منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • Legend در اکسل: یادگیری به زبان ساده با مثال

Legend در اکسل: یادگیری به زبان ساده با مثال

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
Legend در اکسل: یادگیری به زبان ساده با مثال

هنگام کار با نمودارهای اکسل، کاربران معمولاً افسانه های نمودار را با استفاده از ابزارهای ترسیم نمودار ترسیم می کنند. با این حال، در برخی موارد، کاربران باید بدون نمودار کار کنند. یک افسانه در اکسل رسم کنید.

فرض کنید ما داده های واقعی فروش ماهانه و داده های پیش بینی را داریم. ما می خواهیم بدون استفاده از نمودار اکسل یک افسانه ایجاد کنیم. نتیجه باید مانند تصویر زیر باشد.

Direct Legend - نحوه ایجاد یک افسانه در اکسل بدون نمودار

این مقاله روند گام به گام ایجاد یک افسانه در اکسل را بدون نمودار نشان می دهد.

فایل تمرین این آموزش را دانلود کنید

  • دانلود یک فایل

افسانه جدول اکسل و درج آن

ایجاد نمودار افسانه ای معمولی با استفاده از گزینه های نمودار موجود در اکسل بسیار آسان است. اگر می خواهید نموداری مانند شکل زیر بکشید، باید:

  • در قسمت نمودار کلیک کنید. یک منوی جانبی ظاهر می شود.
  • روی علامت مثبت کلیک کنید. عناصر نمودار ظاهر می شوند.
  • Legend را بررسی کنید. نمودار ردیف های درج شده را با یک شناسه به نام Legend متمایز می کند.

Legend - نحوه ایجاد یک افسانه در اکسل بدون نمودار

برای نمایش هر نقطه حتما گزینه Data Labels را تیک بزنید. رعایت این نکته ضروری است؛ زیرا از برچسب های داده برای درج مستقیم نمودار افسانه ای در این مقاله استفاده می شود.

خواندن: آموزش کامل رگرسیون خطی در اکسل را از دست ندهید

3 مرحله آسان برای ایجاد یک افسانه در اکسل بدون نمودار

برای ایجاد افسانه ها مستقیماً بدون نمودار در اکسل مراحل زیر را دنبال کنید.

مرحله 1: مقادیر ساختگی را برای ایجاد افسانه ها بدون نمودار وارد کنید

یک ستون کمکی در مجاورت مجموعه داده اضافه کنید. مقادیر سلول های مرتبط را کپی کرده و مانند تصویر زیر در سلول های ستون کمکی قرار دهید.

ارزش ساختگی

یک نمودار خطی اضافه کنید. نمایش عناصر نمودار (با کلیک کردن بر روی نماد بعلاوه). همانطور که مشاهده می کنید تیک گزینه Legend را بردارید و نمودار هیچ افسانه ای را نمایش نمی دهد.

یک افسانه

روی جدول کلیک کنید. سپس دامنه منبع داده را به سلول های ساختگی گسترش دهید. همانطور که در تصویر زیر نشان داده شده است، می بینید که خطوط مستقیم به خطوطی که از قبل وجود دارند اضافه می شوند.

منبع داده قابل توسعه

مرحله 2: مقادیر ساختگی را به عنوان نام افسانه ها قالب بندی کنید

مکان نما را روی سلول های ارزش ساختگی (در اینجا H4 و H5) قرار دهید و CTRL+1 را فشار دهید یا راست کلیک کنید. منوی Format Cells یا منوی زمینه ظاهر می شود. در منوی زمینه، روی Format Cells از گزینه‌ها کلیک کنید. در پنجره Format Cells قسمت Number را انتخاب کنید. سپس؛ سفارشی را به عنوان دسته انتخاب کنید. واقعی را تایپ کنید. روی OK کلیک کنید.

قالب بندی سلول ها - نحوه ایجاد یک افسانه در اکسل بدون نمودار

در نهایت، تصویر نهایی مجموعه داده مانند تصویر زیر خواهد بود.

داده های قالب بندی شده

مرحله 3: نمودار را با افسانه های مستقیم وارد کنید

با گسترش داده های وارد شده در جدول (در مرحله اول)، اکسل به طور خودکار یک افسانه ایجاد می کند که خطوط را بدون استفاده از قابلیت های نمودار شناسایی می کند.

Direct Legend - نحوه ایجاد یک افسانه در اکسل بدون نمودار

اگر می خواهید صحت این وضعیت را بررسی کنید، فقط روی جدول کلیک کنید. روی نماد مثبت که در منوی کناری ظاهر می شود کلیک کنید. تیک گزینه Legend را بدون تیک خواهید دید. این حالت درج افسانه را بدون استفاده از نمودار در اکسل تأیید می کند. به یاد داشته باشید که گزینه Data Labels در اینجا برای ایجاد یک افسانه در نمودار استفاده می شود. اطمینان حاصل کنید که گزینه Data Labels را در تب عناصر نمودار علامت بزنید.

بررسی متقابل

نماد_درس_طرح_دقیقه دانلود فیلم آموزشی صفر تا صد اکسل + جزوه

فیلم آموزشی

 

راهنمای ترسیم نمودار وقفه در اکسل

آخرین کلمه

در این مقاله مراحل ساخت افسانه در اکسل بدون نمودار را به صورت مرحله به مرحله توضیح داده ایم. ما از گزینه Data Labels در Chart Elements برای نمایش افسانه بدون نمودار استفاده کردیم. امیدواریم این روش نیازهای شما را برآورده کند و به شما در رسیدن به هدفتان کمک کند.