منو سایت

PDF چند قسمتی با 6 روش (ویندوز و آنلاین)

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
PDF چند قسمتی با 6 روش (ویندوز و آنلاین)

هر از گاهی ممکن است فایل های پی دی اف حجیم و طولانی با صفحات زیاد دریافت کنید. وقتی می‌خواهید محتوای غیرضروری را حذف کنید و صفحاتی را که برای اشتراک‌گذاری اسناد PDF کوچک‌تر نیاز دارید استخراج کنید، تقسیم PDF اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. در این صورت، برای تقسیم صفحات PDF یک سند به یک PDF Splitter نیاز دارید.

روش های نرم افزاری (نصب برنامه در ویندوز)

1- استفاده از برنامه SwifDoo PDF

  • این نرم افزار را دانلود کنید

SwifDoo PDF یک ارائه دهنده خدمات مدیریت اسناد یکپارچه است که به شما امکان می دهد فایل های PDF را ترکیب، استخراج، اضافه و جایگزین کنید و مهمتر از همه، می تواند فایل های PDF را به تعداد صفحاتی که می خواهید تقسیم کند. بیایید ببینیم چگونه PDF را با SwifDoo PDF به چندین فایل تقسیم کنیم. مرحله ی 1: SwifDoo PDF را روی رایانه خود نصب کنید و فایل PDF را برای تقسیم باز کنید.

گام 2: هنگامی که PDF با موفقیت در دسکتاپ آپلود شد، روی دکمه Page کلیک کنید تا Split را انتخاب کنید.

مرحله 3: تنظیمات پارتیشن را در منوی کشویی Options تغییر دهید. سپس Start را فشار دهید تا صفحات PDF تقسیم شوند.

نکته: فایل های PDF تقسیم شده در پوشه پیش فرضی که SwifDoo PDF در آن نصب شده است ذخیره می شود. اگر نیاز به تغییر پوشه مقصد دارید، Choose path را برای تغییر تنظیمات خروجی انتخاب کنید.

swifdoo-pdf-splitter

همانطور که تصویر بالا نشان می دهد، SwifDoo PDF دارای یک رابط کاربری واضح است تا کاربران در تقسیم صفحات PDF و تقسیم آنها به چندین فایل مشکلی نداشته باشند. برای کسانی که نیاز به گروه بندی صفحات PDF دارند، SwifDoo PDF کل فرآیند را آسان می کند و کاربران باید روی Add Files کلیک کنند تا فایل های PDF بیشتری را در صفحه عملیات آپلود کنند. کاربران می توانند انتظار داشته باشند که SwifDoo PDF صفحات PDF را به طور مساوی، در هر صفحه x یا با هر محدوده تقسیم صفحه تقسیم کند.

اما باید اشاره کنیم که SwifDoo PDF از تقسیم فایل های PDF بر اساس اندازه فایل و بوکمارک های رده بالا پشتیبانی نمی کند و همچنین خدمات تقسیم PDF را برای کاربران مک یا سایر سیستم عامل ها ارائه نمی دهد و فقط یک برنامه ویندوزی است.

عملی: تبدیل pdf به عکس با 4 روش

2-برنامه LightPDF (نام قبلی: ApowerPDF) – توصیه می شود

  • این نرم افزار را دانلود کنید

Apowersoft مدتهاست که متعهد به ارائه نرم افزار با کیفیت بوده و یکی از راه حل ها LightPDF است. این برنامه به عنوان یکی دیگر از قدرتمندترین PDF Splitter، بیش از 30 عملکرد از جمله تقسیم صفحات PDF را ترکیب می کند. ببینید چگونه فایل های PDF را تقسیم می کند:

مرحله ی 1: ApowerPDF را دانلود و نصب کنید و یک فایل PDF را برای اشتراک گذاری آپلود کنید.

گام 2: برای انتخاب Split Document روی Pages کلیک کنید.

مرحله 3: وقتی پنجره یک سند جداگانه انتخاب نحوه تقسیم صفحات در سند PDF فعلی را باز می کند.

apowersoft-pdf-splitter

LightPDF می تواند صفحات را به گروه هایی با صفحات بزرگ، اندازه فایل و بوکمارک های سطح بالا تقسیم کند، که SwifDoo PDF فقط تا حد محدودی می تواند انجام دهد. این بدان معنی است که برای تقسیم صفحات PDF در ویندوز، ApowerPDF بسیار کاملتر از تقسیم کننده PDF قبلی است.

با این حال، اگر بخواهید صفحات PDF را به صورت رایگان در ApowerPDF جدا کنید، اسناد شما علامت گذاری می شوند. به جز کاراکترهای PDF شما، این یک تقسیم کننده PDF خوب است.

بسیار مفید: تبدیل یک یا چند عکس به pdf

3- برنامه اصلی PDFsam

  • این نرم افزار را دانلود کنید

PDFsam ممکن است کمی قدیمی به نظر برسد، اما در واقع یک تقسیم‌کننده PDF منبع باز برای ویندوز، مک و لینوکس است که برای همیشه رایگان است. PDFsam یک خط محصول اصلی، پیشرفته و بصری دارد. در میان آنها، PDFsam یک پایه رایگان است و می تواند PDF را ترکیب، استخراج، استخراج و بچرخاند. نحوه تقسیم صفحات PDF را به صورت رایگان ببینید:

مرحله ی 1: PDFsam Basic را در دستگاه مک خود دانلود و نصب کنید.

گام 2: فایل PDF را به صفحه عملیات وارد کنید و حالت تقسیم را با توجه به نیاز خود انتخاب کنید، مانند تقسیم بر اساس اندازه فایل، تعداد صفحات یا نشانک ها.

مرحله 3: پوشه خروجی را مشخص کنید و نام فایل PDF تقسیم شده را تغییر دهید. آخرین مورد این است که دکمه Run را فشار دهید تا پارتیشن بندی و استخراج شروع شود.

PDFsam Free فقط برخی از ویژگی های اساسی را پوشش می دهد. در مورد ویرایش PDF با PDFsam، کاربران باید نسخه بهبودیافته یا بصری را امتحان کنند. اما توجه داشته باشید که این دو نسخه پولی هستند. اما با این حال، PDFsam اصلی و رایگان می تواند نیاز شما را برای تقسیم PDF برآورده کند.

روش های آنلاین رایگان

شاید شما یک سوگیری محافظه کارانه نسبت به جداکننده های PDF دسکتاپ دارید که با توجه به بدافزار قابل درک است. بنابراین، ما می خواهیم چند ابزار آنلاین برای تقسیم صفحات PDF را معرفی کنیم.

1- استفاده از مرورگر گوگل کروم

Google Chrome به‌عنوان یک مرورگر اینترنتی محبوب، همچنین می‌تواند یک سند PDF را به دلیل استاندارد چاپ به PDF مایکروسافت تقسیم کند.

google-chrome-save-as

مرحله ی 1: روی فایل PDF کلیک راست کرده و با گوگل کروم باز کنید.

گام 2: روی دکمه Print کلیک کنید، سپس Pages را انتخاب کنید و تنظیمات را به Custom تغییر دهید.

مرحله 3: محدوده صفحه را وارد کنید و در نهایت روی دکمه Save کلیک کنید تا PDF جدید خروجی شود.

توصیه: این روش رایگان با مرورگرهای دیگری مانند فایرفاکس و اپرا نیز کار می کند زیرا همه آنها از فناوری چاپ به PDF مایکروسافت استفاده می کنند.

متأسفانه Google Chrome توانایی تقسیم صفحات PDF را به طور مساوی ندارد. اگر با مشکل مشابهی مواجه شدید، روش های دیگر را امتحان کنید.

بسیار کاربردی: اندازه عکس را تا ده برابر کاهش دهید

۲- سایت پی دی اف رایگان سجدا

اگرچه ما Sejda PDF را به عنوان یک ابزار آنلاین دسته بندی می کنیم، اما نسخه دسکتاپ نیز دارد. این روش یک ابزار مبتنی بر وب با امکانات کامل است که می تواند صفحات PDF خاص را تقسیم کند یا هر صفحه را به یک فایل PDF جداگانه استخراج کند. بیایید ببینیم این ابزار تقسیم PDF چگونه کار می کند:

مرحله ی 1 : آدرس https://www.sejda.com/ را در نوار جستجو وارد کرده و روی Split in Popular کلیک کنید.

sejdapdf-splitter

گام 2: فایل PDF را از طریق پوشه داخلی، Google Drive، Dropbox، OneDrive یا URL آپلود کنید.

مرحله 3: یک گزینه برای تقسیم صفحات PDF انتخاب کنید: هر صفحه را به یک PDF جداگانه استخراج کنید، صفحات خاصی را برای تقسیم انتخاب کنید، هر x صفحات را تقسیم کنید و هر صفحه زوج را تقسیم کنید.

مانند سایر تقسیم کننده های PDF آنلاین، Sejda PDF تنها سه فعالیت رایگان در هر 24 ساعت ارائه می دهد، فرقی نمی کند Sejda Web یا Sejda Desktop باشد. با این حال، چهار گزینه مختلف عایق ارائه شده توسط Sejda قطعا نیازهای متفاوتی را برآورده می کند.

3- سایت PDF2Go (توصیه می شود)

تقسیم PDF

1- به PDF Splitter بروید.

2- برای آپلود یک فایل PDF در یک فایل را انتخاب کنید کلیک. همچنین می توانید فایل PDF را بکشید و رها کنید. همچنین امکان آپلود فایل از اینترنت (URL را وارد کنید) یا سرویس های ذخیره سازی ابری (Google Drive، Dropbox) نیز وجود دارد.

3- روی علامت قیچی در صفحه ای که می خواهید سند خود را تقسیم کنید کلیک کنید. برای ذخیره تمام صفحات PDF به صورت جداگانه در همه رو جدا کن روی دکمه یا از دکمه کلیک کنید بازنشانی کنید برای برگرداندن تمام پارتیشن های علامت گذاری شده استفاده کنید.

4- روی ذخیره به عنوان برای باز کردن گزینه های ذخیره سازی کلیک کنید. تنظیمات اضافی: صفحات انتخاب شده را تقسیم کنید، PDF را به قسمت های مساوی تقسیم کنید یا PDF را به چندین صفحه تقسیم کنید.

5- باز کردن صرفه جویی کلیک.

پس از آپلود فایل، می توانید نحوه تقسیم آن را انتخاب کنید. می‌توانید در بخش‌هایی که انتخاب کرده‌اید تغییراتی ایجاد کنید و سند را ذخیره کنید، تقسیم را لغو کنید و به صفحه انتخاب سند بازگردید، یا همه صفحات را جدا کنید و هر یک از آنها را سند جداگانه‌ای کنید.

اگر گزینه ذخیره تغییرات را انتخاب کنید، به شما نشان می دهد که PDF شما به چند قسمت تقسیم شده است. عنوان هر بخش با توجه به نام اصلی که به محدوده صفحات تشکیل دهنده آن اضافه می شود، قالب بندی می شود.

بسیار مفید (پرطرفدارترین مطالب): تبدیل Word به PDF (3 روش)

هنگامی که از نتیجه نهایی راضی بودید، می توانید هر بخش را با دکمه سبز رنگ در کنار هر نام جداگانه دانلود کنید یا یک فایل فشرده با تمام بخش های سند در آن دانلود کنید. این گزینه زمانی کاربرد دارد که سند را به چند قسمت تقسیم کرده باشیم و بخواهیم آنها را با یک کلیک دانلود کنیم.

نتیجه

با توجه به پیشرفت سریع فناوری، کاربران در هنگام تقسیم صفحات PDF به چندین فایل PDF، انتخاب های بیشتری دارند. استفاده از برخی از تقسیم‌کننده‌های PDF فهرست‌شده رایگان است اما تعداد محدودی فعالیت رایگان (معمولاً دو یا سه فعالیت در روز) مانند Sejda PDF دارند. Google Chrome و PDFsam ابزارهای رایگان اولیه هستند، اما ویژگی های محدودی دارند.

به طور کلی، اگر به دنبال یک برنامه PDF با امکانات کامل برای تقسیم صفحات به یک فایل PDF هستید، SwifDoo PDF و ApowerPDF را امتحان کنید. این ابزار به شما نشان می دهد که چگونه صفحات PDF را تقسیم کنید.