منو سایت

Google Search Pro – 18 نکته جستجو برای Google Pros

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
Google Search Pro - 18 نکته جستجو برای Google Pros

با مطالعه این مقاله می توانید به طور کامل و جامع با ترفندهای Google search pro آشنا شوید و مانند یک متخصص از داده های طبقه بندی شده آن استفاده کنید.

سلام برتراموز فالوورها 😍👋🏻 با یک مطلب بسیار جالب و مفید در حوزه وب اومدیم. فرقی نمی کند در چه موقعیتی هستید و در چه زمینه ای کار می کنید. جستجوی حرفه ای با گوگل بخشی از کار شماست و باید آن را یاد بگیرید. شاید فکر کنید که فقط با جستجوی چند کلمه کلیدی خاص می توانید به اهداف خود برسید. اما باید به شما بگوییم که اشتباه می کنید. به طور کلی کلمات کلیدی، هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی اساس عملکرد موتور جستجو هستند. 🤨

هرچه زمان بیشتری با گوگل کار کنید، بیشتر متوجه خواهید شد که دسترسی به اطلاعات مورد نیاز کمی پیچیده است. برای مثال شما آموزش زبان انگلیسی را جستجو می کنید و گوگل صدها صفحه را به شما نشان می دهد. اما یک نکته بسیار مهم این است که همه این صفحات برای شما مناسب نیستند. ممکن است در یک مقاله فقط از کلمه آموزش انگلیسی استفاده شده باشد. این مشکل باعث می شود که زمان قابل توجهی را صرف آن کنید و اطلاعات مورد نیاز خود را دریافت نکنید.

توجه داشته باشید که گوگل ابزار جستجوی حرفه ای گوگل را قرار داده است. در این مقاله به بررسی کامل و جامع ابزارها و ترفندهای جستجوی حرفه ای گوگل می پردازیم. در نهایت به خاطر داشته باشید که هر چه بیشتر نکات این مقاله را جذب کنید، در زمان بیشتری صرفه جویی خواهید کرد. با ما همراه باشید تا نکاتی را برای جستجوی حرفه ای گوگل به عنوان مدیر وب به شما معرفی کنیم.

اپراتورهای جستجوی گوگل

موتورهای جستجو کدها و نمادهای متعددی را برای شما قرار داده اند تا سوال یا سوال خود را بهتر درک کنید. هنگامی که از این دستورات برای جستجوی یک عبارت خاص استفاده می کنید، نتایج جستجو فیلتر می شوند. در نتیجه زمان کمتری را برای دسترسی به داده های مورد نظر خود صرف می کنید و از طرفی اطلاعات شما به صورت کاملا هدفمند جستجو می شود. در این بخش باید یک توصیه مهم برای خود داشته باشید. سعی کنید نکات ذکر شده در این مقاله را به خاطر بسپارید تا بتوانید در زمان مناسب از آن استفاده کنید.

نکته بعدی که باید به آن توجه کنید این است که جستجوی حرفه ای در گوگل معمولا به زبان انگلیسی انجام می شود. این امکان وجود دارد که برخی از داده های مورد نظر شما به سادگی در دسترس نباشد. در این صورت ممکن است زبان فارسی ایراداتی داشته باشد. به همین دلیل پیشنهاد می کنیم از اپراتورهای جستجوگر گوگل با استراتژی های مختلف استفاده کنید. نکته بعدی که باید به آن توجه کرد این است که اطلاعات در گوگل طبقه بندی شده است. بنابراین سعی کنید چندین نتیجه را بررسی کنید تا داده های مورد نظر خود را به درستی دریافت کنید.

در این قسمت به بررسی کلی اپراتورهای جستجوی گوگل می پردازیم، سعی کنید اکنون هر مورد را یک بار استفاده کنید تا ابتدا آن را به خوبی درک کنید. ثانیاً بهتر در حافظه شما به یادگار می ماند و ثالثاً اگر کدی که ذکر کردید برای شما مناسب نیست لطفاً آن را در قسمت نظرات همین مقاله مطرح کنید تا همکاران ما در برتراموز بلافاصله پاسخ را برای شما یادداشت کنند.

1. همه نتایج را برای کلمه کلیدی خود مشاهده کنید

ممکن است بخواهید به طور کلی در مورد یک موضوع تحقیق کنید. به عنوان مثال شما به دنبال یک آموزش جامع سئو هستید، بنابراین می توانید به سادگی آن را در قسمت جستجوی گوگل بدون هیچ کد و دستوری جستجو کنید و تمام نتایج را بررسی کنید. این روش جستجو معمولاً چندان مناسب نیست. دلیل آن این است که 5 سایت برتر معمولا داده های مشابهی دارند و سایت های زیر نیز داده های گسترده ای دارند. جستجوی حرفه ای گوگل به طور کلی مخالف این روش است. بنابراین توصیه می کنیم از این روش استفاده نکنید و به دنبال استراتژی های جستجوی دیگر باشید.

2. استفاده از اپراتورهای جستجوی گوگل با حذف کلمات “-“

ممکن است بخواهید در مورد یک موضوع خاص تحقیق کنید و داده های زیادی در مورد آن وجود دارد. اما شما به دنبال داده های خاصی هستید که اخبار حاشیه ای نداشته باشد. برای مثال شما به دنبال آموزش وردپرس هستید. اما شما نمی خواهید آموزش پروفسور ایکس و پروفسور اچ را ببینید پس عبارت آموزش وردپرس – مستر ایکس – مستر اچ را سرچ می کنید در این صورت تمام آموزش هایی که می بینید در چارچوب گرامر خاصی هستند.

نکته بعدی که باید به آن توجه کنید این است که با این روش می توانید از شر سایت های تبلیغاتی مختلف خلاص شوید. سایت هایی که فقط از برچسب گذاری برای داده های خود استفاده کرده اند. البته، باید با استفاده از “-” در بخش جستجوی خود، برخی از عبارات تبلیغاتی را درج کنید. مزیت دیگر این روش این است که می توانید سایت هایی را که قبلاً اطلاعات نادرستی در اختیار شما قرار داده اند را نیز حذف کنید. زیرا امروزه برخی از سایت ها از داده های نادرست استفاده می کنند، اما به دلیل مراجعات بسیار بالا، برخی دیگر نیز از آنها استفاده می کنند و یک مقاله نادرست بارها و بارها تکرار می شود.

در نهایت، توجه داشته باشید که حذف کلمات یا عبارات از نتایج جستجوی حرفه ای گوگل باید با فاصله و نیمه فاصله باشد. در این صورت داده های مورد نظر شما به بهترین شکل ممکن از هم جدا می شوند. زیرا همانطور که می دانید دو کلمه آموزش وردپرس و آموزش وردپرس برای گوگل متفاوت است و باید به این موضوع نیز توجه کنید. حتی می توانید عبارات مختلف را از این طریق جدا کنید.

3. استفاده از عبارت کلیدی به صورت کاملاً منطبق

مقاله جستجوی حرفه ای در گوگل – 18 ترفند جستجو برای اولین بار از زبان آموزان برتر حرفه ای گوگل. به نظر می رسد.