از دست ندهید: 7 نرم افزار حرفه ای ویرایش عکس برای کامپیوتر

ACDSee Photo Studio Ultimate 2022 چیزهای زیادی برای ارائه به مبتدیان در عکاسی یا ویرایش دارد. این برنامه در مقایسه با سایر برنامه ها دارای ویژگی های عجیب و آزاردهنده ای است، اما چیزی که استفاده از آن را دشوار نمی کند.

به عنوان یک بسته اولیه مفید است. قیمت مناسبی دارد و همه چیزهایی را که ممکن است نیاز داشته باشید در یک مکان ارائه می دهد و استفاده و مدیریت آن را برای مبتدیان انعطاف پذیر و آسان می کند.

محتوای موضوع خوشه چیست؟ یاد بگیرید که محتوای خوشه ای بنویسید

در سال 2023 فقط نوشتن محتوا برای سایت کافی نیست و محتوای شما باید ارزش فنی بالایی داشته باشد.

با مطالعه این مقاله با محتوای موضوع خوشه یا محتوای ستون آشنا می شوید.

سلام به دنبال کنندگان برتر یادگیرنده، در اینجا ما با یک مقاله بسیار جالب در مورد سئو هستیم. در این مقاله یکی از رازهای سئو و بازاریابی محتوا را به شما آموزش می دهیم. در دوره آموزش سئو به طور خاص در مورد اهمیت محتوا نویسی با شما صحبت کردیم. تاکید ما همیشه بر استفاده از محتوای با کیفیت بوده است. به یاد داشته باشید، محتوای با کیفیت فقط محتوای طولانی نیست. بلکه محتوای با کیفیت محتوایی است که ارزش بالایی داشته باشد و محتوای شما دارای لینک های معتبر باشد. در غیر این صورت، محتوای شما کم ارزش و فقط محتوای طولانی است.

این نوع محتوا ممکن است در گذشته ارزش بالایی داشته باشد، اما امروزه این محتوا ارزش بالایی ندارد و حتی ممکن است رتبه سایت شما را پایین بیاورد. به همین دلیل ما تمام تلاش خود را برای توسعه فنی محتوای شما به کار می گیریم. یکی از مهم ترین پارامترهای گوگل برای افزایش ارزش محتوا، خوشه بندی موضوعات است. به همین دلیل باید تمام تلاش خود را بکنید تا نکات مطرح شده در این مقاله را از نظر فنی بررسی کنید.

محتوای موضوع خوشه چیست؟ “استراتژی محتوای خوشه ای”

محتوای موضوع خوشه به محتوایی گفته می شود که دارای یک رابطه رفت و برگشت قوی است. البته نوع این کوپلینگ بسیار مهم خواهد بود. اولین چیزی که باید به آن توجه کرد این است که محتوای خوشه دارای محتوا و هدف اساسی است. سپس چندین محتوای فرعی که خود محتوای اصلی هستند، محتوای مورد نظر را پشتیبانی کرده و به آن لینک می دهند. فرض کنید قصد دارید محتوای سئو بنویسید. در این صورت محتوای اصلی شما آموزش سئو خواهد بود. حالا در این محتوا باید در مورد مفاهیم زیادی صحبت کنید.

حال اگر بخواهید در مورد هر یک از اصول سئو به صورت تخصصی صحبت کنید، این مقاله چندین هزار کلمه خواهد بود. در این صورت، شما محتوای خود را حول یک موضوع سازماندهی کرده و سایر عناصر را از آن پیوند می دهید. شما در مورد آموزش سئو در مقاله یا ستون اصلی خود صحبت می کنید. اکنون در حال تعریف فصل و دو آموزش سئوی داخلی هستید. در این فصل سئو داخلی را در 300 تا 350 کلمه آموزش می دهید. البته با این مقدار توضیح نمی توانید همه اهداف خود را ارائه دهید. در این صورت باید مقاله ای با عنوان « سئو داخلی چیست؟

حال در این مقاله قصد دارید به طور کامل و جامع در مورد سئو داخلی صحبت کنید. البته در نظر داشته باشید که ابتدا از مقاله اصلی یا مقاله هدف به مقاله سئو داخلی لینک دهید. سپس در مرحله بعد از مقاله سئو داخلی به مقاله اصلی خود لینک دهید. در گذشته مدیران وب‌سایت‌ها معتقد بودند که لینک‌های رفت و برگشتی در این مقاله‌ها اعتبار آن‌ها را کاهش می‌دهد. اما امروز نظر آنها برعکس نظر قبلی است. در این صورت می توانید یک لینک رفت و برگشت بین دو مقاله ایجاد کنید. البته باید به نکات بسیار مهمی توجه کنید که در قسمت های بعدی به تفصیل در مورد آن صحبت خواهیم کرد.

پیلار صفحه یا محتوای ستون چیست؟ “صفحه ستون”

تا این قسمت از مقاله با ساختار محتوایی موضوع خوشه آشنا شدید. البته برای درک بهتر این ساختار می توانید از تصویر بالا نیز استفاده کنید. به طور معمول ما به یک صفحه ستونی در استراتژی ایجاد محتوای موضوع خوشه نیاز داریم. این صفحه هدف همه صفحات است. به یک معنا می توان گفت که اعتماد به سایت ما به اعتماد به این صفحه بستگی دارد. زیرا بخش بزرگی از سئوی سایت خود را به این صفحه اختصاص خواهیم داد. به عنوان مثال، اگر قصد دارید یک آموزش وردپرس بنویسید، محتوای تم خوشه ای را بنویسید. شما باید یک محتوای منحصر به فرد از 2500 تا 3500 کلمه بنویسید.

سپس حداقل 7 عنوان اصلی و 5 عنوان فرعی برای آن تعریف کنید. کلمات کلیدی و همچنین عناوین هر فصل باید به گونه ای انتخاب شوند که بیشترین درخواست را در زمینه آموزش وردپرس داشته باشند. توجه داشته باشید که ما موضوعات آموزشی خود را تحت عنوان فصل دوم تعریف می کنیم. فرض کنید قصد دارید یک مقاله کامل و جامع برای قسمت فروشگاه سایت های وردپرسی تعریف کنید. در این صورت شما دو فصل تحت عنوان آموزش تنظیمات و تغییرات وردپرس برای سایت های فروشگاهی تعریف می کنید. حال شما یک محتوای کامل و جامع از 300 تا 350 کلمه برای آن تعریف خواهید کرد.

توجه داشته باشید که کیفیت و اعتبار این محتوا بسیار مهم است. باید از فردی متخصص در تولید محتوا و آشنا به اصول بازاریابی محتوا استفاده کنید. این 300 کلمه برای گوگل بسیار مهم هستند. سپس در پایان پس از جمع بندی، مخاطبان را به سمت یک مقاله خوشه ای هدایت کنید. در مقاله خوشه ای راه اندازی سایت فروشگاهی وردپرس را به طور کامل و جامع در حداقل 2000 کلمه و حداکثر 6000 کلمه توضیح می دهید. توجه داشته باشید که در قسمت بعدی در مورد کیفیت و نحوه نوشتن مقاله کلاستر صحبت خواهیم کرد.

شما باید در طول کمپین های تبلیغاتی و فروشگاهی خود از لینک موجود در صفحه ستون خود استفاده کنید. زیرا تقویت این صفحه به معنای تقویت تمامی صفحات کلاستر آن و همچنین تقویت سایت اصلی شماست. البته، ما چند استراتژی مهم برای تقویت صفحه ستون خواهیم داشت که بیشتر به آنها خواهیم پرداخت.

صفحه کلاستر یا محتوای کلاستر چیست؟ “صفحه کلاستر”

تا این قسمت از مقاله، شما به طور کلی با استراتژی محتوای موضوعات خوشه ای آشنا شده اید. اکنون می دانید که چگونه محتوای اصلی یا محتوای اصلی خود را ایجاد کنید. اما شما اطلاعات کمی در مورد محتوای خوشه دارید. فرض کنید صفحه اصلی شما درباره آموزش فتوشاپ است. فتوشاپ تنظیمات زیادی دارد و یادگیری هر کدام نیاز به مقاله ای کاملا مجزا دارد. ما به هر یک از این مقالات کاملاً مجزا به عنوان خوشه یا صفحات جانبی اشاره خواهیم کرد. البته حتما فصل آموزش فتوشاپ خود را در مقاله اصلی خود توضیح دهید.

البته صفحه کلاستر شما چند ویژگی دارد که باید به آنها توجه کنید. اولین عملکرد آن پیوند به صفحه نردبان است. این ارتباط باید در قسمت مقدمه ذکر شود. البته نوع انکر تکست و نحوه درج آن نیز اهمیت فوق العاده ای دارد. ارتباط باید به گونه ای باشد که دیدگاه کلی را منتقل کند. لینک دادن نباید به گونه ای انجام شود که مخاطب را تشویق به ترک صفحه و استفاده از محتوای صفحه اصلی کند. حال نکته بعدی که باید به آن توجه کنید نحوه ورود به تنظیمات مورد نظر است.

اگر می خواهید در مورد حذف پس زمینه در فتوشاپ یا افزایش کیفیت یک تصویر صحبت کنید. تمام مراحل و تمام جزئیات باید به طور کامل ذکر شود. صفحات کلاستر معمولاً محتوای بیشتری نسبت به محتوای صفحه ستون دارند. به عنوان مثال، اگر محتوای صفحه ستون حدود 2500 کلمه باشد. محتوای صفحه کلاستر او باید حداقل 3000 تا 3500 کلمه باشد. در غیر این صورت ممکن است به نتایج دلخواه نرسید. نکته بعدی که باید به آن توجه کرد محتوای بصری صفحات کلاستر است.

اگر محتوای خوشه‌ای شما محتوای قوی نباشد، محتوای ستون شما ضعیف می‌شود. به همین دلیل تمام تلاش ما معطوف به استفاده از محتوای بصری برای تکمیل محتوای متنی است. استفاده از محتوای تصویری اینفوگرافیک نیز به شدت محتوای شما کمک می کند.

مزایای ایجاد محتوا با استفاده از روش محتوای خوشه موضوعی چیست؟

در این بخش نگاهی کامل و جامع به ایجاد محتوا با استفاده از روش گروه بندی موضوع خواهیم داشت. به یاد داشته باشید، محتوای با مضمون خوشه ای بیش از سئو سایت شما به برند و شهرت آنلاین شما کمک می کند. زیرا مخاطبین شما می دانند که به شما برای تدریس کامل و جامع یک موضوع در کوتاه ترین زمان ممکن نیاز دارند. با بررسی پارامترهای زیر، درک بهتری از محتوای موضوع خوشه خواهید داشت.

1. به تعریف یک تقویم محتوای ثابت کمک کنید

اگر از دنبال کنندگان سایت باشید، مقالات زیادی در مورد اهمیت تقویم محتوایی یا نحوه ایجاد یک تقویم محتوایی خوانده اید. معمولاً مردم نمی دانند از کجا و چگونه شروع به ایجاد یک تقویم محتوا کنند. یکی از بهترین ایده ها برای طراحی یک تقویم محتوا، استفاده از استراتژی محتوای موضوعی خوشه ای است. از طرف دیگر، شما محتوای خود را در یک فرآیند برنامه ریزی شده آپلود می کنید. این به موتورهای جستجو کمک می کند محتوای شما را بهتر درک کنند. از طرفی بازدیدکنندگان سایت شما نیز عادت خواهند کرد که در یک زمان خاص از سایت شما بازدید کنند و اطلاعات خود را به روز کنند. مطمئن شوید که اخبار به روز شده را تحویل می دهید و محتوای خود را مستقیماً به روز می کنید. البته ارزش محتوای شما باید به اندازه ای باشد که مردم نتوانند آن را نادیده بگیرند.

2. بهبود پارامترهای کلیدی در کنسول جستجو

مرکز مدیریت و تصمیم گیری هر سایت جستجو، کنسول آن است. زیرا کار سئو استراتژی بعدی را با توجه به نتایج به دست آمده مشخص می کند. یکی از مهمترین مزایای استفاده از محتوای خوشه ای این است که نرخ پرش سایت شما را کاهش می دهد. این باعث افزایش مدت زمان حضور مخاطب در سایت شما می شود و از طرفی ترافیک ورودی سایت خود را نیز بهبود می بخشید. همه این آمار به شما کمک می کند بازخورد بهتری از مخاطبان خود دریافت کنید. دوم، موتورهای جستجو همیشه مقالات Pillar شما را در 5 جایگاه برتر قرار می دهند.

3. پیوند داخلی هدفمند

اگر سایت های صفحه دوم گوگل را بررسی کنید، معمولا یک ویژگی دارند. به وبلاگ آنها سر بزنید، متوجه این ویژگی خواهید شد. معمولا همه این سایت ها مانند قسمت وبلاگ درست و هدفمند ندارند. آنها به هر بخش در یک مقاله پیوند می دهند. حتی گاهی به صفحات کم ارزش لینک می دهند تا اعتبار صفحات ضعیف را افزایش دهند. صفحاتی که بررسی می کنید به مقاله مربوط نمی شوند. این نه تنها به نقشه سایت آنها کمک نمی کند، بلکه به اعتبار سایت آنها نیز کمکی نمی کند. حتی از اعتبار سایت آنها می کاهد.

دلیل این امر این است که گوگل به سمت محتوای مفهوم محور حرکت کرده است. معمولاً هنگام بررسی هر اتصال برقرار شده، پارامترهای مختلف بررسی می شود. به ارتباط پیوندهای ایجاد شده و همچنین صفحه اصلی و صفحه فرود نگاه می کند و به هر یک از آنها به صورت جداگانه امتیاز می دهد. شما می توانید تمام لینک سازی سایت خود را با استفاده از استراتژی محتوای موضوعی خوشه ای یا محتوای خوشه ای مدیریت کنید. در این صورت هوش مصنوعی گوگل و همچنین الگوریتم MUM گوگل به شما کمک می کند تا لینک های سئوی قوی در سایت مورد نظر خود بسازید. البته سعی کنید استراتژی بهینه سازی لینک بیلدینگ خوبی داشته باشید. در آپدیت های بعدی این مقاله به طور مفصل در مورد این استراتژی بهینه سازی لینک صحبت خواهیم کرد.

آخرین کلمه

در این مقاله به طور کامل و جامع در مورد محتوای موضوعی کلاستر یا محتوای خوشه ای صحبت کرده ایم. سعی کنید همیشه مطالب ستون خود را به گونه ای بنویسید که سوالات مختلفی از سوی مخاطبان مطرح شود. البته لازم نیست محتوای شما کسل کننده و خسته کننده باشد. در عوض، انتظار می رود که او را در صفحات خوشه ای شما مورد توجه قرار دهد. در این صورت می توانید مطمئن باشید که محتوای شما محتوای با کیفیتی است و همیشه می توانید نظر فالوورهای خود را به بهترین نحو جلب کنید.

برای محتوای صفحات کلاستر خود سعی کنید یک موضوع را به طور کامل و جامع توضیح دهید. محتوای شما باید سازماندهی شده باشد و یک موضوع را به طور جامع توضیح دهد. البته کیفیت محتوای شما نیز بسیار مهم است. با توجه به تعداد کلمات در این صفحات بسیار زیاد است. به جای استفاده از محتوای بی کیفیت، سعی کنید تعداد صفحات در خوشه خود را کاهش دهید. برخی از افراد برای صرفه جویی در هزینه از کپی محتوا یا بازنویسی محتوا استفاده می کنند که اساساً یک استراتژی معیوب است.

محتوای موضوع خوشه چیست؟ آموزش نوشتن محتوای سندیکایی برای اولین بار در Topr Amaz. به نظر می رسد.

نحوه انجام تحقیق کلمات کلیدی در سئوی محلی

اگر ورودی سایت شما مربوط به شهر و محله شما نیست، مطالعه این مقاله می تواند برای شما بسیار مفید باشد.

زیرا تمام هدف ما در این مقاله بررسی از صفر تا صد روش انجام تحقیق کلمات کلیدی در سئوی محلی است.

با سلام خدمت دنبال کنندگان سایت برتراموز، مطلب بسیار جالب و کاربردی در مورد سئوی محلی آورده ایم. یکی از مهم ترین نکات برای وب سایت ها این است که از افراد نزدیک خود اطلاعات کسب کنید. در گذشته الگوریتم کبوتر یکی از بهترین کمک کنندگان در این زمینه بود. اما امروزه به دلیل استفاده بیش از حد افراد از برنامه های تغییر IP این الگوریتم با چالش هایی نیز مواجه شده است. در دوره آموزشی سئو به طور مفصل در این مورد صحبت کرده ایم. با این حال، در این مقاله به روش انجام تحقیق کلمات کلیدی در سئوی محلی نیز خواهیم پرداخت.

توجه داشته باشید که 80 درصد از زمان تحقیق کلمات کلیدی از قوانین از پیش تعریف شده استفاده می کند. اما 20 درصد دیگر، درک دیدگاه و الگوی جستجوی مخاطب است. اگر می خواهید اطلاعاتی از یک منطقه خاص به دست آورید، بهترین کار این است که به طور خاص بر روی سئوی محلی تمرکز کنید. در این صورت بخش قابل توجهی از مخاطبین شما از منطقه خاصی خواهد بود. البته ممکن است در برخی کسب و کارها این سوال مهم نباشد.

به عنوان مثال، اگر در آموزش وردپرس کار می کنید، ممکن است مهم نباشد که ورودی شما از چه رشته ای است. زیرا خدمات یا محصول شما به صورت آنلاین قابل ارائه است. با این حال، اگر این مشاغل بتوانند برخی از مناطق را به صورت سفارشی فیلتر کنند، تجارت آنها رونق بیشتری خواهد داشت. برای مثال آموزش وردپرس در شهرهای بزرگ و صنعتی بازخورد بهتری دارد. در نتیجه باید روی شهرهای تهران، مشهد و اصفهان تمرکز کنید.

تحقیق کلمات کلیدی چیست؟ (تحقیق کلمات کلیدی)

قبل از اینکه در مورد نحوه انجام تحقیق کلمات کلیدی در سئوی محلی تحقیق کنیم، باید درک کلی از تحقیق کلمات کلیدی به دست آوریم. هدف از تحقیق کلمات کلیدی استفاده هدفمند از منطق و نظر موتورهای جستجو است. امروزه موتورهای جستجو سایت های مختلف را بر اساس کلمات کلیدی اولویت بندی می کنند. البته طبق آخرین آپدیت های گوگل، ربات های گوگل از بررسی ساده کلمات کلیدی به مرحله تحقیق در مورد کلمات کلیدی و تحقیق مفهومی رسیده اند. این مشکل زمانی ارزشمند خواهد شد که بخواهید مفهوم جدیدی را با حداقل کادر صفحه کلید به گوگل منتقل کنید.

در تحقیق کلمات کلیدی سه دسته کلمه خواهیم داشت. دسته اول کلمات کلیدی خواهند بود که برای موتورهای جستجو بسیار مهم هستند. هدف از این بخش معمولی کشف کلمات کلیدی خاص برای کسب و کار ما است. مثلاً اگر قرار باشد برای آموزش فتوشاپ کلمات کلیدی پیدا کنیم. ما باید یک سری کلمات کلیدی بگیریم تا گوگل سایت ما را بشناسد. دسته دوم کلمات کلیدی معمولاً مربوط به کلماتی است که در برندسازی و فروش ما استفاده می شود. برای مثال خرید لایه باز طراحی لگو یکی از کلیدواژه های بسیار مهمی است که در زمینه آموزش فتوشاپ بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

اما دسته سوم کلمات کلیدی همان عبارت و کلماتی هستند که مخاطب شما در حال بررسی آن است. به عنوان مثال، بخش قابل توجهی از مخاطبان عبارت “حذف پس زمینه از تصاویر در فتوشاپ” را جستجو می کنند. شاید این کلمه کلیدی در قسمت کلمات تجاری یا کلمات کلیدی اصلی کسب و کار شما نباشد. اما مهمترین چیز این است که مخاطب شما از آن استفاده می کند و شما باید زمان کافی را برای آن صرف کنید. در این صورت شما قادر خواهید بود به بازدهی عالی برسید. توجه داشته باشید که در تحقیق کلمات کلیدی، تمام هدف کار سئو این است که نقطه مشترک خود را با مخاطب پیدا کنید. این موضوع در روش انجام تحقیق کلمات کلیدی در سئوی محلی بسیار کمک کننده خواهد بود.

یک استراتژی جامع تحقیق کلمات کلیدی سئو محلی را تعریف کنید

معمولا در روش انجام تحقیق کلمات کلیدی در سئوی محلی از چندین استراتژی مختلف استفاده می کنیم. اما مهمتر از همه، شما به عنوان یک سئوکار، یک استراتژی سفارشی را از این چند استراتژی استخراج می کنید. به عنوان مثال، اگر قصد دارید در زمینه یادگیری زبان انگلیسی فعالیت کنید، این هنر شماست که به طور ماهرانه یک استراتژی در تحقیقات کلمات کلیدی SEO محلی تعریف کنید. در این صورت اثربخشی کار شما بسیار متفاوت خواهد بود. از آنجایی که کلمات کلیدی را پیدا خواهید کرد که رقبای شما کمترین توجه را به آنها دارند، ثانیاً کسب موقعیت در آنها بسیار راحت تر است و این امر دسترسی شما را به مخاطبین جدید تسهیل می کند.

یکی از مهم ترین نکاتی که قبل از انجام جستجوی کلمات کلیدی در سئوی محلی باید به آن توجه کرد، ثبت نام در نقشه گوگل است. ممکن است این یک مشکل بزرگ به نظر برسد، اما بسیاری از مردم کسب و کار خود را در نقشه گوگل ثبت نکرده اند. این می تواند به طور جدی بر روی نتیجه کسب و کار شما تأثیر بگذارد. زیرا گوگل درک درستی از موقعیت مکانی شما ندارد تا مشتریان منطقه شما را به سایت شما هدایت کند. برای این منظور می توانید به قسمت مقالات سایت برتراموز مراجعه کنید و از مقاله آموزش ثبت مکان در نقشه گوگل در این قسمت به صورت کامل و جامع استفاده کنید.

پس از ثبت آدرس در گوگل مپ، تمام مراحل را مرحله به مرحله بررسی کنید. البته سعی کنید در این راه از دیدگاه دیگران استفاده کنید. زیرا به شما کمک می کند تا از ایده های خلاقانه تری در کسب و کار خود استفاده کنید.

1. اولین قدم این است که خدمات تجاری خود را به عنوان کلمات کلیدی طولانی تعریف کنید

معمولاً یکی از مهم ترین مراحل در تعیین استراتژی برای انجام تحقیقات کلیدواژه سئو محلی، دریافت تمام خدمات کسب و کار است. به عنوان مثال، اگر شما در زمینه فروش لوازم جانبی موبایل هستید، دقیقا چه چیزی را پیشنهاد می کنید؟ این خدمات چقدر در کسب و کار شما محبوب هستند؟ فرض کنید یکی از خدمات شما طراحی یک محافظ مخصوص موبایل است که مردم به آن نیاز دارند. اگر این موضوع را به عنوان یک کلمه کلیدی گوگل پسند تعریف نکرده باشید، گوگل نمی تواند آن را در زمان مناسب به مخاطبان شما ارائه دهد.

البته به این نکته توجه کنید که در هر کسب و کاری معمولا افراد زیادی خدمات خود را به طور کلی ارائه می کنند. همچنین باید این دسته از افراد را به دقت بررسی کنید و از کلیدواژه های اصلی آن استفاده کنید. به عنوان مثال اگر در زمینه کاری شما، خرید محافظ مخصوص تلفن همراه یکی از کیبوردهای رایج و مهم شماست، باید به تمامی این کلیدواژه ها نگاه کنید.

2. مرحله دوم استفاده از نظرات مردم محلی برای تعیین کلمات کلیدی است

زمانی که می خواهید به تحقیق در مورد کلمات کلیدی سئوی محلی بپردازید، باید زبان مخاطب هدف خود را به خوبی بدانید. معمولاً گویش های زبان فارسی متفاوت است و این بر نحوه جستجوی افراد تأثیر می گذارد. به عنوان مثال، اگر در جایی که شما زندگی می کنید، قاب گوشی را «قاب گوشی» می نامند. این وظیفه شماست که در مرحله اول موقعیت قاب گوشی را بدست آورید و سپس در «گارد گوشی» به دنبال موقعیت بگردید. توجه داشته باشید که مهم نیست حق با چه کسی است. آنچه اهمیت دارد این است که مخاطب شما چگونه آن محصول خاص را جستجو می کند.

استفاده از این تکنیک برای سایت های فروشگاهی بسیار جذاب خواهد بود. البته نکته بعدی که باید به آن توجه کرد نرخ کلمه است. اگر ترک هستید و ادبیاتتان خاص و متفاوت است. شما نباید این ادبیات را در کلمات کلیدی خود بگنجانید. زیرا کسب موقعیت برای شما بسیار سخت خواهد بود و از طرفی گوگل درک درستی از کلمات کلیدی شما و همچنین زبان سایت شما نخواهد داشت. سعی کنید همیشه به این سوال توجه ویژه ای داشته باشید.

برای درک بهتر این بخش می توانید از مشتریان قبلی خود استفاده کنید. بهتر است تحت عنوان پرس و جو در مورد محصولات و خدمات خود با آنها تماس بگیرید. سپس به طور غیر مستقیم بپرسید که چگونه آنها را جستجو کنید. توجه داشته باشید که این کلمات به معنای استفاده مستقیم نیستند و مراحل زیر بسیار مهم هستند. شما باید چند لیست از کلمات کلیدی مورد نیاز خود را تهیه کنید و سپس به مراحل بعدی بروید. زیرا این لیست شما دستخوش تغییرات زیادی خواهد شد.

3. کلمات کلیدی سئوی محلی را با استفاده از ابزارهای تحقیق کلمات کلیدی بررسی کنید

همانطور که می دانید، ما ابزارهای زیادی برای به دست آوردن کلمات کلیدی داریم. برخی از این ابزارها ممنوع هستند و برخی دیگر چندان مورد استفاده قرار نمی گیرند و تنها با تبلیغات فراوان به شهرت رسیدند. به همین دلیل، هنگام انجام تحقیق در مورد کلمات کلیدی سئوی محلی، باید تمام تلاش خود را بکنید تا از ابزار مناسب برای بررسی کیفیت کلمات کلیدی خود استفاده کنید. فرض کنید شما یک لیست از 100 کلمه کلیدی در زمینه یادگیری زبان آلمانی دارید. حال باید با ابزارهای مختلف بررسی کنید که آیا سرمایه گذاری روی این کلمات عاقلانه است یا خیر.

برای رتبه بندی برای هر کلمه کلیدی، باید حجم جستجوی آن را بررسی کنید. سپس بررسی کنید که آیا این کلمه کلیدی برای دسته بندی های شما مناسب است یا در وبلاگ شما استفاده می شود. وقتی همه کلمات کلیدی و تعداد جستجوها را برای هر کدام بررسی کردید، در این مرحله باید آنها را بر اساس تعداد جستجوها مرتب کنید. حالا کلماتی که بیشتر جستجو می کنید و از طرف دیگر رقبای شما کمترین سرمایه گذاری را انجام داده اند بهترین انتخاب برای شما خواهد بود.

آخرین کلمه

در این مقاله درباره تحقیق کلمات کلیدی در سئوی محلی با شما صحبت کردیم. اگر قسمتی از این مقاله برای شما چالش برانگیز و گنگ بود، می توانید آن را در قسمت نظرات با ما به اشتراک بگذارید. همکاران ما در اسرع وقت پاسخ را برای شما یادداشت خواهند کرد. در نهایت باید بگوییم که استفاده از خلاقیت در تحقیق کلمات کلیدی در سئوی محلی بسیار مهم است. به همین دلیل است که ما همیشه هنگام انجام تحقیق در مورد کلمات کلیدی تاکید زیادی بر آزمایش نظر مخاطبان داریم. زیرا گاهی اوقات مهمترین کلمات از دید شما پنهان می مانند، اما با بررسی دیدگاه مخاطب آنها را خواهید یافت.

مقاله نحوه تحقیق کلمات کلیدی در سئوی محلی اولین بار در تاپر آموز نوشته شده است. به نظر می رسد.

عوامل موثر در سئو + نحوه پیاده سازی از صفر تا صد

عوامل موثر در سئو که می توانند رتبه صفحه سایت شما را در گوگل تغییر دهند. این یک موضوع مهم برای بسیاری از دانش آموزان در دوره بود آموزش سئو آنها به دنبال آن هستند. قطعا سئوی صفحات وب سایت باعث می شود صفحات فرود شما جایگاه خوبی در گوگل پیدا کرده و از طرفی ورودی بالایی داشته باشند. یک ورودی بالا، علاوه بر هدفمند بودن، درآمد شما را افزایش می دهد. اما در سئو فعالیت سایت خودتان بهتر است عوامل موثر در سئو همچنین توجه ویژه ای داشته باشید.

آیا سایت سئو مسیر مشخصی دارد؟ چه عواملی در سئو موثر هستند؟ بهترین چک لیست سئو چیست؟ ما در این مقاله از سایت دانش آموز برتر قصد داریم صفر تا صد فاکتورهای موثر در سئو را توضیح دهیم و نکات مهمی را در این زمینه به شما ارائه دهیم. لازم به ذکر است که علاوه بر نکات کلیدی در هر قسمت، پیشنهاداتی نیز ارائه خواهد شد که بهتر است از آنها استفاده شود.

سئو سایت به دو بخش اصلی داخلی و خارجی تقسیم می شود. توجه به هر دو بخش به شما این امکان را می دهد که به عنوان یک متخصص سئو، صفحات را به بهترین شکل ممکن بهینه کنید. اما قبل از انجام این کار، باید اطلاعات کلی در مورد آن داشته باشید. به عنوان مثال در سئو خارجی مراجع با کیفیت بالا به صفحات سایت شما اعتبار می بخشد و تاکید بر این موضوع یکی از عوامل موثر در سئو خارجی محسوب می شود. علاوه بر این، تاکید بر لینک های داخلی در محتوای سایت نیز به عنوان یکی از عوامل موثر در سئوی داخلی محسوب خواهد شد. حال بهتر است به سراغ مباحث ابتدایی و ابتدایی بروید، در ادامه این مقاله با موضوعات زیادی آشنا خواهید شد.

چرا باید به عوامل موثر در سئو توجه کنیم؟

اولین سوالی که به ذهن شما خطور می کند به اهمیت عوامل موثر در سئو مربوط می شود. بهتر است برای درک بهتر این موضوع مثالی ذکر شود. فرض کنید در یک زمینه رقابتی شدید قرار دارید و برای کلمات کلیدی مرتبط رتبه خوبی دارید. اما وقتی در صفحه اول گوگل باشید قطعا رقابت بیشتر خواهد شد و باید به جزئیات دقت کنید.

عواملی که در سئو موثر هستند نکات کوچکی هستند. مانند سرعت سایت، ریسپانسیو بودن، سئوی فنی و غیره که باعث می شود رتبه گوگل شما در یک هفته تغییر کند.

ممکن است برای کلمه کلیدی مناسب در صفحه دوم گوگل باشید و بخواهید به صفحه اول برسید. برای کسب رتبه خوب در گوگل کافی است نکات کوچکی را اعمال کنید. به عنوان مثال، تکنیک ctr یکی از روش هایی است که می توانید برای رسیدن به صفحه اول و رتبه خوب استفاده کنید. کافی است به برخی از کاربران بگویید کلمه کلیدی مورد نظر خود را جستجو کرده و وارد صفحه مورد نظر در گوگل شده و روی صفحه سایت خود کلیک کنید. حالا کافی است 3 تا 5 دقیقه در صفحه بمانید تا ارزش صفحه بیشتر شود.

با این ترفند می توانید رتبه خوبی کسب کنید. (حفظ کاربر یکی از عوامل موثر در سئو سایت است) فرض بر این است که شما حتی حاضرید هزینه فعالیت را به کاربران بپردازید زیرا تاثیر آن در مقایسه با هزینه ای که متحمل می شوید بسیار معقول است.

معرفی عوامل موثر در سئو:

تا اینجا به موضوعات کلیدی پرداختید، اکنون زمان آن رسیده است که به عوامل موثر در سئو بپردازید. توجه داشته باشید که در هر بخش نکات و پیشنهادات مهمی وجود دارد که در مسیر فعالیت سئوی خود نباید از آنها غافل شوید:

 • تولید محتوای با کیفیت و کاربر پسند: تولید محتوا فقط برای پیوند داخلی نیست. برای بهبود رتبه گوگل خود، بهتر است به این عوامل موثر در سئو توجه کنید.

اساسی ترین نکته مربوط به انتخاب موضوع و کلمه کلیدی برای محتوا است. ابتدا باید کلمات کلیدی هدفی را انتخاب کنید که ورودی خوبی داشته باشند و ارتباط موضوعی خوبی با حوزه فعالیت شما داشته باشند. برای مثال اگر در زمینه خرید و فروش مبل فعال هستید، موضوعات بهتری تحت عنوان بهترین نوع مبل 1402 نوشتن

این نوع محتوا تعداد جستجوهای بالایی دارد و کاربران هدفمند را به خود جذب می کند. ولی قله طلایی این به این صورت است که با ایجاد لینک های داخلی بر روی کلمه کلیدی اصلی می توانید رتبه خوبی در گوگل کسب کنید این امر می تواند منجر به فروش سایت شما نیز شود پس بهتر است این موضوع را نادیده نگیرید.

پیشنهاد برای بهبود محتوای سایت می توانید ابتدا سایت های رقیب را بررسی کنید و از آنها الگو بگیرید و بهتر از آنها عمل کنید.

سئوی تصویر یکی از عوامل موثر در سئو است:

بر خلاف بسیاری از تصورات، سئو سئو یکی از موثرترین عوامل در سئو است. در این قسمت به شما می گوییم که کدام بخش ها در سئو سایت مهم هستند و باید به کدام قسمت ها توجه کرد.

متن جایگزین تصویر: زمانی که می خواهید تصویر را در سایت خود آپلود کنید، بهتر است متنی را برای قسمت alt تصویر انتخاب کنید. به عنوان مثال برای صفحه شما آموزش فتوشاپ شما محتوا ایجاد کرده اید و قصد دارید از تصاویر در لایه های متنی استفاده کنید.

هنگام بارگذاری قسمت تصویر نام متن جایگزین تصویر وجود دارد. فرض بر این است که شما کلمات کلیدی مشابه یا موارد مشابه از Google استفاده کنید. این باعث می شود تصاویر بهینه تر شوند.

فشرده سازی تصویر: یکی دیگر از عوامل موثر سئو، فشرده بودن تصویر است. اما اهمیت فشرده سازی تصویر در سایت چیست؟ سرعت صفحه نیز به اندازه تصویر مربوط می شود، یعنی اندازه تصویر بزرگتر است. سرعت بارگذاری صفحه نیز کاهش خواهد یافت. اما راه حل چیست؟ چه باید کرد؟

بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که تصاویر سایت خود را با استفاده از سایت های فشرده سازی آنلاین فشرده کنید. لطفا از این عنصر غافل نشوید زیرا یکی از مهم ترین عوامل موثر در سئو محسوب می شود.

آتصویر مرتبط را انتخاب کنید: وقتی صفحه ای از سایت شما برای یک کلمه کلیدی خاص رقابت می کند، بهتر است از تصاویر مرتبط در آن صفحه استفاده کنید. به عنوان مثال در صفحه خرید قطعات خودرو خوب است تصویری از برندهای مختلف و … الگوریتم های سئو جدید ایجاد شده است و بهتر است هر چه زودتر از آنها بهره ببرید.

بررسی پاسخگویی وب سایت:

یکی دیگر از عوامل موثر در سئو صفحات سایت واکنش گرا است. زمانی که سایت در مرحله طراحی است و از طرفی طراح سایت باید حالت های مختلفی را برای نمایش سایت امتحان کند. برای مثال نحوه نمایش سایت شما در دسکتاپ یا موبایل و تبلت و غیره. ریسپانسیو بودن سایت یکی از مزیت های سایت تلقی خواهد شد.

طبق آخرین اطلاعات منتشر شده توسط خود گوگل، نزدیک به 70 درصد از مردم از طریق تلفن همراه خود جستجو می کنند. با این کار سایت ریسپانسیو می شود. حال فرض کنید یک صفحه از سایت شما برای حالت موبایل ناقص باشد، قطعا صفحه مربوطه سایت شما رتبه خوبی نخواهد داشت. از آنجایی که کاربر وارد صفحه (از طریق تلفن همراه) می شود و صفحه به خوبی برای او نمایش داده نمی شود، مطمئناً صفحه را ترک می کند.

زمانی که کاربر سایت شما را در کمتر از 10 ثانیه ببندد قطعا تاثیر منفی بر سئوی سایت خواهد داشت. گوگل به خود می گوید که این صفحه باید خیلی خوب کار نکرده باشد و به همین دلیل کاربر به سرعت آن را ترک کرده است.

بهینه سازی سرعت سایت:

بسیاری از کاربرانی که از گوگل به سایت شما می آیند انتظار دارند سرعت صفحه شما سریع باشد و برای بارگذاری صفحه زیاد منتظر نمانند. طبق آخرین اطلاعات منتشر شده توسط خود گوگل، کاربران بیش از 3 ثانیه برای باز کردن صفحه منتظر نمی مانند و بلافاصله آن را ترک می کنند. به همین دلیل، توصیه می شود روی سرعت سایت خود تمرکز کنید.

برای اندازه گیری سرعت صفحه سایت خود کافی است از سایت GT Metrics استفاده کنید. وقتی سرعت بارگذاری صفحه شما پایین است، قطعا باید آن را بهبود ببخشید.

فشرده سازی فایل های حجیم، فشرده سازی تصاویر و غیره از جمله مواردی هستند که می توانند سرعت سایت را افزایش دهند. Google Page Speed همچنین سرعت سنج خوبی است. با وارد کردن آدرس صفحه مورد نظر خود می توانید سرعت سایت را اندازه گیری کنید.

اگر سرعت سایت شما بسیار پایین است این ابزار راه حل های مناسبی را در اختیار شما قرار می دهد و با به کارگیری آن ها به راحتی می توانید تاثیر خوبی در سئوی سایت خود ایجاد کنید.

تاثیر بک لینک های با کیفیت در سئو سایت:

اما به یک قسمت بحث برانگیز و بسیار جالب رسیدیم. البته برخی از صفحات با لینک های داخلی می توانند رتبه بالایی در گوگل داشته باشند. اما صفحاتی که دارای کلمات کلیدی بسیار رقابتی هستند، برای اعتبار چنین صفحاتی باید از بک لینک استفاده کنید. توصیه می شود که اصلا از لینک های رایگان استفاده کنید انجام نده.

برخی از افراد بر این باورند که سایت های خارجی که دارای اعتبار دامنه بالایی هستند، پس از لینک دادن رایگان، تأثیر بسیار خوبی در صفحات ایجاد می کنند. در صورتی که اصلا اینطور نیست. نیاز به بازخورد از سایت های باکیفیت در همین زمینه استفاده کنید. یعنی سایت هایی که بیشتر مرتبط با رشته شما هستند و این منجر به چند برابر شدن اعتبار بازخورد و تاثیر آن می شود.

پیشنهاد ما به شما این است گزارش تبلیغات انتخاب کنید. حتما برای این کار باید هزینه کنید اما جلوه خاص و خوبی خواهید گرفت و باعث بهبود رتبه سئوی سایت نیز می شود. اگر تجربه ای در نوشتن و درج گزارش ندارید بهتر است آموزش گزارش تبلیغات آن را یاد بگیرید و قدم به قدم با آن پیش بروید.

لطفا برای صفحات وب سایت خود بک لینک بخرید انجام نده. بک لینک هایی که کیفیت پایینی دارند بعد از مدتی به اسپم تبدیل می شوند و این موضوع تاثیر بدی روی سئو سایت شما می گذارد، پس باید به آن توجه کنید.

خلاصه و سخنان پایانی:

امیدواریم از این مقاله در بهترین سایت مطالعه نهایت استفاده را ببرید و اگر دوست داشتید آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. در پایان مقاله بهتر است چند نکته مهم را تکرار کنیم.

توصیه می شود قبل از بک لینک دادن، روی سئوی داخلی سایت خود تمرکز کنید. اولین قدم شما باید ایجاد محتوای با کیفیت بالا و ایجاد لینک های سایت مرتبط باشد. لینک موضوع نهایی علاوه بر ایجاد لینک های مرتبط با صفحات اصلی سایت، باعث می شود سئوی داخلی سایت شما به خود رسیدگی کند.

ریسپانسیو بودن سایت باید به نحو احسن انجام شود. به این معنی که هر کاربری می تواند به راحتی از هر دستگاه مختلف به صفحات سایت دسترسی داشته باشد و تمامی قسمت های سایت به زیباترین شکل ممکن نمایش داده شود. اگر حالت ریسپانسیو سایت شما دارای ایراداتی باشد، قطعا برای سئوی سایت مضر خواهد بود. به این دلیل که کاربر در صورت پاسخگو نبودن سایت به سرعت از سایت خارج می شود و این امر باعث کاهش زمان ماندگاری کاربر می شود.

نوشتن عوامل موثر در سئو + نحوه پیاده سازی از صفر تا صد برای اولین بار در بهترین دانشجو. به نظر می رسد.

مهم ترین نکات امنیتی که باید در مورد اقامت در هتل بدانید؟

یکی از مهمترین چالش های مسافران در طول اقامت در هتلی مانند هتل ایران کیش سلامت جسمی و مالی آنهاست. وقتی به تنهایی به مقاصد جدید و ناآشنا سفر می کنیم، این چالش برای ما قوی تر می شود. در این مقاله تمام نکات لازم برای محافظت از جان و مال خود را در هتل توضیح می دهیم. توصیه می کنیم تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

نکات مهم هنگام رزرو اتاق هتل

یکی از ابتدایی ترین نکات برای امنیت بالا این است که شما به عنوان یک مسافر قبل از رزرو هتل، تمام اطلاعات لازم در مورد اتاق، پارکینگ، موقعیت هتل و حتی سبک لباس کارمندان را به دست آورید.

توصیه ما به شما مسافران عزیز این است که اگر قصد دارید به تنهایی سفر کنید از اقامت در اتاق های طبقه همکف و نزدیک پاساژهای مسافری خودداری کنید. زیرا طبق تحقیقات انجام شده بیشترین سرقت و سرقت در این اماکن اتفاق می افتد. همچنین اگر قصد سفر با تورها را دارید، مراقب باشید و از دادن اطلاعات مهم و شخصی به سایر مسافران و تورها خودداری کنید.

هنگام ورود و خروج احتیاط لازم است

وقتی به محل هتل رسیدید، تا زمانی که چمدان خود را از تاکسی یا آژانس تحویل نگرفتید، چمدان خود را رها نکنید. برای جابجایی وسایل خود بهتر است از کارکنان بخش مربوطه هتل امنیت بهتری بخواهید.

به نمای بیرونی هتل توجه کنید.

معمولاً ممکن است در اطراف و خارج از هتل ها تعداد زیادی از مردم دیده شوند. سرقت مالی در این مکان ها به دلیل ازدحام و گمنامی افراد بیشتر امکان پذیر است. همانطور که گفته شد، از دادن اطلاعات شخصی به افراد در طول سفر خودداری کنید. زیرا برخی افراد با ظاهری خانگی بحث را با شما باز می کنند و اطلاعات لازم را از شما می گیرند.

برخی از این سارقان معتقدند مسافران در هر شرایطی پول و جواهرات زیادی با خود حمل می کنند. بنابراین همیشه حرکات آنها را کنترل می کرد تا اموال مسافران را در مکانی خلوت و راحت به سرقت ببرند. بهتر است سفرهای خود را به صورت گروهی انجام دهید و اگر به تنهایی سفر می کنید از توقف بی دلیل در مکان های خلوت خودداری کنید.

مراقب وسایل قدیمی خود باشید

یکی از مهم ترین سوالاتی که مسافران را درگیر می کند نحوه نگهداری از وسایل و وسایل با ارزش و قدیمی است. در پاسخ به این سوال باید بگوییم که هتل ها مسئولیتی در قبال وسایل مسافران ندارند. مسافر موظف است به محض ورود به هتل تمامی وسایل مهم خود را در گاوصندوق هتل قرار دهد.

همچنین هنگام ورود و خروج در پذیرش، مراقب کیف و مدارک خود باشید و آنها را در فاصله مناسبی از خود قرار دهید.

اطلاعات کافی در مورد افراد مختلف داشته باشید

همیشه به یاد داشته باشید که در هتل فقط افرادی که کارت شناسایی دارند کارمند هتل محسوب می شوند.

ممکن است افراد مختلف از شما بخواهند که در ماشین بنشینید و به پارک ماشین کمک کنید، بهتر است به چنین افرادی اعتماد نکنید و هرگز اموال خود را به آنها ندهید.

در صورت لزوم با کارکنان هتل مشورت کنید

بهتر است با پرسنل هتل رابطه دوستانه و معقولی برقرار کنید و اجازه دهید هنگام ورود به هتل شما را راهنمایی کنند. چنین دستورالعمل هایی برای ایمنی و راحتی مسافران شما ساخته شده است. در هتل ایران اهواز، پرسنل پذیرش شما را در زمینه مسائل امنیتی راهنمایی می کنند و در هر زمانی از شبانه روز به هر سوالی پاسخ می دهند.

در ساعات اولیه ورود خود به هتل، تمامی عوامل از جمله شیر آب، پریز برق، قفل در و قفل گاوصندوق را بررسی کنید و در صورت مغایرت از آنها کمک بگیرید.

نکته مهم: از کارکنان هتل بخواهید پله های اضطراری را به شما نشان دهند تا در صورت بروز حادثه ای ناگوار یا مشکوک بتوانید خود را نجات دهید و از جان و مال خود محافظت کنید.

آخرین کلمه

یکی از مسائلی که مسافران همیشه با آن دست و پنجه نرم می کنند، بحث ایمنی و حفاظت از جان و مال آنهاست. بهتر است در طول سفر بیشتر هوشیار باشید و از معاشرت با افراد ناشناس خودداری کنید. همچنین، اگر به تنهایی سفر می‌کنید، بدون هیچ دلیلی از گردش در اطراف هتل خودداری کنید. شما مسافران گرامی باید تمامی موارد امنیتی را به دقت رعایت کنید. برخی از هتل ها از جمله هتل ایران کیش از جمله هتل هایی هستند که همواره سعی در حفظ بالاترین سطح امنیت برای مسافران داشته اند.

ما از حمایت صمیمانه شما قدردانی می کنیم.

ماتریس چیست؟ انواع و روش محاسبه آن

در این مقاله با تعریف ماتریس و ویژگی های آن آشنا می شوید و نحوه یافتن ابعاد یک ماتریس و انجام عملیات اساسی روی دو یا چند ماتریس را یاد می گیرید.

ماتریس چیست؟

ماتریس یک آرایش مستطیلی (یا آرایه) از اعداد است که در داخل پرانتز قرار گرفته اند. هر عدد در این آرایش یک عنصر از ماتریس نامیده می شود. در اینجا مثالی از ماتریس A آورده شده است که عناصر آن اعداد واقعی هستند.

در اصطلاح ریاضی، دیدن یک ماتریس در داخل پرانتز بیشتر از پرانتز رایج است.

با این حال، معنی و ارزش چنین ماتریسی همان ماتریسی است که با پرانتز احاطه شده است.

ماتریس ها در جبر خطی برای نمایش سیستم معادلات خطی استفاده می شوند. مثالی از سه معادله خطی در یک دستگاه برای سه متغیر x، y و z به شرح زیر است:

x+2z=1.2

x+0.5y+z=-0.43

x+0.5y+0.5z=0.7

این سیستم معادلات به صورت ماتریسی به صورت زیر نمایش داده می شود:

یا حتی به طور خلاصه تر، از ماتریس دستگاه توسعه یافته استفاده کنید:

کاوش پیشرفته ماتریس (با استفاده از عملیات ماتریسی مانند جمع، تفریق، ضرب، و “عملیات پیش ردیف”) به ریاضیدان اجازه می دهد تا ویژگی های مهم یک سیستم معادلات را کشف کند، مانند اینکه آیا سیستم یک راه حل منحصر به فرد دارد یا نه. . حتی می توان مشخص کرد که دستگاه بیش از یک راه حل دارد یا حتی هیچ راه حلی ندارد.

آموزش نوشتن ریاضی در ورد (و 5 نکته مهم)

ابعاد ماتریس

شکل مستطیل شکل ماتریس امکان شناسایی آرایش خطی (یا فهرست) عناصر ماتریس را که به سطرها و ستون‌ها می‌گویند، می‌دهد. سطرها در سراسر صفحه نوشته می شوند در حالی که ستون ها در طول نوشته می شوند. در اینجا مثالی از یک ماتریس با چهار ردیف و دو ستون آورده شده است:

ردیف سوم ماتریس A به شرح زیر است:

(3.2 0.7)

و ستون دوم (و آخرین) A به این صورت است:

ابعاد ماتریس با تعداد سطرها و ستون ها تعیین می شود. ماتریسی با m ردیف و n ستون ماتریس m×n نامیده می شود. ماتریس A (ماتریس تعریف شده در بالا) یک ماتریس 2×4 است. توجه داشته باشید که تعداد عناصر ردیف ماتریس برابر با تعداد ستون‌های ماتریس و تعداد عناصر ستون ماتریس برابر با تعداد ردیف‌های ماتریس است.

عنصری از یک ماتریس که در ردیف i و ستون j قرار دارد، ردیف (i,j) ماتریس نامیده می شود.

دانلود را از دست ندهید: آموزش زبان انگلیسی از صفر تا صد با 32 درس رایگان

خواص ماتریس

ماتریس هایی که عملیات ماتریسی روی آنها اعمال می شود. آنها از چندین ویژگی اساسی پیروی می کنند. این ویژگی ها اساس جبر ماتریسی هستند:

قانون مشارکت

فرض کنید که A، B و C ماتریس هایی با ابعاد مساوی هستند. قانون مشارکت برای عملیات اضافه به شرح زیر است:

A+(B+C)=(A+B)+C

فرض کنید A یک ماتریس m×p، B یک ماتریس p×q، و C یک ماتریس q×n است. قانون مشارکت برای ضرب ماتریس به شرح زیر است:

A(BC)=(AB)C

قانون توزیع

فرض کنید A یک ماتریس m×p و B و C ماتریس‌های p×n هستند. در این مورد، قانون توزیع پذیری به صورت زیر بیان می شود:

A(B+C)=AB+AC

به طور مشابه، اگر A یک ماتریس p × n و B و C ماتریس های m × p باشد، قانون توزیع پذیری به صورت زیر بیان می شود:

(B+C)A=BA+CA

ماتریس هویت

برای هر مقدار معینی از n، یک ماتریس n×n ویژه به نام ماتریس هویت وجود دارد که با I و گاهی اوقات In نشان داده می شود، که در آن عناصر قطر آن 1 و سایر عناصر 0 هستند.

ماتریس هویت به طور مشابه با عدد واقعی 1 کار می کند، یعنی. با ضرب یک ماتریس دلخواه m×n به نام A در ماتریس هویت خود ماتریس به دست می آید:

Ain=A=ImA

عملیات ماتریسی

عملیات ماتریسی یک رویه (یا تابع) است که یک یا چند ماتریس را به عنوان ورودی می گیرد و یک ماتریس خروجی تولید می کند.

تدریس ریاضی گسسته از صفر تا صد (15 درس رایگان)

قوانین اضافه کردن ماتریس ها

فرض کنید A و B دو ماتریس m×n هستند. این دو ماتریس را می توان با هم جمع کرد تا سومین ماتریس m×n به دست آید. ماتریس A+B ماتریس ها با روشی به نام جمع جمع می شوند. این بدان معناست که عنصر (i,j) A+B برابر است با مجموع عناصر (i,j) ماتریس های A و B. برای مثال اگر ماتریس A در سطر اول و ستون دوم مقدار 2.0 داشته باشد و B باشد. دارای مقدار 6.0 در سطر اول و ستون دوم است که مجموع آنها در سطر اول و ستون دوم ماتریس A+B 8.0 خواهد بود. نمونه ای از جمع ماتریس انجام شده بر روی دو ماتریس 2×3 به شرح زیر است:

برای اضافه کردن دو ماتریس، ابعاد دو ماتریس باید یکسان باشد.

قوانین تفریق ماتریسی

دوباره فرض کنید که A و B دو ماتریس m×n هستند. تفریق ماتریس زمانی روی دو ماتریس انجام می شود که ماتریس حاصل به صورت m×n تولید شود. ماتریس تفاوت با A-B نشان داده می شود. تفریق ماتریس با استفاده از روشی به نام تفریق لایه ای انجام می شود که در آن عنصر (i,j) ماتریس A-B با تفریق عنصر (i,j) ماتریس B از عنصر (i,j) به دست می آید. از ماتریس A. در اینجا مثالی از تفریق ماتریس انجام شده بر روی دو ماتریس 3×2 آورده شده است:

مانند جمع ماتریس، در تفریق ماتریس ابعاد هر دو ماتریس باید یکسان باشد.

در کنار این مقاله بخوانید: واریانس چیست؟ فرمول محاسبه آن

آموزش تصویری