چگونه به مذاکره نه بگوییم؟

چگونه به مذاکره نه بگوییم؟

حتی حرفه ای ترین مذاکره کنندگان نیز گاهی نمی توانند به یک مذاکره نه بگویند.

در این مقاله سعی شده است این مشکل به طور کامل و جامع حل شود.

سلام به دنبال کنندگان سایت برتراموز 😎🖐🏻 با یک مطلب بسیار جالب در زمینه مذاکره و فروش آمدیم. ممکن است فکر کنید که مذاکره فقط برای مدیران عالی است. اما لازم نیست به شما بگوییم که مذاکره هر لحظه برای ما خوب است. مذاکره یکی از مهم ترین مهارت های نرم است که هر کسی باید آن را بیاموزد. توجه داشته باشید که برای گرفتن حق خود باید مذاکره کنید. اما گاهی اوقات طرف مقابل شما نیز از این تکنیک آگاه است. ما باید بدانیم چگونه در مذاکرات نه بگوییم.

به همین دلیل است که قصد داریم چند تکنیک عالی مذاکره را به شما بگوییم. البته به خاطر داشته باشید که گفتن مذاکره آسان است. به شرطی که بتوانید استراتژی های خاصی برای آن داشته باشید. اما نه گفتن در مذاکرات کمی سخت است. شما می توانید در مذاکره با رئیس خود نه بگویید. یا گاهی ممکن است در مذاکره با همسرتان نه بگویید. این وضعیت بسیار متفاوت است. هر چند موضع دوم حساس تر از موضع اول است. 😅

اما نگران نباشید، با مطالعه کامل و جامع این مقاله قادر خواهید بود یک استراتژی مناسب با چندین شرایط مختلف پیاده سازی کنید. اما قبل از شروع مبحث اصلی، توصیه ای به شما داریم. سعی کنید آموزش زبان انگلیسی خود را ارتقا دهید. زیرا این آموزش به اندازه مذاکره در زندگی شما کاربرد دارد. همچنین در برخی از بخش ها شما را به منابع مرجع راهنمایی می کنیم.

مذاکره چیست؟

قبل از اینکه نحوه نه گفتن در مذاکرات را به شما آموزش دهیم، باید مذاکرات را به درستی درک کنیم. این مفهوم باید بین ما به اشتراک گذاشته شود تا در قسمت های بعدی برای درک بهتر مفاهیم دچار چالش نشویم. مذاکره با مدیریت و کنترل روابط بین فردی سروکار دارد. برخی مذاکره را مربوط به مدیریت می دانند، در حالی که برخی دیگر مذاکره را یک مهارت نرم فردی می دانند. اما آنچه برای ما روشن است. این است که مذاکره یک علم بسیار مهم و ضروری مدیریت منابع است.

توجه داشته باشید یکی از موضوعاتی که در مذاکرات به صورت جدی مطرح می شود، دلیل وجود مذاکره است. مدیریت منابع. زمانی که باید در مورد مدیریت منابع صحبت کنیم. منافع شخصی ما را می توان زیر سوال برد. مثلاً اموال ما یکی از منابع ماست. اگر نتوانیم عملیات مذاکره را به خوبی در مذاکره در حین خرید انجام دهیم. قطعا در مدیریت منابع خود با مشکل مواجه خواهیم شد. از طرفی این مثال در کسب و کار شما نیز بسیار به چشم می خورد.

گاهی اوقات باید در مورد زمان خود مذاکره کنیم. به خاطر داشته باشید که مذاکره یک معامله برد-برد است. شما با مذاکره تقلب نمی کنید. برعکس، از شما انتظار می رود منابع و منافع طرف مقابل را از طریق مذاکره مدیریت کنید. هدف ما در این تمرین مذاکره کلاه سفید است. زمانی می توانیم در مذاکرات «نه» بگوییم که همه چیز را به درستی بررسی کرده باشیم و به وضعیت طرف مقابل احترام گذاشته باشیم. در مورد مذاکره کلاه سیاه یا اقناع یک جانبه، داستان کاملا متفاوت است.

قدرت نه گفتن خود را در مذاکرات حفظ کنید

برخی از افراد معتقدند که اگر مسئله قدرت خود را در مذاکره کم اهمیت جلوه دهند، می توانند با مظلوم جلوه دادن طرف مقابل یا با ایجاد احساس ترحم به اهداف خود برسند. باید به شما بگوییم که این استراتژی در دوران کودکی برای شما کارساز بوده است. به محض اینکه موقعیت قدرت خود را در مذاکره با هر شخصی، خواه دوستان یا خانواده خود ترک کنید. کار شما تمام شده است. فکر نکنید که اگر دو یا سه امتیاز به این ترتیب بدهید، می توانید به نکات بعدی نه بگویید. از سوی دیگر، چنین استراتژی هایی نیز اشتباه هستند.

به عنوان مثال، برخی از افراد ترجیح می دهند در طول چالش های مذاکره یا مواقعی که مذاکرات به بن بست می رسد، روحیه را با دوستی یا شوخی سبک کنند. در نهایت احساس می کنند که اگر اینجا گل بزنند می توانند در قسمت های بعدی جبران کنند. بهتر است برایتان مثال بزنم. دو نفر از دوستانم برای کار درخواست داده بودند. دو نفر به عنوان سخنران و فروشنده منصوب شدند. یکی از دوستان من از ابتدا این بود که چگونه این کار را انجام دادم باید و من از همکاری با شما خوشحال خواهم شد.

دوست دیگرم از ابتدا مذاکره کرد که تا زمانی که حق من رعایت شود برای شما کار خواهم کرد. وقتی مدیریت از آنها خواست 1 ساعت بیشتر در شرکت بمانند تا گزارش بنویسند. حقوق آنها نیز باید به طور معمول محاسبه شود. نتیجه مشخص است، اول باید بماند چون از ابتدا از موضع درستی مذاکره نکرد. اما نفر دوم با مذاکره این شماره را لغو کرد و من مجبور شدم در اوقات فراغت گزارش هفتگی ارائه کنم.

برای نه گفتن در مذاکرات، باید حافظه قوی داشته باشیم

یکی از موضوعاتی که برای ما در مذاکرات بسیار مهم است. نکته این است که امتیازاتی را که به طرف دیگر مذاکره می دهید به خاطر بسپارید و حفظ کنید. در برخی موارد، روش مخالف سعی می‌کند فضای «تو می‌توانی شوخی یا قلدر باشی» را پر کند. در تمرکز شما اختلال ایجاد می کند. در آن زمان از شما نکاتی می گیرد که ممکن است به آنها توجه نکنید. در این مرحله بهترین کار این است که نکات را به خاطر بسپارید یا آمار آنها را داشته باشید. سپس خود را از تصمیم گیرنده حذف کنید.

به عنوان مثال، زمانی که کارفرما از شما می خواهد که اضافه کاری بدون دستمزد انجام دهید. بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که به او یادآوری کنید که در جاهای مختلف فداکاری های زیادی برای شرکت کرده اید. اما اکنون باید به خانواده خود برسید. اگر خانواده شما موافقت کردند، می توانید ادامه دهید. در غیر این صورت، از انجام این کار معذورید. زیرا خانواده شما اولویت اول شماست.

در این صورت شما اعتبار خود را ذخیره کرده اید. و تصمیم نهایی را به شخص دیگری منتقل کرده اید. از سوی دیگر، به خاطر داشته باشید که امتیازاتی را که در گذشته به او داده اید را به او یادآوری می کنید. شما به او کمک خواهید کرد تا شما را بهتر ببیند. منظور ما این است که رفتار شما قابل درک است. گاهی نه گفتن در مذاکره مستلزم بازی با ذهن طرف مقابل و حذف خود از بازی مذاکره است. اما این باید با استراتژی انجام شود.

سعی کنید مبهم باشید و طرف مقابل را امیدوار نگه دارید

اگر کتاب های قدیمی مذاکره را بررسی کنید. آنها به شما می گویند که بهترین راه برای نه گفتن همیشه نه گفتن است. این سوال را می توان در فرهنگ غرب و فرهنگ کشورهایی مانند روسیه پاسخ داد. زیرا در این فرهنگ ها پاسخ صادقانه همیشه یک امتیاز محسوب می شود. اما در فرهنگ ما ایرانی ها اینطور نیست. ممکن است طرف مقابل از پاسخ ما ناراحت شود یا رفتار ناخوشایندی از خود نشان دهد. پس به نظر شما بهترین رفتار چیست؟

چگونه در مذاکرات خود «نه» بگوییم تا طرف مقابل از دست ما ناراحت نشود. فرض کنید شما به اینستاگرام آموزش می دهید. معمولاً تجارت شما به گونه ای است که سمینارهایی را برای گروه های بزرگ به صورت حضوری برگزار می کنید. اما مذاکره کننده یک شرکت از شما می خواهد که به جای یک جلسه حضوری، 3 جلسه آنلاین با مدت زمان مساوی داشته باشید. از طرفی کارمزد شما ثابت می شود و هیچ هزینه ای دریافت نمی کنید. همچنین ممکن است حفظ این مشتری برای شما مهم باشد، اگر قاطعانه نه بگویید، ممکن است او را کاملا از دست بدهید.

به نظر شما بهترین بازخورد برای این کار چیست؟ چگونه در مذاکراتمان به او «نه» بگوییم تا فرد ناراحت نشود. بهترین کار این است که در مرحله اول شرایط آنها را درک کنید. سپس به آنها بگویید که باید برنامه خود را بررسی کنید. در مورد محتوای جلسه و نیازهای آنها چندین بار با آنها بحث کنید. و به آنها بگویید که به تحقق نزدیک نیستند. با این کار هزینه های خروج را برای آنها افزایش داده اید. “در رابطه با زمان”

نکته مهم برای بهبود اجرای صحیح این تکنیک

وقتی به آنها نه بگویید، قطعاً از رفتار شما شوکه می شوند. حتی ممکن است بگویند که دیگر قصد همکاری با شما را ندارند. در این مرحله باید از موقعیت قدرت خود فاصله بگیرید و در موقعیت احساسی قرار بگیرید. شما باید تاسف خود را به این دوستان برسانید. حالا این عدد را برایشان قابل هضم کنیم. شما با همین مبلغ یک جلسه حضوری و یک جلسه خلاصه آنلاین برگزار می کنید. یا می توانید دو جلسه آنلاین انجام دهید.

اگر از ابتدا این پیشنهاد را بدهید، احتمال رد شدن بسیار زیاد است. زیرا ممکن است طرف مقابل یک انتخاب جایگزین داشته باشد. از سوی دیگر، او زمان زیادی را صرف کار با شما نکرده است. بنابراین خروج از مذاکرات برای او سخت نخواهد بود. توجه کنید تمام هدف ما این است که مخاطب را به طور کامل و کاملاً روی یک حصار احساسی نگه داریم. هدف ما رسیدن به اهدافمان است. و بگذاریم مخاطبان ما به آنچه می خواهند برسند. مطمئن شوید که از تکنیک های خاکستری استفاده می کنید. حالا ما بهتر می دانیم که چگونه در مذاکرات «نه» بگوییم تا مخاطب خود را از دست ندهیم.

آخرین کلمه

در این مقاله به صورت جامع و کامل در مورد فنون مذاکره با شما صحبت کرده ایم. در پاسخ به سوال شما “چگونه در مذاکره نه بگوییم” چند تکنیک را به شما آموزش داده ایم. اما همیشه باید قبل از هر مذاکره ای تمرین و تکرار سناریوهای مختلف را داشته باشید. از سوی دیگر، وقتی برای شخصی به عنوان کارمند کار می کنید، ممکن است مجبور شوید بدون آمادگی قبلی مذاکره کنید. بهترین تکنیک برای این مذاکره این است که توافق کنید در زمان دیگری صحبت کنید.

زیرا هر مذاکره کننده فعالی معمولاً قبل از مذاکره به امتیازاتی که می دهد فکر می کند. چه امتیازی کسب کرد؟ یا اینکه در جریان مذاکره چه امتیازهایی می تواند کسب کند. توجه داشته باشید که با افزایش زمان و تعداد جلسات مذاکره شما، تعهد طرف مقابل به نتیجه افزایش می یابد. اما فکر نکنید که این همیشه برای شما اهرمی است. زیرا گاهی اوقات ممکن است طرف مقابلتان فکر کند شما آدم بدی هستید و به تعهدات خود عمل نمی کنید.

تا زمانی که همیشه تمرین کنید و تکرار کنید، مذاکره بسیار آسان است. در نهایت به یاد داشته باشید که گاهی نه گفتن به این معناست که به خودتان احترام می گذارید. در نظر بگیرید که همیشه لازم نیست برای کمک به دیگران فداکار باشید. از سوی دیگر، هر آنچه در گذشته شما اتفاق افتاده مهم نیست. امروز می توانید تصمیم بگیرید که از حقوق خود محافظت کنید. گاهی نه گفتن به شما اعتماد به نفس و عزت نفسی می دهد که هیچ لباس یا ماشینی نمی تواند.

چگونه به مذاکره نه بگوییم؟ اولین بار در دانش آموز برتر. به نظر می رسد.

اگر گوگل ایران را تحریم کند چه اتفاقی می افتد؟

شاید تا به حال فکر کرده باشید که اگر گوگل به دلایل مختلف ایران را تحریم کند چه اتفاقی می افتد. آیا کسب و کارهای ایرانی باید وب سایت خود را مسدود کنند و فعالیت خود را در این فضا متوقف کنند؟ آیا الگوریتم های گوگل دیگر برای زبان فارسی آپدیت نمی شوند و سئو دیگر معنایی ندارد؟ ممکن است فکر کنید که کسب و کار شما در حال بسته شدن است و باید به یک خط کاری جدید فکر کنید. اگر تمام این سوالات در ذهن شما وجود دارد، توصیه می کنیم تا پایان این مقاله با من همراه باشید تا بتوانیم این موضوع را به تفصیل بررسی کنیم.

اگر گوگل ایران را تحریم کند چه اتفاقی می افتد؟ سوالی که هر فردی که در زمینه سئو و بازاریابی فعالیت می کند می تواند بارها از خود بپرسد.

همیشه چنین نگرانی هایی برای متخصصان سئو وجود دارد که چگونه می توانند در کنار این مشکل به کسب و کار خود برای کسب درآمد ادامه دهند.

الان هم یک سری تحریم ها روی آدرس های ایرانی وجود دارد که قطعا روند سئو را کمی سخت می کند.

به عنوان مثال بسیاری از ابزارهای گوگل هستند که اجازه دسترسی به آدرس های IP ایرانی را نمی دهند و با خطای 403 مواجه می شویم و حتی در ابزارهایی که به آنها دسترسی داریم، داده های سئو فارسی کامل و جامع نیست. متأسفانه بسیاری از این ابزارها فقط برای مدت کوتاهی به صورت رایگان در دسترس هستند. یا اگر بخواهیم از تمام امکانات آن استفاده کنیم باید از نسخه های پولی آن استفاده کنیم که به دلیل تحریم ها امکان خرید مستقیم وجود ندارد و برای این کار باید با سایت های واسطه همکاری کنیم که این نیز مشکلات خود را دارد.

برای تسلط بر تمامی مفاهیمی که در زیر در مورد آنها صحبت می کنیم، توصیه می شود آموزش سئو محسن حبیبی راد را با دقت بخوانید.

از آنجایی که اثرات ممنوعیت گوگل تاثیر مستقیمی بر سئو سایت دارد، قطعا به این مسائل خواهیم پرداخت.

آنچه در این مقاله خواهید آموخت:

 • اگر گوگل ایران را تحریم کند چه اتفاقی می افتد؟
 • چگونه با جریمه های گوگل برخورد کنیم؟
 • گوگل بخشی از تحریم های خود را لغو کرد!
 • آیا تنها به دلیل تحریم ها است که گوگل خدمات خود را به ایرانیان محدود کرده است؟

اگر گوگل ایران را تحریم کند چه اتفاقی می افتد؟

مهم ترین سوال در این موضوع این است که اگر گوگل ایران را تحریم کند چه اتفاقی می افتد.

زمانی که از تحریم های گوگل صحبت می کنیم، باید به این نکته نیز توجه کنیم که بسیاری از سرویس های گوگل مانند گوگل ادز، سرچ کنسول، گوگل آنالیتیکس، جی میل و غیره. ایرانی ها را هم می توان تحریم کرد، یعنی نمی توانیم از آنها استفاده کنیم.

تعداد وب سایت های ایرانی فعال در موتور جستجوی گوگل امروزه به بیش از دویست هزار سایت می رسد که نشان دهنده تعداد قابل توجه شرکت هایی است که از این فضا کسب درآمد می کنند.

بنابراین ممنوعیت در این فضا قطعا می تواند مشکلات زیادی را برای کاربران ایجاد کند.

ممکن است در طول مسیر ناامید شوید و فکر کنید که باید کار را متوقف کنید، اما نگران نباشید، در زیر به برخی از آنها خواهیم پرداخت:

دسترسی به سرویس جی میل قطع خواهد شد!!

سرویس جیمیل یکی از بهترین و قدرتمندترین سرویس های گوگل است که به صورت رایگان در اختیار مردم سراسر جهان قرار می گیرد. حال در نظر بگیرید که این سرویس برای کاربران قطع خواهد شد.

در واقع با ممنوع شدن این سرویس دیگر نمی توانیم از طریق فضای خوب ایمیل با افراد دیگر ارتباط برقرار کنیم.

تمام آدرس های IP ایران مسدود می شود!

ما دیگر نمی توانیم فقط به گوگل برویم و آیتم های مورد علاقه خود را جستجو کنیم، باید از فیلترشکن استفاده کنیم، خب استفاده از VPN مشکلات و مشکلات خاص خودش را دارد و همیشه فقط موارد در دسترس همه کاربران نیست!

سایت هایی که از سرورهای ایرانی استفاده می کنند کاملا مسدود می شوند!

زمانی که ما می خواهیم میزبان بیا بخریم حتما با انواع هاست داخلی و ایرانی آشنا شدید. وب‌سایت‌هایی که سرورهای آن‌ها در ایران قرار دارند توسط گوگل مسدود شده‌اند و دیگر قابل دسترسی نیستند.

الگوریتم ها و آپدیت های زبان فارسی از بین می روند!

طبیعتاً اگر گوگل اکانت های فارسی را تحریم کند، دیگر به روز رسانی آن زبان را ارائه نمی کند و این پایان خط است. الگوریتم های گوگل این برای ایرانیان است و این بدان معناست که حتی وب سایت هایی که سرورهای خارجی دارند دیگر فرصتی برای رقابت نخواهند داشت.

دیگر سئو فارسی نخواهیم داشت!!

اگر سایت فارسی زبان نداشته باشیم سئوی فارسی نیز از بین می رود و فاجعه بزرگ این است که بسیاری از سئوکاران واجد شرایط دیگر نمی توانند سئوی زبان فارسی را انجام دهند و حتی ممکن است برای مدت طولانی شغل خود را از دست بدهند.

ابزار گوگل به سایت های ایرانی سرویس نمی دهد!

در حال حاضر ابزارهای سئو آمار چندان دقیقی برای سئوی فارسی ندارند اما تا حدودی می توان اطلاعات خوبی از آنها به دست آورد اما پس از تحریم ایران توسط گوگل دیگر خبری از خدمات نخواهد بود.

چگونه با جریمه های گوگل برخورد کنیم؟

خوب حالا قبول کردیم که این تحریم ها متأسفانه در مورد ما اعمال شده است، چگونه کسب و کار خود را از غرق شدن نجات دهیم و با این تحریم ها مقابله کنیم؟

در مرحله بعد، بررسی خواهیم کرد که مهمترین چیزها برای شما چیست و بهتر است برخی از این کارها را قبل از جریمه شدن انجام دهید!

فراموش نکنید که از وب سایت خود نسخه پشتیبان تهیه کنید!

پشتیبان گیری مستمر از سایت امری است که هر وبمستری می داند که چقدر اهمیت دارد و باید به طور معمول از سایت بک آپ تهیه کند تا در صورت بروز مشکل ضررهای ناشی از آن تا حد زیادی کاهش یابد.

خوب، مسلماً اگر از سایت خود نسخه پشتیبان تهیه کرده باشید و گوگل سایت های ایرانی را تحریم کند، تمام اطلاعات خود را در اختیار دارید و نگران این موضوع نخواهید بود.

سعی کنید سایت خود را در سایر موتورهای جستجو ثبت کنید!

خب، اگر سایت های ایرانی توسط گوگل تحریم شوند، طبیعتا ما نمی توانیم از این فضا استفاده کنیم، بنابراین شما باید جایگزین های دیگری را انتخاب کنید. انتخاب سایر موتورهای جستجو نه تنها در زمان تحریم بلکه در زمان های عادی بسیار مهم است.

درست است که بیش از 95 درصد از کاربران از موتور جستجوی گوگل استفاده می کنند، اما باید فضای خوبی برای این 5 درصد از کاربران ایجاد کنید تا برند شما را بشناسند.

موتورهای جستجوی بینگ

موتور جستجوی دیگری که کاربران مطلوبی دارد و ممکن است بتوانید از آن به عنوان جایگزین استفاده کنید، بینگ نام دارد. بینگ موتور جستجویی متعلق به مایکروسافت است که قرار بود روزی رقیب گوگل باشد، اما گوگل با شهرت خوب خود به سرعت از آن پیشی گرفت.

حتی در بازه زمانی امروزی، Bink پس از گوگل، دومین رتبه پر جستجو در جهان است.

البته در شرایطی که گوگل بیش از 90 درصد از کل جستجوها را در اختیار دارد، این رتبه دوم است.

برای کسب رتبه در موتور جستجوی بینگ، باید با مفهوم سئو در این موتورهای جستجو آشنا باشید.

خبر خوب برای متخصصان سئو این است که اگر با معنا و مفهوم سئو گوگل آشنا باشند، قطعا در این زمینه بسیار قوی خواهند بود.

آن را بررسی کنید سئو بینگ به اختصار:

تولید محتوای بینگ نیز برای رتبه بندی بسیار مهم است، بنابراین تولیدکنندگان محتوا می توانند طبق معمول برای سایت بینگ محتوا تولید کنند.

در بینگ، همچنان می توانید طبق روال قبلی لینک ایجاد کنید.

لینک دهی به دو صورت لینک داخلی و بازخورد برای بینگ مهم است.

نفوذ رسانه های اجتماعی برای سایت در Bing هنوز زیاد است، بنابراین حضور خود را در رسانه های اجتماعی ادامه دهید.

به هر حال باید افزایش سرعت سایت اولویت شما باشد

تقریباً همه موتورهای جستجو رضایت کاربر و تجربه کاربری خوب را در اولویت قرار می دهند.

بنابراین زمانی که کاربران از سایت شما راضی هستند می توانید رتبه خوبی کسب کنید.

موتور جستجوی Yandex

Yandex یک موتور جستجوی روسی است که برای خود کشور روسیه طراحی شده و استفاده از آن برای همه مردم جهان رایگان است.

برای کسب رتبه خوب در موتور جستجوی Yandex، باید به SEO Yandex تسلط داشته باشید.

اگر در سئو گوگل به خوبی آشنا هستید، تفاوت زیادی وجود دارد SEO Yandex وجود نخواهد داشت.

برای اینکه بتوانید در فضای سئوی Yandex عملکرد خوبی داشته باشید مواردی را ذکر می کنیم:

باز هم، محتوا در Yandex موثر است. این بدان معناست که نمی توان سایتی را یافت که بدون محتوا به نتایج خوبی رسیده باشد.

لینک سازی در Yandex مهم است، می توانید از شبکه های اجتماعی برای ساخت لینک های خارجی کمک بگیرید.

سن دامنه بر Yandex تأثیر می گذارد، بنابراین این می تواند یک چالش برای شما باشد.

البته به غیر از این دو موتور جستجو می توانید موتورهای جستجوی دیگری را نیز بیابید و در آنها فعال باشید.

البته در صورت بروز مشکل تحریم، موتورهای جستجوی جدیدی به کاربران ارائه می شود تا سایت های ما را در اختیار آن موتورهای جستجو قرار دهند.

گوگل بخشی از تحریم های خود را لغو کرد!

گوگل اخیرا اعلام کرده است که برخی از تحریم های خود علیه کاربران ایرانی را لغو کرده و این افراد می توانند بدون محدودیت از این موارد استفاده کنند.

آمریکا تحریم اینترنت و خدمات فناوری را برای همه کاربران ایرانی لغو کرد.

با مجوزهای جدید، نه تنها دسترسی کاربران ایرانی به شبکه‌های اجتماعی، ابزارهای ارتباطی، نرم‌افزارهای تماس تصویری، سرویس‌های ابری، نقشه‌های آنلاین و تحت وب، بازی‌های رایانه‌ای، بسترهای آموزشی، ابزارهای ترجمه و احراز هویت، آنتی‌ویروس‌ها، تلفن‌های هوشمند و Te. این سیستم مجهز به تلفن های ماهواره ای، گجت های دیجیتال، سیم کارت، روتر، مودم و رایانه های شخصی است، اما ارائه خدمات شرکت های بزرگ و تاثیرگذار مانند گوگل، متا، اپل و … برای ایرانیان کاملا قانونی خواهد بود.

آیا تنها به دلیل تحریم ها است که گوگل خدمات خود را به ایرانیان محدود کرده است؟

مسدود شدن کاربران اینترنت در ایران توسط برخی شرکت های اینترنتی خارجی تنها به دلیل تحریم نیست، بلکه ناشی از رفتار این دسته از کاربران در فضای وب نیز هست.

دلیلش هم این است که متاسفانه به دلیل عدم رعایت حقوق مولفان و نرم افزارها در فضای مجازی و کاربران ایرانی که به قوانین جهانی کپی رایت پایبند نیستند، دسترسی آی پی های ایرانی محدود شده است. تصمیم مسدودسازی ایرانیان در کد گوگل نیز به همین دلیل است و دقیقا به همین دلیل است که با وجود شعاری که گوگل داده است، هنوز این سرویس برای کاربران ایرانی لغو نشده است.

آخرین کلمه:

ما سعی کردیم مقاله را تکمیل کنیم اگر گوگل ایران را تحریم کند چه می شود؟ بیایید مرور کنیم و به شما کاربران عزیز توصیه کنیم. مهم ترین چیز این است که اصلا نگران این چیزها نباشید و به جریمه ها استرس نداشته باشید. خیلی سخت برو و استراتژی سئو قوی باش

اگر برای گوگل مشکلی پیش بیاید همه کاربران و حتی رقبای شما دچار این مشکل می شوند و مشکلی جهانی است.

پیشنهاد ما این است که اگر به این دلایل کسب‌وکار خود را راه‌اندازی نکرده‌اید، از همین حالا آن را شروع نکنید، شاید گوگل تصمیم نگیرد ما کاربران ایرانی را ممنوع کند.

به دلیل راه حلی که ممکن است اصلا اتفاق نیفتد، کسب و کار خود را رها نکنید و نکات مثبت کار با گوگل را در نظر بگیرید.

شما می توانید تعداد زیادی انجمن هدف را با هم داشته باشید.

با این جامعه هدف می توانید فروش خوبی را تجربه کنید.

اگر تجربه ای در مورد پنالتی های گوگل دارید، لطفا آن را در قسمت نظرات با بهترین دوستان خود به اشتراک بگذارید. ممنون از توجه شما به بهترین معلم

اگر گوگل ایران را تحریم کند چه اتفاقی می افتد؟ اولین بار در دانش آموز برتر. به نظر می رسد.

شکست بعد از امتحانات داوطلب + چگونه از سد آزمون داوطلب عبور کنیم؟

کنکور یکی از بزرگترین چالش های دانش آموزان است، البته برخی از افراد در اولین بار که در کنکور شرکت می کنند موفق به کسب رتبه خوب نمی شوند و به همین دلیل سعی می کنند دوباره در کنکور شرکت کنند. در این مقاله به دلایل عدم موفقیت در کنکور پرداخته ایم.

یقیناً عجیب است که آنها در کنکور مردود شوند و البته تمام امور روزمره و تحصیلی آنها نیز باید موشکافی شود. سوال اصلی این است که اگر افراد طبق روند قبلی خود با تغییرات بسیار کوچک ادامه دهند آیا شانس موفقیت در کنکور وجود دارد؟ قطعا نه، شما می توانید با تجزیه و تحلیل خود متوجه شوید که کجا اشتباه کرده اید و کجا می توانید بهترین نتیجه را بگیرید.

کسانی که به دلایلی درست درس نخوانده اند یا کسانی که راه درست را انتخاب کرده اند در کنکور مردود می شوند. قبل از هر چیز باید به شما دانش آموزان بگوییم که کلمه پشت کنکور اصلا بد نیست زیرا کنکور سراسری سالانه 1 میلیون داوطلب دارد و قطعا برتری در این آزمون برای شما سخت است. در امتحان اشتباه کنید و قبول کنید که عقب افتادن از کنکور اشتباه نیست) با درک این موضوع می توانید شروعی تازه داشته باشید که به نفع شما باشد. ما در این مقاله از سایت دانش آموز برتر قصد داریم از صفر تا صد دلیل شکست در کنکور را شرح دهیم و بهترین پیشنهادات و آموزش های مرتبط با این مشکل را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

افزایش ساعات مطالعه برای آزمون دانشجوی داوطلب امری اجباری بود که دانش‌آموزان هر رشته‌ای باید به آن توجه می‌کردند و از طرفی اگر مهلت زیادی ندارید، فکر قبولی در کنکور جمهوری را از خود دور کنید. راز تحصیل درجات عالی همچنین می تواند کمک قابل توجهی به شما کند که اصلاً تعجب آور نخواهد بود.

 

عدم انتخاب آموزش مناسب:

اولین نکته ای که قبل از مباحث اصلی باید به آن اشاره کرد این است که عدم انتخاب رشته تحصیلی مناسب یکی از دلایل شکست در امتحانات خواهد بود و در آن شکی نیست. اما سوال اصلی این است که چگونه آموزش مناسب را انتخاب کنیم؟ آیا تحصیل در مدارس غیردولتی و مقاطع تحصیلی کمکی به کنکور می کند؟ قطعا کمک خواهد کرد اما باید توجه داشت که هزینه کلاس های کنکور و … افزایش یافته است و برای شرکت در هر یک از دوره های خاص خود باید هزینه زیادی صرف کنید. این ما هستیم

شما همه نوع را دریافت می کنید تدریس زیست شناسی و البته آموزش شیمی به راحتی می توانید بهترین نوع تدریس را تجربه کنید، لازم به ذکر است که تحلیل کنکور و حل سوالات به روش تستی و نکات مهم کتاب های درسی از جمله مزایای این بسته های آموزشی است (از طرفی باید به قیمت این نوع آموزش ها). که نسبت به سایر سازمان ها قیمت مناسبی در نظر گرفته شده است و بهتر است اصلا نگران این موضوع نباشید). مهمترین مزیت این نوع آموزش، در دسترس بودن کادر پشتیبانی برای رفع مشکلات است.

دلایل مردودی در امتحانات:

تا به حال با مباحث بسیار و اساسی برخورد کرده اید و حالا وقت آن رسیده است که به طور جدی با دلایل عدم موفقیت در کنکور آشنا شوید. توجه داشته باشید که در هر قسمت پیشنهادات و نکات مهمی وجود دارد که بهتر است به آنها توجه کنید:

 • هیچ برنامه مناسبی برای تمرین روزانه وجود ندارد: اولین چیزی که باید به آن توجه کرد قطعا داشتن یک برنامه عالی است یکی از مهم ترین دلایل شکست در کنکور نداشتن برنامه است. با توجه به سطح آنها اما منظور از برنامه صحیح چیست؟ فرض کنید می خواهید در امتحان نمره بگیرید و اولین چیزی که باید برایتان مهم باشد و به آن توجه کنید بدون شک نوع خواب و البته نوع ساعات مطالعه و اوقات فراغت و غیره است. به عنوان یک فارغ التحصیل کالج (دیگر به دبیرستان نمی روید) می توانید ساعات مطالعه زیادی داشته باشید و این نیز یک مزیت بزرگ برای شما خواهد بود. برنامه ریزی کنکور باید به گونه ای باشد که ابتدا خود و توانایی هایتان را در ردیف اول برنامه نویسی قرار دهید. یعنی روزانه چند ساعت مطالعه می توانید داشته باشید و چند ساعت مطالعه مفید و غیره. پس از بررسی این مشکل، اکنون نوبت به طبقه بندی دروس مهم و دروسی که در آنها مشکل دارید و بر اساس آن ساعات مطالعه را طبقه بندی کنید تعریف و ادامه دهید. با این فرمول به راحتی می توانید رتبه کسب کنید.

برای داشتن یک برنامه کامل، بهتر از مقاله است برنامه ریزی برای کنکور خط به خط آن را بخوانید.

 

 • از اشتباهات خود درس نگیرید: همه افراد جامعه در زندگی خود اشتباه می کنند و البته باید از آنها درس بگیرند، دومین دلیل شکست در امتحانات درس نگرفتن از اشتباهات خود است. مثلا وقتی یک تست آموزشی را تمرین می کنید و برای برخی سوالات گزینه اشتباه را انتخاب می کنید، الان وقت آن است که علت مشکل خود را پیدا کنید و با این توضیحات سریع به سراغ اصلاح آن بروید. آنها را درس طوری رفتار نکنید که انگار هیچ پیشرفتی نکرده اید. برای درک بهتر این مشکل به مثال زیر توجه کنید.

فرض کنید شما یک دانش آموز تجربی هستید و می خواهید در درسی مانند زیست شناسی تست بزنید، از هر 20 سوال فقط به 10 سوال می توانید پاسخ صحیح بدهید و با تجزیه و تحلیل اشتباهات خود متوجه می شوید که مشکل اصلی شما این است که به این موضوع توجه نمی کنید. شکل سؤالات و قیدها؛ فکر می کنید بعد از فهمیدن مشکل خود چه باید بکنید؟ قطعا زمان رفع آن فرا رسیده است. قیدها را متن به متن در کتاب های درسی بیابید و بهتر است آنها را تصحیح کنید. و از طرفی متوجه شدید که باید به سوالات تست ها و با تصحیح این نوع موارد خود توجه ویژه ای داشته باشید. رتبه مناسب کنکور دریافت خواهید کرد

 

 • من کتاب درسی رو نخوندم: شاید برخی از دانش آموزان در طول سال تحصیلی فکر می کردند که فقط کتاب های درسی مانند گاج و خیلی سبز و نش الگل و غیره را می خوانند. و اصلا سراغ کتاب های درسی نرفتند، برای این دسته از دانش آموزان باید به این سوال پاسخ داده شود. پرسیده شود که آیا طراح آزمون سراسری از کتاب های درسی سوال خواهد پرسید؟ قطعا نه، طراح کنکور با توجه به فرمول های کتاب و البته تصاویر و نکات کتاب سوالاتی را مطرح می کند. اولین منبع شما حتما باید کتاب درسی باشد، حتما کتاب درسی را متن به متن خوانده باشید و بدانید کدام جمله در کتاب کجا استفاده شده و به نفع شماست.

پس از تسلط بر کتاب در مرحله دوم شما باید به سراغ کتاب های درسی بروید، کتاب های درسی به سمت شما کمک می کند که نکات کتاب را درک کنید و سوالات زیادی در ذهن خود ایجاد کنید و به آنها پاسخ دهید به نوعی کتاب های درسی مکمل کتاب های درسی هستند.

 • عدم انتخاب روش تست: سال 12 علیرغم اینکه کنکور برای دانش آموزان و داوطلبانه می باشد، دانش آموز به دو صورت ملزم به انجام آن خواهد بود. تستی و تشریحی برای مطالعه، اما بهتر است دانش آموزان بعد از کنکور روش تستی را انتخاب کنند، شکست بعد از کنکور ممکن است به دلیل انتخاب روش تشریحی باشد. اما تفاوت این دو روش در حل مسائل محاسباتی چیست؟ دروس کامپیوتر مانند ریاضی، فیزیک، شیمی و غیره. قطعاً به دو صورت حل خواهد شد، روش توصیفی قطعاً یک روش ابتدایی است و از طرفی با وجود مراحل زیاد در حل تکلیف، ممکن است اشتباهاتی نیز رخ دهد. اما روش تست با یادگیری چند نکته می توانید در 30 ثانیه به روش محاسباتی خود سرعت ببخشید.

حل سوالات باید در در اسرع وقت اتفاق افتادن؛ البته اگر مدیریت زمان مناسبی داشته باشید قطعا می توانید به بسیاری از سوالات با روش تست پاسخ دهید.

 

 • شما قدرت مدیریت زمان جلسه را ندارید: یکی دیگر از مهمترین دلایل شکست در امتحانات عدم مدیریت زمان قبل از جلسه امتحان است، فرض کنید برای 30 سوال ریاضی فقط 40 دقیقه وقت دارید. بنابراین می توانید به همه سؤالات پاسخ دهید؟ قطعا نه، پس چه باید کرد؟ بهترین بخش این است که شما به عنوان یک دانش آموز زمان خود را برای سؤالات آسان مدیریت می کنید و پس از پاسخ به آنها به سؤالات دشوارتر می روید، به این ترتیب می توانید زمان خود را بر روی همه سؤالات اختصاص دهید.

در نظر داشته باشید دانش آموزی که نتواند زمان خود را به خوبی مدیریت کند و آن را به امور دیگر اختصاص دهد، قطعا در امتحان مردود می شود. موفق نخواهد شد.

 

 • آزمایش نشده: ابتدا بهتر است این سوال را از شما بپرسم که سوالات کنکور چیست؟ قطعا برای اینکه بتوانید به این نوع سوالات پاسخ دهید بهتر است تست های تمرینی زیادی انجام دهید. دانش آموز پشت کنکور او باید روزانه 150 تست تمرینی انجام دهد و بدون قید و شرط خواهد بود. اما آیا این نوع آزمایش مثمر ثمر خواهد بود؟ آزمایش مثبت است که دانش آموز همچنین تجزیه و تحلیل سوال انجام داد. به نحوی سوالی که اشتباه حل شده دلیل خطای خود را پیدا کرده است و از طرفی باید آن را با فواصل زمانی ثبت و مرتب کرد و این سوال مطلقا بی قید و شرط خواهد بود.

 • در آزمون های آزمایشی شرکت نمی کند: یکی از عواملی که کمتر دانش آموزی به آن توجه می کند این است که اصلاً در آزمون های آزمایشی شرکت نمی کنند. به همین دلیل اصلاً با محیط امتحان آشنا نیستند و از طرفی استرس ملاقات و مراقب و … را هم ندارند. با شرکت در آزمون های آزمایشی به راحتی می توانید این موارد را درک کنید و تجربه کسب کنید.

دلیل دیگر این است که وقتی در آزمون های آزمایشی شرکت می کنید، قطعاً باید به بودجه آزمون رسیده باشید (یعنی امتحانات همیشه مشخص می کنند که کدام مبحث از یک فصل خاص می آید و باید تا آن مبحث مطالعه کنید و برای آزمون آزمایشی آماده باشید). ) قطعا با این موضوع می توانید درصدهای درست و غلط خود را دریابید و آنها را بهبود ببخشید.

توجه: تست های قلم چی، گزینه دو، سانس، ماز و خیلی سبز از جمله تست های آزمایشی کنکور هستند.

 

خلاصه دلایل شکست در کنکور:

امیدواریم از این مطلب از سایت ما نهایت استفاده را ببرید و آن را با دوستان خود در کنکور به اشتراک بگذارید.در پایان مقاله بهتر است چند نکته مهم را بیان کنیم:

ابتدا لازم به ذکر است که اگر از کنکور عقب افتادید نگران نباشید و ناامید نشوید. افراد زیادی هستند که توانسته اند بعد از کنکور اول نمره عالی کسب کنند و مشکلی برای شما پیش نیاید.

منابع متعدد باشد. یعنی شما از یک درس چندین کتاب می خوانید (مثلا در درس شیمی کتاب بسیار اکولوژیکی و ابتکاری را بخوانید و از طرفی کتاب های گای را بخوانید) اما این چند منبعی چگونه است؟ می توانید با آزمون های متنوع تری روبرو شوید. اما مهم ترین دلیل این است که می توانید از چند منظر به یک موضوع نگاه کنید که بهترین خواهد بود.

مقاله شکست بعد از کنکور + چگونه از سد کنکور عبور کنیم؟ اولین بار در دانش آموز برتر. به نظر می رسد.

بهترین فرمت تصویر برای سایت

البته شاید تا الان به این نکته توجه نکرده باشید، وقتی می خواهید تصویری را در سایت آپلود کنید با چه فرمتی باید این کار را انجام دهید؟ شاید بارها بدون توجه به این نکته به سرعت عکس مورد علاقه خود را با یک متن جایگزین خوب آپلود کرده باشید. آیا دقت کرده اید که فرمت عکسی که آپلود کرده اید ممکن است در سیستم کاربر نمایش داده نشود و به همین دلیل از گوگل امتیاز منفی بگیرید!!

اما حالا می خواهیم بررسی کنیم که فرمت های عکس برای سایت چیست و آیا فرقی می کند که تصاویر با چه فرمتی آپلود شوند؟؟ در آینده با من و بهترین معلم همراه باشید چون می خواهیم همه موارد را با هم مرور کنیم.

بهترین فرمت تصویر برای سایت چیست؟ سوال مهمی که اکثر وب مسترها و متخصصان سئو همیشه به دنبال آن هستند تا بتوانند بهترین قالب را جایگزین کنند.

البته کارشناسان سئو به خوبی می دانند که برای کسب رتبه خوب در نتایج گوگل باید به این نکات کوچک نیز توجه داشته باشند، اگر هنوز به مفهوم سئو تسلط ندارید، مطالعه این مقاله توصیه می شود. آموزش سئو برای به دست آوردن اطلاعات خوب، آموزش را به طور کامل بخوانید.

آنچه در این مقاله خواهید آموخت:

 • از چه تصاویری برای سایت استفاده کنیم؟
 • ارائه فرمت های مختلف تصویر
 • بهترین فرمت تصویر برای سایت

از چه تصاویری برای سایت استفاده کنیم؟

قبل از اینکه به موضوع بهترین فرمت ها بپردازیم، بهتر است در مورد تصاویری که می خواهیم در سایت آپلود کنیم اطلاعاتی داشته باشیم.

مهمترین ویژگی که تصاویر وب سایت شما باید داشته باشند این است که بهترین کیفیت موجود را داشته باشند، هر چه کیفیت تصویر در وب سایت شما بالاتر باشد، سایت شما به نظر کاربر بهتر خواهد بود و این به میزان قابل توجهی رضایت از تجربه کاربری را افزایش می دهد. می دهد.

می دانیم که هر چه کیفیت عکس بالاتر باشد، سایز آن بیشتر باشد و هر چه سایز سایت بزرگتر باشد، ایرادات بیشتری دارد.

هرچه اندازه تصویر بزرگتر باشد، بارگذاری تصویر در سایت شما دشوارتر است.

مهمتر از همه، هرچه اندازه عکس های شما بزرگتر باشد، مطمئناً سایت شما سریعتر از بین می رود.

کاهش سرعت سایت یکی از مواردی است که سئو گوگل را به شدت تحت تاثیر قرار می دهد، پس باید مراقب آن باشید.

در مرحله بعد تصویر باید به قدری کیفیت داشته باشد که با بالا و پایین کردن آن، وضوح تصویر تحت تأثیر قرار نگیرد.

به عنوان مثال، در فروشگاه های آنلاین، مشتری می خواهد تصویر را به گونه ای بزرگ کند که بتواند تمام جزئیات را به وضوح ببیند.

اگر عکس هنگام بزرگنمایی تار شود، نمی توان تصمیم خوبی در مورد خرید آن گرفت.

یعنی با درج عکس نامناسب کل تیم بازاریابی زیر سوال می رود و نمی توانید مشتریان خود را تا انتها نگه دارید. قیف فروش راهنما

اگر با چالش کاهش اندازه تصاویر خود مواجه هستید، این مقاله را بخوانید کاهش حجم عکس آنلاین می توانید با وب سایت های خوب آشنا شوید.

ارائه فرمت های مختلف تصویر

خب در این قسمت می خواهیم تمامی فرمت های تصویر را به شما معرفی کنیم. در این قسمت با دانستن فرمت های تصاویر خود می توانید حدس بزنید که کدام فرمت برای سایت مناسب است؟

البته پس از ارائه تمامی فرمت ها، به بهترین فرمت تصویر برای سایت می پردازیم.

فرمت JPG

یکی از بهترین و معروف ترین فرمت های عکس در وب JPG است که اکثر کاربران با آن آشنایی دارند. هنگامی که یک تصویر را در وب دانلود می کنید، در درجه اول با این فرمت در دستگاه شما ذخیره می شود.

Photographic Experts Group مخفف JPG است که برای اولین بار در سال 1986 اختراع و مورد استفاده قرار گرفت.

ویژگی مثبت این فرمت این است که میلیون ها رنگ را می توان تشخیص داد و وضوح تصاویر در این فرمت بسیار بالاست.

این فرمت در تمامی دستگاه های دیجیتال اعم از تلفن همراه و لپ تاپ قابل استفاده است.

البته این فرمت در کنار ویژگی های مثبت خود، شفافیت تصویر را به حدی کاهش می دهد که بتوانید این موارد را کنترل کنید.

اگر می خواهید تصاویر خود را به فرمت JPG تبدیل کنید، می توانید از ابزارهای آنلاین استفاده کنید و به راحتی فرمت تصاویر خود را تغییر دهید.

من نمی توانم کسی را پیدا کنم که با فرمت JPG مشکل داشته باشد یا نتواند آن را در سیستم خود بارگذاری کند.

فرمت PNG

این فرمت یکی از فرمت های خوب و مناسب برای وب است که در تمامی پلتفرم ها قابل خواندن است.

یکی از ویژگی های مثبت فرمت PNG این است که با یک بار کاهش حجم تصویر، به هیچ وجه بر کیفیت تصویر تاثیری نمی گذارد و همچنان تصویری با کیفیت خواهید داشت.

گرافیک شبکه قابل حمل از میلیون ها رنگ پشتیبانی می کند، بنابراین لازم نیست نگران کیفیت و وضوح تصاویر خود باشید.

به عنوان مثال، اگر تصویری را از قسمت Paint رایانه خود ذخیره کنید، به صورت PNG ذخیره می شود.

این بدان معنی است که فرمت PNG می تواند به خوبی در همه سیستم ها بارگذاری شود.

فرمت PNG24

فرمت PNG24 یکی از مدل های PNG است. این فرمت هیچ داده رنگی را پاک نمی کند و تمام رنگ ها با وضوح و شفافیت بالا در تصویر حفظ می شوند. کیفیت تصاویر در این فرمت بسیار بالاست و بر همین اساس تصاویر حجم بالایی دارند که البته برای سایت مناسب نخواهد بود.

این فرمت بیشتر برای طراحی و تصاویر ساده استفاده می شود، زیرا حجم بالایی دارند به دلیل اینکه تمام جزئیات رنگ ها را نشان می دهد.

فرمت GIF

فایل‌های GIF فرمت‌های تصویر متحرک هستند، در واقع ممکن است این فرم با فیلم‌ها اشتباه گرفته شود، اما فایل‌های GIF نوعی از تصاویر متحرک چند ثانیه‌ای هستند. این نوع فرمت تصویر از 256 رنگ اصلی پشتیبانی می کند که طبیعتاً در این مورد محدود است.

اما این ویژگی باعث می شود تصاویر آپلود شده در اندازه بسیار کوچکتر باشند.

اکثر شما این فرمت تصویر را در تبلیغاتی که در آن یک سری تصاویر متحرک برای تبلیغ یک محصول یا خدمات وجود دارد دیده اید.

قرار دادن این فرمت ها در وب سایت به هیچ وجه باعث کاهش سرعت سایت نمی شود، البته استفاده از این فرمت در تمام قسمت های سایت توصیه نمی شود.

فرمت psd

این نوع فرمت برای پروژه های چاپی و خروجی های فتوشاپ استفاده می شود. هنگامی که تصویر در فرمت ذخیره می شود، کیفیت و وضوح رنگ ها به خوبی حفظ می شود، به طور کلی شفافیت عکس تغییر نمی کند.

البته همه کامپیوترها و موبایل ها نمی توانند این فایل را ببینند و این یعنی محدودیت هایی برای کاربران ایجاد کرده ایم.

فرمت Google Webp

بارها پیش آمده که بخواهید تصویری را در رایانه خود ذخیره کنید، اما با فرمت Google Webp مواجه شده اید.

این فرمت جدید توسط خود گوگل معرفی شده است که کیفیت تصویر را تا حد زیادی حفظ می کند و باعث می شود حجم تصویر کم باقی بماند که مشکلی بسیار مطلوب برای وب سایت ها است.

webp فناوری جدیدی است که اگر وب سایت شما از سیستم مدیریت محتوای وردپرس پشتیبانی می کند، به راحتی می توانید از افزونه webp Express برای تبدیل تصاویر JPG یا PNG به webp استفاده کنید که بدون تغییر کیفیت، حجم تصاویر را تقریبا 50 درصد کاهش می دهد. و باعث افزایش سرعت سایت ما می شود.

البته در نظر داشته باشید که باید تمامی افزونه ها را از مخزن وردپرس دانلود کنید تا سایت شما دچار بدافزار نشود و اگر هنوز با وردپرس آشنایی ندارید باید آموزش وردپرس ادامه مطلب

فرمت SVG

یکی از ویژگی های خوب فرمت Scalable Vector Graphics مقیاس پذیر بودن آن است یعنی در صورت بزرگنمایی و کوچکنمایی کیفیت تصویر به هیچ عنوان افت نمی کند. ما این مشکل را در فرمت های PNG و JPG نمی بینیم زیرا تصاویر پیکسلی را با بزرگنمایی بالا می بینیم.

فرمت SVG معمولا برای نمادهای وب سایت استفاده می شود.

البته برندهایی هستند که لوگوی خود را با این فرمت طراحی می کنند، اما استفاده از این فرمت برای تصاویر وب سایت توصیه نمی شود.

فرمت خام

در عکاسی حرفه ای معمولاً این فرمت تصویر را می بینیم زیرا خام کیفیت عکس را خوب نگه می دارد و تمام اطلاعات را حفظ می کند.

اگر نمی دانید چه تصاویری را برای سایت خود انتخاب کنید و حتی تصاویر مناسبی را پیدا نکردید، مقاله پیشنهاد می شود. معرفی سایت دانلود رایگان عکس ادامه مطلب

بهترین فرمت تصویر برای سایت

پس از مطالعه بهترین فرمت های وب سایت موجود، تا حدودی متوجه شده اید که از چه فرمتی برای سایت استفاده کنید، اما برای بررسی اطلاعات بیشتر، حتما عناصر اضافی را بررسی خواهیم کرد.

فرمت PNG و JPG

با توجه به معرفی تمامی فرمت های بالا، دو فرمت PNG و JPG را برای استفاده از تصاویر در وب سایت ها به شما پیشنهاد می کنیم که با دلایل موجه در ادامه توضیح خواهیم داد.

اندازه تصاویر در سایت مهم است!

اکثر وب سایت ها از سیستم مدیریت محتوای وردپرس پشتیبانی می کنند و همانطور که می دانید خود وردپرس و تمامی افزونه های آن سنگین هستند و سایت شما را کند و سنگین می کنند.

جدا از این موارد، شما تعداد زیادی محصول، صفحه و غیره دارید. از سایت شما که حجم یکسانی از سایت را اشغال می کنند و مهمتر از همه این است که بیشتر فضای میزبانی آنها فضای زیادی ندارد زیرا برای حجم زیاد باید پول بیشتری پرداخت کنید که شاید همه شرکت ها توانایی پرداخت آن را نداشته باشند. آی تی.

چرا اینقدر به آن اهمیت می دهیم؟

اگر سایت شما سنگین باشد کاربران باید مدت زیادی صبر کنند تا سایت شما لود شود و اکنون این مشکل از حوصله کاربران خارج است، از همه مهمتر یکی از این بازدیدکنندگان الگوریتم ها و ربات های گوگل هستند.

بنابراین اگر سایت شما کند باشد یا سرعت بارگذاری آن بالا باشد، حجم کاربری خود را از دست خواهید داد و نتیجه سئو منفی خواهید داشت.

خوب، فرمت‌های PNG و JPG به گونه‌ای طراحی شده‌اند که می‌توانید این تصاویر را به هر اندازه‌ای که می‌خواهید کوچک کنید، البته کیفیت تصویر در اکثر موارد حفظ می‌شود، به جز زمانی که کیفیت تصویر اصلی بسیار پایین است و در نهایت با یک عکس نامناسب مواجه می‌شوید. تصویر با کاهش سایز

کیفیت در این دو فرمت بالاست!

زمانی که شما یک تصویر یا بنر را در سایت خود قرار می دهید، انتظار دارید نتیجه خوبی برای بازدید کاربر از آن داشته باشد.

ویژگی مثبت فرمت PNG و JPG بالا بودن کیفیت و وضوح رنگ آنهاست و فروشگاه های اینترنتی به راحتی می توانند محصولات خود را با این دو فرمت آپلود کنند.

به سئوی سایت خود با فرمت PNG و JPG توجه کنید.

بهترین فرمت هایی که گوگل ترجیح می دهد PNG و JPG هستند. اگر می خواهید نتایج خوبی در سئو سایت خود بگیرید، توصیه می شود از این دو فرمت استفاده کنید و حتی متخصصین سئوی خود را از استفاده از این فرمت مطلع کنید.

اکثر مرورگرها از این فرمت پشتیبانی می کنند!

یکی از چالش هایی که ما با آن روبرو هستیم این است که همه کاربران ما از فایرفاکس و کروم استفاده نمی کنند.

خوب، اگر آنها از مرورگرهای دیگر استفاده کنند، ممکن است تصاویر ما برای آنها بارگذاری نشوند.

به عنوان مثال، مرورگرهای اینترنت اکسپلورر نسخه های قدیمی ممکن است به هیچ وجه از فرمت های دیگر پشتیبانی نکنند که یکی از دلایلی است که می گوییم از دو فرمت بهینه استفاده کنید.

بنابراین، اگر از دو فرمت PNG و JPG استفاده می کنید، حداقل خیالمان راحت است که همه مرورگرها از این فرمت پشتیبانی می کنند.

آخرین کلمه:

ما در مقاله سعی کردیم بهترین فرمت تصویر برای سایت ابتدا فرمت ها را معرفی می کنیم و سپس بهترین قالب را معرفی می کنیم. البته اگر در زمینه بازاریابی کار کرده باشید، از نتایج خوب استفاده از این دو فرمت مطلع هستید.

اگر تجربه استفاده از فرمت های دیگر را دارید، لطفاً آن را در قسمت نظرات با بهترین دوستان خود به اشتراک بگذارید تا همه ما از تجربه شما بهره مند شویم. ممنون از توجه شما به بهترین معلم

نوشتن بهترین فرمت تصویر برای سایت برای اولین بار در برتر آموز. به نظر می رسد.

زمان ایندکس کردن صفحه در گوگل + راهکارهای ایندکس سریع است

یکی از مشکلاتی که متخصصان سئو در اکثر پروژه ها با آن مواجه هستند این است که وب سایت آنها توسط گوگل ایندکس نمی شود یا اینکه نمی دانند چقدر طول می کشد تا ایندکس شود. خب، طبیعتا ایندکس شدن توسط روبات های گوگل بسیار مهم است و تا زمانی که سایت شما توسط روبات ها خزیده نشود، نمی توانید نتیجه SERP خوبی بگیرید، وقتی نتیجه SERP ندارید، جامعه هدف شما را پیدا نمی کند و پروژه شما شکست خواهد خورد. در آینده با بهترین معلم همراه باشید زیرا در اولین قدم می خواهیم در مورد زمان ایندکس سایت و صفحه در گوگل صحبت کنیم و سپس سریع ترین راه حل های امتحان شده را بررسی خواهیم کرد.

زمان ایندکس شدن صفحات در گوگل موضوع مهمی است که هر سئو باید به آن تسلط داشته باشد.

از همه مهمتر زمان ایندکس شدن صفحات در گوگل برای هر وبسایتی با توجه به شرایطی که در ادامه توضیح خواهیم داد متفاوت است.

بنابراین نمی توانید قانونی برای آن پیدا کنید.

یعنی نمی توان گفت زمان ایندکس شدن همه سایت ها n ساعت است.

به طور کلی ایندکس شدن در موتور جستجو به این معنی است که ربات ها و ربات های گوگل شما را می بینند و بر اساس آن امتیاز می گیرند!

البته مدت زمانی که گوگل برای ایندکس کردن یک صفحه صرف می کند با ایندکس کردن کل سایت متفاوت است.

اگر سایت شما توسط گوگل ایندکس نشده باشد، نمی توانید از فرآیندهای سئوی خود نتیجه بگیرید، اگر هنوز به مفهوم سئو تسلط ندارید، قطعا توصیه می شود. آموزش سئو ادامه مطلب

آنچه در این مقاله خواهید آموخت:

 • زمان ایندکس کردن صفحه در گوگل فرا رسیده است
 • فرآیند نمایه سازی گوگل چگونه کار می کند؟
 • چگونه سرعت ایندکس سایت توسط ربات ها را افزایش دهیم؟
 • نگاهی به بهترین راه حل ها برای ایندکس سریع وب سایت

زمان ایندکس کردن صفحه در گوگل فرا رسیده است

قبل از اینکه به بررسی های بیشتر بپردازیم، بهتر است مهمترین نکته را در ابتدای مقاله بیان کنیم، یعنی. زمان نمایه سازی

اگر سایت شما جدید است و به تازگی آن را به گوگل ارسال کرده اید، بین 4 روز تا 4 هفته طول می کشد تا کل وب سایت شما توسط روبات ها خزیده شود.

به خاطر داشته باشید که سایت شما صفحات زیادی دارد و تمامی این صفحات باید توسط گوگل ایندکس شوند.

به عنوان مثال در وب سایت های فروشگاهی می بینیم که تعداد محصولات زیادی وجود دارد و این صفحات باید یک به یک توسط ربات ها ایندکس شوند تا بر اساس الگوریتم های امتیازدهی رتبه بندی شوند.

البته اگر سایت شما قدیمی است و به مرور زمان صفحات جدیدی ایجاد می کنید و محتوای جدید اضافه می کنید، ممکن است صفحات شما در کمتر از 1 ساعت ایندکس شوند.

فرآیند نمایه سازی گوگل چگونه کار می کند؟

خوب، سوال مهمی که مطرح شد این است که فرآیند ایندکس محتوای گوگل چیست؟

در موتور جستجوی گوگل، میلیون ها ربات وجود دارد که وظیفه آنها بازدید از وب سایت ها است.

از طرفی روزانه میلیون ها محتوا و سایت در سرتاسر جهان در موتور جستجوی گوگل منتشر می شود.

وظیفه این ربات هاست که همه این سایت ها را مرور کنند.

وظیفه این ربات ها این است که به صورت 24 ساعته از تمامی وب سایت ها بازدید می کنند و اطلاعات آنها را بر اساس دسته بندی هایشان در کتابخانه گوگل ذخیره می کنند.

در واقع گوگل دارای بزرگترین پایگاه داده است که اطلاعات بیش از میلیون ها سایت در آن ذخیره می شود.

پایگاه داده گوگل چگونه کار می کند؟

مطمئن شوید که سایت A شما اکنون واجد شرایط ایندکس شدن توسط روبات های گوگل است.

گوگل وب سایت شما را از طریق فایل Robot.txt می بیند و فهرست می کند. همه چیز در این فایل توسط ربات ها بررسی می شود.

محتوای این افسانه توسط ربات ها بررسی و به پایگاه داده گوگل ارسال می شود.

اطلاعات این پایگاه داده شامل تعداد بازدید از یک سایت، تعداد صفحات موجود و غیره است.

چگونه سرعت ایندکس سایت توسط ربات ها را افزایش دهیم؟

اگر مدت زیادی از انتشار مطالب یا سایت خود در گوگل می گذرد، اما سایت شما هنوز ایندکس نشده است، باید از ربات های گوگل بخواهید که شروع به خزیدن در سایت شما کنند.

شاید به این فکر کنید که آیا می توان از روبات ها درخواست کرد که وارد سایت شما شوند؟

بله، به راحتی می توانید از ربات های گوگل بخواهید که سایت شما را ایندکس کنند.

الان چه طور

شما مطمئناً یک حساب کاربری برای سایت خود در کنسول جستجوی گوگل دارید.

شما باید وارد کنسول جستجو شوید. ما می خواهیم از گوگل بخواهیم که سایت ما را با استفاده از جستجوگر URL ایندکس کند.

وقتی وارد کنسول جستجو می شوید، کلمه URL verification را در منوی سمت چپ مشاهده می کنید و فقط کافی است روی آن کلیک کنید.

حال در این قسمت می توانید آدرس سایتی که می خواهید توسط گوگل بررسی شود را قرار دهید.

اگر این URL توسط روبات های گوگل بررسی نشده باشد، نشانی اینترنتی IS NOT ON GOOGLE را خواهید دید.

در این صورت می توانید درخواست کنید که توسط گوگل ایندکس شوید.

خب حالا بعد از مدتی می توانید این مرحله را تکرار کنید تا متوجه شوید سایت شما خزیده شده است یا خیر!

هر گونه خطای نمایه سازی!

پس از بررسی این موارد، اگر دوباره عبارت URL NOT IN GOOGLE را مشاهده کردید، باید درخواست ایندکس کنید.

اگر مشاهده کردید که URL در GOOGLE است یعنی سایت شما توسط ربات ها ایندکس شده است و الگوریتم های گوگل به آن امتیاز داده اند، می توانید وارد سایت شوید و رتبه آن را برای کلمه کلیدی مورد نظر اندازه گیری کنید.

اگر می بینید که URL در گوگل است اما مشکلاتی وجود دارد. صفحه در گوگل منتشر شده است، اما خطاهایی وجود دارد، در صورت مشاهده این عبارت، به قسمت ERRORS کنسول جستجوی خود بروید و مشکلات نشان داده شده در این صفحه را پیدا کنید. برای رفع مشکلات صفحه مورد نظر آن را رفع کنید.

ممکن است با خطای نمایه سازی GOOGLE مواجه شوید.

در این حالت حداقل یک مشکل اساسی در نمایه سازی URL سایت مورد نظر وجود دارد. به دلیل این مشکل، نمایش صفحه لینک مورد نظر در نتایج جستجوی گوگل امکان پذیر نخواهد بود. اگر با این پیام مواجه شدید، باید جزئیات مشکل موجود را در تب Coverage ببینید و به درستی رفع کنید تا ایندکس شود.

خطای URL IS NOT GOOGLE به این معنی است که آدرس مورد نظر به دلایل مختلف در گوگل ایندکس نشده است. در این صورت باید به دنبال مشکل عدم ایندکس شدن باشید و سپس از گوگل بخواهید که سایت شما را مجددا ایندکس کند.

توجه داشته باشید تا زمانی که دلایل ایندکس نشدن سایت شما برطرف نشود. شما مدام این خطا را دریافت می کنید.

نگاهی به بهترین راه حل ها برای ایندکس سریع وب سایت

خب در این قسمت بهترین راه حل های ایندکس سریع وب سایت را با هم مرور می کنیم و بهترین ها را توضیح می دهیم. اگر در ایندکس شدن سایت خود با مشکل مواجه هستید، توصیه می شود به این طریق به ایندکس شدن محتوا و وب سایت خود کمک کنید.

فرآیند نمایه سازی گوگل به قدری مهم است که اگر وب سایت شما برای مدت طولانی ایندکس شود، ترافیک و حجم فروش زیادی از کاربران را از دست خواهید داد:

دسترسی ربات های گوگل نباید بسته شود.

مشکل اصلی که معمولا افراد کمی به آن توجه می کنند این است که ممکن است هنگام طراحی سایت طراح شما دسترسی به گوگل را بسته باشد تا سایت ایندکس نشود و پس از آماده شدن وب سایت فراموش کرده باشد که دوباره دسترسی را باز کند.

شاید از نظر شما این کمی مضحک و خنده دار باشد اما سایت های زیادی را دیده ایم که به دلیل عدم دسترسی ربات های گوگل ایندکس نشده اند.

برای بررسی این دسترسی، می توانید دو راه انجام دهید:

روش اول: اگر سایت با استفاده از سیستم مدیریت محتوای وردپرس طراحی شده است، به راحتی می توانید دسترسی و نمایه سازی گوگل را با افزونه Yoast SEO بررسی کنید.

کافیست تنظیمات افزونه Yoast SEO را وارد کنید.

در قسمت تنظیمات به دنبال گزینه ایندکس یا نمایش پست ها در موتور جستجو بگردید سپس این گزینه را فعال کنید. اکنون سایت خود را برای ربات های گوگل باز کرده اید.

اگر با وردپرس آشنایی ندارید، می توانید آموزش وردپرس خوب درس بخون.

روش دوم: اگر سایت شما با سیستم مدیریت محتوای وردپرس کار نمی کند، می توانید دسترسی موتورهای جستجو را از فایل robot.txt کنترل کنید.

اگر دو قسمت از کد User agent و Disallow در فایل robot.txt وجود داشته باشد، به این معنی است که روبات های گوگل از دسترسی به وب سایت شما مسدود شده اند. شما می توانید تایید این فرآیند را به طراح سایت خود بسپارید.

اگر به گوگل اجازه دسترسی به وب سایت را نداده اید، این ربات ها طوری طراحی شده اند که وارد سایت شما نشوند.

از نقشه سایت استفاده کنید

ربات های گوگل وب سایت شما را از طریق وب سایت می خزند و فهرست می کنند. نقشه سایت برای هر وب سایتی ضروری است. اگر هنوز نقشه سایتی برای سایت خود طراحی نکرده اید، می توانید نقشه سایت چیست؟ بخوانید و اطلاعات خوبی کسب کنید.

البته می توانید نقشه سایت خود را از طریق کنسول جستجوی گوگل به گوگل ارسال کنید.

مهمترین ویژگی هایی که نقشه سایت در اختیار گوگل قرار می دهد موارد زیر است:

 1. درجه اهمیت هر صفحه از وب سایت
 2. زمان به روز رسانی هر کد از محتوا و صفحات سایت
 3. پیوند دادن صفحات سایت به یکدیگر

چند نوع نقشه سایت داریم؟

به طور کلی نقشه سایت به شرح زیر است:

نقشه های سایت HTML

قدیمی ترین نوع نقشه سایت که در یک صفحه جداگانه طراحی شده و کاربران می توانند برای بازدید از وب سایت ها از آن استفاده کنند، نقشه سایت HTML است.

از آنجایی که این صفحات وب ساختار پیچیده ای ندارند، به راحتی می توان آنها را ایجاد کرد. نکته مهمی که در استفاده از نقشه سایت html باید رعایت کنید این است که همیشه توجه داشته باشید، پس از حذف و افزودن صفحات، حتما نقشه سایت را نیز به روز کنید.

نقشه های سایت XML

نقشه سایت XML در واقع برعکس مدل Html است. برای توضیح این مدل نقشه سایت باید گفت که اکثر موتورهای جستجو از آن برای پردازش محتوای سایت استفاده می کنند.
اگر می خواهید نقشه سایت را به موتورهای جستجو ارسال کنید، زیرا آنها فقط می توانند این زبان را برای خواندن نقشه سایت درک کنند، به فرمت xml نیاز دارید.

آخرین کلمه:

سعی کردیم در مورد مقاله زمان ایندکس صفحات در گوگل به طور کامل صحبت کنیم و نکات کاربردی را به شما دوستان عزیز ارائه دهیم. امید است با کمک این موارد ذکر شده مشکل ایندکس سایت شما برطرف شود.

اگر محتوای شما هنوز توسط گوگل ایندکس نشده است، بهتر است این موضوع را جدی بگیرید.

اگر اطلاعاتی در مورد زمان ایندکس شدن صفحه در گوگل دارید یا می توانید امتیاز بیشتری به مطالب بالا اضافه کنید، لطفاً آن را در قسمت نظرات با بهترین دوستان خود به اشتراک بگذارید. ممنون از توجه شما به بهترین معلم

نوشتن زمان نمایه سازی صفحه گوگل + راهکارهای ایندکس سریع برای اولین بار در برتر آموز. به نظر می رسد.

رفرال بخریم یا نه؟

ما به خوبی می دانیم که یکی از راه های کسب رتبه گوگل، ایجاد یک لینک قوی است! برای ایجاد لینک های داخلی و خارجی سالم، باید فرآیند لینک دهی را با دقت و سرعت انجام دهید، خب، لینک سازی داخلی یعنی ایجاد زنجیره ای از لینک ها در داخل سایت که بتوانید به راحتی انتظارات گوگل را برآورده کنید، اما بک لینک ها ایجاد یا ساخت لینک های خارجی کمی نیاز دارد. تمرکز بیشتر، برخی از کارشناسان سئو ترجیح می دهند از جایی لینک بخرند و بک لینک بسازند تا از صرف زمان زیادی برای گرفتن بک لینک جلوگیری کنند. امروز در این مقاله قصد داریم در مورد ارجاعات صحبت کنیم! پس با ما همراه باشید

رفرال بخریم یا نه؟ سوال مهمی که هر سئوکار حداقل یک بار به آن فکر کرده است.

البته اگر هنوز از مفاهیم و ایجاد لینک های خارجی اطلاعی ندارید، ابتدا آموزش سئو بخوانید و سپس تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

هنگام صحبت در مورد خرید لینک مراقب باشید الگوریتم های گوگل آنها کاملاً سایت شما را کنترل می کنند.

در واقع، یک استراتژی موفق سئو، داشتن لینک های خارجی قابل اعتماد است.

آنچه در این مقاله خواهید آموخت:

 • بازخورد چیست؟
 • ارجاعات خرید شامل چه مواردی می شود؟
 • چرا مردم به خرید ارجاعات جذب می شوند؟
 • چگونه بک لینک بسازیم؟
 • رفرال بخریم یا نه؟

بازخورد چیست؟

قبل از اینکه به توضیح دیگری بپردازیم، بهتر است کمی در مورد مفهوم توضیح دهیم بازخورد بیایید صحبت کنیم

به عبارت ساده تر، بک لینک به این معناست که سایت های دیگر لینک سایت ما را در صفحات خود قرار دهند و به سایت ما اشاره کنند تا ربات های گوگل این موضوع را بررسی کنند و سپس به سایت ما نتیجه بدهند.

اکنون این فرآیند بازخورد دو حالت دارد:

حالت اول این است که شما از سایت های دیگر می خواهید لینک شما را در سایت خود قرار دهند و گاهی اوقات هزینه آن را پرداخت می کنید.

حالت دوم این است که سایت شما آنقدر قوی و پر محتوا است که مردم به صورت خودجوش این کار را انجام می دهند.

در هر دو مورد، بازخورد دریافت کرده‌اید و از Google امتیاز می‌گیرید.

ولی!!!

در حالت اول شما به صورت مصنوعی لینک ایجاد کردید و گوگل دقیقا مخالف آن است!!

در واقع، گوگل از تعدادی الگوریتم برای ترسیم سریع نقشه پنالتی خود به محض مشاهده پیوند غیرطبیعی استفاده کرده است.

خب مشکلی که الان پیش میاد اینه که تعداد لینک هایی که خود به خود به سایت ما میاد خیلی کمه.

چگونه از مراجعین رتبه خوبی کسب کنیم؟

در این زمان است که سئوی محترم با خرید یک کیلو بک لینک و هدایت آنها به سایت احساس می کند که اثبات استراتژی سئو را تکمیل کرده است و از فردا در خط اول همه کلمات مهم قرار می گیرد. گوگل!!

اما این فقط یک رویا است.

ارجاعات خرید شامل چه مواردی می شود؟

مهم نیست که چگونه بک لینک خریداری می کنید، هر اقدامی که باعث شود شما به روشی غیر طبیعی لینک بسازید، خلاف سیاست گوگل است.

این موتور جستجو فشار زیادی روی این سوال دارد که شامل آن می شود سئو کلاه سیاهگوگل قوانین سختگیرانه ای را برای این کار وضع کرده و ایجاد کرده است.

برای اینکه متوجه شوید بازار خرید بک لینک چقدر داغ است، کافی است عبارت خرید بک لینک را در گوگل جستجو کنید تا به بسیاری از سایت ها معرفی شوید.

این سایت ها در ازای پرداخت، لینک هایی را به سایت شما ارسال می کنند.

چرا مردم به خرید ارجاعات جذب می شوند؟

سوال مهمی که برای اکثر شما پیش می آید این است که با وجود توصیه کارشناسان سئو و جرایم گوگل مبنی بر عدم خرید بک لینک، چرا مردم همچنان بک لینک می خرند و بازار خرید لینک همچنان داغ است؟

برای از بین بردن موقعیت رقبا!

البته این کار کاملاً غیراخلاقی و غیراخلاقی است، اما بسیاری از افراد برای از بین بردن جایگاه رقبا از بک لینک استفاده می کنند.

در برخی حوزه های تجاری و کلیدواژه های مهم، رقابت در خط اول و دوم گوگل به شدت بالاست!! رقابت به قدری بالاست که در صورت تغییر جایگاه سایت ها می توانند درآمد میلیونی خود را از دست بدهند.

به این ترتیب استراتژی سئو سایت ها به قدری شبیه و بی نقص است که دیگر نمی توانند از طریق سئو رتبه بندی کنند!

آنها ترجیح می دهند خیلی راحت موقعیت رقیب را از بین ببرند.

یکی از راه‌های تخریب موقعیت رقیب، خرید بیش از حد بک لینک‌های نامربوط به سایت رقیب است.

برای مثال تصور کنید 5000 بک لینک از سایت های زرد به یکباره به سایت شما ارسال می شود، الگوریتم های گوگل به سرعت این موضوع را تشخیص می دهند و سایت شما بلافاصله جریمه می شود.

رتبه پایین بهترین مجازاتی است که می توانید از گوگل بگیرید زیرا برخی سایت ها حتی تا حد جریمه هم پیش می روند.

برای جلوگیری از این امر، تعداد و نوع بک لینک های اشاره شده به سایت خود را در قسمت کنسول جستجو بررسی کنید و در صورت مشاهده مشکل، قبل از وقوع آن را بررسی کنید.

رتبه بندی موتورهای جستجو را افزایش می دهد!

ارجاعات با کیفیت به افزایش سریع رتبه کمک می کند. کارفرمایان معمولاً پرمشغله ترین افراد روی کره زمین هستند و برای به حداقل رساندن فشار کاری، متخصصان سئو سعی می کنند با خرید لینک، موقعیتی موقتی به دست آورند.

پس همیشه به کارشناس سئو خود اعتماد کنید و با حوصله کافی مسیر سئو را دنبال کنید.

ترافیک سایت را افزایش می دهد!

خوب، سایت‌های فروشگاهی معمولاً برای راه اندازی کسب و کار خود به مشتریان نیاز دارند، برخی از بهینه‌سازهای سئو از ارجاعات پولی برای نشان دادن آمار ترافیک جعلی در وب‌سایت کارفرما استفاده می‌کنند.

آنها معمولا فریب تبلیغات پر زرق و برق را می خورند!!

متأسفانه، تبلیغات ارجاع به قدری جذاب است که هر کسی ممکن است گرفتار آن شود. اما فرض کنید می خواهید در مقابل یک نفر مقام و رتبه داشته باشید اما مدام به آن شخص دروغ می گویید، اگر آن فرد متوجه دروغ شما شود قطعا جریمه می شوید.

رفتار گوگل با وب سایت ها دقیقاً مشابه است.

چگونه بک لینک بسازیم؟

تا این مرحله در مقاله من شما را از خرید لینک منصرف کرده ام، بنابراین بهتر است به مواردی اشاره کنید که می توانید به طور طبیعی لینک بسازید.

لینک بیلدینگ به طور طبیعی محبوب ترین فرآیند در گوگل است و الگوریتم ها آن را به خوبی انجام می دهند.

برای به دست آوردن نتایج لینک سازی، باید بتوانید استراتژی سئو خود را آهسته و پیوسته پیش ببرید.

فراموش نکنید که به مراجعی که از آنها لینک می گیرید توجه کنید تا بک لینک های شما تاثیر مثبت داشته باشد نه منفی!!

محتوای ارزشمند در سایت خود ایجاد کنید!

یکی از بهترین کارهایی که می توانید برای سایت خود انجام دهید این است که محتوای ارزشمندی ایجاد کنید که ارزش پیوند دادن به آن را داشته باشد.

اگر محتوای شما کاربردی و مفید باشد، کاربران دیگر و سایت های مختلف قطعا به سایت و محتوای شما ارجاع می دهند و این نقطه عطف لینک سازی خارجی است.

بنابراین حتی تولید محتوا نیز در ساخت لینک تاثیر دارد.

تعریف شده توسط تیم تولید محتوا از آنها بخواهید مطالبی را ارسال کنند تا هم نظر گوگل و هم نظر کاربر را جلب کند.

البته خودتان هم می توانید این کار را انجام دهید!

به عنوان مثال، در مورد محتوای مورد نظر و پیوندی که می خواهید رتبه بندی کنید از طریق شبکه های اجتماعی یا پست های وبلاگ بازخورد بدهید.

این اصلا غیر طبیعی یا بد نیست.

مطالب را در وبلاگ های دیگر ارسال کنید و به وب سایت خود پیوند دهید.

وبلاگ های زیادی در وب وجود دارد که می توانید به آنها بپیوندید و در این وب سایت ها محتوا ایجاد کنید، این تولید محتوا به نفع وب سایت شما است زیرا لینک سایت خود را در محتوا قرار می دهید و در نتیجه بک لینک دریافت می کنید.

البته در این زمینه باید به چند نکته مهم توجه کرد:

اولین چیز این است که شما باید محتوای مرتبط با وب سایت خود را وبلاگ کنید.

یعنی اگر محتوای شما سایت فروشگاهی لباس است، نباید مطالب آشپزی بنویسید و به سایت خود لینک دهید.

نکته دوم دریافت لینک از وبلاگ هایی با DA بالا و اسپم SCORE پایین است.

این آمار دقیق را می توانید از وب سایت MOZ دریافت کنید.

از شبکه های اجتماعی استفاده کنید!

رسانه های اجتماعی ابزاری رایگان و مفید برای دریافت ارجاعات با کیفیت بدون پرداخت هزینه در اختیار شماست.

کیفیت بک لینک ها بسیار مهم است و هر چه کیفیت بک لینک ها بالاتر باشد، اعتبار سایت شما بیشتر می شود.

شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام، لینکدین، توییتر، یوتیوب و غیره. شبکه های مفیدی برای اتصال خارجی هستند.

با داشتن چندین حساب در این شبکه ها می توانید از نقاط بازخورد استفاده کنید.

استفاده از رپورتاژ تبلیغات

رپورتاژ تبلیغات یکی از بهترین انواع لینک بیلدینگ خارجی است که می توانید از آن به خوبی استفاده کنید و تاثیر زیادی بر رتبه بندی گوگل دارد. فقط از مراجع لینک خوب در رپورتاژ آگهی خود استفاده کنید.

از سایت های رزومه ساز آنلاین بک لینک بگیرید

تعدادی سایت وجود دارند که برای شما مجلات آنلاین ایجاد می کنند.

از طریق این سایت ها می توانید برای سایت خود لینک دریافت کنید. از طریق این سایت ها می توانید رزومه خود را بصورت آنلاین در یک صفحه ایجاد و به اشتراک بگذارید.

بسیاری از سازندگان رزومه دارای فیلدی هستند که به آدرس وب سایت پیوند داده شده است و برخی دیگر به شما امکان می دهند پیوندی را در توضیحات در چند پاراگراف درج کنید. توصیه می شود از ژنراتورهای روزانه خارجی برای دریافت ارجاعات موثر استفاده کنید.

رفرال بخریم یا نه؟

با تمام صحبت هایی که در بالا داشتیم، سعی کردیم تا حد امکان شما را از خرید بک لینک منصرف کنیم زیرا الگوریتم های گوگل آنقدر هوشمند هستند که به سرعت رفتار مخالف را تشخیص می دهند.

اگر نیاز به خرید ریفرال دارید و چاره ای جز این ندارید، حتما به نکات زیر توجه کنید:

سعی کنید از وب سایت های معتبر با اعتبار دامنه بالا و امتیاز اسپم پایین برای افزایش اعتبار سایت خود ارجاع بگیرید.

سایت هایی که موضوع مرتبطی دارند معمولا بهترین لینک ها هستند.

تعدادی معرفی بخرید. به عنوان مثال، به جای خرید 5000 بک لینک، 50 بک لینک با کیفیت بخرید که تا زمان انقضای بک لینک، 30 عدد از آنها را به طور طبیعی بسازید.

زمان انقضای بازخورد را حتما به خاطر بسپارید تا مشکلی از این بابت برای سایت شما پیش نیاید.

ما در مقاله ارجاعات رایگان بسازید ما همه مواردی را که باعث می‌شود بدون پرداخت هزینه، ارجاع‌های باکیفیت دریافت کنید، به دقت بررسی کرده‌ایم.

آخرین کلمه:

آیا در مقاله خرید بک لینک را امتحان کرده ایم یا خیر؟ بیایید تا جایی که می توانید به عنوان یک متخصص در مورد اینکه آیا ریفرال بخرید یا نه، در مورد این موضوع صحبت کنیم؟ پاسخ.

بهترین چیز در مورد فرآیند سئو این است که شما باید بتوانید استراتژی خود را بر اساس سئو کلاه سفید طراحی کنید و با صبر و حوصله به کار خود ادامه دهید.

برای اینکه فشار کارفرما بر کار شما تأثیر نگذارد، در مورد مدت زمان پروژه با کارفرما صادق باشید تا مجبور نباشید از روش های جایگزین و سئو کلاه سیاه استفاده کنید.

اگر تجربه ای در زمینه خرید بک لینک دارید یا راه حل جایگزینی می شناسید، لطفاً آن را در قسمت نظرات با بهترین دوستان خود به اشتراک بگذارید. ممنون از توجه شما به بهترین معلم

رفرال بخریم یا نه؟ اولین بار در دانش آموز برتر. به نظر می رسد.

7 بهترین مدرسه برای دریافت سریع مدرک ICDL (تهران و شهرهای بزرگ)

در این مقاله بهترین آموزشگاه هایی که کلاس ها و دوره های ICDL (مهارت های هفت گانه) را در تهران و شهرهای بزرگ ایران (چه به صورت حضوری و چه آنلاین) برگزار می کنند و مدرک معتبر و سریع می گیرند را معرفی می کنیم.

دوره های ICDL (8 چیزی که باید بدانید)

1- دوره های ICDL شامل آموزش های زیر می باشد:

 • آموزش مفاهیم اولیه فناوری اطلاعات و سخت افزار و نرم افزار
 • آموزش مهارت های استفاده و مدیریت فایل های کامپیوتری در سیستم عامل ویندوز
 • مهارت های اینترنتی مانند ایجاد ایمیل، دانلود، وب گردی و غیره.
 • امکان استفاده از نرم افزار Word
 • امکان استفاده از نرم افزار Excel
 • امکان استفاده از نرم افزار پاورپوینت
 • امکان استفاده از نرم افزار Access

2- مدت این دوره ها از مدرسه ای به مدرسه دیگر متفاوت است اما معمولا حدود 22 ساعت تا 45 ساعت است.

3- این دوره ها به دو صورت خصوصی و عمومی برگزار می شود و قیمت هر کدام متفاوت است. دروس خصوصی هر ساعت محاسبه می شود اما دوره عمومی هزینه مشخصی دارد که هنگام ثبت نام به شما اعلام می شود.

تمام نکات ICDL به طور خلاصه: هفت مهارت چیست؟ نحوه دریافت گواهینامه و تمام نکات

4- برای شرکت در دوره های ICDL نیاز به مدرک خاصی ندارید. شما می توانید با دانش اولیه زبان انگلیسی و هر مدرکی که دارید در این دوره ها شرکت کنید.

5- با شرکت در دوره های ICDL و کسب مهارت های هفت گانه می توانید بر کامپیوتر خود مسلط شوید و نیازهای خود یا شرکت یا موسسه محل کار خود را برآورده کنید.

6- داشتن مدرک icdl شانس شما را برای یافتن شغل مناسب افزایش می دهد. زیرا این روزها حداقل مهارتی که برای استخدام افراد نیاز دارند مهارت های کامپیوتری است.

7- با اخذ گواهینامه بین المللی ICDL می توانید مهاجرت کنید و از طریق آن در کشورهای خارجی کسب درآمد کنید.

8-این روزها ممکن است با تبلیغاتی مانند دریافت گواهینامه معتبر ICDL بدون آزمون مواجه شوید. اگر در گوگل سرچ کنید با سایت هایی مواجه می شوید که قول گرفتن این مدرک را بدون شرکت در آزمون و حتی دوره تحصیلی می دهند. شاید برخی از آنها متنفر نباشند و به نوعی به شما کمک کنند تا این مدرک را دریافت کنید. در این صورت، شما ممکن است مدرک مهارت های کامپیوتری داشته باشید، اما آیا واقعاً این مهارت ها را آموخته اید؟ با این حال، مطمئناً در آینده با مشکلاتی در محل کار مواجه خواهید شد.

و بهترین مدارس سراسر ایران

1- آموزشگاه کامپیوتر پایا (شرق، غرب و شمال تهران)

 • آدرس و شماره تماس: تهران میدان توحید خیابان ستارخان بین باقرخان و پاتریس پلاک 197 02166921932 و 09362108861
 • سایت اینترنتی

آموزشگاه کامپیوتر پایا زیر نظر سازمان فنی حرفه ای بوده و بیش از 18 سال سابقه آموزشی دارد. یکی از دوره های پرطرفدار مجموعه آموزش ICDL می باشد که دارای مدرک فنی و حرفه ای نیز می باشد. برای گرفتن دیپلم باید در آزمون کتبی و عملی شرکت کنید و در صورت قبولی مدرک به شما اعطا می شود.

شرکت در دوره ICDL (صرف نظر از سن، جنسیت، تحصیلات، سابقه و تجربه) هیچ محدودیتی ندارد. همچنین این مجموعه علاوه بر دوره آموزشی منظم ICDL دارای یک دوره آموزشی پیشرفته ICDL برای کسب و کار نیز می باشد که بصورت کاملا عملی و عملی با نمونه های واقعی می باشد. دوره پیشرفته خصوصی و انفرادی است و با شرکت در آن آمادگی کامل برای محیط کار خواهید داشت.

2-آکادمی عصر الیت (شرق تهران)

 • آدرس و شماره تماس: خیابان پیروزی 100 متر بعد از مترو ابن سینا به سمت کلاهدوز پلاک 866 طبقه اول. 02133345339 و 02133786425
 • سایت اینترنتی

آموزشگاه عصران نخبگان در سال 1371 در زمینه کامپیوتر، حسابداری، گرافیک و معماری با ارائه مدارک رسمی فعالیت خود را آغاز کرد. دوره ICDL مجموعه ای از آموزش های کامپیوتری با هفت مهارت سطح صفر است که شما را به طور کامل برای کار با کامپیوتر در دفاتر بعد از دوره آماده می کند.

عصران الخباگان دوره های کامپیوتر خود را به صورت حضوری و آنلاین برگزار می کند. مزیت دوره آنلاین ICDL Elite Era این است که شما دقیقاً همزمان با کلاس های حضوری در آن شرکت کرده و از پرسش و پاسخ دیگران بهره مند می شوید. این دوره 30 جلسه دارد و برای هر جلسه یک آموزش تصویری در اختیار شما قرار می گیرد. در پایان دوره می توانید گواهی معتبر مدرسه یا گواهی ICDL (در صورت قبولی در آزمون عملی و کتبی) دریافت کنید.

حتما دانلود کنید: 31 درس مقدماتی برای یادگیری پیشرفته ICDL

3-آکادمی کامپیوتر جیش (غرب تهران)

 • آدرس و شماره تماس: بول تهرانسر، تهرانسر، دانشکده کامپیوتر، پلاک 107، طبقه دوم، لاله. 02144533874 و 09377669923
 • سایت اینترنتی

آموزشگاه کامپیوتر جهش در سال 1386 تاسیس شد و هم اکنون یکی از بهترین آموزشگاه های غرب تهران (تهرانسر) زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای کشور می باشد. دوره ICDL یکی از دوره های خوب این آموزشگاه است.

در ابتدای دوره ICDL با مفاهیم اولیه کار با کامپیوتر، ویندوز و اینترنت آشنا می شوید و سپس با نرم افزارهای مهمی مانند Word، Excel، PowerPoint و Access آشنا می شوید. مدت دوره 40 ساعت (20 جلسه دو ساعته) و به صورت گروهی می باشد. در پایان دوره در صورت قبولی در آزمون عملی و کتبی گواهینامه فنی و حرفه ای (بین المللی) دریافت خواهید کرد.

4- مجتمع فنی روشنگر (غرب تهران)

 • آدرس و شماره تماس: ستارخان روبروی برق آلستوم پلاک 766 بلوک 7 09203178719 و 02144226653
 • سایت اینترنتی

مجتمع فنی روشنگر از سال ۱۳۷۶ کار خود را در زمینه کامپیوتر آغاز کرد و هم اکنون در چهار شعبه در نقاط مختلف شهر تهران فعالیت می کند. دوره آموزشی ICDL مجتمع فنی روشنگر (حضوری و آنلاین) جامع بوده و محتوای عملی و عملی ارائه می دهد.

با شرکت در دوره های ICDL مجتمع فنی روشنگر هفت مهارت کامپیوتری را فرا می گیرید. ده ها هزار نفر در این مجموعه (به گفته خودشان) آموزش کامپیوتر را گذرانده اند. ویژگی جالبی که این آموزشگاه برای دوره ICDL در نظر گرفته است، آموزش رایگان تایپ ده انگشتی به شرکت کنندگان است. در پایان دوره در صورت قبولی در آزمون فنی حرفه ای عملی و کتبی گواهینامه ICDL دریافت خواهید کرد.

فراموش نکنید که با این مقاله همراه شوید: دانلود رایگان کتاب PDF بهترین آموزش ICDL

5-مجتمع فنی تهران (مرکز شهر تهران)

 • آدرس و شماره تماس: الخبال خیابان آزادی بین خیابان غریب و اسکندری پلاک 145 02166933379
 • سایت اینترنتی

نمایندگی مجتمع فنی تهران در سال 1392 در مرکز شهر تهران تاسیس شد و یکی از معتبرترین مراکز آموزش ICDL به شمار می رود. مهارت های اولیه کامپیوتر، انجام فعالیت های روزمره کامپیوتری در منزل و محل کار، مدیریت فایل ها و پوشه ها، نوشتن نامه ها و چاپ آنها و جستجو در وب سایت ها از جمله مهارت هایی است که با گذراندن این دوره می توان آموخت.

همچنین در این مجموعه دوره سطح دو ICDL وجود دارد که پس از آن می توانید سیستم بانک اطلاعاتی را طراحی و مدیریت کنید. به شرکت کنندگان دو مدرک اعطا می شود، یکی مدرک مجتمع فنی (فارسی، انگلیسی) و یکی مدرک وزارت علوم.

6-موسسه آینده برتر (شرق تهران)

 • آدرس و شماره تماس: تهران نو، نبش خیابان عبدالعظیمی، پایین تراز میدان امامت، پلاک 2، پلاک 101، پلاک 101 02177163338 و 02177151273
 • سایت اینترنتی

آموزشگاه آینده بوره تر با بیش از 20 سال سابقه و یکی از بهترین آموزشگاه های کامپیوتر شرق تهران زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای می باشد. دوره ICDL بهترین مدرسه آینده از آموزش کامپیوتر صفر شروع شده و تا پایان دوره اداری (اداری) و پروژه محور و کاربردی است.

در پایان دوره شما هفت مهارت (کار با کامپیوتر، ویندوز، اینترنت و نرم افزارهای آفیس) را آموخته و قادر خواهید بود کارهای روزمره خود را با کامپیوتر در منزل و اداره انجام دهید. در پایان کلاس ها توسط آموزشگاه به آزمون ICDL سازمان فنی و حرفه ای معرفی می شوید و پس از قبولی در آزمون کتبی و عملی گواهینامه بین المللی ICDL به شما اعطا می شود.

 • یادگیری کلمات
 • آموزش های اکسل

7- مجتمع آموزشی نیکوروش (شمال تهران)

 • آدرس و شماره تماس: چهارراه پاسداران، خیابان دولت، بعد از آفتابیه، ساختمان صدرا. 02122767387
 • سایت اینترنتی

مجتمع آموزشی نیکوروش در سال 1389 تاسیس و در سازمان فنی و اجتماعی کشور به ثبت رسیده است. این مجموعه دوره های آموزشی در زمینه های کامپیوتر، هنر و نقاشی، صنایع دستی (خیاطی سنتی)، حسابداری، گردشگری، مهمان نوازی و مدیریت MBA را برگزار می کند و بیش از 20 هزار مدرک بین المللی و گواهینامه های بین المللی فراگیران در این رشته ها ارائه داده های مختلف است. سایت).

دوره ICDL این مرکز یکی از بهترین دوره های آموزش هفت مهارت کامپیوتر در تهران می باشد. کل آموزش 30 ساعته و شامل مباحث کار با کامپیوتر و سیستم عامل، اینترنت، ورد، اکسل، پاور پوینت و اکسس می باشد. پس از گذراندن دوره ICDL گواهینامه بین المللی از سازمان فنی و حرفه ای کشور دریافت خواهید کرد.

 • آموزش پاورپوینت
 • دسترسی به آموزش

8-مدارس ICDL در سایر شهرها

 • مشهد: آموزشگاه کامپیوتر صدرا – بلوار فرودگاه، چهارراه مقدم، بین 22 و 24 جمهوری اسلامی، پلاک 542 – 05133444151
 • تبریز: دکتر. آموزشگاه کامپیوتر هدایتی – چهارراه آبرسان بعد از پارکینگ هتل ساختمان 7 – 04133369099 و 04133377601
 • شیراز: مجتمع آموزشی ملاصدرا – چهارراه ملاصدرا، ابتدای خیابان بعثت، جنب ترافیک در طبقه سوم. 07136291141
 • همدان: مرکز آموزش دانش آموزی جدید – بلوار مدنی، بلوار 15 فروردین، بالاتر از سازمان صنعتی و معدنی کوچه خسروی – 08138255400
 • رشت: مجتمع آموزشی آیگیلار – بلوار شهدای گمنام (میدان جهاد تا یزسازی)، روبروی کوی آریا، ساختمان تحصیلات تکمیلی دانشگاه پیام نور، طبقه سوم – 01333528077
 • کرمانشاه: مدرسه نخبگان – 22 بهمن نوبهار کوی 116 – 08338392372 و 09186846734
 • کرج: آکادمی فنی جدید – جهانشهر، میدان سپاه، خیابان گلستان، مجتمع پاسارگاد، بلوک 104 – 02634214039
 • اهواز: مدرسه نت ویژن – بزرگراه گلستان – روبروی دفتر زمدلسکا بانک – خیابان زاپادن تربت – بالاتر از باشگاه آراکس – 06133721387
 • بهترین مرد: مدرسه چیپ – میدان مطهری، کوچه سازمان آب، ساختمان چیپ، فلکه 1 – 02536639915
 • اصفهان: آموزشگاه پایا – خیابان هزارجریب خیابان کارگر اداره کل فنی و حرفه ای استان – 03136703735

7 بهترین آموزشگاه کلاس اتوکد در تهران و شهرهای بزرگ (آنلاین + حضوری)

به درخواست کاربران عزیز بهترین آموزشگاه های برگزار کننده دوره های اتوکد در تهران و شهرهای بزرگ ایران را ارائه می دهیم. کلاس ها هم به صورت حضوری و هم به صورت آنلاین برگزار می شود و این را بگوییم که برخلاف بسیاری از نرم افزارها، آموزش آنلاین اتوکد نیز به راحتی امکان پذیر است و نیازی به حضور در کلاس ندارید.

اما بسیاری از کاربران می پرسند که یادگیری اتوکد چقدر طول می کشد؟ در پاسخ به این سوال باید گفت یک عمر! در واقع پاسخ به این سوال به معیارهای زیادی بستگی دارد که دو مورد از مهمترین آنها عبارتند از:

 • تا کجا می خواهید اتوکد را یاد بگیرید؟
 • برای چه هدفی می خواهید اتوکد را یاد بگیرید؟

نسخه های مختلف اتوکد

اتوکد نسخه های زیادی دارد که رایج ترین آنها عبارتند از:

 • اتوکد نسخه معمولی و عمومی اتوکد است که همه می توانند از آن استفاده کنند
 • AutoCAD Mechanical نسخه ای از AutoCAD Mechanical است که بیشتر برای طراحی قطعات صنعتی و غیره استفاده می شود.
 • AutoCAD Electrical یک اتوکد الکترونیکی یا الکتریکی است که برای نقشه کشی الکتریکی، طراحی مدارهای الکتریکی و موارد مشابه استفاده می شود.
 • AutoCAD MEP برای تاسیسات ساختمانی و صنعتی استفاده می شود
 • AutoCAD Revit Structure بیشتر برای طراحی سازه های بتنی و سازه های ساختمانی برای مهندسی عمران و معماری است.
 • AutoCAD Architecture با اشیاء و عناصر پیش فرض مانند در و پنجره و دستورات مشابه به ترسیم سریعتر نقشه های معماری کمک می کند.
 • AutoCAD Civil 3D برای مهندسی عمران و عمران و مانند آن
 • AutoCAD MAP 3D برای ترسیم ویژگی های منظره و زمین، توپوگرافی و موارد مشابه
 • AutoCAD Revit Architecture نمای معماری که بیشتر به عنوان view شناخته می شود برای معماران استفاده می شود.

پس ابتدا باید هدف آموزشی خود را مشخص کنید. این به شما کمک می کند تا درک کنید که چقدر طول می کشد تا اتوکد را به سطحی که می خواهید یاد بگیرید.

همراه با این مقاله حتما بخوانید: استفاده از نرم افزار اتوکد در رشته های مختلف

اگر فقط به فکر یادگیری اصول اولیه اتوکد هستید، درگیر چالش های کمتری خواهید شد و زمان یادگیری شما بسیار کاهش می یابد.

1- مدرسه آریا تهران (مرکز تهران)

 • آدرس و شماره تماس: شماره 75، واحد 2، شماره تهران، خیابان توحید، نبش بن بست شهید حاج رضایی، به سمت میدان توحید، 75، واحد 2. 02166919635 الی 6
 • سایت اینترنتی

مدرسه آریا در سال 1395 کار خود را در کویت آغاز کرد و پس از 10 سال شعبه های مختلفی را در ایران و کشورهای همسایه تأسیس کرد. در حال حاضر مجتمع فنی و حرفه ای آریا تهران یکی از بهترین برگزارکنندگان دوره های اتوکد می باشد.

دوره آموزش اتوکد مبتدی تا پیشرفته پروژه محور و عملی (حل مسئله در دنیای واقعی) می باشد و تمامی مباحث اتوکد دو بعدی و سه بعدی به شما آموزش داده می شود. اگر به دلایلی نمی توانید در کلاس های حضوری شرکت کنید نگران نباشید زیرا دوره به صورت آنلاین نیز برگزار می شود. در پایان دوره گواهینامه معتبر داخلی مدرسه و گواهینامه فنی و حرفه ای قابل ترجمه به شما داده می شود.

۲- مدرسه پویا اندیش (شمال تهران)

 • آدرس و شماره تماس: پاسداران ابتدای گلستان سوم ساختمان 120 مرکز آموزش تخصصی هنر تصویرگران پویا. 02128111110 و 09129737360
 • سایت اینترنتی

آموزشگاه پویا اندیش یکی دیگر از مراکز آموزشی معتبر و مفید اتوکد است که 30 سال سابقه آموزشی دارد. دوره های این مجموعه به صورت حضوری و آنلاین ارائه می شود.

دوره اتوکد حضوری (ویژه بازار کار) در 15 جلسه هر جلسه 2 ساعته برگزار می شود و ارزش آن تا کنون 2880000 هزار تومان می باشد. پشتیبانی همه جانبه وجود دارد و در پایان دوره مدارک معتبر (تحت نظارت فرهنگ و مدیریت) قابل ترجمه با مهر و تایید به شما داده می شود. در صورت شرکت در دوره می توانید آپدیت نرم افزار جدید را به صورت رایگان یاد بگیرید.

چه در این دوره شرکت کنید یا نه، این موارد را دانلود کنید: 31 آموزش اتوکد دو بعدی و سه بعدی

3-مجتمع فنی رهرو (شرق تهران)

 • آدرس و شماره تماس: نارمک شمال میدان هلال احمر خیابان شهید مهران پور نرسیده به مترو جانبازان پلاک 159 02177271096 و 09123386580
 • سایت اینترنتی

آموزشکده فنی رهرو در سال 1379 در شرق تهران منطقه نارمک کار خود را آغاز کرد. رهرو دوره های آموزشی در زمینه های معماری و ساختمان، حسابداری مالی و تجاری، کامپیوتر، مهمان نوازی و گردشگری، مکانیک خودرو و مهندسی برق، گرافیک و هنرهای تجسمی برگزار می کند. ضمن اینکه از ابتدا از سازمان فنی و حرفه ای مجوز دریافت کرده است.

یکی از بهترین دوره های این آموزشگاه دوره اتوکد می باشد که تمامی مباحث اتوکد دو بعدی و سه بعدی را پوشش می دهد و به صورت آنلاین و حضوری برگزار می شود (برای اطلاع از زمان و قیمت با آموزشگاه تماس بگیرید). در پایان دوره گواهینامه معتبر بین المللی دریافت خواهید کرد.

4- آموزشگاه کامپیوتر پایا (شرق، غرب و شمال تهران)

 • آدرس و شماره تماس: تهران میدان توحید خیابان ستارخان بین باقرخان و پاتریس پلاک 197 02166921932 و 09362108861
 • سایت اینترنتی

آموزشگاه کامپیوتر پایا دارای بیش از هجده سال سابقه آموزشی و دارای مجوز رسمی از سازمان فنی و حرفه ای کشور می باشد. در نظرسنجی سالانه فارغ التحصیلان به عنوان بهترین آموزشگاه کامپیوتر در تهران شناخته می شود و دارای شعب مختلف در شرق، غرب و شمال تهران می باشد.

پایا دوره های مختلفی را برای رشته های مختلف برگزار می کند. به عنوان مثال دوره های AutoCAD، Sketch و View مربوط به معماری. دوره اتوکد که توسط ایشان برگزار می شود 100% کاربردی و کاربردی است. یکی از ویژگی های خوب این دوره ارائه نرم افزار، بروشور و بازآموزی به صورت کاملا رایگان می باشد. در پایان دوره به شرکت کنندگان گواهینامه اعطا خواهد شد.

بخوانید: بهترین نسخه اتوکد کدام است؟ ما آخرین نسخه را به شما معرفی می کنیم

5- مجتمع فنی تهران (شمال غرب تهران)

 • آدرس و شماره تماس: شهر گلستان خیابان امیر کبیر بلوار هاشم زاده نبش قائم شرقی 11 پلاک 88 02144739971 و 02144739961
 • سایت اینترنتی

نمایندگی شمال غرب مجتمع فنی تهران در سال 1397 در منطقه 22 (جدیدترین نقطه تهران) افتتاح شد. مجتمع فنی دارای 25 سال سابقه آموزش نرم افزارهای تخصصی صنعت ساختمان می باشد. در دوره AutoCAD 2D به طور کلی با نرم افزار آشنا می شوید و تمامی نکات و راهکارها برای ایجاد نقشه ها و نقشه های بهتر را یاد می گیرید.

آموزش ها پروژه محور و کاربردی هستند نه فقط آشنایی با دستورات و ابزار. دوره به مدت 60 ساعت به صورت حضوری و با قیمت 2.550.000 هزار تومان (تا کنون) برگزار می شود. به شرکت کنندگان گواهینامه دو زبانه از مجتمع فنی تهران و گواهینامه رسمی از سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور اعطا خواهد شد.

6- خانه معماری (مرکز شهر تهران)

 • آدرس و شماره تماس: پل سیدخندان، خیابان شقاقی، نبش بن بست اول، طبقه دوم، بلوک 5. 22888865021 و 02122887366
 • سایت اینترنتی

خانه معماری اولین مرکز آموزش معماری است که دوره نقشه کشی اتوکد پروژه محور آن در حال حاضر یکی از بهترین دوره های تهران می باشد. کلاس های آموزش حرفه ای اتوکد دو بعدی و سه بعدی به صورت حضوری و آنلاین برگزار می شود و از سطح مقدماتی شروع و تا سطح پیشرفته ادامه می یابد.

آموزش نقشه کشی معماری، مدل سازی و رندر حرفه ای در نرم افزار اتوکد از جمله مواردی است که در این کلاس ها یاد می گیرید. در پایان دوره شما یک دیپلم بین المللی (ILO) با امتیازات مهاجرت دریافت خواهید کرد. گواهی ILO قابل ترجمه و تایید وزارت کار، دادگستری و سازمان بین المللی کار (UN) می باشد.

شما قطعا نیاز دارید: 50 دستور مفید + میانبر نرم افزار اتوکد

7- موسسه سارا (شمال تهران)

 • آدرس و شماره تماس: شریعتی، خیابان دولت، خیابان جلالی، پلاک 20، طبقه 3، بلوک 3. 02122638714 و 02122638713
 • سایت اینترنتی

موسسه تخصصی سارا جدیدترین مرکز آموزشی معتبر اتوکد است که ما به شما معرفی می کنیم. از آنجایی که اتوکد یکی از مهمترین نرم افزارهای مهندسین معماری و عمران می باشد، در موسسه سرا آموزش داده می شود.

در دوره آموزشی اتوکد با نقشه های اتوکد دو بعدی (AutoCAD 2D) آشنا می شوید. برای شرکت در دوره نیاز به تجربه ندارید، آموزش به گونه ای است که پس از اتمام دوره به راحتی می توانید نقشه های فنی و مهندسی دو بعدی را در اتوکد انجام دهید. در طول دوره تمرینات هفتگی به شما داده می شود که با انجام آن ها تسلط کافی کسب خواهید کرد. در پایان کلاس ها گواهینامه فنی حرفه ای و گواهینامه موسسه سارا دریافت خواهید کرد.

8- آموزشگاه های اتوکد در سایر شهرها

 • مشهد: آموزشگاه کامپیوتر صدرا – بلوار فرودگاه، چهارراه مقدم، بین 22 و 24 جمهوری اسلامی، پلاک 542 – 05133444151
 • تبریز: دکتر. آموزشگاه کامپیوتر هدایتی – چهارراه آبرسان بعد از پارکینگ هتل ساختمان 7 – 04133369099 و 04133377601
 • شیراز: مجتمع آموزشی ملاصدرا – چهارراه ملاصدرا، ابتدای خیابان بعثت، جنب ترافیک در طبقه سوم. 07136291141
 • همدان: مرکز آموزش دانش آموزی جدید – بلوار مدنی، بلوار 15 فروردین، بالاتر از سازمان صنعتی و معدنی کوچه خسروی – 08138255400
 • رشت: مجتمع آموزشی آیگیلار – بلوار شهدای گمنام (میدان جهاد تا یزسازی)، روبروی کوی آریا، ساختمان تحصیلات تکمیلی دانشگاه پیام نور، طبقه سوم – 01333528077
 • کرمانشاه: مدرسه نخبگان – 22 بهمن نوبهار کوی 116 – 08338392372 و 09186846734
 • کرج: آکادمی فنی جدید – جهانشهر، میدان سپاه، خیابان گلستان، مجتمع پاسارگاد، بلوک 104 – 02634214039
 • بهترین مرد: مدرسه شبستری – خیابان ارم، جنب هتل ارم، کوی 16، پلاک 16- 02537833774
 • اصفهان: مجتمع آموزشی امیر کبیر – چهارباغ بالا – کوچه ابتدا 35 – 03136635020

بدانید: بهترین تنظیمات ممکن برای کار با اتوکد

چگونه اتوکد را به روش خودآموز یاد بگیریم؟

در واقع همانطور که در ابتدای مقاله اشاره شد اتوکد یکی از نرم افزارهای آسان برای یادگیری است و شما می توانید به راحتی خودتان با یک بسته آموزشی بهتر از کلاسی آن را یاد بگیرید. ما این بسته را توصیه می کنیم. نکات کاربردی در مورد یادگیری اتوکد از طریق خودآموزی وجود دارد که دانستن آنها مفید است:

 • وبلاگ ها و آموزش های مخصوص صنعت خود را پیدا کنید. به عنوان مثال، اگر می خواهید یاد بگیرید که چگونه از اتوکد برای ترسیم چرخه کاری مکانیکی استفاده کنید، سعی کنید یک وبلاگ یا آموزشی پیدا کنید که به طور خاص آن موضوع را پوشش دهد. در این سایت می توانید اتوکد را به صورت رایگان و کامل یاد بگیرید!
 • به دنبال تمرین هایی باشید که به شما کمک می کند دستورات مختلف را با تمرین به خاطر بسپارید. این به شما کمک می کند هر بار که یک تمرین را کامل می کنید، احساس موفقیت بیشتری کنید. تمرین ها همه برای نسخه های توزیع شده اتوکد در این سایت هستند.
 • با یادگیری نحوه استفاده از ابزارهای ترسیم دوبعدی شروع کنید و آنچه را که یاد گرفته اید در طرح های دو بعدی به کار ببرید. اگر نقشه دو بعدی ندارید، در وب جستجو کنید. نقشه های دو بعدی زیادی به صورت آنلاین در دسترس هستند. پس از تسلط بر ابزارهای ترسیم دوبعدی، به سراغ ابزارهای سه بعدی بروید که عمدتاً ابزارهای دو بعدی هستند.
 • تمرین، تمرین و تمرین بیشتر! برای یادگیری مهارت های جدید یا نرم افزارهایی مانند اتوکد، هرگز نباید این اصل را فراموش کنید.

ما پیشنهاد می کنیم: آموزش اصول مدلسازی سه بعدی

آموزش SolidCAM از ابتدا + 30 اصطلاح ماشینکاری که باید بدانید

SolidCAM یک ویرایشگر CAM است که با محیط SolidWorks یکپارچه شده است. قابلیت های فرز SolidCAM امکان ایجاد قطعات پیچیده ای را فراهم می کند که استفاده از آنها عملاً با استفاده از فرز معمولی یا G-code (برنامه ریزی دستی) دشوار است.

یک فایل SolidCAM جدید CAM-Part نامیده می شود. هر بخش CAM شامل موارد زیر است:

 • فایل PRT. از بخش CAM: این فایل SolidCAM معادل پسوند فایل .SLDPRT در SolidWorks است.
 • یک زیر شاخه (که در این مورد Cavity نامیده می شود): این لیست شامل تمام داده های تولید شده توسط بخش CAM می باشد.
 • DesignModel.SLDPRT: این یک کپی از بخش اصلی SolidWorks است.
 • CAM.SLDPRT: برگه SolidWorks حاوی سیستم مختصات SolidCAM و داده های هندسی است
 • مجموعه SolidWorks (.SLDASM): مجموعه DesignModel.SLDPRT و CAM.SLDPRT.

از آنجا که SolidCAM در محیط SolidWorks اجرا می شود، بخش CAM با مدل SolidWorks که از آن ساخته شده است ارتباط برقرار می کند. این همچنین در مورد بدنه های مادی و اهداف بخش CAM نیز صدق می کند. اگر مدل SolidWorks به روز شود، SolidCAM به طور خودکار تغییرات را منعکس می کند یا به شما امکان می دهد قطعات را همگام کنید.

بهترین ترفندهای نرم افزار SolidWorks برای مبتدیان

SolidCAM را باز کنید و یک بخش CAM جدید راه اندازی کنید (یا یک قسمت CAM ذخیره شده را بارگیری کنید)

برای ایجاد یک بخش CAM جدید از یک بخش سالیدورکس موجود، ابتدا قسمت خود را در SolidWorks باز کنید. قبل از ایجاد یک قطعه جدید، باید تنظیمات دستگاه SolidCAM خود را بررسی کنید. برای انجام این کار، SolidCAM > SolidCAM Settings را از نوار منوی اصلی SolidWorks انتخاب کنید. به Units بروید و مطمئن شوید که اینچ روشن است.

اکنون از منوی اصلی SolidWorks، با رفتن به SolidCAM > New > Milling، یک بخش فرز SolidCAM جدید ایجاد کنید. گفتگوی New Mill Part برای نامگذاری این بخش باز می شود. توصیه می شود بخش CAM را در همان دایرکتوری مدل SolidWorks خود ذخیره کنید (استفاده از پوشه فایل مدل را بررسی کنید).

برای باز کردن یک بخش CAM موجود، ابتدا SolidWorks را باز کنید. از نوار منوی اصلی، به SolidCAM > Open بروید. سعی نکنید قسمت CAM خود را از کادر گفتگوی CAM-Parts باز کنید، زیرا ممکن است نتوانید آن را پیدا کنید. در عوض، Windows Explorer را باز کنید، به فهرست فایل های ذخیره شده بروید و روی قسمت CAM خود (فایل PRT.) دوبار کلیک کنید.

پاسخ به 9 سوال متداول کاربران نرم افزار Solidwork

رابط کاربری SolidCAM

رابط کاربری Solidcam شامل موارد زیر است:

 • مدل ماشینکاری جامد یا بخش CAM
 • سیستم مختصات (معمولاً با سیستم مختصات SolidWorks متفاوت است)
 • نوار ابزار CAMViews
 • مدیر SolidCAM

مروری بر نحوه استفاده از SolidCAM

قبل از شروع Solidcam:

طراحی یک مدل SolidWorks با درک تجهیزات و محدودیت های ماشینکاری ابزارهای ماشینکاری مربوطه.

در سالیدکام:

 • تعریف سیستم مختصات، کنترل کننده و غیره
 • هندسه سهام را تعریف کنید.
 • هندسه هدف را تعریف کنید.
 • عملیات را اضافه کنید.
 • با شبیه سازی تایید کنید
 • خروجی کد G

حتما بخوانید: بهترین دستورات SolidWorks برای مبتدیان-پیشرفته

چند فیلم آموزشی مفید

 

 

 

 

اصطلاحات پردازش متداول که باید بدانید

ماشین تراش: ماشینی که روی قسمتی ثابت نگه داشته می شود و با سرعت معینی می چرخد. این به یک ابزار اجازه می دهد تا وارد قسمت شود و آن را خراش دهد.

پیچ: برش را تراش کنید تا ابزار در قطعه کار حرکت کند تا قطر آن کاهش یابد.

جلا دادن: بالای یک تکه را بتراشید.

سنگ زنی: وسیله ای که قسمتی را که قرار است ماشین کاری شود محکم روی بستر ماشین نگه می دارد. ابزاری که مستقیماً به سر دستگاه متصل است، بعداً برای پردازش مواد استفاده می شود.

CPU: “Computer Numerical Control” که اغلب به اختصار NC نامیده می شود، به ماشینی اطلاق می شود که قطعه ای را بر اساس کد از پیش نوشته شده برش می دهد. این کد معمولاً به شکل G-code (نوعی زبانی است که توسط اکثر ماشین‌ها خوانده می‌شود) تا ابزار ماشین را در یک مسیر خاص با نرخ خوراک و سرعت اسپیندل مشخص هدایت کند. این کد همچنین می تواند سایر عملکردهای دستگاه مانند شیرها، سرعت جریان مایع خنک کننده و تغییرات خودکار ابزار را کنترل کند.

خنک کننده: سیال مخصوصی که برای نگه داشتن ابزارهای برش در دمای پایین تری استفاده می شود و اجازه می دهد تا سرعت تغذیه و دوک بالاتری داشته باشد.

زمان بین شروع و اتمام فرآیند تولید: زمان مورد نیاز برای پردازش یک قطعه خاص یا انجام یک عملیات خاص.

دانلود آموزش صفر تا صد سالیدورکس (فیلم فارسی + پی دی اف)

آسیاب انگشتی: ابزار برشی شبیه مته که در آسیاب برای حذف مواد استفاده می شود. حذف مواد در هر جهت امکان پذیر است.

برش خشن یا غیر دقیق: تراشیدن مقادیر زیادی از مواد در نتیجه سطحی که معمولاً نامطلوب است، می شود. اما استفاده از این نوع کاتر زمان دستگاه را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد. معمولاً پس از برش خشن، برش نهایی و دقیق تری برای بهبود کیفیت سطح انجام می شود.

برش انتهایی: برش نهایی روی سطحی انجام می‌شود که می‌خواهیم به سطحی صاف و مطلوب و تلرانس‌های ابعادی خاصی برسیم.

تحمل: میزان خطای یک بعد می تواند داشته باشد اما همچنان نیازهای طرح را برآورده می کند.

بسته: وسیله ای برای ایجاد نیروی گیره در اطراف ابزار یا قسمتی که روی ماشین تراش یا فرز ماشین کاری می شود.

نرخ پیش پرداخت: سرعت حرکت ابزار از طریق قطعه (یا برعکس).

تیغه حکاکی: ابزاری که برای برش مواد خام استفاده می شود.

حفاری: چگونه قطر سوراخ را افزایش دهیم.

پخ: یک برش مورب در گوشه یک قطعه ایجاد کنید.

گرد یا فیله: نیمرخ گردی که به گوشه قسمت داده می شود.

ضربه زدن: ابزاری که برای بریدن نخ های داخل سوراخ استفاده می شود. سوراخ باید از قبل با قطر مناسب سوراخ شود.

حدیده: این ابزاری است که برای ایجاد یک نخ در قسمت بیرونی شفت استفاده می شود. ابتدا شفت باید از قطر مناسب ساخته شود.

شیار نخ: تعداد نخ در واحد طول در هر قطعه.

مخروطی: با افزایش طول، قطر تغییر می کند.

دسترسی: مواد مورد استفاده برای ساخت قطعه.

منطقه سریع: قسمت بالای قسمتی که ابزار می تواند با سرعت کامل بدون دست زدن به قطعه یا اتصالات حرکت کند.

50 تمرین برای یادگیری بهتر نرم افزار SolidWorks

دانلود 2 بهترین کتاب درسی طراحی سایت (پی دی اف رایگان)

در دنیای امروز، طراحی وب روز به روز اهمیت بیشتری پیدا می کند، بنابراین در حال حاضر به یک مهارت ضروری تبدیل شده است. طراحی وب سایت می تواند بسیار پیچیده و دشوار باشد، اما با توسعه اینترنت و فناوری، این کار آسان تر از همیشه شده است. منابع زیادی در اینترنت وجود دارد و هر کسی می تواند خودش یک طراح وب عالی باشد. در این مقاله به طور خلاصه شما را در مورد نحوه یادگیری طراحی وب در خانه راهنمایی می کنیم، پس با ما همراه باشید.

طراحی وب چیست؟

بسیاری از طراحان جوان یا مبتدی اغلب مفهوم طراحی وب را اشتباه درک می کنند. طراحی وب به طراحی وب سایت هایی اطلاق می شود که در اینترنت نمایش داده می شوند و به جنبه های تجربه کاربر توسعه وب سایت به جای توسعه نرم افزار اشاره دارد. بنابراین، حتی فردی که هیچ دانش فنی در استفاده از پلتفرم هایی مانند Mockplus، Figma یا Sketch ندارد، می تواند به یک طراح وب عالی تبدیل شود. البته اگر زبان برنامه نویسی لازم (HTML، CSS، جاوا) را بدانید، عالی خواهد بود. البته، شما نباید خود را به توسعه front-end محدود کنید، این هسته اصلی طراحی وب نیست. هسته اصلی طراحی وب، بخش بصری و تعاملی آن و هدف آن حل مشکلات ارتباطی بین کاربران و اطلاعات موجود در صفحه وب است.

دانلود به همراه این مقاله: آموزش طراحی سایت از صفر تا صد (16 درس رایگان)

طراحان وب چه مهارت هایی باید داشته باشند؟

به عنوان یک طراح نوپا، ممکن است در مورد مهارت هایی که باید هنگام شروع حرفه خود داشته باشید، سردرگم شوید. در این قسمت به مهارت هایی می پردازیم که یک طراح وب مبتدی باید به آن تسلط داشته باشد. پس بریم سر اصل مطلب!

1- به قواعد اولیه طراحی بصری تسلط داشته باشید

به زبان ساده، طراحی بصری فرآیند بهبود رابط کاربری و UX یک وب یا برنامه از طریق عناصر و جلوه های بصری، از جمله رنگ ها، تصاویر، عکاسی، تایپوگرافی، چیدمان ها، فضاهای سفید و موارد مشابه است. طراحی بصری بر خلاف طراحی UI، بیشتر بر روی جلوه های بصری طراحی وب یا اپلیکیشن تمرکز دارد و هدف آن جلب توجه کاربران است. به عنوان یک مبتدی، اگر می خواهید سایت شما یک طراحی بصری عالی داشته باشد، باید اصول اولیه مقیاس، سلسله مراتب بصری، تعادل، کنتراست و شکل کلی را در نظر بگیرید زیرا می توانند به شما در ایجاد تعامل و افزایش قابلیت استفاده کمک کنند.

2- مطالعه طراحی پروفایل

طراحی چیدمان فرآیند چیدمان عناصر بصری مانند متن، تصاویر و اشکال در یک صفحه خاص است. چیدمان عناصر در طراحی وب سایت بسیار مهم است زیرا نمای کلی و رابطه بین عناصر گرافیکی صفحه را برای انتقال بهتر پیام و به حداکثر رساندن عملکرد تعیین می کند.

3- یادگیری اصول رنگ

ترکیب رنگ های مختلف در یک صفحه می تواند تجربیات و تضادهای بصری متفاوتی را برای بازدیدکننده به ارمغان بیاورد، بنابراین جزء حیاتی برای طراحی وب سایت محسوب می شود. اصول اولیه رنگ را دنبال کنید زیرا این می تواند به شما در ایجاد طرح های رنگی موثر برای وب سایت خود کمک کند.

4- تسلط بر دانش اولیه طراحی تعاملی

طراحی تعاملی در مورد ایجاد رابط های جذاب برای بهبود تعامل کاربر با سایت است. به عنوان یک طراح وب، باید درک اولیه ای از طراحی تعاملی داشته باشید. برای مثال، شما باید با ایجاد استراتژی‌های طراحی، شناسایی تعاملات کلیدی بین چارچوب‌ها و نمونه‌سازی تعاملاتی که می‌تواند به شما در ایجاد تجربه‌ای راحت برای بازدیدکنندگان کمک کند، آشنا باشید.

خواندن را از دست ندهید: مهارت های طراحی وب سایت مورد نیاز (7 مهارت مورد نیاز)

5- استفاده از ابزارهای نمونه سازی و طراحی را یاد بگیرید

ابزارهای نمونه سازی و طراحی بسیاری وجود دارد که می توانید از بین آنها برای ایجاد وب سایت خود انتخاب کنید. به عنوان یک مبتدی، باید به سراغ چیزی مانند Mockplus بروید که استفاده از آن آسان است و اجزای داخلی مختلفی را به شما ارائه می دهد. مک پلاس می تواند به شما کمک کند تا به سرعت اولین تصویر بصری وب سایت آینده خود را ایجاد کنید. با استفاده از این ابزار دیگر نیازی نیست منتظر طراحی صفحه نهایی باشید، بلکه می توانید در عرض چند دقیقه ایده های خود را ارزیابی کنید.

6- آشنایی با زبان های اصلی کدنویسی وب (HTML، CSS)

همانطور که در بالا ذکر شد، طراحی وب مانند توسعه نرم افزار نیست و شما نیازی به درگیر شدن در قسمت جلو ندارید. اما به عنوان یک طراح، داشتن دانش اولیه برنامه نویسی به شما این امکان را می دهد که با توسعه دهندگان همکاری موثرتری داشته باشید.

7- محصولات و گروه کاربری شرکت خود را بشناسید

فرقی نمی کند مبتدی باشید یا طراح حرفه ای، هدف از طراحی شما کمک به کسب و کار در نمایش محصولات یا خدمات خود است. بنابراین یکی دیگر از مهارت های مورد نیاز برای هر طراحی، داشتن درک عمیق از شخصیت مخاطب و ایجاد طرحی است که بتواند نیازهای مشتریان شما را برآورده کند.

10 تا از بهترین زبان های برنامه نویسی برای طراحی وب و طراحی سایت

دانلود فایل های PDF طراحی سایت

دانلود تمامی کتاب ها به صورت پی دی اف (حجم ۲۲ مگابایت)

پنج عنصر ضروری طراحی وب که باید بدانید

پس از تسلط بر تمام مهارت های بالا، زمان شروع ساخت سایت بر اساس نقشه ای است که ترسیم کرده اید. در اینجا پنج عنصر اساسی طراحی که باید در هنگام طراحی یک وب سایت در نظر گرفته شود، آورده شده است.

1- طرح کلی

ظاهر کلی وب سایت شما یکی از مهم ترین اجزای طراحی وب سایت است. مطالعات نشان می دهد که مصرف کنندگان فقط 50 میلی ثانیه زمان می برند تا تصمیم بگیرند که آیا وب سایت یا تجارت شما را دوست دارند یا خیر. این تصور تعیین می کند که آیا آنها در سایت بمانند یا ترک کنند. بنابراین، طراحی شما باید ساده، واضح و قابل درک باشد و در عین حال از طرح های شبکه ای برای سازماندهی و منظم نگه داشتن عناصر طراحی برای ایجاد یک سایت عالی استفاده شود.

2- رنگ آمیزی

پالت رنگ و فونت سایت شما توجه بازدیدکنندگان سایت شما را به خود جلب می کند و بیشتر طراحان جدید از اینجا شروع می کنند. اگر نمی‌دانید چه رنگ‌بندی را انتخاب کنید، رویکرد برندهای دیگر صنعت خود را که حرفی برای گفتن دارند، در پیش بگیرید. شناخت مخاطبان هدف نیز به کاهش حجم کاری شما کمک می کند و این روند را کمی بدون مشکل تر می کند.

حتما بخوانید: ساده ترین زبان های برنامه نویسی برای شروع

3- تایپوگرافی

وقتی صحبت از تایپوگرافی یا طراحی فونت می شود، توصیه می شود متن شما تا حد امکان خوانا باشد. این بدان معناست که متن بدنه باید حداقل 16 پیکسل باشد. بهتر است برای سرفصل ها یا قسمت های برجسته و مهم از فونت اضافی استفاده کنید، اما برای حروف یا تنظیمات غیر ضروری از انتخاب بیش از سه سبک تجاوز نکنید.

4-ناوبری سایت

ناوبری نقش مهمی در نحوه تعامل کاربران با سایت شما یا استفاده از محصولات شما دارد.

طراحی ناوبری روشی برای ایجاد، تجزیه و تحلیل و پیاده سازی عناصری است که کاربران می توانند به راحتی در یک وب سایت یا برنامه حرکت کنند. فقط کمی وقت بگذارید تا عناصر ناوبری را در مکان مناسب سایت خود قرار دهید. به عنوان مثال، می توانید آن را در هدر، بدنه و پاورقی سایت قرار دهید تا بازدیدکنندگان را در سریع ترین زمان ممکن به اطلاعات مورد نظر خود هدایت کنید.

5- محتوا

هنگامی که روی چیدمان، طرح رنگ، سبک فونت و طراحی ناوبری کار کردید، زمان آن رسیده که محتوای خوب را به سایت خود اضافه کنید. محتوای مؤثر کلیدی است، زیرا کلمات اضافی می توانند مانع فروش شوند. پس مختصر و مفید بنویسید تا محتوای شما آموزنده، منسجم و منظم باشد. در اینجا روش ایجاد محتوای سئو را توضیح داده ایم.

چگونه طراحی سایت را یاد بگیریم؟ و دانلود رایگان آموزش

چه بخواهید یک وب سایت به عنوان شغل ایجاد کنید یا به دلایل دیگری، یادگیری نحوه انجام آن خودتان سرگرمی دیگری است. یک وب سایت می تواند راهی عالی برای تبلیغ کسب و کار شما، نمایش نمونه کارها و معرفی خود به کارفرمایان یا مشتریان بالقوه باشد.

بسته به اینکه چقدر می خواهید طراحی وب سایت را خودتان انجام دهید، راه های مختلفی برای انجام آن وجود دارد، در این مقاله به موضوع توسعه و طراحی وب، هزینه وب سایت ها و نحوه کار در این زمینه می پردازیم. ما پرداخت می کنیم

خواندن را از دست ندهید: مهارت های طراحی وب سایت مورد نیاز (7 مهارت مورد نیاز)

توسعه وب چیست؟

این اصطلاح برای خودش صحبت می کند. توسعه وب به معنای ایجاد یک وب سایت کاربردی با استفاده از زبان های برنامه نویسی مختلف و عناصر طراحی است. ممکن است به یک توسعه‌دهنده وب یک طراحی وب خاص داده شود و از آن خواسته شود که آن طراحی را به یک وب‌سایت کاملاً کاربردی تبدیل کند که خواسته‌ها و نیازهای مشتری را برآورده کند.

دو نوع مختلف توسعه وب وجود دارد: توسعه front-end و back-end که در زیر به طور جداگانه به آنها خواهیم پرداخت.

توسعه جلویی

این بخش از توسعه وب یعنی. Front-End شامل هر چیزی است که کاربران می توانند ببینند و به عنوان عناصر سمت کاربر شناخته می شوند. بنابراین توسعه دهندگان فرانت اند مسئولیت طراحی و مراقبت از بعد زیبایی وب سایت را بر عهده دارند. HTML، CSS و جاوا اسکریپت زبان های اصلی مورد استفاده در قسمت جلو هستند. HTML اساس وب سایت را تشکیل می دهد و از CSS می توان برای تزئین و رنگ آمیزی آن استفاده کرد. جاوا اسکریپت همچنین عناصر پویا را به وب سایت اضافه می کند.

توسعه Backend

در روی دیگر سکه، ما توسعه back-end را داریم. این بخشی از توسعه وب است که ما به عنوان کاربران آن را نمی بینیم. توسعه دهندگان Back-end مسئول کار با سرورها، پایگاه های داده و برنامه هایی هستند که برای یک وب سایت ضروری هستند. نمونه‌هایی از زبان‌های برنامه‌نویسی که توسعه‌دهندگان بک‌اند تمایل دارند از آن‌ها استفاده کنند عبارتند از: پایتون، جاوا و سی.

توسعه Back-end کمی پیچیده تر از front-end است، اما خوشبختانه راه های زیادی برای ایجاد یک وب سایت بدون نیاز به یادگیری همه چیز وجود دارد.

طراحی وب چیست؟

یک طراح وب تنها بر روی ظاهر و عملکرد یک وب سایت تمرکز می کند. این طراحی ممکن است شبیه به قسمت جلویی به نظر برسد، اما تفاوت قابل توجهی دارد. اگرچه توسعه دهندگان فرانت اند طراحی را برای کار کدگذاری می کنند، اما این طراح وب است که در وهله اول طرح را ایجاد می کند. طراحی نقشی بسیار خلاقانه است که نیاز به دید هنری و مهارت های گرافیکی دارد.

طراحی و توسعه وب مطمئناً می تواند همپوشانی داشته باشد و اغلب یک نفر می تواند هر دو را انجام دهد. با این حال، اگر یکی بیشتر از دیگری برای شما جذابیت دارد، بهتر است از علاقه خود پیروی کنید.

نحوه یادگیری طراحی و توسعه وب

شاید وقتی روی این مقاله کلیک کردید، قبلاً می خواستید طراحی یا توسعه وب را خودتان یاد بگیرید.

خوشبختانه برای یادگیری این مهارت ها نیازی به رفتن به کلاس یا دانشگاه ندارید. بسیاری از افراد به تنهایی کدنویسی را یاد می گیرند. این فرآیند با تعداد دوره های برنامه نویسی آنلاین و منابع بزرگ موجود تسهیل می شود.

چگونه طراحی سایت را یاد بگیریم: آموزش طراحی سایت از صفر تا صد (16 درس رایگان)

یک دوره برنامه نویسی آنلاین می تواند به شما کمک کند راه خود را پیدا کنید. هنگامی که اصول برنامه نویسی را یاد گرفتید، می توانید دوره های پیشرفته تری را بگذرانید.

می توانید با ساختن برنامه های کاربردی وب در جنگو با دانشگاه میشیگان یا ایجاد رابط های قابل دسترسی با UAL و مؤسسات آموزشی کدنویسی شروع کنید. سپس مرحله بعدی تمرین، تمرین و تمرین است.

هزینه ساخت یک وب سایت چقدر است؟

زمان شروع ساخت وب سایت است. اما ابتدا ببینید چگونه می خواهید وب سایت خود را بسازید و چقدر هزینه کنید؟

اصولاً چهار راه اصلی برای ایجاد یک وب سایت وجود دارد:

1- از سایت ساز استفاده کنید.

۲- خودتان یک سایت وردپرسی ایجاد کنید.

3- یک طراح حرفه ای استخدام کنید.

4- یک سایت کاملا از ابتدا ایجاد کنید.

گزینه ای که در نهایت انتخاب می کنید تعیین می کند که در مجموع چقدر پول باید خرج کنید.

وردپرس

حتی اگر روشی مانند استفاده از وردپرس را انتخاب کنید که از نظر فنی رایگان است، باز هم باید هزینه هاست و نام دامنه را بپردازید. شما معمولا یک بار برای نام دامنه پرداخت می کنید و هر سال آن را تمدید می کنید. همچنین، ممکن است پرداخت هزینه برای برخی از افزونه ها برای جذاب تر کردن وب سایت شما ضرری نداشته باشد.

سازنده وب سایت

اگر سازنده وب سایت را انتخاب کنید، باید ماهیانه کمی بیشتر هزینه کنید. اگر یک بسته VIP یا شرکتی خریداری کنید، این مبلغ می تواند حتی بیشتر شود. چند نمونه از سازندگان وب سایت محبوب عبارتند از: Squarespace و Wix.

طراح حرفه ای

اگر یک طراح حرفه ای استخدام کنید، هزینه ای که می پردازید ممکن است به عوامل مختلفی بستگی داشته باشد. کمترین قیمتی که می توانید انتظار داشته باشید چند میلیون خواهد بود، اما برای وب سایت های پیچیده با ویژگی های برتر می تواند بسیار بالاتر باشد.

دانلود 2 بهترین کتاب درسی طراحی سایت (پی دی اف رایگان)

ساخت سایت از ابتدا

کدنویسی یک وب سایت از ابتدا رایگان است، اما برای انجام آن به ابزارهایی نیاز دارید. اگر می دانید چگونه با HTML، CSS و جاوا اسکریپت کدنویسی کنید، نباید مشکلی داشته باشید. با این حال، مانند وردپرس، شما همچنان باید برای نام دامنه و میزبانی وب هزینه بپردازید.

هزینه های دیگری نیز باید در نظر گرفته شود. مهم نیست چه وب سایتی را ایجاد می کنید، اگر می خواهید موارد دیگری مانند بازاریابی یا اقدامات امنیتی داشته باشید، باید هزینه کنید.

Kadence CAPTCHA پشتیبانی از گردان CloudFlare را اضافه می کند

ما پشتیبانی Cloudflare Turnstile را به افزونه Kadence CAPTCHA اضافه کرده‌ایم. این گردان است نامرئی جایگزین CAPTCHA. همچنان می‌توانید از نسخه‌های 3 و 4 reCAPTCHA Google استفاده کنید، اما ممکن است بخواهید برای تجربه کاربری بهتر در صفحه‌های ورود، نظرات و WooCommerce خود به Cloudflare Turnstile بروید. CAPTCHA امنیت سایت شما را با تأیید اینکه تعاملات کاربر از سوی انسان ها انجام می شود، نه ربات ها، افزایش می دهد. Turnstile می تواند این کار را انجام دهد بدون اینکه بازدیدکنندگان سایت شما حتی از وجود آن مطلع باشند.

CAPTCHA چیست و چرا باید از آن استفاده کنم؟

CAPTCHA مخفف “آزمون تورینگ عمومی کاملاً خودکار برای تمایز بین رایانه ها و انسان ها” است. اسکریپت ها و ربات های خودکار به طور گسترده ای برای شبیه سازی تعاملات انسانی در وب برای اهداف مخرب مانند ارسال هرزنامه به فرم های سایت شما یا آزمایش اعتبار ورود به سیستم عمومی یا سرقت شده در فرم های ورود به سایت شما استفاده می شوند. حملات کارتینگ WooCommerce یک تهدید امنیتی است که صاحبان سایت های تجارت الکترونیک با آن روبرو هستند.

استفاده از CAPTCHA به شما این امکان را می دهد تا تأیید کنید که یک شخص واقعی است که فرمی را ارسال می کند، محصولات شما را می خرد یا سعی می کند به سایت شما دسترسی پیدا کند. اگر ربات‌ها نتوانند در آزمون «اثبات کنید شما انسان هستید» که توسط CAPTCHA ارائه شده است، غربالگری و مسدود می‌شوند.

reCAPTCHA گوگل از پازل های شناسایی تصویر برای جداسازی ربات ها از انسان ها استفاده می کند. این می تواند برای ما انسان ها آزاردهنده باشد. اگر روزی چندین بار مجبور به شناسایی تصاویر و حل پازل های دیگر برای اثبات انسانیت خود شوید، بسیار خسته کننده می شود. افزودن یک CAPTCHA مانند این به صفحه پرداخت فروشگاه شما مشکلاتی را برای مشتریان ایجاد می کند و می تواند فروش شما را کاهش دهد.

اینجاست که Cloudflare Turnstile به عنوان یک سرویس نامرئی CAPTCHA یا noCAPTCHA وارد می شود.

Turnstile و Invisible CAPTCHA چیست؟

Cloudflare Turnstile از یادگیری ماشینی و «چالش‌های غیر مزاحم مرورگر مبتنی بر تله‌متری و رفتار مشتری» استفاده می‌کند تا تعیین کند کدام یک از بازدیدکنندگان شما انسان هستند – بدون اینکه از آنها بخواهید کاری انجام دهند. گردان حتی نباید در سایت شما قابل مشاهده باشد. می توانید آن را برای بازدیدکنندگان خود کاملاً نامرئی کنید. در طول این فرآیند هیچ یک از ترافیک شما از طریق Cloudflare ارسال نمی شود.

نحوه شروع استفاده از گردان با Kadence

افزونه Kadence CAPTCHA را نصب کنید یا اگر نسخه قبلی Kadence reCAPTCHA را نصب کرده اید، آن را به روز کنید. تنظیمات قدیمی شما همچنان کار خواهند کرد و تجربه کاربری یکسان خواهد بود.

قابل اعتماد و متخصص تنظیمات > تنظیمات کپچا در منوی مدیریت وردپرس شما در برگه کلیدهای API، می‌توانید Google reCAPTCHA یا Cloudflare Turnstile را انتخاب کنید. شما باید کلیدهای API را برای استفاده با هر یک از سرویس ها تنظیم کنید. برای دستورالعمل‌های نحوه تنظیم reCAPTCHA، اینجا را کلیک کنید.

اگر می‌خواهید Turnstile را راه‌اندازی کنید، باید یک حساب کاربری Cloudflare داشته باشید یا ایجاد کنید که رایگان است. پس از ورود به حساب کاربری Cloudflare خود در https://dash.cloudflare.com، از لینک Turnstile در منوی سمت چپ به صفحه تنظیمات Turnstile بروید.

شما باید یک رکورد سایت جدید ایجاد کنید، آن را نامگذاری کنید و نام دامنه آن را وارد کنید. شما همچنین باید انتخاب کنید که چگونه می خواهید Turnstile در سایت شما ظاهر شود (یا ظاهر نشود).

در پایین تنظیمات Turnstile کلیدهای API خود را پیدا خواهید کرد. آنها را کپی کرده و در فیلدهای مناسب در تنظیمات Kadence CAPTCHA جایگذاری کنید.

در نهایت، در قسمت تنظیمات فرم، می توانید انتخاب کنید که Turnstile در سایت شما کجا استفاده شود.

راه اندازی Turnstile یک فرآیند سریع و آسان است. بازدیدکنندگان شما از تجربه کاربری یکپارچه Turnstile قدردانی خواهند کرد و از ایمن بودن سایت خود بهره مند خواهید شد.

مزایای Kadence Full Bundle

افزونه Kadence CAPTCHA فقط در مجموعه کامل Kadence موجود است و به طور جداگانه فروخته نمی شود. اگر با ارسال ربات، حملات کارت یا هرزنامه سر و کار دارید، Kadence CAPTCHA ابزار دیگری برای به حداقل رساندن فعالیت های مخرب در سایت وردپرس خود در اختیار شما قرار می دهد.

بسته کامل Kadence را دریافت کنید

برنامه نویسی کسب درآمد (10 روشی که در ایران کار می کند)

اگر می خواهید بدانید چگونه از طریق برنامه نویسی یا توسعه وب کسب درآمد کنید، این مقاله به شما کمک زیادی می کند. توسعه وب یا مهندسی نرم افزار دارای دستمزد و انعطاف پذیری بالایی است. بنابراین، اگر می خواهید در خانه یا مسافرت کار کنید، این شغل بهترین گزینه است.

برای تبدیل شدن به یک توسعه دهنده وب نیازی به دانشگاه ندارید. همچنین می توانید برنامه نویسی را به صورت آنلاین یاد بگیرید.

با ما همراه باشید تا بدانید چگونه با کدنویسی درآمد کسب کنید.

کد نویسی چیست؟

کدنویسی در ابتدایی ترین شکل خود، نوشتن دستورالعمل هایی برای رایانه ها برای انجام وظایف خاص است.

هر دستگاهی، نه فقط رایانه های رومیزی سنتی، برای کار کردن به کد نیاز دارد. همه چیز از برنامه های ویجت گرفته تا چراغ های راهنمایی برای کار از کد استفاده می کند.

خواندن را از دست ندهید: مهارت های طراحی وب سایت مورد نیاز (7 مهارت مورد نیاز)

راه های کسب درآمد از کد و برنامه نویسی

کامپیوترها فقط می توانند آنچه را که به عنوان “اطلاعات باینری” شناخته می شود مانند 1 و 0 پردازش کنند. ترکیبی از این 0 و 1 چیزی است که همه کدها و برنامه نویسی به آن خلاصه می شوند.

به عبارت دیگر کد عامل ارتباط بین انسان و کامپیوتر است.

مقایسه کدنویسی، توسعه وب و برنامه نویسی

کدنویسی، توسعه وب و برنامه نویسی تا حد زیادی مترادف هستند.

با این حال، توسعه وب به فرآیند کدگذاری چیزهای خاص در اینترنت، مانند وب سایت ها، برنامه های کاربردی وب، پسوند مرورگر و غیره اشاره دارد.

مرز بین مهندسان نرم افزار و توسعه دهندگان وب با پیشرفت فناوری محو می شود. برای مثال، می‌توانید وب‌سایت‌ها و اپلیکیشن‌های موبایل (هم برای اندروید و هم برای iOS) را با چارچوب محبوب جاوا اسکریپت، React بسازید.

خواندن: بهترین زبان برنامه نویسی برای کار و درآمدزایی (توصیه شرکت های خارجی) را از دست ندهید

نحوه کسب درآمد از کدنویسی (10 تا از بهترین راه ها)

راه های زیادی برای کسب درآمد از کدنویسی وجود دارد. فرقی نمی کند که روی یک پروژه تمرکز کنید یا همزمان چندین پروژه را مدیریت کنید، با این حال می توانید با حفظ تعادل بین کار و زندگی، پول خوبی به دست آورید.

1-سایت های فریلنسر Upwork/Fiverr (بهترین مکان برای کسب درآمد برنامه نویسان)

 • وارد سایت AppWork شوید
 • وارد سایت تب شوید

بسیاری از برنامه نویسان ایرانی در این دو سایت ثبت نام کرده اند و درآمد دلاری دارند. فقط باید یک حساب بانکی ارزی داشته باشید یا کمی زبان بلد باشید و از کارفرما بخواهید هزینه شما را به ارز دیجیتال از طریق صرافی واریز کند. !

Upwork و Fiverr بازارهای فریلنسری هستند که در آنها می توانید به صورت رایگان یک نمایه ایجاد کنید و مورد توجه کسب و کارهای بی شماری قرار بگیرید که به دنبال کار آزاد هستند. همچنین می توانید با شرکت هایی که پیشنهادات پروژه را ارسال می کنند تماس بگیرید.

شما می توانید نرخ خود را تعیین کنید و به این پلتفرم ها درصد مشخصی بدهید.

نقطه ضعف پلتفرم هایی مانند Fire و Apurc این است که فریلنسرها، به ویژه مبتدیان، نرخ خود را برای جذب مشتری کاهش می دهند. این کار باعث ایجاد رقابت و کاهش نرخ و در نتیجه ارزش کار می شود.

از دست ندهید: چند زبان برنامه نویسی داریم؟ چقدر باید یاد بگیریم؟

به یاد داشته باشید که این نوع پلت فرم ها جهانی هستند و با کسانی که در کشورهای ارزان قیمت زندگی می کنند رقابت می کنند. این تقریبا غیر ممکن است. آنها می توانند با نرخ کمتری نسبت به شما پول خوبی به دست آورند.

اجازه ندهید این مسائل شما را از ماندن در این پلتفرم ها منصرف کند. به یاد داشته باشید، هرچه رزومه و نمونه کارها قوی تری در داشبورد خود داشته باشید، بیشتر دیده خواهید شد.

2- در دوره Udemy شرکت کنید

 • وارد سایت شوید

گسترش پلتفرم‌های محتوای پولی و تولید شده توسط کاربر مانند Udemy، فروش دوره‌های آنلاین را به منبع درآمدی جذاب تبدیل می‌کند.

افراد زیادی هستند که برای معرفی یک زبان برنامه نویسی یا آموزش یک پروژه گام به گام در این پلتفرم ها هزینه پرداخت می کنند.

Udemy به‌عنوان یک بازار محتوای آموزشی، درصدی از هر دوره‌ای را که می‌فروشد به‌عنوان پورسانت دریافت می‌کند، اما این معامله منصفانه‌ای است زیرا می‌توانید دوره‌های خود را در معرض دید افراد بیشتری قرار دهید.

مزیت فروش دوره ها این است که یک منبع درآمد غیرفعال برای خود ایجاد می کنید. شما می توانید بدون کار مستقیم روی چیزی درآمد کسب کنید. همچنین اگر دوره شما موفقیت آمیز باشد، به عنوان یک استاد در صنعت خود شناخته می شوید.

دانش‌آموزان می‌توانند با سؤال یا نظرات به سازندگان دوره پیام دهند و حتی از شما بخواهند محتوای دوره را به‌روزرسانی کنید. این امر مخصوصاً برای دوره های برنامه نویسی ضروری است زیرا زبان های برنامه نویسی دائماً در حال به روز رسانی هستند و در صورت بروز رسانی دوره شما قدیمی نمی شود.

3- یک کانال یوتیوب راه اندازی کنید

اگر علاقه ای به انتشار و فروش دوره های آموزشی ندارید، همیشه می توانید یک کانال یوتیوب راه اندازی کنید تا برای تبلیغات درآمد کسب کنید.

در مقایسه با Udemy، در مورد نوع محتوایی که می توانید در YouTube ایجاد کنید بازتر هستید. محبوب ترین ویدیوهای برنامه نویسی سخنرانی هایی در مورد موضوعات علوم کامپیوتر و آنچه در طول مصاحبه برنامه نویسی باید انتظار داشت می باشد.

یادگیری برنامه نویسی را از کجا شروع کنم؟ چقدر طول می کشد؟

4- وب سایت یا وبلاگ خود را ایجاد کنید

اگر در کدنویسی خیلی مهارت ندارید، می توانید یک وبلاگ راه اندازی کنید. وبلاگ نویسی این فرصت را برای شما فراهم می کند که منابع درآمدی متعددی مانند تبلیغات و بازاریابی وابسته به دست آورید.

ایجاد یک وب سایت به شما این امکان را می دهد که با جنبه های اساسی بازاریابی دیجیتال مانند بهینه سازی موتور جستجو یا SEO و بازاریابی ایمیلی آشنا شوید.

هر دو مهارت برای توسعه دهندگان وب ارزشمند هستند زیرا می توانند با تیم های بازاریابی همکاری نزدیک داشته باشند. اگر وبلاگ شما محبوب شد، حتی می توانید آن را به یکباره به هر مبلغی که می خواهید بفروشید.

5- یک اپلیکیشن ایجاد کنید

ایجاد یک اپلیکیشن و انتشار آن در بازارهای اصلی اپلیکیشن مانند اپل استور و فروشگاه های اندروید، از دو طریق می تواند برای شما درآمدزایی کند.

یکی از طریق فروش مستقیم اپلیکیشن شما و دومی درآمد تبلیغاتی است. تبلیغات گوگل و تبلیغات بینگ به طور پیش فرض در برنامه های تلفن همراه نمایش داده می شوند، بنابراین شما یک جریان ثابت از درآمد غیرفعال خواهید داشت.

6- فروش تم یا قالب

روزانه میلیون ها وب سایت ایجاد می شود. افرادی که این سایت‌ها را می‌سازند، طرح‌ها و تم‌های منحصربه‌فردی را می‌خواهند تا به آنها کمک کند تا برند خود را بسازند و برجسته شوند.

اگر یک تم وب سایت یا حتی یک قالب برای یک یا دو صفحه ایجاد می کنید، می توانید آنها را به بازارهایی که مورد علاقه صاحبان سایت هستند ارائه دهید.

اگر مردم طراحی و چیدمان سایت شما را دوست داشته باشند، در این تجارت موفق خواهید بود. مانند بسیاری از راه های دیگر برای کسب درآمد به عنوان یک توسعه دهنده، این یک جریان درآمد غیرفعال است. گاهی اوقات، ممکن است درخواست پشتیبانی برای عیب یابی و اصلاح دریافت کنید، اما معمولاً این یک بار انجام می شود.

7- یک افزونه در وردپرس یا شاپیفای ایجاد کنید

دو مورد از محبوب ترین پلتفرم های وب وردپرس و شاپیفای هستند. میلیون ها نفر از آنها برای ایجاد وبلاگ، وب سایت های شرکتی و پلت فرم های تجارت الکترونیک استفاده می کنند. آنها بازار بزرگی برای افزونه هایی دارند که مخصوص شخصی سازی سایت ها هستند.

اگر فکر می کنید ابزار یا ویژگی در یکی از این پلتفرم ها گم شده است، می توانید آن را خودتان بنویسید و سپس آن را بفروشید.

با فرض اینکه افزونه شما یک مشکل رایج برای افرادی که وب‌سایت‌سازی می‌کنند را حل می‌کند، می‌توان آن را راهی عالی برای کسب درآمد از کدنویسی دانست.

8- فروش کتب الکترونیک

مشابه ایجاد دوره های آموزشی، کتاب های الکترونیکی راهی برای کسب درآمد از دانش شما به عنوان یک برنامه نویس هستند و می توانند از چند صفحه تا صدها صفحه محتوا را شامل شوند. این مقدار به محتوایی که پوشش می دهید و میزان حرفه ای بودن شما در کار بستگی دارد.

می‌توانید کتاب‌های الکترونیکی را در پلتفرم‌هایی مانند آمازون و Gumroad بفروشید.

9- ایجاد برنامه های دیباگ

جایزه باگ به برنامه یا شخصی اطلاق می شود که باگ هایی را در یک برنامه یا سایت پیدا کرده و جایزه دریافت می کند. بسیاری از شرکت های نرم افزار خانگی از جمله اپل، اسنپ چت، متا و غیره از این مزیت برخوردارند.

بسیاری از شرکت ها منبع باز هستند، به این معنی که در دسترس عموم است. در نتیجه فرآیند عیب یابی به کسانی که به این کار علاقه مند هستند واگذار می شود. فقط با شناسایی اشکالات می توانید پول بدست آورید.

اکثر برنامه ها حداقل دستمزد را برای این کار به شما می دهند. به عنوان مثال، اسنپ چت حداقل 2000 دلار برای مشارکت شما پرداخت می کند.

اشکال زدایی می تواند یک راه رقابتی اما بسیار مفید برای کسب درآمد از کدنویسی از خانه باشد.

10- در وبلاگ های فنی مشارکت کنید

اگر کمی کدنویسی بلد هستید، می توانید برای وبلاگ هایی مانند SitePoint بنویسید که برای نوشتن به شما پول می دهد. این وبلاگ ها به موضوعات مختلفی از جمله توسعه وب، طراحی، استارت آپ ها و موارد دیگر علاقه مند هستند.

نمایش کار خود در سایت هایی مانند این به شما اعتبار زیادی می دهد و می تواند به پیشنهادات بهتر منجر شود.

همانطور که می بینید، راه های زیادی برای کسب درآمد به عنوان یک توسعه دهنده وب وجود دارد، فقط باید آن را بخواهید!

این 2 ویدیو را تماشا کنید، آنها پر از ایده هستند

 

 

به هر حال: شما می توانید هر زبان برنامه نویسی را در اینجا به صورت رایگان یاد بگیرید!

5 روند طراحی وب وردپرس برای ژانویه 2023

وقتی می‌توانید به‌روزرسانی طراحی سال نو را داشته باشید، چه کسی به وضوح سال نو نیاز دارد؟ این گرایش‌های طراحی وب‌سایت وردپرس داغ، ترفندها و ایده‌هایی عالی برای پروژه‌های موجود یا جدید هستند تا همیشه ظاهر و احساسی مدرن داشته باشید.

در اینجا پنج روند عالی برای بررسی این ماه وجود دارد:

1. شمول

گنجاندن چیزی است که موضوع بزرگی برای گفتگو در بین صنایع است. در طراحی وب سایت، ما آن را با تصاویری می بینیم که افرادی را در مکان ها یا صنایعی به تصویر می کشند که آنطور که انتظار می رود نیستند. از همه مردم و چیزها به گونه ای تجلیل می کند که برای همه باز است. Women Rise این را به خوبی نشان می دهد.

 • چرا کار می کند: وقتی همه بخشی از طراحی و وب سایت شما باشند، می توانید پایه محکم تری ایجاد کنید. فراگیری فراتر از یک روند طراحی است. این یک طرز فکر و یک روش تفکر در مورد پروژه ها، کار و زندگی است.

 • نحوه استفاده: اغلب نمایشی است که وضعیت را نگو. با نشان دادن افراد مختلف، زیبایی شناسی فراگیر ایجاد می کنید.

2. لایه های پیچیده اما ظریف

در حال حاضر، کمی حرکت به سمت عناصر و جزئیات بیشتر در طراحی وب سایت وجود دارد. یکی از این موارد را می توان در استفاده از لایه های پیچیده و در عین حال ظریف مشاهده کرد که صرفاً یک عنصر طراحی هستند. در مثال مدرسه سدبرگ، یک نسخه طرح کلی از لوگو بر روی تصویر کاراکتر لایه‌بندی شده و تا ناحیه زیر گسترش می‌یابد. این به کشیدن چشم به سمت پایین صفحه کمک می کند و اسکرول را تشویق می کند.

 • چرا کار می کند: لایه ها و عناصر گرافیکی اضافی طرح را تکمیل می کنند و به ایجاد جذابیت بصری و حرکت بیشتر روی صفحه کمک می کنند.

 • نحوه استفاده: گرافیک خود را ظریف نگه دارید و از یک آرم یا طرح کلی برای تأکید بیشتر بر عناصر کلیدی برند استفاده کنید.

3. تصاویر تعاملی

تصویرسازی ها یکی از پرکاربردترین تکنیک های طراحی در سال 2022 بودند و در اوایل سال 2023 نیز بسیار محبوب بودند. اما بیشتر این طرح‌ها شامل تصاویر تعاملی بیشتری هستند که به کاربران کمک می‌کنند تا مدت بیشتری با وب‌سایت ارتباط برقرار کنند و حتی جلوه‌های سه بعدی داشته باشند. فقط به مثال Docast نگاه کنید.

 • چرا کار می کند: همه چیز در مورد تعامل آنلاین است. مردم می خواهند کاری سرگرم کننده و جالب انجام دهند و این تصویر می تواند فقط بلیط باشد.

 • نحوه استفاده: تعامل ایجاد کنید تا مطمئن شوید که کاربران فقط با طراحی بازی نمی کنند. آنها در واقع چیزی از آن به دست می آورند یا به سمت یک عمل یا تحقق خاص هدایت می شوند.

4. طراحی سبک بروشور

تقریباً برعکس تصاویر تعاملی، طراحی‌های وب‌سایتی به سبک بروشور و سنگین تصویر هستند که برای مشاهده ساخته شده‌اند. آنها اغلب شامل تصاویر بسیار دقیق و زیبایی شناسی کلی حداقلی برای تشویق کلیک بر روی یکی از معدود عناصر ناوبری هستند. اغلب صفحات این نوع وب سایت ها کوتاه هستند و به جای پیمایش، برای پیمایش کلیک می کنید. شما می توانید یک مثال عالی از آن را از Zeelander ببینید.

 • چرا کار می کند: طراحی زیبا جذاب است. با این سبک، هدف طراح این است – چیزی زیبا که شما را به محتوا علاقه مند کند.

 • نحوه استفاده: این برای سایت هایی با تصاویر عالی و تعداد محدودی از کارهایی که کاربر باید انجام دهد عالی است. برای سایت های سنگین با صفحات زیاد ایده آل نیست.

5. سایت های بررسی سالانه / بررسی سالانه

در آن زمان از سال است که سایت های بررسی تقریباً در همه جا هستند. اگر محتوای مورد نیاز شما در حال حاضر نیست، آن مفاهیم و ایده ها را برای بعد ذخیره کنید. همان عناصر طراحی که برای یک سال در بازبینی کار می‌کنند، برای پروژه‌های بررسی سالانه نیز عالی عمل می‌کنند. عناصر کلیدی طراحی اغلب اعداد بزرگ، صفحه‌های اصلی بدون تصویر و عناصر تعاملی ظریف هستند. جدیدترین محصول این طرح‌های مد روز همچنین دارای ترکیب‌های رنگی عالی مانند قهوه‌ای، نارنجی زنگ‌زده و مایل به سفید است، مانند مثال وضعیت فناوری اروپا در بالا.

 • چرا کار می کند: نقطه فروش اصلی این سبک طراحی داده ها و اطلاعات است. مردم می‌خواهند بدانند در گزارش چه چیزی وجود دارد و برای یافتن آن با طرح درگیر خواهند شد. حتما اطلاعات تیزر را برای ایجاد علاقه ارائه دهید.

 • نحوه استفاده: با اعداد پیشرو باشید. این یک برد-برد برای این سبک است. امتیازهای جایزه برای پیدا کردن یک رنگ یا فونت شگفت‌انگیز برای جمع کردن همه آن‌ها.

همه چیز را کنار هم گذاشتیم

گرایش های طراحی وب وردپرس یک کار سرگرم کننده است، اما احساس نکنید که مجبور نیستید هر گرایش جدیدی را که پیش می آید امتحان کنید. مواردی را انتخاب کنید که برای وب سایت و برند شما مناسب است تا احساس تازگی و مدرن کنید.

جدید: کتابخانه طراحی خود را با استفاده از Kadence Cloud و SureCart بفروشید

طراحان و توسعه دهندگانی که کتابخانه ها را با استفاده از Kadence Cloud می فروشند، اکنون راه جدیدی برای فروش کلیدهای مجوز دسترسی با استفاده از برنامه سبد خرید جدید SureCart دارند. در پاسخ به درخواست مشتریان خود، ما خوشحالیم که افزونه جدیدی را ارائه می دهیم که به کاربران Kadence Cloud اجازه می دهد تا به سرعت و به راحتی کتابخانه های طراحی خود را با استفاده از SureCart به فروش برسانند.

اگر مشتری Full Bundle هستید، اکنون پیدا خواهید کرد Kadence Cloud – SureCart Addon نسخه 1.0 در قسمت دانلود محصولات داشبورد حساب KadenceWP شما. هیچ هزینه اضافی برای استفاده از این افزونه وجود ندارد. این فقط یک مزیت دیگر برای Kadence Full Bundle شماست. ما مستندات راهنما را برای کمک به افزودن دسترسی به کلید فروش با ادغام Kadence Cloud با SureCart ایجاد کرده‌ایم. اگر سؤالی در مورد استفاده از این دارید، لطفاً با پشتیبانی Kadence که می تواند کمک کند تماس بگیرید.

SureCart چیست؟

SureCart یک پلت فرم جدید تجارت الکترونیک است که یک افزونه وردپرس ترکیبی و ارائه SaaS است. در چند ماه گذشته، اعضای جامعه Kadence از SureCart به عنوان راهی آسان تر برای فروش آنلاین استقبال کرده اند. افزونه SureCart به صورت رایگان در مخزن افزونه وردپرس موجود است و در حال حاضر بیش از 3000 نصب دارد. به عنوان یک افزونه جدید در فضای تجارت الکترونیک وردپرس، با بیش از 80 بررسی 5 ستاره مورد استقبال قرار گرفته است.

با توجه به اینکه بسیاری از افراد جامعه کتابخانه‌های طراحی را با استفاده از Kadence Cloud می‌فروشند، اطمینان یافتن از اینکه این کار با SureCart یک پیاده‌سازی آسان است، منطقی است.

Kadence Cloud ساختن را آسان می کند

Kadence Cloud یک افزونه با کاربری آسان است که به طراحان و توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا به سرعت کتابخانه های طراحی ایجاد کنند که می تواند در چندین وب سایت وردپرس استفاده شود. یک نصب وردپرس با نصب افزونه Kadence Cloud می‌تواند شامل چندین کتابخانه با دسته‌بندی‌های بی‌شماری باشد. کتابخانه‌های ابری Kadence را می‌توان به‌عنوان کتابخانه‌های رایگان در دسترس، کتابخانه‌هایی که به‌عنوان جایزه به اعضا یا مشترکان، به‌عنوان کتابخانه‌های پولی، یا ترکیبی بین پولی و رایگان ارائه می‌شوند، ارائه شد.

برخی از نمونه های قابل توجه عبارتند از StartBloggingBlocks، Brand & Build، Iconic Templates، و کتابخانه ابری GiveWP که ساخت صفحات اهدایی را برای سازمان های غیرانتفاعی بسیار آسان می کند.

Kadence Cloud را می توان به عنوان یک افزونه مستقل خریداری کرد و در بسته کامل Kadence در دسترس است.

تعهد کادنس به نوآوری

تیم توسعه Kadence متعهد به ایجاد راه‌های جدید و نوآورانه برای کاربران وردپرس و آژانس‌های طراحی است تا فرآیندها را ساده‌تر کنند، جریان‌های درآمدی بیشتری ایجاد کنند و کار با وردپرس را آسان‌تر کنند. افزودن روش‌های جدید فروش کتابخانه‌های طراحی، مانند پاسخ به درخواست‌های مشتری، منطقی بود. با انجام این کار، Kadence همچنان به ارائه راه‌حل‌هایی برای کمک به مشتریان خود برای رشد سریع‌تر، آسان‌تر و کارآمدتر کسب‌وکار خود ادامه می‌دهد.

بسته کامل Kadence را دریافت کنید